آرشیو روزنامه شماره ۵۰۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۵۰۵۲

 • افزایش سرمایه «بیمه ایران معین» در آینده نزدیک

  زهره محسنی‌شاد: فلسفه وجودی مناطق آزاد؛ تسریع در پیشرفت و تسهیل در توسعه کشور است. به عبارتی با ایجاد مناطق آزاد، تلاش بر این بوده است تا گامی در جهت افزایش سرمایه‌گذاری‌ها، ایجاد مشوق و مزیت‌های اقتصادی در این مناطق برداشته شود تا بلکه بتوان فعالیت‌های اقتصادی را از این طریق به سمت بین‌المللی شدن و توسعه بیشتر پیش برد.
 • معضلات پیش روی تولید رینگ فولادی

  دنیای‌اقتصاد: طی چند سال گذشته و در شرایط تحریم، صنعت قطعه‌سازی کشور دچار مشکلات بسیاری شد. این تحریم‌ها در بخش‌هایی بر کیفیت محصولات اثر سوء گذاشت. بعد از شرایط اجرای برجام و حضور خودروسازان خارجی، بحث نیاز به تولید قطعات باکیفیت و همچنین مشارکت این صنعت در تولید خودروهای جدیدی که قرار بود وارد بازار شود، مطرح شد که ناتمام ماندن این موضوع نیز ضربه‌ دیگری را به مهم‌ترین بال عملیاتی خودروسازی کشور وارد کرد.
 • چادرملو آماده انتقال تجربیات به سایر نقاط کشوراست

  دنیای اقتصاد: در نشستی با حضور استاندار یزد ضمن بررسی طرح‌ها و برنامه‌های توسعه چادرملو، اقدامات موثر شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در امر مقابله و پیشگیری از کرونا در این استان نیز تشریح شد. استاندار یزد بر این باور است که با اجرای طرح‌های توسعه‌ای چادرملو بحث مهم اشتغال‌زایی در این استان روزبه‌روز رو به بهبودی گذاشته است.
 • تاکید «بی‌اچ‌پی» بر لزوم افزایش تولید مس

  دنیای اقتصاد: یکی از مقام‌های ارشد شرکت «بی‌اچ‌پی» بر لزوم افزایش دوبرابری تولید مس ظرف ۳۰ سال آینده تاکید و دلیل آن را افزایش تقاضای جهانی در پی روندهای کربن‌زدایی و برقی شدن منابع انرژی عنوان کرد.
 • «آینده» بانک سال ایران در هفتمین ارزیابی بنکر

  دنیای اقتصاد: بانک آینده برای هفتمین بار در سطح بین‌المللی و چهارمین بار پیاپی، از سوی موسسه بنکر(Banker)، موفق به کسب عنوان «بانک سال ایران» در سال ۲۰۲۰ میلادی شد.به گزارش «دنیای‌اقتصاد» تندیس و لوح تقدیر این موفقیت در مراسمی ویژه در شهر لندن که ۱۲ آذر به‌صورت برخط (online) و با حضور نمایندگان بانک‌ها از سراسر جهان، برگزار شد، به بانک آینده، اعطا شد.
 • فصل سرد سیمان

  سید سجاد موسوی: صنعت سیمان کشور به لحاظ کمی‌ظرفیت اسمی‌۹۰ میلیون تن را یدک می‌کشد، اما با توجه به رکود صنعت ساختمان و پروژه‌های عمرانی در بهترین حالت ۶۰ میلیون تن تولید می‌شود که علاوه بر تامین نیاز داخل به برخی کشورهای همسایه، به آفریقا و شرق آسیا صادر می‌شود؛ بنابراین از نظر کمی‌ مشکلی برای مصرف‌کنندگان وجود ندارد. اتفاقا از نظر کیفی هم سیمان ایران جزو سیمان‌های مرغوب به شمار می‌رود.
 • تامین دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستانی

  دنیای اقتصاد: برای تامین تجهیزات موردنیاز مراکز درمانی درگیر کرونا ۱۲ دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستانی و هزار دستگاه اکسیژن‌ساز خانگی توسط بنیاد مستضعفان خریداری ‌شده است. سیدپرویز فتاح، رئیس بنیاد مستضعفان با اعلام این خبر در تشریح جزئیات آن اظهار کرد: به دنبال افزایش شیوع کرونا در موج سوم و با توجه به مشکلات بیمارستان‌های درگیر کرونا و درخواست وزارت بهداشت، بنیاد مستضعفان تامین ۱۲ دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی و همچنین هزار دستگاه اکسیژن‌ساز خانگی را متقبل شد. رئیس بنیاد مستضعفان افزود: بر همین اساس مقرر شد تا مبلغ ۵/ ۳۲ میلیارد تومان برای تامین ۱۲ دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستانی و همچنین ۱۵ میلیارد تومان برای تامین یک هزار دستگاه اکسیژن‌ساز خانگی، اختصاص یابد.
 • واگذاری ۹۰۰ پنل خورشیدی به عشایر کهگیلویه و بویراحمد

  دنیای اقتصاد: تاکنون ۵۰۰ پنل خورشیدی به عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد واگذارشده است. داود راهزادی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلام این خبر از برنامه‌ریزی برای واگذاری ۹۰۰ پنل خورشیدی به عشایر این استان خبر داد، گفت: ۹۰۰ پنل خورشیدی با مشارکت عشایر و دولت به‌زودی به خانوارهای عشایری در استان کهگیلویه و بویراحمد واگذار می‌شود.
 • اصلاح فرآیندهای ارائه مجوز؛ خواسته اول فروشگاه‌های آنلاین

  نازنین افتخار: سختگیری‌های بیش از حد روند ارائه مجوز، کسب و کارهای آنلاین را محدود می‌کند. با اینکه اقبال مردم به خرید آنلاین در دوران اوج‌گیری دوباره و چندباره کرونا بیشتر شده، اما مشکلات فروشگاه‌های آنلاین نه‌تنها کم نشده، بلکه همچنان به قوت خود باقی است.
 • افزایش سرمایه ۱۶۲ درصدی فولاد خوزستان در راه است

  سارا اصغری: افزایش سرمایه ۱۶۲ درصدی شرکت فولاد خوزستان از محل سود سپرده، مورد تایید سازمان بورس و اوراق بهادار قرار گرفت؛ از این‌رو شرکت فولاد خوزستان، مجمع فوق‌العاده خود را ۲۳ آذر ماه در شهر اهواز،‌ به صورت آنلاین برگزار خواهد کرد.
 • سرمایه‌گذاری نستله برای کاهش آلایندگی

  دنیای‌اقتصاد: بزرگ‌ترین شرکت غذایی جهان اعلام کرد طی پنج سال آینده ۲/ ۳ میلیارد فرانک سوئیس معادل ۶/ ۳ میلیارد دلار برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی سرمایه‌گذاری خواهد کرد.
 • اجرای طرح محافظ‌های ضدکرونا در فرودگاه مهرآباد

  دنیای اقتصاد: شرکت شبکه بادران در راستای تعهد و مسوولیت اجتماعی در دوران اپیدمی کرونا نسبت به نصب و اجرای طرح محافظ شیشه‌ای روی کانترهای پذیرش و تحویل بار مسافران در فرودگاه مهرآباد اقدام کرد.
 • سه اتفاق زیربنایی صنعت بیمه

  دنیای اقتصاد: یکی از اتفاقات مهم در صنعت بیمه کشور ابلاغ تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی است. متولیان صنعت بیمه سال‌ها به دنبال تاسیس این صندوق بودند و این مساله را می‌توان یکی از مهم‌ترین اتفاقات صنعت بیمه برشمرد.
 • فولاد مبارکه۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه می‌دهد

  دنیای‌اقتصاد: پیشنهاد افزایش سرمایه مبارکه از مبلغ ۲۰۹ هزار میلیارد ریال به مبلغ ۳۰۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال به تصویب هیات‌مدیره رسیده و برای اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی شرکت ارسال ‌شده است.
 • افزایش سبد محصولات صنعتی ذوب‌آهن

  دنیای اقتصاد: تعهدات ذوب‌آهن در بازار تنها مختص ریل نیست و همچنین شامل تیرآهن‌های سنگین نیز می‌شود. به گزارش روابط عمومی‌شرکت ذوب‌آهن اصفهان، معاون بهره‌برداری ذوب‌آهن اصفهــان با بیان اینکه طی سال‌جاری این شرکت موفق شد سبد محصولات صنعتی خود را از ۷ درصد به ۱۵درصد افزایش دهد، گفت: مطابق بررسی‌های انجام شده کشش بازار ریل کشور ســالانه ۱۰۰ هزار تن است و حتی با توســعه و اجرای خطوط ریلی به نظر می‌رسد در سال‌های آینده نیاز کشور به ریل به ۶۰ تا ۷۰ هزار تن برسد.
 • صنعت و معدنی‌ها از بانک توسعه صادرات تسهیلات می‌گیرند

  دنیای اقتصاد: صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات به صادرکنندگان و دانش‌بنیان‌های بخش صنعت و معدن منابعی را در اختیار بانک توسعه صادرات قرار داده است. نرخ سود تسهیلات پرداختی به متقاضیان از محل سپرده این قرارداد نیز ۱۶ درصد خواهد بود و بانک متعهد به اجرای آن است.
 • کارمزدهای جدید خدمات بانک رفاه اعلام شد

  دنیای اقتصاد: چندی پیش بانک مرکزی در اطلاعیه‌ای کارمزدهای جدید خدمات بانکی را افزایش داد.براین اساس بانک رفاه کارگران نیز کارمزدهای جدید برخی خدمات را اعلام کرد. نرخ کارمزد خدمات بانکی الکترونیکی در حوزه کارت پرداخت در برخی خدمات از اول آذر سال‌جاری تغییر می‌کند. مبلغ کارمزد انتقال وجه شتابی کارت به کارت (خدمت سحاب) در گذشته حداقل ۵هزار ریال تا مبلغ ۱۰ میلیون ریال و به ازای هر ۱۰ میلیون ریال مازاد، مبلغ ۲هزار ریال اضافه بوده است که در دوره جدید حداقل ۶هزار ریال تا مبلغ ۱۰ میلیون ریال و به ازای هر ۱۰ میلیون ریال مازاد، مبلغ ۲هزار و۴۰۰ریال اضافه می‌شود، اما برای مانده‌گیری رقم درگذشته ۲هزار ریال بوده که به ۲هزار و۴۰۰ ریال افزایش می‌یابد. در کارت‌خوان شعبه‌ای (شتابی) برای صورت‌حساب ۱۰ گردش آخر مبلغ ۲هزار ریال بوده که به ۲هزار و ۴۰۰ریال افزایش یافت. مانده‌گیری در خودپرداز، کیوسک و درگاه‌های مدرن بانکی (شتابی) در گذشته یک هزار ریال بوده و در حال حاضر به یک‌هزار و ۲۰۰ ریال افزایش‌ یافته است. مانده نیز یک هزار ریال است که به یک هزار و ۲۰۰ ریال افزایش‌ یافته است.
 • افزایش۳۲ درصدی تولید در نیروگاه طرشت

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل نیروگاه طرشت به تعهد تولید انرژی این نیروگاه برای امسال اشاره کرد و افزود: تعهد مجموعه ما برای تولید امسال، ۱۵۶ هزار مگاوات بوده که علاوه بر آن، ۳۲ درصد افزایش تولید نیز داشتیم. سید یحیی نوبخت با اعلام این خبر افزود: با توجه به سیاست وزارت نیرو مبنی بر خروج واحدهای فرسوده و جایگزینی آنها با نیروگاه‌های جدید، مقررشده واحدهای بخار نیروگاه طرشت با مولدهای گازسوز پیشرفته با راندمان بالا تعویض شوند که علاوه برافزایش ظرفیت کلی نیروگاه، بهره‌وری تولید نیز بیش‌ازپیش افزون خواهد یافت. وی یادآور شد: در اواسط سال جاری با دستور مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی، بهره‌برداری از واحدهای سیکل ترکیبی نیروگاه شیروان نیز به شرکت بهره‌برداری نیروگاه طرشت واگذار شده است که با تلفیق این دو نیروگاه، مجموعه توان قابل ‌تولید این شرکت به ۱۵۰۰ مگاوات افزایش ‌یافته است.
 • راه‌اندازی دبیرخانه الکترونیکی شرکت توزیع نیروی برق تهران

  دنیای اقتصاد: با توجه به تاثیرات مثبت طرح‌های گسترده انجام‌شده توسط شرکت توزیع برق تهران به‌منظور ارائه خدمات غیرحضوری و اثربخشی این اقدامات در کاهش مراجعات حضوری شهروندان و مبارزه با انتشار بیماری کرونا در پایتخت، از شهروندان تهرانی درخواست می‌شود از این ‌پس، مکاتبات اداری خود در حوزه برق را نیز از طریق دبیرخانه الکترونیک، انجام داده و برای تسهیل کارهای اداری و همچنین همراهی با کادر درمان کشور، از مراجعه حضوری به ساختمان‌های ستادی و مناطق برق، خودداری کنند. مریم نامجو، مدیر دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات شرکت توزیع نیروی برق تهران با بیان مطلب فوق افزود: با راه‌اندازی دبیرخانه الکترونیکی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، تهرانی‌ها می‌توانند مکاتبات اداری و درخواست‌های کتبی خود را بدون‌نیاز به مراجعه حضوری به ادارات برق پایتخت، ثبت و پیگیری کنند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر