• سه چالش کلیدی صنعت سیمان

  دنياي اقتصاد - سيد‌سجاد موسوي: به‌طور طبیعی همواره صنعت سیمان دوره‌های رونق و رکود را با توجه به میزان ساخت و سازهای شهری و همچنین احداث پروژه‌های عمرانی تجربه کرده است. نگاهی به آمارها نشان می‌دهد در سال ۱۳۹۹ میزان تولید سیمان ۳/ ۶۸میلیون تن بوده که ۶/ ۶۳ میلیون تن آن به مصرف داخلی رسیده است. همچنین در سال ۱۴۰۰ میزان تولید این ماده زیر‌بنای توسعه ۷/ ۶۲ میلیون تن بوده که ۳/ ۵۸ میلیون تن آن در داخل به فروش رسیده است. بنابراین به‌طور میانگین طی دو سال مذکور میانگین مصرف داخلی حدود ۶۱ میلیون تن و میزان صادرات به‌طور میانگین ۵/ ۴ میلیون تن بود. البته در این میان سالانه حدود ۹ میلیون تن کلینکر عمدتا به مقصد کشورهای عراق و افغانستان نیز صادر شده است.
 • نظام سلامت روی خط تکنولوژی

  دنیای‌اقتصاد: بیش از دو سال پیش یک ویروس میکروسکوپی و ناچیز، جهان را برآشفت و سایه‌‌‌ای از وحشت بر کره زمین کشید؛ بحرانی همه‌گیر که از شهری در چین برخاست و زندگی روزمره مردم را تحت‌تاثیر قرار داد. اما همان زبان چینی بهترین تعبیر را از بحران دارد؛ این واژه در زبان چینی از حروفی تشکیل شده است که «خطر» و «فرصت» را شکل می‌دهند. بحران همه‌گیری ویروس کرونا هم با وجود تمام مخاطره‌‌‌ها و دلهره‌‌‌هایی که با خود داشت، به ظهور فرصت‌‌‌هایی کمک کرد که شاید تا پیش از آن چندان جدی گرفته نمی‌‌‌شدند.
 • رنکینگ بانک‌ها در سپرده‌گیری ارزی

  دنياي اقتصاد-محمد حيدري: سپرده‌های ارزی از مهم‌ترین سپرده‌هایی هستند که بانک‌ها دریافت می‌کنند. در بررسی‌ ترازنامه‌های بانک‌های بورسی مشخص شد که در سال گذشته، بانک ملت با اختلاف بالایی نسبت به دیگر بانک‌ها، حدود ۱۰۰هزار میلیارد تومان مانده سپرده ارزی داشته و پست بانک ایران نیز، با ۱۶۶درصد افزایش مانده‌ سپرده‌های ارزی، موفق‌ترین عملکرد را در میان بانک‌های مورد بررسی داشته است.
 • الحاقیه تفاهم‌‌نامه تامین مالی پروژه‌‌ها بین ایمیدرو و بانک تجارت امضا شد

  الحاقیه تفاهم‌نامه «کمک به رونق سرمایه‌گذاری و تامین مالی واحدها و پروژه‌های بخش صنعت و معدن و نیز حمایت از اشتغال»، بین وزارت صنعت، معدن و تجارت، ایمیدرو و بانک تجارت امضا شد.
 • شناسایی ۳۲۸ ریال سود به ازای هر سهم بانک کارآفرین

  بانک کارآفرین در سال ۱۴۰۰، موفق به ثبت رشد ۱۱ درصدی سود خالص شد و توانست نسبت مطالبات غیر جاری به کل تسهیلات (NPL) خود را نیز به عدد ۹/ ۳ واحد کاهش دهد.
 • لزوم تسریع در استقرارسامانه مکانیزه مدیریت پروژه در ایمیدرو و شرکت‌های تابعه

  رئیس هیات عامل ایمیدرو از نگاه ویژه ایمیدرو به «مدیریت پروژه» و لزوم تسریع در «استقرار سامانه مکانیزه مدیریت پروژه» در این سازمان و شرکت‌های تابعه آن خبر داد.
 • حمایت بانک شهر از دانش‌بنیان‌‌ها

  دنياي اقتصاد: گسترش همکاری‌‌ها با فعالان حوزه فناوری‌های نوین را با هدف کمک و حمایت‌های مالی و بانکی از شرکت‌‌های دانش‌بنیان، در دستور کار داریم. مدیرعامل بانک شهردر مراسم امضای تفاهم‌نامه میان بانک شهر و صندوق توسعه فناوری‌‌های نوین، ضمن بیان مطلب فوق گفت: در سالی که مزین به نام «تولید، دانش‌‌بنیان و اشتغال‌آفرین» است، افزایش تعاملات و همکاری‌های مشترک با فعالان حوزه فناوری و به‌ویژه شرکت‌های فعال در این حوزه را افتخاری برای خود می‌دانیم.
 • فروش ۱۰‌هزار و ۲۴۱‌میلیارد تومانی ذوب آهن

  شرکت ذوب آهن اصفهان در سه‌ماه نخست امسال بیش از ۵‌هزار و ۷۳۰‌میلیارد تومان فروش داخلی و بیش از ۴هزار و ۵۱۰‌میلیارد تومان فروش صادراتی داشته که هر دو در مقایسه با ارقام فروش مدت مشابه سال گذشته از رشد چشمگیری برخوردار هستند.
 • گسترش همکاری بانک تجارت با تعاونی‌های صنایع پایین‌دستی پتروشیمی

  تفاهم‌‌نامه بانک تجارت و اتحادیه سراسری تعاونی‌‌های تامین نیاز صنایع پایین‌دستی پتروشیمی با موضوع گسترش همکاری‌‌های متقابل بین بانک، اتحادیه، تعاونی‌‌های زیرمجموعه و اعضای آنها منعقد شد. به گزارش روابط عمومی بانک تجارت، این تفاهم‌‌نامه یکشنبه پنجم تیر به امضای دکتر هادی اخلاقی‌فیض‌آثار مدیرعامل بانک تجارت و دکتر حسین دور رئیس هیات‌مدیره این اتحادیه رسید.
 • ثبت رکورد جدید تولید روزانه آهن اسفنجی در واحد احیای مستقیم سبای فولاد مبارکه

  جهادگران واحد احیای مستقیم سبای فولاد مبارکه موفق شدند در ۷ تیرماه سال جاری با تولید ۴ هزار و ۹۵۲ تن آهن اسفنجی رکورد روزانه جدیدی را ثبت کنند و رکورد قبلی ۲۳ خردادماه سال جاری به میزان ۴ هزار و ۹۰۱ تن را ارتقا‌ بدهند.
 • امضای قرارداد برق‌رسانی به معدن شاقز الیگودرز

  قرارداد برق‌رسانی به معدن شاقز الیگودرز استان لرستان با سرمایه‌گذاری ۱۳ میلیارد و ۴۰۰میلیون تومانی ایمیدرو امضا شد. این اقدام در راستای توسعه مناطق کم برخوردار انجام شد.
 • در نشست هم‌اندیشی تولیدکنندگان آهن اسفنجی چه گذشت؟

  نخستین نشست هم‌اندیشی تولیدکنندگان آهن اسفنجی در سال جاری، در انجمن تولیدکنندگان فولاد با حضور ۲۰ شرکت فعال در این رسته برگزار شد. اسدالله فرشاد، عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در خصوص نتایج جلسه هم‌اندیشی تولیدکنندگان آهن اسفنجی گفت: خوشبختانه در این جلسه، قاطبه تولیدکنندگان آهن اسفنجی کشور حضور داشتند و مسائل مختلف واحدها در حوزه تولید، عرضه، فروش محصولات و تامین مواد اولیه مورد تبادل نظر قرار گرفت.
 • شرایط ویژه بیمه ملت برای بیمه بدنه موتور سیکلت

  دنياي اقتصاد: بیمه ملت با ارائه بیمه بدنه موتورسیکلت همراه با درنظر گرفتن شرایط ویژه و ارائه تخفیف‌های مناسب، قدم بزرگی در جهت اطمینان خاطر بخشیدن به دارندگان وسایل نقلیه موتور سیکلت برداشته است. هرچند قانون، بیمه بدنه موتورسیکلت را اجباری نکرده است، اما با این حال، با توجه به افزایش ارزش ریالی بدنه موتور سیکلت و در معرض خطر بودن چنین وسایل نقلیه‌‌ای، بیمه بدنه موتور سیکلت با اقبال عمومی مواجه شده است. در همین راستا شرکت بیمه ملت با درنظر گرفتن شرایط ویژه به همراه برخی تخفیف‌‌ها، قدم بزرگی در جهت دادن اطمینان خاطر به دارندگان وسایل نقلیه موتورسیکلت برداشته است. بیمه‌‌نامه مذکور برای موتورسیکلت‌‌های معمولی با ارزش بیش از ۲۰۰ میلیون ریال و برقی بیش از ۱۰۰ میلیون ریال امکان صدور دارد. نرخ این بیمه‌‌نامه ۲ درصد ارزش موتورسیکلت بوده و فقط تخفیف صفر کیلومتر به آن اضافه می‌شود. در راستای ایفای مسوولیت اجتماعی شرکت و همچنین کاهش آلودگی هوا به موتورسیکلت‌‌های برقی ۲۰ درصد تخفیف تحت‌‌عنوان دوستدار محیط زیست ارائه می‌شود.
 • فروش ۱۷ هزار میلیارد ریالی بیمه کوثر در سه ماه

  دنياي اقتصاد: فروش شرکت بیمه کوثر در سه‌‌ ماه نخست سال ۱۴۰۱ با ۳۶ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۷هزار و ۳۴۸ میلیارد ریال رسید. مدیر طرح و برنامه بیمه کوثراعلام کرد: در این برهه، ترکیب فروش ۸۰/ ۳ درصدی رشته‌های غیرزندگی و ۱۹/ ۷ درصدی رشته ‌‌زندگی در شرکت عملیاتی شده است. محسن آصفی افزود: طی این دوره، رشته‌های باربری و مهندسی هر کدام ‌‌به‌‌ ترتیب با رشد ۳۱۱ و ۲۰۳ درصدی نسبت ‌‌به مدت مشابه سال گذشته بیشترین درصد رشد فروش را میان سایر رشته‌ها داشته‌‌اند.
 • توسعه خدمت‌‌رسانی بیمه دانا به فرهنگیان

  دنياي اقتصاد: مدیرعامل بیمه دانا با تاکید بر ارائه خدمات شایسته به فرهنگیان سراسر کشور، از افزایش مراکز درمانی طرف قرارداد با این بیمه‌‌گذار خبر داد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر
مدیران خودرو