آرشیو روزنامه شماره ۵۰۶۵ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۵۰۶۵

 • کاتالیست‌های ایرانی همتراز با رقبای خارجی

  زهرا مجتهد: پیش از فعالیت تجاری‌سازی و تولید کاتالیست‌های مربوط به مجتمع‌های فولادی و پترو پالایشی از سوی شرکت نفت و گاز سرو، این صنایع در روزگار تحریم برای تامین کاتالیست‌های مورد نیاز خود با مشکلات فراوانی مواجه بودند. ارزبری و تحمیل هزینه‌های گزاف برای تامین این کالای استراتژیک و کاربردی در صنایع ذکر شده از جمله مهم‌ترین چالش‌هایی بود که در بیشتر مواقع با آن روبه‌رو بودند. این در حالی است که توسعه دانش از سوی سرو در شرایط فعلی، وضعیت متفاوتی را در میان رقبای خارجی برای آن ایجاد کرد.
 • بهره‌برداری از پنجمین کارخانه کاشی فخار در ۱۴۰۰

  ندا علیزاده: کاشی‌سازی ایران از سابقه طولانی برخوردار است که به یمن آن اکنون از کشورهای مطرح و پیشرو در عرصه تولید کاشی و سرامیک در دنیا به‌شمار می‌رود. امروز نه‌تنها ایران در حوزه صنعت کاشی و سرامیک به خودکفایی رسیده است، بلکه در عرصه صادرات نیز حضوری پررنگ و قابل توجه دارد؛ به‌گونه‌ای که اکنون ایران در منطقه جایگاه نخست را از آن خود کرده است. شرکت‌های ایرانی معتبر و بزرگی در زمینه‌ تولید کاشی و سرامیک و حضور در بازارهای صادراتی فعال هستند که یکی از آنها گروه تولیدی کاشی فخار است. گروه تولیدی کاشی فخار یکی از مجموعه‌های تولیدی در زمینه انواع مختلف کاشی و سرامیک به‌شمار می‌رود؛ هم‌اکنون این گروه تولیدی شامل چهار کارخانه است و سایت پنجم آن نیز بر اساس برنامه‌ریزی‌‌ها در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید.
 • گام «سایپا لجستیک» برای فعالیت در نسل جدید

  رضا دهقان: بخش لجستیک گروه خودروسازی سایپا با تاسیس شرکت سایپا لجستیک شکل منسجم‌تری به خود گرفت که اولویت اصلی آن ارائه خدمات لجستیکی در گروه سایپا است. با اینکه چشم‌انداز شرکت سایپا لجستیک ایجاد تمرکز بر فرآیندهای لجستیکی در گروه خودروسازی سایپا است، ولی در کنار آن خدمات لجستیکی سایر مجموعه‌ها را بر عهده دارد.
 • کنترل بازار ورق از طریق مراکز خدماتی در کشور

  زهرا مسافر: کنترل بازار ورق و حمایت از تولیدکنندگان کوچک از طریق مراکز خدماتی میسر است.
 • از سرگیری برگزاری نمایشگاه‌ها در شیراز

  دنیای اقتصاد: درحال حاضر برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در گروه شغلی ۲ قرار گرفته است. مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس با اعلام این خبر گفت: با توجه به خروج از وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در شیراز و بلامانع بودن فعالیت گروه‌های شغلی۲، نمایشگاه‌های تخصصی در استان فارس برگزار می‌شوند.
 • تاثیرات کووید-۱۹ برصنعت نمایشگاهی

  شیرین شریفیان رئیس اداره امور بین‌الملل و پژوهش نمایشگاه بین‌المللی مشهد
  آخرین نظرسنجی جهانی UFI شفافیت بیشتری به اهمیت صنعت نمایشگاهی در دوره کووید-۱۹ بخشید. کدام حوزه‌ها بیشترین آسیب را دیده‌اند و این آسیب چقدر بوده است؛ در اینجا چند نکته مهم مطرح می‌شود.
 • رکورد زیان کاتای پاسیفیک شکسته شد

  دنیای اقتصاد: شرکت هواپیمایی کاتای پاسیفیک در سال ۲۰۰۸ رکورد زیان را شکست، اما در سال جاری بیش از دو برابر سال ۲۰۰۸ متحمل زیان شد. این شرکت مجبور خواهد شد تقریبا ۵۹۰۰ نفر را تعدیل نیرو کند. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد» به نقل از رویترز، شرکت هواپیمایی کاتای‌ پاسیفیک هنگ‌کنگ انتظار دارد که میزان ضرر نیمه دوم این شرکت بسیار بیشتر از نیمه اول سال باشد که به‌خودی‌خود یک رکورد به‌حساب می‌آمد.
 • جنرال الکتریک علیه تغییرات اقلیمی

  دنیای اقتصاد: شرکت بزرگ جنرال الکتریک برنامه‌ای مدون برای مقابله با تغییرات اقلیمی ارائه کرده است که با توجه به جایگاه ممتاز این شرکت می‌تواند گروه‌هایی چون دولت‌ها و مصرف‌کننده‌ها را به‌خوبی همراه کند. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد» به نقل از نشریه اینترنتی پاورمگ، شرکت جنرال الکتریک گامی مشخص برای مقابله جهانی با تغییرات اقلیمی برداشته است. این شرکت قصد دارد تولید برق از طریق منابع تجدیدپذیر و گاز طبیعی را جایگزین زغال‌سنگ کند و از این طریق کربن‌زدایی را به شکلی اثربخش و سریع در بخش تولید برق پیش ببرد.
 • کلنگ‌زنی پنج طرح سرمایه‌گذاری در لامرد

  دنیای اقتصاد: عملیات ساخت کارخانه تولید کاغذ از سنگ آهک، پایانه حمل‌ونقل برای تسهیل در ورود و خروج ماشین‌آلات و سرویس‌دهی به رانندگان، کارخانه سیمان، کارخانه سنگبری با هدف صادرات سنگ‌های تزئینی و کارخانه اکسید منیزیم از جمله طرح‌های سرمایه‌گذاری در ماه‌های آتی در منطقه ویژه اقتصادی لامرد آغاز می‌شود.
 • مدیریت سیستماتیک‌تکنولوژی در شرکت نوری

  دنیای اقتصاد: شرکت پتروشیمی نوری با اعلام برنامه‌ها و فعالیت‌های واحد پژوهش و فناوری برای ارتقای تکنولوژی، ‌ساخت و بومی‌سازی ‌تکنولوژی‌ها و تجهیزات مورد نیاز این مجتمع، سیستماتیک کردن مدیریت تکنولوژی در نوری برای اولین ‌بار در صنعت ‌پتروشیمی و پیاده‌سازی و استقرار موفق سیستم مدیریت دانش در این مجتمع، از مهر تایید ممیزان خارجی بر این دستاوردها خبر ‌داد.‌‌
 • نیروی انسانی متخصص ابزار مقابله با ریسک‌های نوظهور

  دنیای‌اقتصاد: سرمایه‌گذاری برای تربیت نیروی انسانی متخصص در مواجهه با ریسک‌های نوظهور در آینده یک ضرورت است و اگر چنین زیرساختی آماده شود، مواجهه با «بمباران ریسک‌های جدید» هم چندان مشکل نخواهد بود.
 • نمای سبک؛ نیاز ساختمان‌های امروزی

  دنیای اقتصاد: در بسیاری از شهرهای بزرگ جهان، ضوابط و مقررات ویژه‌ای در ارتباط با سیما و کالبد شهر وجود دارد و به هماهنگی نمای بیرونی ساختمان‌ها و محیط شهری از جنبه‌های مصالح سبک، مناسب و مقاوم، فضای پر و خالی، رعایت اصول هماهنگی و تناسبات و... می‌پردازند. در ایران نیز استفاده از تکنولوژی ساخت و تولید مصالح جدید، علاوه بر سبک‌سازی نما به کاهش خطرات احتمالی در هنگام بروز حوادثی همچون زلزله کمک کرده و باعث بهبود کیفیت ساختمان‌سازی می‌شود. همچنین استفاده از مصالح با قابلیت ماندگاری طولانی برای رسیدن به استانداردهای بالای کیفیت و امنیت که در واقع سلامت انسان‌ها را تامین می‌کند، از مهم‌ترین اهداف سبک‌سازی ساختمان است که رسیدن به چنین شرایطی با استفاده از به کار‌گیری آخرین تکنولوژی‌ها صورت می‌گیرد.
 • تحقق سود ۴١٢ ریالی در بانک اقتصاد نوین

  دنیای‌اقتصاد: بانک اقتصاد نوین در ۶ ماه منتهی به شهریور ١٣٩٩ برای هر سهم ۴١٢ ریال سود حسابرسی‌شده محقق کرد. این در حالی است که در دوره مشابه قبل ٣۶٧ ریال زیان شناسایی کرده بود. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» در این دوره جمع درآمدهای مشاع با رشد ١۵٣ درصدی به ٣۵٠٩ میلیارد تومان رسید. همچنین جمع درآمدهای غیرمشاع ۵۴٨ درصد رشد داشته و به ٢٣۶٩ میلیارد تومان رسید. سود تلفیقی محقق شده «ونوین» به ازای هر سهم هم ۵٠١ ریال گزارش شده است. بنابر این گزارش بانک اقتصادنوین در دوره ۶ ماه گذشته به‌ویژه در ماه‌های اخیر با انتتشار به موقع اطلاعات در سامانه اطلاع‌رسانی ناشران توانسته است بیش از بیش در چارچوب استاندارد بانکداری حرکت کند.
 • بانک دی دیجیتالی می‌شود

  دنیای‌اقتصاد: بانک دی با تغییر نرم‌افزارهای همراه بانک و اینترنت بانک، وارد عرصه دیجیتالی شدن شد. این بانک با راه‌اندازی خدمت افتتاح حساب غیرحضوری در بستر همراه بانک و اینترنت بانک جدید وارد بانکداری دیجیتالی شده است.
 • پرداخت تسهیلات به مستاجران از سوی موسسه ملل

  دنیای اقتصاد: موسسه اعتباری ملل بیش از دو هزار فقره تسهیلات به مستاجران پرداخت کرده است. این موسسه در راستای بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر حمایت از مستاجران در شرایط شیوع کرونا به ۲ هزار و ۲۱۵ نفر تسهیلات تامین مخارج مستاجران به مبلغ ۴۹۳ میلیارد ریال پرداخت کرد.
 • بانک توسعه تعاون ۲۲۰۰ میلیارد ریال ضمانت‌نامه در خوزستان صادر کرد

  دنیای اقتصاد: بانک توسعه تعاون در استان خوزستان ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال ضمانت‌نامه صادر کرد. ایرج شیخ‌زاده، معاون برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات بانک توسعه تعاون با اعلام این خبر، افزود: ارزش ضمانت‌نامه صادره شعب در این استان طی این دوره به ارزش ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال بوده که حدود ۹ درصد ضمانت‌نامه‌های صادره در سطح کشور را شامل می‌شود.
 • کاهش نسبت خسارت بیمه آسیا

  دنیای‌اقتصاد: شورای مدیران بیمه آسیا با حضور نایب‌رئیس هیات مدیره و مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، معاونان، مشاوران، مدیران، سرپرستان مناطق و روسای شعب استانی بیمه آسیا برگزار شد. مسعود بادین، نایب‌رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا با ارزیابی مثبت از عملکرد فنی بیمه آسیا در بازه زمانی هشت‌ماه امسال، گفت: حق بیمه تولیدی بیمه آسیا با ۳۹ درصد رشد از ۳۸/ ۵۵۹ میلیارد ریال به ۵۳/ ۵۸۶ میلیارد ریال و خسارت پرداختی با رشدی ۲۳/ ۷ درصدی از ۲۰/ ۱۰۶ به ۲۴/ ۸۶۴ میلیارد ریال افزایش ‌یافته است.
 • تمرکز بر آموزش و سرمایه‌گذاری در فناوری اطلاعات

  دنیای اقتصاد: نشست آنلاین بررسی آثار پاندمی کرونا بر صنعت بیمه با حضور مدیرعامل بیمه تعاون از سوی موسسه آموزش عالی بیمه اکو برگزار شد. یونس مظلومی در این نشست با اشاره به اینکه وظیفه اصلی شرکت‌های بیمه «کمک به مدیریت ریسک‌های احتمالی مشتریان» است، گفت: ریسک‌ها انواع مختلفی دارند که متناسب با هرکدام، مدیریت و هزینه‌های پوشش بیمه‌ای آنها متفاوت است.
 • خدمات به روز بیمه سرمد در حوزه بیمه‌گری

  دنیای اقتصاد: شرکت شهروند به تازگی به جمع مشتریان بیمه سرمد پیوسته است، در همین راستا، مجتبی کاتب، رئیس هیات‌مدیره و مهدوی مهدوی مدیرعامل بیمه سرمد با علی محمد وحید کریمی، مدیرعامل شرکت شهروند دیدار کردند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر