آرشیو روزنامه شماره ۴۹۳۲ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۴۹۳۲

 • افزایش هزینه‌ها؛ مشکل تولیدکنندگان چرم

  ندا علیزاده: «برای کارآفرینی و صاحب کسب‌وکار شدن ابتدا باید برنامه‌ریزی، نیازسنجی و بازارسنجی کرد سپس دست به تولید محصول زد؛ برای جلوگیری از خواب سرمایه باید از پیش مشتری محصول را شناسایی کرد تا متحمل ریسک بالا نشد.» اینها را تولیدکننده‌ای می‌گوید که ظرف هفت سال موفق شد کسب‌وکار را از یک کارگاه تولیدی کوچک به ۱۰ فروشگاه توسعه بدهد و اکنون مالک دو کارخانه تولید محصولات چرم طبیعی و ۴۲ فروشگاه در سراسر کشور است. این کارآفرین که ۵۰۰ نیروی کار مستقیم و ۱۵ هزار نیروی کار غیرمستقیم را تحت پوشش دارد، مشکل جوانان امروز را نداشتن چنین رویکردی بیان می‌کند و می‌گوید: اشتباه بزرگ جوانان این است که ابتدا دست به تولید کالا می‌زنند سپس به‌دنبال بازار آن می‌گردند. مدیرعامل و موسس «نوین چرم» با تاکید بر اینکه تغییرپذیری بر اساس نیاز مشتری و دوری از حرکت روی ریل، از روحیات بازار تولید است، اظهار می‌کند: ما در نوین‌چرم، نیازسنجی، بازارسنجی، تولید و عرضه محصول را پلکانی انجام داده و پیش بردیم.
 • روزهای سخت مدیر «دایملر»

  دنیای اقتصاد: اولا کالنئوس، مدیرعامل گروه خودروسازی دایلمر قرار است در نخستین نشست سراسری سالانه‌ای که به‌عنوان مدیر ارشد دایملر در آن حضور می‌یابد با موجی از پرسش‌ها و انتقادها مواجه شود؛ در حالی که پاندمی کرونا موجب شده تا برنامه‌های وی برای بازسازی و بهبود عملکرد و درآمدزایی شرکت منحرف شوند.
 • قیمت‌گذاری‌ دستوری مشکل‌آفرین است

  دنیای اقتصاد: اگرچه این روزها شاهد قدرت گرفتن و توسعه بازار شرکت‌های تولیدکننده مواد غذایی فرآوری شده هستیم و گرفتاری و کمبود وقت سبب شده مصرف این نوع مواد غذایی رشد بسیار زیادی داشته باشد، اما این صنف نیز با مشکلات خاص خود مواجه است. از جمله قیمت‌گذاری دستوری، کاهش شدید سود ناشی از فشار فروشگاه‌های زنجیره‌ای، مشکلات ناشی از صادرات... آنچه در ادامه می‌خوانید درباره یکی از این شرکت‌های تولیدکننده فرآورده‌های غذایی است که در سال‌های اخیر رشد و توسعه کیفی را توامان جلو برده است.
 • صادرات لوله و پروفیل سخت شده است

  سارا اصغری: صنعت لوله و پروفیل جزو صنایع پایین‌دست فولاد است که هم می‌تواند اشتغال‌زایی و هم ارزش‌افزوده بالایی را به همراه آورد. این صنعت از معدود صنایعی به‌شمار می‌رود که از صفر تا صد فرآیندها و فناوری‌های آن در کشور بومی شده و کاملا توسط بخش خصوصی اداره می‌شود.
 • ضعف‌های بنیادین فضای کسب‌وکار

  حسن کریمی سنجری تحلیلگر اقتصادی
  یکی از مهم‌ترین تحولات ساختاری در توسعه اقتصادی کشورهای پیشرو، توجه به ارتقای شاخص سهولت کسب‌وکار در این کشورها است. به‌عنوان مثال سند استراتژی توسعه در آلمان مبتنی بر گسترش کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ سودآور است که از طریق پرداخت مالیات از ناحیه کسب درآمد و نیز گسترش اشتغال، اقتصاد آلمان را سودآور کرده‌اند. به‌علاوه الگوی کسب‌وکار اغلب شرکت‌های آلمانی سودآوری از طریق خلق ثروت است.
 • تمدید پوشش بیمه کرونا در بیمه کارآفرین

  دنیای اقتصاد: بیمه‌گذاران بیمه‌های زندگی در بیماری کرونا تا پایان شهریور تحت پوشش بیمه کارآفرین قرار می‌گیرند. به‌منظور آرامش خاطر بیمه‌گذاران بیمه‌های زندگی و کاهش نگرانی موجود در جامعه، بیمه کارآفرین بیمه شدگان بیمه‌های زندگی خود را تا پایان شهریور تحت پوشش تامین هزینه‌های درمانی بیماری کرونا قرار می‌دهد. این اقدام همزمان با ورود ویروس کرونا و شیوع این اپیدمی در سراسر کشور توسط شرکت بیمه کارآفرین برای بیمه‌گذاران بیمه‌های زندگی در نظر گرفته شد و با توجه به شیوع موج دوم بیماری، این پوشش تا پایان شهریور تمدید شده است.
 • سرمایه‌گذاری‌های زیربنایی «میدکو»

  زهرا مسافر: معمولا بیشتر شرکت‌ها یا حتی هلدینگ‌ها در ایران ترجیح می‌دهند تنها از بخش مشخصی از یک رشته یا زنجیره فعالیت خود را آغاز کنند و به‌دنبال توسعه سرمایه‌گذاری در بخش‌های بالادستی یا حتی پایین‌دستی نباشند، اما مجموعه غیردولتی میدکو این طلسم را شکسته و نه‌تنها به‌دنبال سرمایه‌گذاری در تمامی بخش‌های معدن از مواد اولیه تا محصول بلکه حتی به‌فکر ساخت راه و حتی نیروگاه نیز است که اگر حتی مشکلی برای تامین انرژی کشور پیش آمد طرح‌های بزرگ این مجموعه نماند.
 • امسال زیان انباشته ذوب‌آهن صفر می‌شود

  آزاده حسینی : مجمع عمومی عادی سالانه ذوب‌آهن اصفهان با حضور صاحبان ۸۰ درصد از سهام با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تالار تشریفات و تالار آهن ذوب‌آهن اصفهان برگزار شد. منصور یزدی‌زاده مدیرعامل ذوب‌آهن اصفهان در ارائه گزارش هیات مدیره مربوط به عملکرد سال ۹۸ و برنامه‌های آتی این شرکت گفت:‌ ثبت رکورد تولید با دو کوره بلند و ثبت رکورد روزانه، ماهانه و سالانه تولید کک از جمله دستاوردهای سال قبل است.
 • توضیح و تصحیح

  در پی چاپ خبری با عنوان «صنعت آسانسور بدون متولی رسمی» در صفحه ۲۸ روزنامه (روز ۱۷ تیر) اتحادیه کشوری آسانسور و پله‌برقی و خدمات وابسته، جوابیه‌ای به شرح زیر ارائه کرد.
 • توانمندی پلاس پلیمرها در تولید صندلی ورزشگاهی

  حسن شعبانی: محققان شرکت دانش‌بنیان «پلاس پلیمر» موفق به تولید مواد پلیمری مخصوص صندلی‌های ورزشگاه‌ها شدند که این مواد پلیمری، صندلی‌ها را در برابر ضربه، سرما و گرما مقاوم می‌کند.
 • سودجویی به بهای جان انسان‌ها

  دنیای اقتصاد: شرکت داروسازی فرانسوی «سرویر لبوریتریز» متهم شده است که به منافع این شرکت بیش از زندگی بیماران بها داده است. احتمال دارد به همین خاطر این شرکت دارویی پس از یک محاکمه بزرگ که ۶۵۰۰ شاکی­ دارد با میلیون­ها دلار جریمه روبه‌رو شود. شاکیان می­‌گویند این شرکت اجازه داده است یک داروی دیابت به‌طور گسترده و غیرمسوولانه به‌عنوان قرص رژیم غذایی تجویز شود، این دارو عوارض کشنده دارد.
 • وعده بازگشت رونق به ویپرو

  دنیای اقتصاد: تیری دلاپورته، مدیرعامل جدید شرکت ویپرو، غول جهان فناوری اطلاعات از کارکنان این شرکت چندملیتی هندی درخواست کرده است تا با تمام توان خود برای بهبود عملکرد این شرکت در تمامی زمینه‌ها تلاش کنند تا ویپرو بتواند به رشدی قابل‌توجه دست یابد.
 • ثبت ملی نخستین استاندارد جهانی تختال

  دنیای اقتصاد: نخستین استاندارد جهانی تختال با شماره INSO ۲۰۲۹۹ به دبیری شرکت فولاد خوزستان در سازمان ملی استاندارد به ثبت رسید. محمود اکابر، مدیر تضمین کیفیت شرکت فولاد خوزستان اظهار کرد: در تابستان سال ۹۸ با مجوز و همکاری سازمان ملی استاندارد ایران به شرکت فولاد خوزستان و با حمایت مدیر عامل شرکت و پیشنهاد مهران خرم‌نیا به عنوان معاونت برنامه‌ریزی و توسعه شرکت برای دبیری مهندس پولادگر کمیته تدوین استاندارد ملی «تختال فولاد کربنی و کم‌آلیاژ تولید شده به روش ریخته‌گری پیوسته، ویژگی‌ها و روش آزمون» آغاز به کار کرد.
 • جای خالی هیات حل‌اختلاف تخصصی در صنعت بیمه

  دنیای اقتصاد: رئیس هیات‌مدیره شرکت بیمه تجارت‌نو اعلام کرد: اگر هیات حل اختلاف در صنعت بیمه تشکیل شود که در خود بیمه مرکزی با حضور کارشناسان منتخب بیمه مرکزی اختلافات بین بیمه‌گر و بیمه‌گذار حل و فصل شود، بسیار خوب است و در نهایت هم توسط قضاتی که برای موضوعات بیمه‌ای انتخاب می‌شوند و در این زمینه تخصص دارند به صدور رای‌های با سرعت بیشتر کمک می‌کند.
 • برقراری ارتباطی دوسویه با مشتریان در بیمه کوثر

  دنیای اقتصاد: یکی از استراتژی‌های محوری شرکت بیمه کوثر، پاسخگویی سریع و صریح به درخواست‌های مشتریان است چون اجرای صحیح اصل مشتری‌مداری، ارزش‌های والای انسانی را به‌دنبال دارد.
 • بی‌تاثیری کرونا در تولیدات «نوار»

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل اپلیکیشن کتاب‌صوتی نوار، شرایط کرونایی را بر تولید کتاب صوتی بی‌اثر خوانده و حجم قراردادهای در دست امضا را بیشتر از سال گذشته عنوان کرد. حمیدرضا شربتیان درباره حجم تولیدات کتاب‌های صوتی و صحبت‌هایی که از کاهش تولیدات دیجیتالی حکایت دارد، گفت: شاید در ابتدا با مشکلاتی مواجه شده و تصمیم به تعطیلی موقت استودیو گرفته باشیم، اما در ادامه با انجام یکسری اقدامات برای ضدعفونی محیط و همچنین، ایجاد فاصله بین ورود و خروج گوینده‌ها، شرایط را به روند طبیعی برگرداندیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر