آرشیو روزنامه شماره ۵۰۴۰ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۵۰۴۰

 • به‌کارگیری ایده‌های نو در صنعت بیمه

  زهره محسنی شاد: شیوع ویروس کرونا در حالی بیشتر کشورها را با بحران مواجه کرده که در ایران با تداوم این بیماری و اجرای طرح‌های پیشگیرانه قطع زنجیره شیوع، تاثیر این پدیده بر بخش‌های مختلف، به‌ویژه بخش اقتصادی بیش ‌از پیش نمایان شده است. این شرایط در بخش اقتصادی، عرضه و تولید و تقاضا را تحت تاثیر قرار داده و باعث شده یک رکود نسبی در اکثر بازارها ایجاد شود و منجر به کاهش سطح درآمد افراد جامعه شود. صنعت بیمه نیز به‌عنوان یکی از بخش‌های مهم اقتصادی، نیز از این شرایط تاثیر گرفته و با مشکلات و چالش‌هایی روبه‌رو شده است. کاهش درآمد شرکت‌های بیمه و همچنین پایین‌آمدن سطح فروش در برخی از رشته‌های بیمه‌ای و مواردی از این‌ دست از آثار منفی است که بر صنعت بیمه خودش را نشان داده است. آن‌طور که فعالان صنعت بیمه می‌گویند، در شرایط فعلی حاکم بر اثر شیوع ویروس کرونا، یکی از بهترین راهکارها برای مقابله با اثرات منفی شیوع این ویروس بر صنعت بیمه، ارتقای فروش الکترونیکی و دیجیتالی بیمه‌نامه‌ها و همزمان حرکت به سمت نوآوری در خدمات و محصولات بیمه‌ای است که می‌تواند مانع از کاهش فروش بیمه‌نامه‌ها در صنعت بیمه و حتی ایجاد جذابیت برای فروش بیشتر محصولات بیمه‌ای شود.
 • «ایرکاپارت صنعت» در آستانه بهره‌برداری از طرح‌های توسعه

  زهرا مسافر: شرکت ایرکا پارت صنعت (کاربراتور ایران پیشین) واقع در شهر صنعتی البرز قزوین یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های فعال در قطعه‌سازی کشور است که فعالیت خود را نزدیک به چهار دهه قبل باهدف تولید کاربراتور مصرفی انواع خودرو در کشور بانام پارت استیل آغاز کرد. حمید اسماعیلی، مدیرعامل شرکت ایرکا پارت صنعت که در سال ۷۵ به این مجموعه (کاربراتور ایران پیشین) پیوست توانست طی نزدیک به دو دهه رده‌های مدیریتی را طی کند و در سال ۹۵ با رای هیات‌مدیره شرکت به مقام مدیرعاملی شرکت برسد. وی در مصاحبه با روزنامه «دنیای اقتصاد» اظهار کرد با تکمیل فرآیند ساخت تاسیسات شرکت در سال ۶۴ نام شرکت به کاربراتور ایران تغییر یافت و طی فرآیندی با انتقال خط خریداری ‌شده به ایران روند تولید کاربراتور پیکان از سال ۶۷ در ایرکاپارت صنعت (کاربراتور ایران پیشین) عملیاتی شد و این شروعی برای تولید انواع محصولات مبتنی بر ریخته‌گری آلومینیوم در شرکت بود که هر روز ابعاد جدیدتری به خود بگیرد.
 • احداث کارخانه کنسانتره با ظرفیت ۵/ ۲میلیون تن

  سارا اصغری: در راستای اجرای سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی و استفاده از بخش‌خصوصی در سرمایه‌گذاری طرح‌های معدنی، مزایده آماده‌سازی، باطله‌برداری و استخراج از آنومالی شماره ۵ گل‌گهر سیرجان با ذخیره اولیه ۲۴ میلیون تن در سال ۱۳۹۳ برگزار شد و مجموعه هلدینگ ماهان از طریق کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های معدنی و صنعتی در مزایده مذکور شرکت و برنده مزایده شد. شرکت ماهان سیرجان در تیرماه ۱۳۹۴ برای اجرایی کردن مفاد قرارداد تاسیس و به‌عنوان بهره‌بردار معدن سنگ‌آهن شماره ‌۵ گل‌گهر فعالیت خود را آغاز کرد.
 • افتتاح پروژه ملی با حمایت بیمه البرز

  دنیای اقتصاد: با حمایت به‌موقع شرکت بیمه البرز در پرداخت خسارت، پروژه ملی پل شهدای حصارک کرج با حضور استاندار، شهردار و اعضای شورای شهر استان البرز افتتاح شد.
 • بوئینگ مشتریان بزرگ خود را از دست می‌دهد

  دنیای اقتصاد: هواپیمای ۷۳۷ مکس شرکت هواپیماسازی بوئینگ بعد از ۲۰ ماه زمین‌گیر شدن دوباره اجازه پرواز گرفت. اما درست یک روز پس‌ازاین اجازه دو شرکت از بزرگ‌ترین مشتری‌های آمریکایی و اروپایی این هواپیماساز در میانه همه‌گیری ویروس کرونا نسبت به سفارش‌های خود تجدیدنظر می‌کنند.
 • برگزاری وبینار طرح «بازاریابی و فروش» مسکن

  دنیای اقتصاد: وبینار طرح «بازاریابی و فروش» شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن به‌منظور هماهنگی لازم شرکت‌های تابعه با برنامه‌ و استراتژی هلدینگ در حوزه فروش و بازاریابی از سوی مدیر فروش گروه برگزار شد.
 • مشکل کشاورزان در تامین بذر

  دنیای اقتصاد: بسیاری حاضر نیستند بذر گندم و جویی را که ذخیره کرده‌اند، وارد بازار کنند؛ چون قیمت تعیین شده برایشان صرفه اقتصادی ندارد. از طرفی چون قیمت خوراک دام و طیور بالا رفته برایشان به صرفه‌تر است که به جای فروش بذر گندم به کشاورز و تبدیل آن به گندم، آرد و نان آن را با قیمت بالاتر به دامداران و مرغداران بفروشند تا غذای دام و طیور شود. محمدشفیع ملک‌زاده، رئیس نظام صنفی کشاورزی با بیان مطلب فوق گفت: به‌رغم اینکه بسیاری از کشاورزان هیچ تصمیمی ‌برای کاشت گندم و محصولات استراتژیک ندارند، اما همان درصد کمی ‌هم که می‌خواهند برای کاشت محصولات استراتژیک اقدام کنند در تامین بذر دچار مشکل شده‌اند. وی ادامه داد: توزیع‌کننده‌ها یعنی تعاونی‌ها و مراکز خدمات کشاورزی نتوانستند بذر مورد نیاز کشاورزان را تامین کنند.
 • آغاز عملیات اجرایی ایجاد راه دسترسی به ۴ معدن در استان بوشهر

  دنیای اقتصاد: مجری «طرح ایجاد زیربناهای لازم در معادن بزرگ و مناطق معدنی» اعلام کرد: عملیات اجرایی ایجاد راه دسترسی به ۴ معدن در استان بوشهر توسط ایمیدرو طی این هفته آغاز شد. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، داریوش دیودیده با بیان این مطلب گفت: احداث قطعه نخست پروژه ایجاد راه دسترسی به معادن تنب گوراب، برازجان، خورموج و اهرم به طول ۸ کیلومتر آغاز شد. وی افزود: میزان سرمایه‌گذاری این پروژه، ۳۰ میلیارد تومان است که طی ۱۵ ماه به بهره‌برداری می‌رسد. معادن یاد شده در شهرستان‌های دشتی، تنگستان و دشتستان قرار دارد.
 • جایگاه استان اصفهان در حوزه ترانزیت مسافر و بار ارتقا می‌یابد

  دنیای اقتصاد: آزادراه کنارگذر شرقی اصفهان در حالی به بهره‌برداری رسید که به گفته مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری این پروژه در ارتقای جایگاه استان اصفهان در حوزه ترانزیت مسافر و بار و کمک به توسعه گردشگری نقش قابل‌توجهی خواهد داشت. به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا، این پروژه سال ۱۳۵۵ طراحی و در سال ۱۳۸۱ عملیات اجرایی آن آغاز شد و تا سال ۸۵ تنها ۲۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشت اما از سال ۸۵ به مدت ۱۰ سال متوقف ماند تا اینکه با حمایت صندوق بازنشستگی کشوری تفاهم‌نامه تامین مالی، اجرا و بهره‌برداری بین وزارت راه و شهرسازی و شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا وابسته به صندوق بازنشستگی کشوری در سال ۱۳۹۵ به امضا رسید و عملیات اجرایی این پروژه به‌طورجدی از سر گرفته شد.
 • نقش مراکز خدماتی در توزیع مناسب محصولات فولاد مبارکه

  دنیای‌اقتصاد: بازاریابی و فروش انواع محصولات تولیدی در بازار داخل، مدیریت سفارش‌های صادره تا زمان تولید و حمل، رسیدگی به ادعاهای احتمالی، جمع‌آوری اطلاعات بازار، مدیریت تقاضا و قیمت و توسعه بازارهای فروش ازجمله وظایف مراکز خدماتی شرکت فولاد مبارکه است.
 • اعلام مشخصات فنی خودروی دیگنیتی گروه بهمن

  دنیای‌اقتصاد: گروه بهمن به‌صورت رسمی تصویر اس‌یووی جدید خود با نام دیگنیتی را در بیلبوردهای شهر تهران نمایان و مشخصات فنی آن را اعلام کرد. جدیدترین محصول گروه خودروسازی بهمن دارای موتور پرقدرت مجهز به توربو شارژ است و در حال حاضر مراحل تست نهایی و پیش‌تولید را می‌گذراند تا به خطوط مونتاژ این خودروساز خصوصی برسد. دیگنیتی پرایم با امکاناتی از نظر تجهیزات و آپشن‌های رفاهی و ایمنی بالا روانه بازار خواهد شد و دارای ایربگ‌های راننده، سرنشین و جانبی، کروز کنترل، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک، آینه‌های جانبی برقی، سنسور پارک و دوربین دنده‌عقب، دی‌لایت، اتو لایت، دوربین ۳۶۰ درجه، سیستم هوشمند ورود بدون کلید، استارت دکمه‌ای و... است.
 • آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های شهر جدید پرند

  دنیای اقتصاد: مراسم آیین کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های شهر جدید پرند برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پرند، در ابتدای این مراسم محسن وطن‌خواهی، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند گفت: با توجه به بسترهای مذهبی، آموزشی و فضای سبز و نیازهای شهروندان در فازهای مسکن مهر امروز پروژه‌هایی از قبیل مسجد حضرت ولی‌عصر (عج)، دو مدرسه، بوستان مینو و ساختمان بسیج با مبالغی بالغ‌بر ۴۰۰ میلیارد ریال کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی آنها آغاز شد.
 • سومین هلدینگ بزرگ سیمانی کشور به بورس می‌آید

  دنیای اقتصاد: هلدینگ سیمان غدیر با در اختیار داشتن سهم ۱۰ درصدی از ظرفیت تولید سیمان کشور (معادل ۶/ ۸ میلیون تن) رتبه سوم بزرگ‌ترین تولیدکنندگان این کالا در کشور را به خود اختصاص داده‌است. همچنین این هلدینگ در صنعت به لحاظ تولید عملیاتی محصول سیمان طی امسال، در رتبه دوم است. حال محمدرضا سلیمیان، عضو هیات ‌مدیره انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان و مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر (هلدینگ سیمان غدیر) از عرضه سهام این شرکت در بازار دوم فرابورس تا پایان پاییز امسال، خبر داد و گفت: فرآیند پذیرش و درج نماد این شرکت طی امسال به‌طور ویژه پیگیری شد و هلدینگ در شهریور امسال با نماد «سغدیر» در فهرست نمادهای بازار دوم فرابورس، درج‌ شده و مطابق دستورالعمل پذیرش فرابورس، سهامدار عمده تا چهار ماه بعد از درج، برای عرضه سهام فرصت خواهد داشت.
 • ٣ محدوده معدنی ایلام در مرحله صدور پروانه اکتشاف

  دنیای اقتصاد: سه محدوده معدنی استان ایلام در مرحله صدور پروانه اکتشاف عمومی‌و تفصیلی قرار گرفت. به گزارش روابط عمومی‌سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، عباس نعیمی قائم مقام ایمیدرو ‌در جلسه ویدئوکنفرانسی پایش طرح‌های معدنی استان ایلام گفت: ایمیدرو دو پهنه اکتشافی در این منطقه (به مساحت ۹۵ و ۲۶۵ کیلومتر مربع) را کار کرده و ۱۱ محدوده جدید را شناسایی کرده است.
 • رونمایی از تمبر یادبود هفتمین سالگرد تاسیس بیمه سرمد

  دنیای‌اقتصاد: مراسم رونمایی از تمبر یادبود هفتمین سالگرد تاسیس بیمه سرمد که با نماد کرونا منتشر شده است، با حضور غلامرضا سلیمانی، رئیس ‌کل بیمه مرکزی، مجتبی کاتب، رئیس هیات مدیره و مهدی مهدوی، مدیرعامل بیمه سرمد برگزار شد.
 • رشد ۲۹درصدی حق‌بیمه صادره بیمه کوثر

  دنیای اقتصاد: مبلغ ۳ هزار و۱۹ریال سود در صورت‌های مالی حسابرسی شده در دوره ۶ماه منتهی به ۳۱شهریور سال۹۹ شرکت بیمه کوثر شناسایی شد. معاون مالی بیمه کوثر گفت: این شرکت در این دوره افزایش سرمایه ۴۱ درصدی را به ثبت رسانده و با لحاظ سرمایه جدید نسبت به دوره مشابه سال ۱۳۹۸، سود هر سهم ۷۵۴ درصد رشد داشته است. مصطفی مقصودی افزود: بر اساس عملکرد ۶ماه برای دوره مالی منتهی به ۳۱ شهریورماه مبلغ ۱۰هزار و۶۵۰میلیارد‌ ریال سود خالص محقق شده است.
 • موفقیت بیمه کارآفرین در خلق محصولات جدید

  دنیای اقتصاد: اختتامیه سومین جشنواره فروش بیمه‌های زندگی نیمه اول سال ۱۳۹۹ بیمه کارآفرین به‌صورت مجازی برگزار شد. مراسم اختتامیه این جشنواره به دلیل شیوع بیماری کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی با حضور مدیرعامل، معاونان و تعداد محدودی از مدیران ستادی و شعبه تهران مرکزی در سالن اجتماعات ساختمان مرکزی تهران و حدود ۲ هزار و ۹ نفر از همکاران و شبکه فروش از سراسر کشور به‌صورت آنلاین برگزار شد.
 • بیمه آسیا طرح بخشودگی موتورسیکلت‌ها را ادامه می‌دهد

  دنیای اقتصاد: طرح بخشودگی جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها تا آخر اسفند اجرا می‌شود. در پی موافقت رئیس مجمع صندوق تامین خسارت‌های بدنی و بنا به درخواست بیمه مرکزی مبنی بر اجرای مجدد طرح بخشودگی جرایم بند (ب) ماده ۲۴ قانون‌ بیمه اجباری خسارات واردشده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه مصوب ۱۳۹۵ و در راستای کمک به آحاد جامعه به دلیل مشکلات ناشی از کرونا و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و ترویج فرهنگ بیمه، جرایم دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها از ۱۵ آبان تا ۳۰ اسفند بخشوده می‌شود. بنابراین گزارش، موتورسواران دارای جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث می‌توانند با مراجعه به شعب بیمه آسیا در سراسر کشور و صرفا با خرید بیمه‌نامه با مدت اعتبار یکساله از طرح بخشودگی ۱۰۰ درصدی جرایم بهره‌مند شوند.
 • نوآوری «علی بابا» در حوزه نشر گردشگری

  ندا علیزاده: برخورداری از کتاب‌های مرجع در حوزه گردشگری مبتنی بر تجربیات سفر یکی از نیازهای گردشگران به شمار می‌رود؛ به‌ویژه آن دسته‌ای که تجربه کمتری در سفر و شناخت مقاصد مختلف دارند. حال به‌تازگی شرکت سفرهای علی‌بابا، از کتابی به نام «سفر استانبول» در یک هزار و ۴۴ صفحه رونمایی کرده است. کتاب سفر استانبول با گردآوری اطلاعات معتبر درباره استانبول و تجربیات گردشگران حرفه‌ای که پیش ‌از این به آنجا سفر کرده‌اند، خلق‌شده ‌است. معرفی جنبه‌های مختلفی از این شهر مانند فرهنگ، تاریخ، خوراک، موسیقی، هنر، نقاط تفریحی، اقامتی، مذهبی و رفاهی، محتوای کتاب سفر استانبول را شامل می‌شوند. این کتاب که نخستین تجربه علی‌بابا در انتشار کتاب‌های سفر به شمار می‌رود، به‌صورت الکترونیکی و رایگان در مجله علی‌بابا و فیدیبو در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. برای اطلاع بیشتر از مشخصات کتاب سفر استانبول، هدف علی‌بابا از ورود به عرصه تدوین این کتاب و همچنین برنامه‌های آینده آنها در این زمینه با یوسف فراهانی، مدیر ارشد محتوای علی‌بابا و پانته‌آ غلامی، مدیر پروژه کتاب سفر علی‌بابا گفت‌وگو کردیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر