آرشیو روزنامه شماره ۴۹۳۳ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۴۹۳۳

 • بیمه‌های درمان نیازمند نظارت و کنترل

  زهره محسنی‌شاد: ارتقای کمی و کیفی خدمات درمانی همواره از مهم‌ترین درخواست‌ها و دغدغه‌های مردم به شمار رفته است. از آنجا که افزایش روزبه‌روز هزینه‌های پرداختی مردم برای دریافت خدمات درمانی، از مهم‌ترین مسائل و مشکلات در حوزه بهداشت و درمان کشور تلقی می‌شود، شرکت‌های بیمه نیز تلاش کرده‌اند با توجه به اهمیت این موضوع با ارائه طرح‌های متفاوت و ابتکاری متناسب با نیازهای افراد، درپی تامین و تسهیل این نیاز برآیند تا در زمان بروز حادثه یا بیماری، شیرازه ‌اقتصاد خانواده‌‌ها به دلیل بالا بودن هزینه‌های خدمات درمانی ازهم نپاشد. اما در این بین برخی تخلف‌ها و تقلب‌هایی که در رشته بیمه درمان به وجود می‌آید یا نرخ‌های غیرفنی که برای این بیمه لحاظ می‌شود، سبب شده تا رشته بیمه درمان جزو رشته‌های زیان‌ده در صنعت بیمه به شمار آید و مشکلاتی را برای شرکت‌های بیمه‌گر ایجاد کند.
 • مدرنیزاسیون «نان»

  دنیای اقتصاد: تقریبا قریب به اتفاق کارشناسان بخش غذایی معتقدند نان‌های صنعتی به دلیل به‌کارگیری تجهیزات اتوماتیک آلودگی‌های کمتری نسبت به «سنتی‌پزی» دارد، اما این همه ماجرا نیست. بحث توزیع و قیمت نیز مطرح است.
 • ایجاد اتاق فکر برای زنجیره توزیع کشور

  انتخابات هیات‌مدیره اتحادیه کشوری صنف فروشگاه‌های زنجیره‌ای در حالی قرار است اواخر تیرماه سال‌جاری برگزار شود که فروشگاه‌های زنجیره‌ای دوران جدیدی را پشت سر می‌گذارند و به‌رغم شرایط اقتصادی حاکم بر کشور سرعت بالایی را در توسعه تجربه می‌کنند. شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین فعالان حوزه خرده‌فروشی در کشور در راستای تحقق اهداف توسعه و کمک به رونق اقتصاد گام‌های موثری در این زمینه برداشته است. در آستانه انتخابات هیات‌مدیره اتحادیه کشوری صنف فروشگاه‌های زنجیره‌ای، مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، به‌عنوان یکی از کاندیداهای این انتخابات، برنامه راهبردی خویش را برای بهبود وضعیت فعلی اتحادیه تشریح کرد.
 • انواع تسهیلات بانک رفاه به مستمری بگیران

  دنیای‌اقتصاد: بانک رفاه کارگران به عنوان بانکی که سازمان تامین اجتماعی سهامدارعمده آن است، تسهیلاتی برای جامعه هدف خود یعنی مستمری‌بگیران این سازمان در نظر گرفته است. سقف تسهیلات قرض‌الحسنه مستمری‌بگیران با افزایش منابع آن به دوهزار و ۲۳۰ میلیارد تومان، برای هر فرد به پنج میلیون تومان افزایش یافته است. پیش‌تر رقم تسهیلات قرض‌الحسنه مستمری‌بگیران سازمان تامین‌اجتماعی دو میلیون تومان بود.
 • افزایش سقف انتقال وجه در اینترنت بانک‌پاسارگاد

  دنیای اقتصاد: بانک‌پاسارگاد به منظور رفاه حال مشتریان، سقف پیش‌فرض برای انتقال وجه به سایر حساب‌ها یا حواله بین بانکی را برای تمام کاربران اینترنت بانک با رمز ثابت و دوعاملی، به مبلغ۵۰ میلیون ریال افزایش داد. مشتریان این بانک از این پس می‌توانند از طریق بانکداری مجازی (اینترنت‌بانک)، تا مبلغ ۵۰ میلیون ریال، به سایر حساب‌ها انتقال وجه یا حواله بین بانکی (ساتنا و پایا) انجام دهند.بنا بر این گزارش همچنین بانک پاسارگاد به‌منظور افزایش امنیت در بانکداری مجازی و صیانت از سپرده‌های مشتریان، جهت انتقال وجه و حواله بین بانکی از طریق سامانه بانکداری مجازی با شیوه ورود با رمز ثابت، برای مبالغ بیش از ۲ میلیون‌ریال، ثبت کد دوعاملی اینترنت‌بانک (رمز یک بار مصرف) را الزامی کرد. به این ترتیب، در صورتی‌که مجموع دستور پرداخت‌های حواله بین بانکی (شامل ساتنا و پایا) یا انتقال به حساب غیر (به جز انتقال وجه بین سپرده‌های خود مشتری)، به مبلغ ۲ میلیون ریال در روز برسد، برای انجام انتقال وجه یا حواله بین بانکی بیش از این مبلغ، با ورود به صفحه‌ انتقال وجه و انتخاب یکی از گزینه‌های ذکر شده برای دریافت رمز دوعاملی اینترنت‌بانک، کد را دریافت کرده و پس از تایید آن، ادامه‌ عملیات حواله بین بانکی یا انتقال وجه به حساب غیر، انجام خواهد شد.
 • بانکداری متمرکز بانک سپه کلید خورد

  دنیای اقتصاد: پس ازحدود یک دهه، بانکداری متمرکز (کربنکینگ) بانک سپه کلید خورد و پنج‌شنبه گذشته بانکداری متمرکز بانک سپه به روش قطعی یکباره (بیگ بنگ) شروع شد. این خبر را بانک سپه اعلام کرد که از ساعت ۱۲ روز پنج شنبه تمامی سامانه‌های فعلی بانک سپه متوقف شده و همه اطلاعات مرتبط با مشتریان، سپرده‌ها، کارت و گواهی سپرده یکباره به سامانه‌های جدید منتقل خواهند شد. بانکی که در مرحله قبلی، از سال ۹۱ تا سال ۹۶ منتظر پیاده‌سازی کربنکینگ خود با شرکتی که در مرحله اول برنده مناقصه شده بود، مانده بود، حالا با شرکت داتین، راه را به سرانجام رسانده است. براین اساس بیش از ۲۴ میلیون مشتری و حدود ۴ هزار شعبه در این طرح تحت پوشش قرار خواهند گرفت. اینها آمار مشتریان و شعب بانک پس از الحاق همه بانک‌های نظامی به صورت قطعی است؛ تا به حال دو بانک مهر اقتصاد و حکمت ایرانیان به صورت قطعی منحل شده‌اند.
 • پیش‌پرداخت کارمزد ۷۰ نماینده برتر بیمه معلم

  دنیای اقتصاد: شرکت بیمه معلم در راستای حمایت از شبکه فروش در بحران کرونا، پرداخت علی‌الحساب کارمزد ۷۰ نماینده برتر را در دستورکار قرار داد. کاوه قاضی، معاونت توسعه بازار شرکت بیمه معلم، با اشاره به حمایت‌های این شرکت از شبکه فروش در شرایط بحران ویروس کرونا گفت: برای حمایت از شبکه فروش، پیش پرداخت کارمزد ۷۰ نماینده برتر در قالب وام بدون بهره در دستور کار قرار گرفت و مبالغ کارمزد به صورت علی‌الحساب و در قالب وام به حساب ۷۰ نفر از نمایندگان برتر واریز خواهد شد.
 • زغال‌‌سنگ پروده طبس در انتظار عرضه اولیه

  دنیای اقتصاد: شرکت زغال ‌سنگ پروده طبس به عنوان نخستین معدن تمام مکانیزه و بزرگ‌ترین تولیدکننده زغال سنگ کشور این هفته وارد بورس می‌شود.
 • پرو رایگان کفش در مقصد مشتریان

  ندا علیزاده: هر چند خریدهای اینترنتی چند سالی است مشکل صرف وقت برای خرید حضوری از فروشگاه‌ها را کاهش داده، اما مشتریان همچنان در خریدهای غیرحضوری خود دغدغه غیرقابل برگشت بودن اجناس سفارشی را در صورت اندازه نبودن یا مورد پسند نبودن آنها دارند. این مورد در زمینه خرید کفش شاید بیشتر به‌چشم بیاید به‌ویژه اینکه سایز کفش‌ها به‌دلیل قالب‌های‌ ‌آنها معمولا بین دو شماره نوسان دارند. «چرم کاکتوس» به‌عنوان برند تولیدکننده کفش و کیف چرم سعی کرده در طرح «الو کاکتوس» که به‌صورت پایلوت در تهران به‌اجرا درآورده است، این دغدغه را مرتفع کند.
 • کاهش ۱۰ درصدی نیروی کار لوفت‌هانزا

  دنیای‌اقتصاد: به دلیل شیوع ویروس کرونا شرکت لوفت‌هانزا که بزرگ‌ترین شرکت هواپیمایی اروپا است، بخش اعظمی از درآمدهای خود را از دست داد و مجبور شده است برای جلوگیری از ورشکستگی و گذار از بحران کرونا وام‌های دولتی دریافت کند. حال باید تا سال ۲۰۲۳ میلادی این وام‌ها را تسویه کند. در این راستا این گروه هواپیمایی تصمیم گرفته است تا سال ۲۰۲۳ میلادی، در بخش حمل‌ونقل بار (لوفت‌هانزا کارگو) بیش از۱۰ درصد از نیروی کار خود به‌عنوان بخشی از تغییر ساختار کلی این شرکت کاهش دهد. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد» به نقل از پایگاه خبری ایر کارگو نیوز، سخنگوی لوفت‌هانزا کارگو تایید کرد که حدود ۵۰۰ نفر از نیروی کار ۴۵۰۰ نفری بخش حمل‌ونقل بار طی دو سال و نیم آینده این شرکت را ترک می‌کنند.
 • درخواست کارکنان فورد برای تحریم پلیس

  دنیای‌اقتصاد: برخی از کارکنان شرکت فورد موتور از مقامات خودخواسته‌اند تا در اعتراض به رفتارهای نژادپرستانه پلیس آمریکا در برخورد با سیاه‌پوستان که اخیرا موجب مرگ جورج فلوید شد، از تولید خودروهای پلیس آمریکا خودداری کنند.
 • برگزاری مجدد نمایشگاه‌های استان همدان کلید خورد

  دنیای‌اقتصاد: براساس پروتکل بهداشتی تدوین شده ویژه برگزاری نمایشگاه در همدان، ضمن رعایت فاصله اجتماعی، امکان بازدید از نمایشگاه‌های این استان فراهم شد. مدیر عامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان همدان در این رابطه گفت: بازدید از نمایشگاه تنها از طریق ثبت‌نام تلفنی و با ارائه کارت دعوت الکترونیکی قابل انجام است.
 • بازدید متخصصان از سومین نمایشگاه تخصصی کاغذ و مقوا

  دنیای اقتصاد: سومین نمایشگاه تخصصی کاغذ، مقوا، فرآورده‌های سلولزی و ماشین‌آلات وابسته با حضور بیش از ۶۰ شرکت داخلی ۲۴ تا ۲۷ تیرماه سال‌جاری در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران برگزار می‌شود. به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، در این نمایشگاه بیش از۶۰ شرکت داخلی، تولیدات خود را که شامل انواع کاغذ، مقوا و ماشین‌آلات تولید است به نمایش می‌گذارند. بازدید از سومین نمایشگاه کاغذ و مقوا، طبق پروتکل بهداشتی نمایشگاه‌ها، تنها برای متخصصان است، اما در این میان تمهیداتی اندیشیده شده تا بازدید مجازی از نمایشگاه برای عموم مردم از طریق شبکه تلویزیونی ایران کالا فراهم شود. سومین نمایشگاه تخصصی کاغذ و مقوا در حالی برگزار می‌شود که نیاز کشور به انواع کاغذ چاپ و تحریر ۳۵۰ هزار تن است که بیشتر آن از طریق واردات تامین می‌شود.
 • اقدام شهرداری منطقه۱۹ برای کاهش مخاطرات

  دنیای اقتصاد: پاساژ تجاری توحید در منطقه ۱۹ به‌منظور تامین امنیت جانی شهروندان، رفع مخاطرات احتمالی وگره ترافیکی تخریب شد.به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۹، علی توکلی، شهردار منطقه با اشاره به قرار داشتن پاساژ توحید در مجاورت بازار بزرگ احسانی و طرح تعریض خیابان شکوفه گفت: با تخریب این پاساژ ضمن تسریع در بازگشایی این معبر بعد از ۳۰ سال انتظار، از وقوع اتفاقات مشابه همچون ساختمان پلاسکو که منجر به جان باختن تعدادی از همشهریانمان شد، پیشگیری شده است.
 • فرصت تحریم برای صنایع ریخته گری کشور

  سارا اصغری: ریخته‌گری از صنایع مادری است که سومین سهم تجاری بین‌المللی را پس از نفت و فولاد دارد. صنعت ریخته‌گری در ایران در چند دهه گذشته و با وجود شرکت‌های بزرگ و کوچک به‌خوبی توانسته روند رشد خوبی را طی کند. البته هم‌اکنون ظرفیت این صنعت در کشور بیش از نیاز بازار است و بیشتر واحدها با تمام ظرفیت خود کار نمی‌کنند. ریخته‌گری فن شکل‌دادن به فلزات توسط ذوب است که پس از ریختن مواد مذاب در محفظه‌ای به نام قالب و سرد شدن آن، قالب موردنظر حاصل می‌شود، از این‌رو با توجه به قالب موردنظر می‌توان ادعا کرد که این صنعت آمیزه‌ای از فن و هنر است. یکی از شرکت‌هایی که در زمینه ریخته‌گری چندین فلز مشغول به فعالیت است، شرکت کرمان‌آلیاژ است. این واحد یکی از تامین‌کنندگان آند و کاتد شرکت ملی صنایع مس ایران به‌شمار می‌رود.
 • برگزاری رویداد بررسی فرصت‌های تجاری ایران و ایتالیا

  دنیای اقتصاد: با توجه به چارچوب جدید اقتصادی ایران و تاکید بر فعالیت در حوزه‌های غیرنفتی، کنفرانسی به‌صورت آنلاین و با رویکرد کسب‌وکار با عنوان «روابط ایتالیا و ایران و محوریت نقش بنگاه‌های کوچک و متوسط و حمایت‌های اتحادیه اروپا» در یکم مرداد برگزار خواهد شد. این رویداد مبتکرانه با همکاری سفارت ایتالیا در تهران و با پشتیبانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران (TCCIMA) و مشارکت از سوی FISME، FPI (نمایندگی‌های اتحادیه اروپا) و ITC (آژانس سازمان ملل متحد) برگزار خواهد شد.
 • تحقیق و توسعه در صنعت سیمان کاهش یافته است

  در حال حاضر بیش از یکصد نوع سیمان در دنیا تولید می‌شود که از این میزان کمتر از ۱۵ نوع آن در ایران وجود دارد. سیمان‌هایی که از آنها به عنوان «سیمان آمیخته» یاد می‌شود، قادر هستند ضمن کاهش کلینکر، باعث کاهش هزینه‌های تولید و ارتقای کیفیت محصولات شوند. کارشناسان معتقدند یکی از اصلی‌ترین علل فقدان تولید سیمان‌های متنوع در کشور ناشی از قیمت بسیار نازل سیمان‌های پرتلند است که باعث شده اغلب تولیدکنندگان به فکر نوآوری و نوسازی خطوط تولید نباشد. میرمحمد سیدی، مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان سیمان آژند در این باره به «دنیای‌اقتصاد» می‌گوید: عوامل گوناگونی باعث شده تا صنعت سیمان کشوراز نظر تنوع محصولات در جایگاه مطلوبی قرار نگیرد که از جمله می‌توان به ارزانی بی‌رویه سیمان‌های پرتلند اشاره کرد. به این معنا که از مهم‌ترین اهداف ورود سیمان‌های آمیخته به این صنعت، کاهش نیاز به کلینکر و در نتیجه کاهش قیمت است، اما با توجه به اینکه سیمان در کشور ما بسیار ارزان در دسترس مصرف‌کننده قرار می‌گیرد، احساس نیازی در بخش مصرف و تولید شکل نمی‌گیرد تا ایده‌های جدید و مهندسی بروز پیدا کند.
 • بوئینگ در آستانه رسوایی قضایی

  دنیای اقتصاد: پس‌ازآنکه پنج مهندس شرکت هواپیماسازی مدعی شدند در جریان برنامه صدور تاییدیه هوایی از سوی بوئینگ تحت‌فشار قرارگرفته‌اند، نهادهای ناظر هوایی ایالات‌متحده در حال انجام تحقیقات از بوئینگ هستند. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد» به نقل از روزنامه فایننشال تایمز، سازمان هوانوردی فدرال ایالات‌متحده در نوامبر ۲۰۱۸ از بوئینگ درخواست کرده بود در مورد گزارش مهندسان برنامه سازمان مرجع انتخاب شفاف‌سازی کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر