آرشیو روزنامه شماره ۵۰۳۶ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۵۰۳۶

 • لزوم تغییر رویکرد به ساخت فولادهای آلیاژی

  زهرا مجتهد: هشت برنامه توسعه‌ای شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان در حوزه فولاد و معدن در دست اجرا است و نقشه راه خود را مطابق با بودجه زمان‌بندی شده تا سال ۱۴۰۴ در خصوص انجام طرح‌ها، سرمایه‌گذاری و مشارکت با سایر سهامداران خود تدوین کرده است. شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان در اجرای اهداف خود در شرایطی که شیوع ویروس کرونا روز به روز بیشتر می‌شود، برای رشد و استمرار تولید با رعایت پروتکل‌های بهداشتی توانسته است در ۸ ماه سال‌جاری با رشد تولید همراه شود. به گفته اسدالله فرشاد، مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان با توجه به انجام فاز نخست پروژه افزایش ظرفیت از ۸۰۰ هزار تن تا یک‌میلیون تن در ماه‌های مرداد و شهریور امسال پیش‌بینی می‌شود که در ۶ ماه دوم سال‌جاری تولید این شرکت با روندی افزایشی همراه باشد. مدیرعامل آهن و فولاد غدیر ایرانیان در خصوص وضعیت قیمت فولاد و سنگ‌آهن بر این باور است که قیمت سنگ‌آهن و محصولات فولادی این روزها ارتباط نزدیکی با روند حرکتی و نوسانات بورس اوراق بهادار دارد و از این بابت تحت تاثیر معاملات کاغذی است، اما آنچه پیش‌بینی می‌شود این است که در ماه‌های آینده افت قیمت جهانی سنگ آهن در پیش است. وی معتقد است ایران به عنوان کشوری که ۵۰ سال است در صنعت فولاد فعالیت دارد باید با تکیه بر دانش و فناوری‌های بومی‌سازی شده برای ایجاد ارزش افزوده و رقابتی شدن محصولات فولادی با سایر کشورها به ساخت فولاد‌های مهندسی و آلیاژی روی بیاورد. آنچه در ادامه می‌خوانید گفت‌وگویی مفصل با مدیرعامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان است که به تشریح وضعیت شرکت تحت مدیریت خود، صنعت فولاد ، بازار داخلی و صادراتی محصولات فولادی پرداخته است.
 • صرفه‌جویی در شرایط کم پولی

  دنیای‌اقتصاد: انباشت مطالبات نیروگاه‌ها از وزارت نیرو و همچنین هزینه‌های بالای تامین قطعات و انجام تعمیرات، مهم‌ترین چالش‌های کنونی تولیدکنندگان برق کشور محسوب می‌شوند.
 • محیط زیست؛ فراموش شده صنعت ساختمان

  سیدسجاد موسوی: براساس فصل چهارم آیین‌نامه اجرایی ماده ۳۳ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان تمام عملیات اجرایی ساختمان باید توسط اشخاص حقوقی و دفاتر مهندسی اجرای ساختمان به عنوان مجری انجام شود و مالکان برای انجام امور ساختمانی خود مکلف هستند از این مجریان استفاده کنند.
 • مهار آتش سوزی شرکت اویل‌ایندیا

  دنیای‌اقتصاد: پس از حدود ۶ ماه آتش‌سوزی مهیب در یکی از چاه‌های نفتی شرکت اویل‌ایندیا در شرق هندوستان مهار شد.
 • ۵ آذر زمان ادغام موسسه کوثر

  فاطمه بهادری: مجمع انحلال سومین بانک نظامی‌کشور روز چهارشنبه پنجم آذرماه آینده برگزار می‌شود و در صورت برگزاری و عدم‌لغو این مجمع، موسسه اعتباری کوثر به عنوان سومین بانک، (موسسه) منحل و در بانک سپه ادغام می‌شود. پیش از این نیز مجمع دو بانک حکمت ایرانیان و بانک مهراقتصاد در خردادماه گذشته برگزار و به صورت رسمی ‌این دو بانک در بانک سپه ادغام شدند و تابلوهای آنها نیز تعویض شد. از بین پنج بانک نظامی ‌ادغامی ‌در بانک سپه نیز سرنوشت دو بانک دیگر انصار و قوامین نیز تا دی‌ماه مشخص خواهد شد؛ زیرا پیش‌بینی شده مجمع بانک قوامین نیز در نیمه اول دی ماه امسال برگزار شود و به همین جهت تابلوهای شعب و استیکرهای درب ورودی شعب بانک‌های ادغامی ‌در حال آماده‌سازی برای تکمیل فرآیند ادغام هستند تا به گفته همتی، رئیس‌کل بانک مرکزی، پرونده بزرگ‌ترین پروژه اصلاح ساختار نظام بانکی در کشور بسته شود.
 • تولیدات شهرک‌های کشاورزی به ۶۰۰ هزار تن می‌رسد

  دنیای اقتصاد: در تمام جهان شهرک‌های کشاورزی به‌عنوان یک ایده علمی و کاربردی مطرح و در حال گسترش هستند، اما هنوز این شهرک‌ها در کشور ما باوجود داشتن مزایای بسیار زیاد به دلایل گوناگون آن‌گونه که باید گسترش نیافته‌اند. در همین راستا مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی با بیان اینکه شهرک‌های کشاورزی بهشت سرمایه‌گذاری برای کسانی است که قصد دارند در حوزه کشاورزی سرمایه‌گذاری کنند، گفت: ما و همکاران‌مان به‌طور مستمر در حال ارائه خدمات به سرمایه‌گذاران در این حوزه هستیم.
 • فرصت‌های اندک سرمایه‌گذاری توجیه‌پذیر

  ندا علیزاده: تامین آتیه پرسنل شاغل در شرکت‌ها و رسیدگی به امور رفاهی آنها یکی از ارکان اصلی برای رسیدن به توسعه پایدار به‌شمار می‌رود؛ چراکه هر شرکتی برای تداوم فعالیت خود علاوه بر داشتن سرمایه مالی، نیازمند برخورداری از نیروهایی با انگیزه و بهره‌وری بالا است.
 • رشد ۱۶۹ درصدی سود خالص تجمیعی شرکت‎‌های مدیریتی شستا

  دنیای‌اقتصاد: سود خالص تجمیعی هلدینگ‌های تابعه شستا(شرکت‌های مدیریتی) در ۶ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶۹ درصد رشد داشته است. محمد رضوانی‌فر، مدیرعامل شستا، تصریح کرد: براساس اسناد منتشر شده، سود تجمیعی شرکت‌های تابعه شستا از ۹۲۰۰ میلیارد تومان در ۶ ماه نخست سال ۹۸ در مدت مشابه امسال به ۲۴۸۰۰ میلیارد تومان رسیده که رشد ۱۶۹ درصدی را نشان می‌دهد.
 • ۵۷ پروژه تحقیق و توسعه در پتروشیمی‌های هلدینگ خلیج‌فارس

  دنیای اقتصاد: مدیر برنامه‌ریزی صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس با اشاره به اینکه در این هلدینگ ۵۷پروژه تحقیق و توسعه در پتروشیمی‌ها تعریف شده است، گفت: تحقیق و توسعه در دنیا حدود ۴درصد از درآمدهای شرکت‌های پتروشیمی را به خودش اختصاص می‌دهد. علی‌اصغر بازگیر، مدیر برنامه‌ریزی و مطالعات فنی و اقتصادی هلدینگ خلیج‌فارس در آیین رونمایی از محصول KMT-۱۰ و MTDA پتروشیمی کارون افزود: پتروشیمی کارون یکی از پیشتازان R&D در هلدینگ خلیج‌فارس است.
 • ساب به دنبال خرید از تاتا‌استیل

  دنیای‌اقتصاد: شرکت تولید فولاد سوئدی ساب «SSAB» در حال مذاکره با شرکت تاتا استیل برای خرید کارخانه تولید فولاد و دارایی‌های مرتبط این گروه هندی در بندر اجمویدن در شمال هلند است. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد» به نقل از رویترز، ساب اعلام کرد: شرکت ما چندین دور مذاکره با شرکت تاتا استیل در مورد تقویت جایگاه خود در صنعت فولاد اروپا داشته، اما هنوز تصمیمی در این خصوص اتخاذ نشده است و مذاکرات همچنان ادامه دارد.
 • ساخت عینک با بطری‌های پلاستیکی

  دنیای اقتصاد: شرکتی در شهر فلینت راه‌اندازی شده که به دنبال تولید و اشتغال‌زایی از طریق بطری‌های پلاستیکی است. این شرکت از این بطری‌ها، عینک می‌سازد. اما قضیه چیست؟
 • خرید بزرگ‌ترین شرکت نرم‌افزار فروشگاهی

  گروه شرکت‌ها: شرکت پرداخت الکترونیک سامان به‌منظور توسعه خدمات الکترونیکی در یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های نرم‌افزاری صنعت خرده‌فروشی، سرمایه‌گذاری کرد. به گزارش روابط عمومی پرداخت الکترونیک سامان ، این شرکت پس از بررسی‌های دقیق و شناسایی نیازهای بازار و برای تکمیل و توسعه ارائه خدمات پرداخت الکترونیک ۵۱درصد از سهم‌الشرکه شرکت نرم افزاری «کیان نور رایانه» را خریداری کرد.
 • تفاهم‌نامه جدید بیمه معلم

  دنیای‌اقتصاد: شرکت بیمه معلم در تداوم طرح بیمه‌ فیروزه‌ای (بیمه اماکن متبرکه) و در راستای مسوولیت‌های اجتماعی خود، با هدف ایجاد امنیت در مساجد و هیات‌های مذهبی، تفاهم‌نامه جدیدی را با مرکز رسیدگی در حضور معاون فنی بیمه معلم و معاون اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد به امضا رساند.
 • افزایش تولید و صادرات فولادبناب

  دنیای اقتصاد: در مجمع عمومی عادی سالانه به طور فوق‌العاده مجتمع فولاد صنعت بناب که با حضور اکثریت سهامداران برگزار شد، صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ به تصویب رسید.
 • افتتاح ۲پروژه جدید در پگاه فارس

  دنیای‌اقتصاد: خط تولید کشک صنعتی و پنیر اولیه در شرکت شیر پاستوریزه پگاه فارس، با نماد «غفارس»، افتتاح شد‌.
 • تفاهم‌نامه‌ سه نهاد بنیاد شهید برای همکاری بیشتر

  دنیای‌اقتصاد: مدیران بانک دی، سازمان اقتصادی کوثر و شرکت سرمایه‌گذاری شاهد تفاهم‌نامه‌ای امضا کردند؛ براین اساس برنامه‌ریزی برای حمایت و تقویت سهام شرکت‌های وابسته به بنیاد شهید و امور ایثارگران، تسریع در تکمیل طرح‌های نیمه تمام در حال اجرا، مدیریت اختصاصی ثروت و دارایی‌ها درگروه و ایجاد زنجیره ارزش، هم‌افزایی در ایجاد خدمات ارزش افزوده برای دارایی‌ها و مدیریت بدهی گروه، ایجاد نهادهای مالی جدید و مورد نیاز با مشارکت طرف‌های تفاهم‌نامه و استفاده از ظرفیت‌های شرکت‌های کارگزاری، بیمه و صرافی در اجرای بهینه موضوع تفاهم‌نامه به منظور ارائه خدمات مطلوب و ایجاد بستر لازم برای توسعه سرمایه‌گذاری و اشتغال با اولویت به‌کارگیری فرزندان خانواده‌های شهدا و جامعه ایثارگری از مهم‌ترین اهداف این تفاهم‌نامه است.
 • کمک بنیاد به بومی‌سازی فناوری‌های موردنیاز در صنعت

  دنیای اقتصاد: شبکه تحقیق و توسعه موسسه دانشمند وابسته به بنیاد مستضعفان با راه‌اندازی سامانه‌ای، آخرین طرح‌های فناورانه موردنیاز در صنایع مرتبط با فعالیت بنیاد مستضعفان را بارگذاری کرد تا با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، از ظرفیت آنها برای پاسخگویی به این نیازها استفاده کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر