آرشیو روزنامه شماره ۵۰۷۰ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۵۰۷۰

 • جذابیت بیمه با بهره‌گیری از مهارت‌های سرمایه‌گذاری

  زهره محسنی‌شاد: درحالی دنیا شاهد تحولات زیادی درعصر دیجیتال است که این مهم سبک زندگی را دستخوش تغییرات زیادی کرده و سبب شده تا تحولات فناورانه در تمامی‌ بخش‌ها از جمله صنعت بیمه سرعت بیشتری به خود گیرد. بروز این تحولات همزمان با تغییر انتظارات مشتریان و به وجود آمدن مدل‌های نوین کسب‌وکار، کسب‌وکار سنتی بیمه کشور را با چالش مواجه کرده است. چالشی که پس از شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های ناشی از آن، نمود بیشتری پیدا کرد و منجر به این شد که شرکت‌های بیمه در حوزه تحولات دیجیتال، گام‌های جدی‌تری بردارند. اهالی صنعت بیمه به این باور رسیده‌اند که اگر شرکتی نتواند استراتژی و فرآیند‌های خود را بر بستر دیجیتال و متناسب با نیاز مشتریان پیش ببرد در این بازار رقابتی حذف خواهد شد یا سهم بازار را از دست خواهد داد. موضوعی که مجید بختیاری، مدیرعامل شرکت بیمه رازی در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» بر آن تاکید می‌کند و معتقد است: برای ایجاد تحول و توسعه در صنعت بیمه، ضمن گسترش فرهنگ بیمه در جامعه و اطلاع‌رسانی از مزیت‌های آن، باید به سمت نوآوری‌ها، روش‌های جدید ارائه خدمات، دیجیتالی کردن فعالیت‌ها و... حرکت کرد. به گفته بختیاری، در بیمه رازی با همین رویکرد تلاش شده تا گام‌های محکمی‌در راستای به‌روزرسانی محصولات و به کارگیری روش‌های نوین ارائه خدمات، برداشته شود که ایجاد سامانه اکوسیستم همراز نمونه‌ای از این خدمات بوده است. مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:
 • ارتقای بنادر کشور به نسل سوم

  رضا دهقان: یکی از برنامه‌های مهم سازمان بنادر و دریانوردی این است که علاوه بر امکانات و تسهیلات موردنیاز برای ترابری، جابه‌جایی و نگهداری کالا در اماکن بندری، امکان تولید، فعالیت‌های لجستیک و ارزش افزوده‌ای را در درون و پیرامون بنادر تجاری کشور فراهم کند و بنادر کشور به نسل سوم ارتقا یابد. در حال حاضر نمونه‌هایی از این طرح در بندر امام خمینی و بندر امیرآباد اجرا شده است؛ در بندر شهید رجایی با وجود اینکه بزرگ‌ترین بندر تجاری کشور بوده و حدود ۵۰ درصد از کل تجارت دریایی کشور را به عهده دارد، این خلأ از نظر حضور بخش خصوصی در زمینه فعالیت‌های ارزش افزوده‌ای و تولیدی وجود دارد.
 • پیش‌شرط‌های رعایت اصول تهویه ساختمان‌ها از سال ۱۴۰۰

  دنیای‌اقتصاد: فرم ساختمان در طول تاریخ، همیشه علاوه بر عملکرد، تابع ترس از شیوع بیماری‌های عفونی و واگیردار هم بوده است.
 • زغال‌سنگ طبس با نماد «کزغال» به فرا بورس آمد

  دنیای اقتصاد: بزرگ‌ترین شرکت زغال‌سنگ ایران سوم دی‌ماه سال ۱۳۹۹ به‌عنوان دویست و بیست و نهمین نماد معاملاتی و شصت و پنجمین شرکت در بازار اول در فهرست نرخ‌های فرا بورس ایران با نماد «کزغال» درج شد.
 • رشد ۹۳ درصدی درآمد «فملی» نسبت به سال گذشته

  دنیای اقتصاد: نقدینگی شرکت ملی صنایع مس ایران از ابتدای سال‌جاری تاکنون به‌خوبی در جریان است و در حال حاضر این شرکت از انضباط مالی بسیار خوبی برخوردار است و به گفته مسوولان این شرکت، ملی مس در شدیدترین تحریم‌‌ها نیز می‌تواند به‌خوبی نیاز داخل را برطرف کند. یکی از مهم‌ترین اتفاق‌هایی که در سال ۹۹ برای شرکت ملی مس روی ‌داده، رکورد فروش این شرکت نسبت به سال گذشته بوده است؛ به‌گونه‌ای که در ۹ ماه نخست سال‌جاری این شرکت موفق به ثبت رکود بی‌سابقه فروش شده است.
 • رشد ۱۱۹ درصدی درآمد «کچاد»

  دنیای اقتصاد: درآمد شناسایی‌ شده از سوی شرکت معدنی و صنعتی چادرملو طی ۹ ماه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۱۱۹ درصد رشد همراه است. چادرملو در مدت یادشده توانست معادل ۱۵۲ هزار میلیارد ریال درآمد نسبت به بودجه محقق کند. این در حالی است که در ۹ ماه امسال این شرکت بیش از ۱۲ میلیون و ۷۷۱هزار و ۲۶۳ تن انواع محصولات تولید کرده است. در این مدت چادرملو ۷ میلیون و ۷۷۸ هزار و ۷۰۲ تن کنسانتره آهن (خشک)، ۲۵۴ هزار و ۱۴۷ تن سنگ دانه‌بندی و ۴۵ هزار و ۱۰۵ تن آپاتیت در مجتمع معدنی و ۲ میلیون و ۷۵۴ هزار و ۲۸۷ تن گندله، یک‌میلیون و ۱۹۳ هزار و ۵۵۴ تن آهن اسفنجی و ۷۴۵ هزار و ۴۶۸ تن شمش فولاد در مجتمع صنعتی خود تولید کرده است. مجموع تولیدات ۹ ماهه امسال چادرملو در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۴۵/ ۱۱ درصدی نشان می‌دهد. به گزارش روابط عمومی چادرملو، این شرکت با سرمایه اسمی ۵۵هزار میلیارد ریال در دوره یک‌ماهه آذر، از فروش داخلی فولاد، آهن‌اسفنجی، گندله، آپاتیت، سنگ‌ دانه‌بندی، کنسانتره آهن و فروش صادراتی فولاد، بالغ‌ بر ۲۶ هزار میلیارد ریال درآمد کسب کرده است.
 • پاکسان صاحب انبار اختصاصی گمرک شد

  دنیای اقتصاد: با اتمام عملیات اداری، شرکت پاکسان صاحب انبار اختصاصی به منظور نگهداری مواد اولیه وارداتی در گمرک جمهوری اسلامی ایران شد.
 • راهکار اساسی بهبود عملکرد بانک‌ها

  دکتر نظام کاویانی مقدم مدیر امور بانکداری تجاری بانک ملت
  درحال حاضر کسب‌وکارها با تغییرات سریع و چشمگیر مواجه هستند و در فضای رقابتی کنونی، سازمانی می‌تواند ادامه حیات دهد که ساز و کارهای لازم را برای رویارویی با این تغییرات داشته باشد. یکی از رویکردهای جدیدی که به حیات سازمان‌ها در فضای پر از رقابت امروز کمک می‌کند، رویکرد فرآیندمحوری و مدیریت مبتنی بر فرآیند است، چرا که فرآیندها هسته اصلی کسب و کار سازمان محسوب می‌شوند. فرآیند کسب‌و‌کار یعنی پاسخگویی به نیاز مشتری در زمان و مکان مناسب، عدم پاسخگویی به نیازهای مشتری سازمان را با مشکل مواجه می‌کند. یک مدل کسب و کار می‌تواند به شرایط فعلی یا شرایط مورد نظر منجر شود. با مقایسه این دو مدل در کنار یکدیگر تحلیل‌گر می‌تواند میزان مطلوبیت فرآیندهای فعلی را تعیین کرده و از این رهگذر نسبت به اعمال برخی اصلاحات در جهت بهبود عملکرد آن اقدام کند.
 • طرح جایگزین بانک صادرات برای اعتبارات ارزی

  دنیای اقتصاد: بانک صادرات ایران با جایگزینی اعتبارات اسنادی ریالی در قالب طرح‌های «طراوت تولید» و «طراوت توسعه»، به جای اعتبارات ارزی که در حال حاضر امکان استفاده از آن میسر نیست، شرایط ویژه‌ای برای تسهیل مراودات بازرگانی و کاهش هزینه‌های مربوطه فراهم کرده است.
 • خرید ۴/ ۴ میلیارد دلاری لاکهید مارتین

  دنیای‌اقتصاد: شرکت لاکهید مارتین اعلام کرد که توافق کرده شرکت «آئروجت راکت ‌داین هلدینگز» را با همه بدهی‌ها و نقدینگی خالص آن به قیمت ۴/ ۴ میلیارد دلار بخرد. آئروجت راکت‌داین هلدینگز، یک شرکت آمریکایی است که سازنده موتورهای موشک است. این شرکت مبتکر و مبتنی بر فناوری است که بالغ ‌بر ۵هزار کارمند دارد و راه‌حل‌های ابتکاری در زمینه هوافضا و دفاع به مشتریان خود ارائه می‌کند.
 • آغاز به کار سرویس «پلاس» تپسی

  دنیای اقتصاد: سرویس «پلاس» به عنوان جدیدترین خدمت تاکسی اینترنتی تپسی راه‌اندازی شد. در این سرویس، خودروهایی با مدل و کیفیت بهتر، کار خدمت‌رسانی به کاربران را انجام می‌دهند.
 • آزادراه کنار گذر جنوبی تهران به بهره‌برداری می‌رسد

  دنیای اقتصاد: مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل‌ونقل کشور از پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصدی آزادراه کنار گذر جنوبی تهران و بهره‌برداری آن تا پایان امسال خبر داد. خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی در بازدید از مراحل احداث آزادراه کنار گذر جنوبی تهران با اعلام این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: این پروژه آزادراهی به عنوان موثرترین پروژه آزادراهی کشور محسوب می‌شود و با بهره‌برداری از آن تحول اساسی را در بخش ترانزیت و حمل‌ونقل در دو استان تهران و البرز شاهد خواهیم بود. به واسطه قرار گرفتن این ابرپروژه در مسیر کریدور شمال-جنوب و شرق-غرب کشور و همچنین شبکه بزرگراهی آسیایی در شبکه حمل و نقل تاثیر بسزایی دارد.
 • برگزاری نمایشگاه مصالح ساختمانی و تأسیسات سرمایشی و گرمایشی

  دنیای‌اقتصاد: بعد از دو ماه وقفه در برگزاری نمایشگاه‌ها به دلیل وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا، یازدهمین نمایشگاه تخصصی مصالح نوین ساختمانی، درب و پنجره، آسانسور و بالابر به همراه هفدهمین نمایشگاه تخصصی تأسیسات و تجهیزات سرمایش و گرمایش در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌ا‌لمللی استان فارس برگزار شد.
 • فیلیپ موریس به دنبال آینده‌ای بدون سیگار

  دنیای‌اقتصاد: شرکت دخانیات فیلیپ موریس آینده‌ای بدون سیگار را برای خود و سرمایه‌گذارانش ترسیم کرده‌ و از استراتژی خود برای تولید محصولات کم‌خطر خبر داده‌ است. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد» به نقل از سایت بارونز، شرکت فیلیپ موریس در سال ۲۰۲۱، مدیرعاملی جدید خواهد داشت.
 • ایجاد ۲ هزار شغل در خراسان شمالی

  دنیای‌اقتصاد: بانک توسعه تعاون در استان خراسان شمالی در ۹ ماه امسال ۲ هزار اشتغال ایجاد کرد. در خراسان شمالی حدود ۲ هزار و ۸۰۰ تعاونی در بخش‌های مختلف کشاورزی، صنعت و معدن، خدمات و مسکن فعالیت دارند و ۴۴ درصد از جمعیت ۸۶۳ هزار نفری این استان در نواحی روستایی سکونت دارند.
 • پرداخت ۳۵ هزار وام به بازنشستگان در یک روز

  دنیای اقتصاد: بانک رفاه کارگران در راستای گسترش خدمات الکترونیکی، قطع زنجیره شیوع ویروس کرونا و کاهش مراجعات حضوری مشتریان، به صورت همزمان ۳۵ هزار فقره تسهیلات قرض‌الحسنه بازنشستگان را بدون حضور آنها در شعب پرداخت کرد.
 • رتبه بانک کارآفرین درتسهیلات بانک‌های خصوصی

  دنیای اقتصاد: بر اساس اطلاعات رسمی انتشار یافته در سایت کدال و کانون بانک‌های خصوصی در بین ۱۴ بانک و موسسه اعتباری خصوصی بانک کارآفرین رتبه دوم رشد تسهیلات را به خود اختصاص داد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» آمار منتشر شده نشان می‌دهد در ۶ ماه نخست سال‌جاری بانک کارآفرین توانسته در بین ۱۴ بانک و موسسه اعتباری خصوصی با ثبت ۱۲/ ۴۸ درصد رشد مقام دوم را کسب کند. بنا بر این گزارش رتبه نخست این جایگاه با ۳۷/ ۴۸ درصد در اختیار بانک خاورمیانه قرار دارد. این گزارش می‌افزاید: افزایش سهم بانک‌ها از پرداخت تسهیلات می‌تواند نسبت بهتری برای نشان دادن حرکت بازار و افق پیش‌روی آن باشد، زیرا میزان رشد تسهیلات و افزایش سهم بانک در نظام بانکی از میزان مانده تسهیلات اهمیت بیشتری دارد.
 • رشد ۴۸درصدی فروش بیمه کوثر

  دنیای اقتصاد: حجم حق ‌بیمه تولیدی شرکت بیمه کوثر با رشد ۴۸درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل، از ۲هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان عبور و ترکیب فروش ۸۵درصد رشته‌های غیرزندگی و ۱۵درصد رشته‌ زندگی را محقق کرده است. معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی بیمه کوثر اعلام کرد: در این دوره رشته‌های هواپیما، کشتی، مهندسی و باربری شرکت هر کدام ‌به‌ترتیب با رشد ۴۳۴، ۱۲۳، ۱۱۲ و ۱۱۲ درصدی نسبت ‌به مدت مشابه سال گذشته بیشترین درصد رشد فروش را میان سایر رشته‌ها داشته است. لاله کریمی اظهار کرد: سهم خسارت پرداختی شرکت به بیمه‌گذاران در ۹ماهه سال ۱۳۹۹ مبلغ هزار و ۳۰۰میلیارد تومان بوده که سهم رشته‌های غیرزندگی ۸۴‌درصد و بیمه‌های زندگی ۱۶ درصد از کل پرداختی خسارت‌ها بوده است.
 • برندگان قرعه‌کشی بیمه ملت در طرح صندوق بازنشستگی کشوری

  دنیای اقتصاد: برندگان قرعه‌کشی بیمه ملت در طرح صندوق بازنشستگی کشوری اعلام شدند. بیمه ملت در ویژه‌برنامه شب یلدا که با مشارکت صندوق بازنشستگی کشوری برای بازنشستگان و وظیفه‌بگیران فرهیخته این صندوق و خانواده آنان به صورت مجازی تدارک دیده شده بود؛ جوایز ارزنده‌ای را به قید قرعه به اعضای این صندوق اهدا کرد. در برنامه مجازی «شب یلدایی ما و شما»؛ به مناسبت هفدهمین سالروز تاسیس بیمه ملت؛ ۱۷ پکیج خانوار شامل بیمه‌های آتش‌سوزی منازل مسکونی، پوشش فوت بر اثر کرونا و عمر زمانی؛ ۱۷ معافیت از پرداخت ادامه اقساط برای بازنشستگانی که بیمه‌نامه بدنه خودرو خریداری کرده‌اند و ۱۷ کارت هدیه اعتباری با شارژ ۲۰ میلیون ریال به قید قرعه به بازنشستگان از سوی بیمه ملت اهدا شد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر