آرشیو روزنامه شماره ۴۹۹۵ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۴۹۹۵

 • بیمه آتش سوزی جدی گرفته شود

  زهره محسنی‌شاد: این جمله را بارها شنیده‌ایم که حادثه هیچ گاه خبر نمی‌کند. هر آن ممکن است با بروز حوادث طبیعی یا سهل انگاری در رعایت نکات ایمنی یا آتش‌سوزی، در چشم ‌بر هم‌زدنی ثمره یک عمر تلاش از بین برود و به نابودی کشیده شود. بی‌تردید با کمی‌دوراندیشی می‌توان بخشی از این اتفاقات ناگوار را که خسارات مالی جبران ناپذیری به زندگی افراد وارد می‌شود را کاهش داد و از نگرانی‌ آحاد جامعه در زمان بروز حوادث کاست، آن هم در شرایطی که جبران خسارت‌ها با وجود رشد قیمت‌ها و افزایش تورم بسیار سخت است.
 • کاهش توان حمل و نقل جاده‌ای در رقابت منطقه‌ای

  رضا دهقان: صنعت حمل‌ونقل و لجستیک در کشور با وجود تلاش‌ها و شعارها،‌ به علت آشفتگی‌های موجود در این صنعت هنوز عملا جایگاه واقعی خود را در تولید ناخالص داخلی (GDP) و اقتصاد ملی به عنوان یک عنصر تاثیرگذار پیدا نکرده است. سن ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای کشور بالا بوده و با استانداردهای بین‌المللی فاصله زیادی دارد. برنامه‌ریزی و بهره‌وری حمل هم با نقطه ایده‌آل فاصله دارد، متوسط بالای مصرف سوخت ناوگان جاده‌ای نسبت به استانداردهای بین‌المللی هزینه‌ها و تبعات زیادی برای محیط زیست و اقتصاد کلان کشور خواهد داشت. مهدی اشرفی، مدیرعامل شرکت گلرنگ ترابر معتقد است یارانه سوخت باعث شده تا صرفا نوک کوه مشکلات این صنعت مشاهده شود و متاسفانه انبوهی از مشکلات بنیادین این صنعت در سایه یارانه سوخت مورد توجه جدی قرار نگیرد. امروز بیش از هر زمان دیگری به جای راهکارهای موقتی به راه‌حل‌های بنیادین برای رفع ریشه‌ای مشکلات صنعت حمل‌ونقل نیازمندیم.
 • خطر کمبود پمپ‌های آب کشاورزی

  دنیای اقتصاد: به طور کلی جابه‌جایی آب و دیگر مایعات توسط پمپ‌ها انجام می‌شود و پمپ آب وظیفه انتقال و تامین آب مورد نیاز در تاسیسات آبرسانی، اطفای حریق، کشاورزی، صنعت، آب نماها و ... را به عهده دارد. در این راستا پمپ آب مناسب باید علاوه بر تامین حجم آبدهی متناسب با مقدار مصرف، دارای فشار کافی برای رساندن آب به محل مصرف نیز باشد.
 • پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه ایران آگروفود

  دنیای اقتصاد: بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی، موادغذایی، ماشین‌آلات و صنایع وابسته (ایران آگروفود ۲۰۲۰) با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست‌جمهوری، از سیزدهم تا شانزدهم مهر ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین‌آلات و صنایع وابسته (ایران آگروفود ۲۰۲۰) علاوه بر نمایش دستاوردهای شرکت‌های صنایع کشاورزی، مواد غذایی و ماشین‌آلات، توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در این حوزه‌ها در قالب پاویون برپا خواهد شد. شرکت‌های دانش‌بنیان برای ثبت تقاضای حضور در پاویون شرکت‌های دانش‌بنیان در این نمایشگاه و بهره‌مندی از تخفیف ۹۰ درصدی تا ۵ مهرماه فرصت دارند.
 • تحقق اهداف تولید فولاد مبارکه در نیمه نخست سال ۹۹

  زهرا مسافر: در سال جهش تولید، اقتصاد ایران در دوره رکود تورمی ‌قرار گرفته و آنچه در این دوره زمانی نیاز کشور است سرمایه‌گذاری‌های جدید و توسعه صنایع مولد و بالادستی است؛ صنعت کشور باوجود پتانسیل‌های قابل‌توجه، نیاز به حمایت‌های جدی و اساسی دارد؛ به‌خصوص صنایع باوجود تحریم‌ها و فشارهای مالی طی دو سال گذشته ایستادگی کرده‌ و اجازه نداده‌اند وضعیت اشتغال کشور با بحران مواجه شود. در این میان، زنجیره تولید در برخی از بخش‌های معدن و صنایع معدنی و به‌ویژه در فولاد کشور نظیر فولاد مبارکه در راستای تحقق جهش گام‌های محکمی ‌بر می‌دارند. مختار بخشیان معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه ضمن تشریح میزان ظرفیت‌سازی این شرکت در حوزه تولیدات جدید، سرمایه‌گذاری‌های مورد نیاز، هدف‌گذاری فولاد مبارکه و پیش‌بینی این شرکت در زمینه تولید تا پایان سال‌جاری از تحقق رشد تولید در نیمه نخست امسال می‌گوید.
 • دستاورد رقابت در مسابقه ابربازی

  نازنین افتخار: همزمان با شیوع کرونا، ابر آروان مسابقه‌ای فناورانه به نام «ابربازی» با هدف شکل‌گیری کسب و کارهای نوپا و تمرکز بر توسعه محصولات ابری برگزار کرد. در این مسابقه تعدادی استارت‌آپ‌ با کمک متخصصان و مشاوران این شرکت در تلاشی شش ماهه، توانستند محصولات جدید ابری تولید و امید است که آنها را در نیمه‌ دوم سال ۹۹، به بازار ابری کشور ارائه کنند.
 • ثبت رکورد جدید تولید در مجتمع فولاد صنعت بناب

  دنیای اقتصاد: رکورد جدید تولید در۶ ماه نخست سال‌جاری در مجتمع فولاد صنعت بناب مقارن با هفته دفاع مقدس ثبت شد. به گزارش روابط عمومی مجتمع فولاد صنعت بناب، با ثبت این رکورد جدید تولید در نیمه نخست سال جهش تولید برای چندمین بار رکورد تولید محصولات فولادی در مقایسه با سال‌های قبل شکسته شد و در پایان ۶ ماه سال‌جاری به رقم ۳۶۷ هزار و ۷۸۴ تن رسید.
 • رکوردزنی غول خودروهای دست دو

  دنیای‌اقتصاد: شیوع ویروس کرونا باعث شد بسیاری از مردم مشاغل و درآمدهایشان را از دست بدهند یا با کاهش منابع درآمدی خود مواجه شوند. در چنین شرایطی، اما تقاضا برای خودروهای دست‌دوم افزایش یافته و کسب و کار فعالان این حوزه بیش از پیش رونق گرفته است.
 • برگزاری نخستین نمایشگاه تخصصی ایران در کابل

  دنیای‌اقتصاد: توسعه صادرات غیرنفتی و همچنین ایجاد بازارهای جدید برای تولیدکنندگان و ارائه‌دهندگان خدمات ایران از سیاست‌هایی است که اکنون در صدر برنامه‌های اقتصادی کشور قرار گرفته و به همین دلیل برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی با درنظر گرفتن فرصت‌های موجود راهکاری غیرقابل انکار است که باید از آن استفاده بهینه داشته باشیم. سید علیرضا صدرزاده، مجری نخستین نمایشگاه تخصصی ایران در کابل ۱۳۹۹ گفت: انتخاب موضوع خدمات شهری، انرژی، مخابرات و حمل‌ونقل برای برگزاری این نمایشگاه کاملا هدفمند و متناسب با در نظر گرفتن پتانسیل‌های موجود در دو کشور بوده است.
 • برگزاری مجازی ششمین همایش ساخت داخل

  دنیای‌اقتصاد: با برگزاری مراسم افتتاح «ششمین همایش ساخت داخل»، این همایش تا ۳۰ آذرماه به صورت مجازی برگزار می‌شود. در مراسم افتتاحیه که به میزبانی انجمن صنفی نیروگاه‌های ایران (اصنا)، با حمایت ویژه شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی و با همکاری نیروگاه ری توسط شرکت مهندسی و خدمات تابا برگزار شد، مهریان دبیر اصنا پیرامون سلسله فعالیت‌های اصنا و همایش‌های مختلف هم اندیشی - آموزشی سخن گفت و در ادامه بادرستانی، مدیر عامل شرکت مدیریت تولیدبرق ری و رئیس همایش نیز در سخنانی به تبیین تلاش‌های انجام‌شده برای برپایی این همایش پرداخت. تفاوت رویکرد و محتوای این همایش نسبت به همایش‌های پیشین، توجه به نیازهای فعلی صنعت نیروگاهی کشور منتج از شرایط ویژه سیاسی - اقتصادی سال‌های اخیر از یکسو و رشد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه نیروگاهی از سوی دیگر است که زمینه‌ساز تغییر نگرشی در انجمن صنفی نیروگاه‌های کشور (اصنا) نسبت به‌برگزاری این همایش شد؛ به گونه‌ای که لازم است بستری ایجاد شود که پاسخگوی نیاز صنعت نیروگاهی کشور در حوزه ساخت و بازسازی قطعات و مجموعه‌های نیروگاهی باشد.
 • طرح‌های اجرا شده بانک سپه

  دنیای اقتصاد: پروژه‌های شرکت پالایشگاه بیدبلند خلیج‌فارس با کنسرسیوم بانکی به رهبری بانک‌سپه اجرا شده است. بانک سپه یک ال‌سی ۲۲روزه حدود یک میلیارد دلار برای واردات تجهیزات باز کرد. اصلی‌ترین تجهیز این پالایشگاه، بحث کمپرسورها بوده که ۲۰ کمپرسور از شرکت زیمنس‌آلمان تهیه و عمده این تجهیزات وارد شده است. البته ۶۵درصد تجهیزات مورداستفاده در این پروژه از بخش داخلی تهیه شده است.
 • آغاز مرحله دوم افزایش سرمایه بانک گردشگری در سال ۹۹

  دنیای‌اقتصاد: مجمع عمومی عادی به طور فوق‌العاده بانک گردشگری برگزار شد و صورت‌های مالی منتهی به ۲۹ اسفند سال ۱۳۹۸ بانک به تصویب رسید. رضا کامران به عنوان نایب رئیس هیات‌مدیره بانک، مرتضی خامی عضو هیات مدیره و مدیرعامل، حسین‌ثابتی، رئیس هیات‌مدیره و سعید جمشیدی عضو هیات‌مدیره بانک هستند.
 • کاهش دغدغه خانواده‌ها با بیمه‌نامه جدید ملت

  دنیای اقتصاد: با توجه به شرایط حال حاضر جامعه و فراگیری بیماری کرونا بیمه ملت با ارائه «بیمه‌نامه آرامش در تحصیل با پوشش کرونا» سعی در انجام مسوولیت اجتماعی خود نسبت به جامعه دارد. ریحانه جناتی، معاون فنی بیمه‌های اشخاص بیمه‌ملت، با تاکید بر افزایش هزینه‌های زندگی، تامین مخارج تحصیلی به ویژه در دوران کرونا را یکی از دغدغه‌های مالی مهم خانواده‌ها دانست و گفت: بسـیاری از خانواده‌ها با نگرانی بسیاری در خصوص وضعیت سلامت فرزندانشان در مدرسه همراه هستند و به همین ‌منظور بیمه ملت با ارائه بیمه‌نامه «آرامش در تحصیل با پوشش کرونا» نسبت به کاهش این نگرانی والدین می‌کوشد.
 • فروش بیمه‌های عمر نوین با شرایط ویژه

  دنیای اقتصاد: شرکت بیمه نوین به‌منظور ارج نهادن به اعتماد مشتریان، بیمه‌نامه عمر و سرمایه‌گذاری خود را در مهرماه با شرایط ویژه به فروش می‌رساند. این شرکت در راستای گسترش فرهنگ بیمه‌ای و حمایت از مشتریان، در جشنواره فروش خود تحت عنوان «مهربان»، بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری را از اول تا۳۰ مهرماه با تخفیف‌ ویژه ارائه می‌دهد. در جشنواره «مهربان» نوین بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری با اعمال ۳۰ درصد تخفیف ارائه می‌شود. از آنجاکه بیمه‌های عمر و سرمایه‌گذاری نوین از جمله محصولاتی است که همواره بر اساس نیازهای روز مشتریان، پوشش‌ها و مزایای خود را ارائه داده است، بر همین اساس ریسک ابتلا به ویروس کرونا از اردیبهشت سال‌جاری به پوشش امراض خاص تکمیلی این بیمه‌نامه اضافه شده است.
 • تشریح جذابیت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس

  دنیای‌اقتصاد: مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس به تشریح اقدامات صورت گرفته و جذابیت‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه عظیم اقتصادی پرداخت. حسن خلج‌طهرانی افزود: همکاران ما با اجرای پروژه‌های زیرساختی در این منطقه عظیم اقتصادی جذابیت ویژه‌ای را برای سرمایه‌گذاران ایجاد کرده اند. خلج طهرانی تاکید کرد: تلاش داریم تا با برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت، آب، برق، گاز و سایر زیرساخت‌های مورد نیاز سرمایه‌گذاران را در حد مطلوب مهیا سازیم و نتیجه آن تاکنون طرح‌های بسیاری است که در حال ساخت، نصب و راه‌اندازی هستند و حضور فعال سرمایه‌گذاران نیز تاییدکننده این مساله است. وی ضمن بیان اینکه در شرایط کنونی ۱۸ طرح در کمیته واگذاری زمین جهت سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه مصوب شده‌اند، افزود: خبرهای خوب اقتصادی نشاط را در جامعه افزایش خواهد داد. مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس این طرح‌ها را در حوزه‌های حلال‌های شیمیایی، بازیافت و خردایش سرباره، ساخت و تعمیرات اسکلت‌های فلزی، بازیافت مواد آهنی و تولید شمش فولادی، قیر، فروآلیاژ، آهک، فرومنگنز، فروسیلیس، اسید فسفریک، سیلیکون متال، برش سبک محصولات نفتی و ... عنوان کرد و افزود: توسعه زیرساخت‌های تامین انرژی را نیز با اجرای طرح‌هایی همچون نیروگاه سیکل ترکیبی صنایع برق و انرژی صبا و نیروگاه گازی ۲۰۰ مگاواتی پیگیری می‌کنیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر