آرشیو روزنامه شماره ۴۹۶۲ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۴۹۶۲

 • «گنجنامه» پایلوت گردشگری استان‌های غربی

  ندا علیزاده: از صنعت گردشگری به‌عنوان موتور توسعه پایدار کشورها و پایه‌های اصلی اقتصاد دنیا یاد می‌شود؛ چراکه یکی از بزرگ‌ترین صنایع با بهره‌وری و پتانسیل زیاد در زمینه‌های درآمدزایی و اشتغال‌زایی به‌شمار می‌رود. در واقع صنعت گردشگری به‌دلیل داشتن چنین پتانسیل‌هایی، صنعتی پویا و رو به رشد است که همه کشورها به سمت سرمایه‌گذاری در این زمینه و جذب گردشگران خارجی روی آورده‌اند. ایران نیز از این قاعده مستثنی نیست، چراکه به دلیل داشتن جاذبه‌های متنوع تاریخی و طبیعی جزو مقاصد خاص گردشگری است و درنتیجه می‌تواند تبدیل به مهم‌ترین منبع کسب درآمد ارزی برای کشور تبدیل شود. با این‌حال آنگونه که باید به این صنعت پرداخته نشده و سرمایه‌گذاری‌ها و حمایت‌های لازم از آن به‌عمل نیامده است.
 • رضایت مشتری بر سود ارجح است

  دنیای اقتصاد: همه‌گیری جهانی، وضع قرنطینه و تعطیلی کسب‌وکارها در سال‌جاری مانع پیشرفت و موفقیت شرکت پنکو نشد. این شرکت موفق شد در فهرست ۵ هزار شرکت خصوصی با سریع‌ترین رشد در آمریکا که در «اینک مگزین» منتشر می‌شود، رتبه ۱۸۴۴ را از آن خود کند.
 • تولید سالانه ۵ گرید محصولات جدید

  دنیای اقتصاد: فولاد مبارکه در سال گذشته به رکورد تولید ۱۰ گرید جدید در زمینه‌های متفاوت ازجمله خودروسازی، لوله‌های انتقال نفت و گاز، لوازم خانگی و مخازن تحت‌فشار دست یافت. محمدعلـی توحیـدی، مدیر متالورژی و روش‌های تولید شــرکت فولاد مبارکه گفت: با توجه به تولید محصولات جدید، واحد تروپروسس شرکت فولاد مبارکه تابه‌حال توانسته جوایز محصول برتر را کسب کند و در تولید محصولات نوآورانه پیشگام باشد.
 • با نوسان قیمت‌ها نمی‌توان برنامه‌ریزی کرد

  سعیده نبی‌زاده: طراحی و دانش در صنعت مبلمان اداری، طی دهه‌های گذشته همواره از پیشرفت خوبی برخوردار بوده است. هم‌اکنون بیش از ۲۰۰ تولیدکننده در این صنعت در بازار مشغول به رقابت هستند که نام برخی از این تولیدکنندگان به‌عنوان برند مطرح شده است. در میان برندهای مطرح مبلمان، مبلمان اداری راشن در میان ۱۵ برند برتر در این حوزه قرار دارد. شرکت مبلمان اداری راشن ابتدای سال ۱۳۷۷ توسط مهدی محمودپور، مدیرعامل این شرکت راه‌اندازی شده است. در حال حاضر بین ۴۰ تا ۵۰ نفر به صورت مستقیم و بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم در این مجموعه مشغول به کار هستند.
 • بررسی آثار بازار سرمایه بر تولید در اقتصاد ایران

  حمیدرضا غزنوی / دبیر انجمن صنفی کارآفرینان ایران
  بررسی آثار بازار سرمایه بر تولید در اقتصاد ایران به‌دلیل بی‌ثباتی‌های ساختاری که همواره با آن مواجه بوده است، بیش از آنکه تولیدمحور باشد، میل به فعالیت‌های سفته بازانه و دلالی دارد. قوانین و مقررات نیز به نحوی شکل گرفته است که خالص عایدی فعالیت‌های سفته‌بازانه بیش از تولید بوده است. شاید همین موضوع مهم‌ترین عامل سیل نقدینگی به سمت بخش‌های سفته بازانه بوده که همین موضو ع باعث کمبود سرمایه درگردش برای بخش‌های تولیدی اقتصاد کشور شده است.
 • رونمایی از ۱۰ سامانه‌ شفافیت «شستا»

  دنیای‌اقتصاد: با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ۱۰ سامانه مدیریتی و شفافیت شرکت سرمایه‌گذاری تامین‌اجتماعی با عناوین سامانه هوش تجاری، سامانه مدیریت اسناد (سما)، سامانه تولید و فروش، سامانه یکپارچه نظارت و ارزیابی عملکرد (سینا)، سامانه ثبت و ضبط املاک (سامان)، سامانه سفر و ماموریت‌های خارجی، سامانه صورت‌جلسات داخلی، سامانه جامع امور حقوقی و قراردادها (دادرس)، سامانه خرید شرکت سرمایه‌گذاری دارویی تامین (تیپیکو) و سامانه فروشگاه اینترنتی شرکت توزیع دارو پخش رونمایی شد.
 • ضرورت کنترل و مدیریت دود در ساختمان‌ها

  دنیای اقتصاد: هدف از سیستم مدیریت و تخلیه دود در ساختمان‌ها تامین ایمنی زندگی افراد است؛ همچنین این سیستم‌ها می‌توانند کیفیت هوای مورد نیاز افراد را برای نفس کشیدن تا زمان ترک محل آتش‌سوزی یا هر مکان پر از دود دیگر تامین کنند. در اکثر ساختمان‌ها، سیستم‌های تشخیص و اعلام حریق و همچنین سیستم‌های اطفای حریق وجود دارد و ممکن است این سوال پیش بیاید که با وجود این سیستم‌ها چه نیازی به سیستم کنترل و تخلیه دود است؟ ولی تعداد افرادی که از مسمومیت ناشی از دود کشته‌ شده‌اند بیشتر از افرادی است در اثر سوختگی جان خود را از دست داده‌اند؛ بنابراین می‌توان دریافت که دود بسیار خطرناک‌تر از آتش است. ساختار معماری ساختمان‌ها، تاسیسات مکانیکی و الکتریکی موجود و نوع کاربری ساختمان، عوامل تعیین‌ کننده در طراحی سیستم کنترل و تخلیه دود مناسب هستند. بنابراین نیاز به سیستم کنترل و تخلیه دود در ساختمان‌های مسکونی، هتل‌ها، مراکز خرید و بیمارستان‌ها که افراد تردد دارند، بیشتر است.
 • کشاورزان توان مالی استفاده از ادوات به‌روز را ندارند

  دنیای‌اقتصاد: دنیای اقتصاد: یکی از اهداف مکانیزاسیون افزایش تولید و کسب سود بیشتر است. افزایش تولید با افزایش سطح زیرکشت و افزایش مقدار تولید در واحد سطح میسر می‌شود و مکانیزاسیون در پی اجرای هر دو روش است؛ یعنی از یک طرف با افزایش تعداد و ظرفیت ماشین‌ها و نیز احیای زمین‌های بایر، سنگلاخی و فقیر باعث افزایش سطح زیر‌کشت می‌شود و همچنین با بهبود کیفیت کار ماشین‌ها و افزایش دقت آنها بر اساس نیاز گیاه و نیز بهبود سایر عوامل غیرماشینی مثل مسائل خاک ‌شناسی‌، بهبود کیفیت آبیاری، اصلاح بذر، بهینه‌سازی عملیات، افزایش تولید در واحد سطح را باعث می‌شود. از طرف دیگر مکانیزاسیون توانسته است با کاهش نیروی کارگری و انجام به‌موقع عملیات، کاهش چشمگیری در هزینه‌ها و افزایش درآمد داشته باشد که بهره‌وری و ظرفیت بالای ماشین در رسیدن به این هدف نقش عمده‌‌ای داشته است. این در حالی است که بزرگ‌ترین عامل پذیرش اجتماعی یک ایده جدید یا ماشین جدید مقدار هزینه آن و اثر آن بر درآمد است.
 • عمر بیشتر پره‌های توربین با روکش‌های نانو

  دنیای اقتصاد: شرکت دانش‌بنیان «فناوران سخت آرا» توانست با استفاده از فناوری جدید، عمر توربین‌های ساخت داخل را به‌وسیله روکش‌هایی با فناوری نانو تا چهار برابر افزایش دهد.
 • از سرگیری کار شرکت خدمات در منزل

  دنیای‌اقتصاد: با شیوع همه‌گیری ویروس کرونا و وضع قرنطینه، فعالیت‌های بسیار از کسب و کارها متوقف شدند. شرکت اربن‌کامپانی که در زمینه ارائه خدمات در منزل فعالیت می‌کند به عنوان کسب و کار غیر ضروری طبقه‌بندی و برای چند ماه فعالیت آن متوقف شده بود. این شرکت بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده خدمات در منزل در کشورهای هندوستان و امارات متحده عربی است. شرکت اربن کامپانی از طریق یک پلت‌فرم به کاربران کمک می‌کند تا افراد مجرب و متخصص خدمات موردنیاز خود را پیدا کنند.
 • سود کرونایی برای تولید‌کننده صابون کانادایی

  دنیای اقتصاد: اگرچه پاندمی کرونا زیان‌های هنگفتی را به بسیاری از صنایع جهان وارد کرده است، اما برخی در این میان توانسته‌اند تا بهترین استفاده را از شرایط کنونی ببرند. به‌طوری‌که ارزش سهام یک شرکت تولید صابون کانادایی در این هفته جهش۱۶۴ درصدی روبه‌رو شد؛ پس از آنکه این شرکت در گزارش‌های مالی خود از افزایش درآمدهای ناشی از رشد تقاضا خبر داده بود که برای خرید ضدعفونی‌ کننده‌های دست به‌دلیل شیوع کووید-۱۹ ایجاد شده است.
 • الگوسازی و کیفی‌سازی به جای انبوه‌سازی

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل شرکت گروه سرمایه‌گذاری مسکن «الگوسازی» و «توسعه کیفی‌سازی» را دو هدف مهم در پروژه‌های ساختمانی اجراشده و در دست اجرای این گروه در شهرهای کشور عنوان کرد.
 • جهش ۲۸۲درصدی صادرات مس شهید باهنر

  زهرا مجتهد: نخستین محموله صادراتی لوله آلیاژی مس باهنر امسال به ترکیه صادر شد. این در حالی است که مرزهای زمینی تا تیرماه سال جاری مسدود بودند، با این اوصاف مقدار فروش صادراتی مس باهنر در ۴ ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل به میزان ۲۸۲ درصد رشد داشته است.
 • کارت اعتباری بانک اقتصاد‌نوین تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال

  دنیای اقتصاد: بانک اقتصاد نوین با ارائه یک کارت اعتباری با شرایط ویژه، امکان بهره‌مندی از اعتبار موردنیاز را برای مشتریان خود فراهم کرده است. در این طرح متقاضیان می‌توانند بر اساس معدل موجودی سپرده خود در دوره زمانی دو تا چهار ماهه، کارت اعتباری تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال و با نرخ سود ۱۸ درصد دریافت کنند. این کارت اعتباری شامل سه گروه از سپرده‌گذاران می‌شود.
 • پرداخت وام خرید کالا به بازنشستگان در بانک صادرات

  دنیای‌اقتصاد: بانک صادرات ایران در قالب طرح «یاری» به بازنشستگان و مستمری‌بگیران صندوق بازنشستگی کشوری وام ۱۲میلیون ریالی خرید کالا پرداخت می‌کند. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» این طرح که پیش از این مرحله نخست آن به اجرا درآمده بود تا پایان مرداد ماه سال‌جاری ادامه خواهد یافت. در مرحله دوم این طرح، بازنشستگان و وظیفه‌بگیران طبق اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، می‌توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند. براساس طرح «یاری» بانک صادرات ایران، بازنشستگان کشوری می‌توانند با اعتبار ایجاد شده در کارت خود از همه کالاهایی که در فروشگاه‌های رفاه عرضه می‌شود تا سقف ۱۲ میلیون ریال و تا پایان مرداد ماه امسال خرید کنند.
 • فعالیت نمایشگاه بین‌المللی تبریز با ملاحظات کرونایی

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی تبریز گفت: ۶۰ نمایشگاه سراسری با ملاحظات کرونایی در نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار می‌شود. حبیب ماهوتی افزود: برای رعایت پروتکل‌ها و برگزاری نمایشگاه، فاصله غرفه‌ها را افزایش دادیم تا تجمع صورت نگیرد و مردم راحت‌تر از این نمایشگاه با پروتکل‌ها استفاده کنند. وی در مورد تصمیمات ستاد کرونا برای تعطیلی یا عدم تعطیلی نمایشگاه بین‌المللی تبریز، توضیح داد: تمام نمایشگاه‌ها با مجوز ستاد کرونا برگزار شده است. نمایشگاه بین‌المللی هیچ فرقی با بازار و پاساژها ندارد که آنها باز باشد و ما تعطیل کنیم؛ با این فرق که نمایشگاه‌ها بازاری با تمام تهویه‌ها و سقف بلند و تمامی ضدعفونی‌ها و ماسک است که فقط در یک نمایشگاه جهیزیه که اخیرا برگزار شد، ۲۵۰ میلیون تومان برای مواد ضدعفونی هزینه و غربالگری کردیم که این اتفاق در بازار و پاساژ و... رخ نمی‌دهد.
 • پرداخت سود ۲۳ درصدی سال ۹۸ بیمه‌گذاران بیمه معلم

  دنیای‌اقتصاد: شرکت بیمه معلم با پرداخت ۸۹/ ۲۲درصد سود قطعی به بیمه‌گذاران زندگی در ۹ سال متوالی اعلام کرد، در سال ۹۸ نیز معادل ۲۳ درصد سود قطعی به بیمه‌گذاران پرداخت می‌کند. مدیر بیمه‌های زندگی و حادثه بیمه معلم اعلام کرد: نرخ سود قطعی سال ۹۸ بیمه‌نامه‌های زندگی و سرمایه‌گذاری معادل ۲۳ درصد برای تمامی بیمه‌‌نامه‌هایی که در سال مذکور دارای ذخیره و اندوخته ریاضی بوده، محاسبه و به حساب اندوخته آنها واریز شد. لازم به‌ذکر است، بیمه معلم توانسته با برنامه‌ریزی منسجم و سرمایه‌گذاری مطمئن ذخایر بیمه‌های زندگی در ۹ سال گذشته پرداخت سود قطعی میانگین ۲۲ درصد را به بیمه‌گذاران زندگی خود تداوم بخشد.
 • افزایش بیمه‌های خرد در بیمه سرمد

  دنیای اقتصاد: رئیس هیات‌مدیره بیمه سرمد معتقد است: فروش بیمه‌های خرد، باعث بهتر شدن ترکیب پرتفوی شرکت، جذب مشتریان ماندگار و کاهش خسارت‌های بزرگ می‌شود که بسیار پراهمیت است. مجتبی کاتب در مراسم افتتاح شعبه نوشهر بیمه سرمد با اشاره به اهمیت توجه به فروش بیمه‌های خرد در شبکه فروش گفت: جذب مشتریان بزرگ برای شرکت‌های بیمه اهمیت دارد، اما این مشتریان ماندگار نیستند. مشتریان خرد، مشتریان ماندگار برای شرکت‌ها هستند و به ویژه با ارائه خدمات مناسب و به‌روز، تبدیل به مشتریان وفادار برای ما می‌شوند و برند سرمد نیز در بازار بیمه کشور در میان افراد جامعه بیشتر شناخته می‌شود. وی آماری هم از فروش بیمه‌های خرد در سه ماه ابتدایی سال ۹۹ ارائه کرد و افزود: در فصل بهار میزان فروش بیمه‌های خرد را در شرکت ۲۳ درصد افزایش دادیم. کاتب در ادامه از مدیریت شعبه نوشهر بیمه سرمد و دیگر شعب شرکت خواست، برای گسترش بیشتر شبکه فروش گام بردارند و برای جذب نمایندگان و کارگزاران جدید برنامه‌ریزی و تلاش کنند.
 • معرفی مدیرعامل جدید بیمه‌میهن

  دنیای اقتصاد: بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران بر مدیرعاملی رضا مصطفوی مهر تایید زد و وی رسما سکان هدایت بیمه میهن را بر عهده گرفت. غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری ‌اسلامی ایران با صدور ابلاغیه‌ای، ضمن تایید صلاحیت حرفه‌ای رضا مصطفوی برای تصدی مدیرعاملی بیمه میهن، از جمله بر بهبود عملکرد شرکت، اجرای حاکمیت شرکتی و رعایت مقررات و اصول بیمه‌گری تاکید کرده است. مصطفوی، مدیرعامل جدید بیمه میهن از سوابق موثر بیمه‌ای در حوزه فنی و اجرایی برخوردار است و پیش از این، مدیر آموزش و توسعه، مدیرکل پذیرش موسسات و دفاتر بیمه‌ای، مدیرکل مبارزه با پولشویی و مدیرکل توسعه مدیریت ریسک بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران را عهده‌دار بوده است.
 • فروش ویژه خدمات بیمه رازی

  دنیای ‌اقتصاد: بیمه رازی اقدام به فروش ویژه خدمات بیمه‌ای در رشته‌های مختلف می‌کند. در راستای ارائه خدمات ویژه به مشتریان، بیمه رازی در نظر دارد به مناسبت عید غدیر تخفیفات ویژه‌ای در رشته‌های مختلف تا ۷۰ درصد ارائه کند. متقاضیان برای استفاده از این تخفیفات می‌توانند از ۱۸ مرداد تا ۳۱ شهریور (عید غدیر تا ولادت حضرت امام محمدباقر (ع)) از طریق شعب و نمایندگی‌های بیمه رازی در سراسر کشور اقدام کنند.
 • لزوم تقویت شرکت‌های بیمه مناطق آزاد

  دنیای اقتصاد: دبیرکل سندیکای بیمه‌گران ایران با حضور در شرکت بیمه آسماری ضمن دیدار و گفت‌وگو با مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره، معاونان و مدیران این شرکت بر لزوم تقویت شرکت‌های بیمه مناطق آزاد تاکید کرد. سید محمد کریمی در این دیدار با اشاره به اینکه شرکت‌های بیمه خصوصی توانسته‌اند رشد قابل توجهی را در بازار صنعت بیمه داشته باشند، گفت: سندیکا با همه توان در خدمت بیمه‌گران به ویژه شرکت‌های مناطق آزاد است و از همه ظرفیت‌ها برای بهبود عملکرد آنها استفاده خواهد کرد. علیرضا یزدان‌دوست، مدیرعامل شرکت بیمه آسماری نیز به تعاملات سازنده این نهاد صنفی با سایر بخش‌های اقتصاد در جهت منافع شرکت‌های بیمه اشاره کرد و در ادامه به عملکرد قابل قبول شرکت در سال گذشته پرداخت و افزود: بیمه آسماری در سال ۱۳۹۸ حدود ۹۵ درصد افزایش پرتفوی تولید داشته است. وی با تاکید بر اینکه هم اکنون شاخص‌های اساسی مانند پرتفوی بیمه‌ای، نسبت خسارت و نقدینگی در شرکت بیمه آسماری مثبت است، افزود: برنامه‌های ویژه‌ای برای افزایش حق بیمه تولیدی و نیز ارائه طرح‌های جدید بیمه‌ای در سال‌جاری خواهیم داشت؛ بیمه آسماری جزو معدود شرکت‌های دارای سود حاصل از عملیات بیمه‌گری در بازار بیمه بوده است. اعضای هیات‌مدیره شرکت بیمه آسماری نیز در این دیدار به نقش مهم سندیکای بیمه‌گران ایران در هماهنگی‌های میان صنعت بیمه با سایر بخش‌ها اشاره کردند و به گفته آنها سندیکا می‌تواند در حل چالش‌های پیش روی صنعت بیمه، نقش اساسی داشته باشد.
 • تایید سطح یک توانگری مالی بیمه‌کوثر

  دنیای اقتصاد: سطح یک توانگری مالی شرکت بیمه‌‌کوثر برای پنجمین سال متوالی توسط بیمه‌مرکزی جمهوری اسلامی ایران تایید شد. نسبت توانگری مالی شرکت برای سال۱۳۹۹ معادل ۱۲۷درصد (سطح یک)، توسط بیمه‌مرکزی جمهوری اسلامی ایران تایید شد. معاون مالی بیمه‌کوثر افزود: بیمه مرکزی با اجرای ماده «۶» آیین‌نامه نحوه محاسبه و نظارت بر توانگری مالی موسسه‌های بیمه (شماره۶۹) و باتوجه‌ به بررسی و کنترل انجام شده، بر اساس اطلاعات صورت‌های مالی سال ۱۳۹۸ و پس از اعمال تعدیلات طبق محاسبات، توانگری سطح یک بیمه کوثر را تایید کرد. مصطفی مقصودی با تاکید بر حفظ سطح یک توانگری و افزایش نسبت آن به‌عنوان مهم‌ترین برنامه شرکت، تصریح کرد: مبنای محاسبات توانگری، آخرین صورت‌های مالی حسابرسی ‌شده و مفاد آیین‌نامه «۶۹» بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران است که بر اساس این، اصلاح ترکیب فروش شرکت موجب این امر شد. بر اساس این گزارش در سال۹۸ نسبت توانگری مالی شرکت بیمه کوثر معادل ۱۲۶درصد برآورد شده بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر