آرشیو روزنامه شماره ۴۸۹۷ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۴۸۹۷

 • پرواز دوباره لوفت‌هانزا

  دنیای‌اقتصاد: همزمان با فروکش کردن موج شیوع جهانی کرونا، بسیاری از کسب‌وکارهای لطمه‌دیده از جمله شرکت‌های هواپیمایی تلاش می‌کنند فعالیت‌های خود را از سربگیرند. لوفت‌هانزا نیز یکی از همین شرکت‌ها است که قصد دارد پروازهای خود را از اواسط ماه ژوئن(سه هفته دیگر ) از سر بگیرد.
 • ایجاد قطب سوم تولید خودرو در کشور

  زهرا مسافر: مدیران صنعتی و مسوولان کشور سال‌هاست که به‌دنبال کمک به ایجاد قطب سوم تولید خودرو هستند تا رقابت در این بخش افزایش یابد و مشتری‌های محصولات داخلی فرصت انتخاب بیشتری داشته باشند.شرکت‌های زیادی در این دو دهه شکل گرفتند،توسعه یافتند و سپس کم فروغ شدند و این آرزو محقق نشد.اکنون به‌نظر می‌رسد که یک گروه خودرو سازی با تغییر مالکیت و مدیریت به‌دنبال آن است تا این خلأ را جبران کرده و با در دست داشتن برنامه های بلند پروازانه این آرزو ها را محقق کند.
 • استخراج ۲۰ میلیون تن سنگ آهن درسال

  زینب طاری: منطقه معدنی گل‌گهر با داشتن معادن غنی از سنگ‌آهن یکی از مطرح‌ترین قطب‌های فعال معدنی، صنعتی در خاورمیانه به‌شمار می‌رود.براساس مطالعات شرکت‌های کانادایی و انگلیسی «معدن سنگ‌آهن گهر زمین» به عنوان یکی از معادن استراتژیک گل‌گهر ، دارای ذخایر ارزشمند بالغ بر ۶۴۰ میلیون تن است.
 • سبد ۳۰ میلیون تومانی هزینه نوزاد در ایران

  شبنم کهن‌چی: بزرگ‌ترین کابوس هر مادر و پدری در اولین سال زندگی فرزندش، مرگ ناگهانی اوست. پدر و مادرها به خصوص در ماه‌های اول تولد نوزادشان سخت‌ترین شب‌ها را پشت سر می‌گذرانند.
 • بازار داغ مخازن CNG

  فاطمه حاج‌علی: سوخت جایگزین در ایران فراز و فرود بسیاری را تجربه کرده است؛ از روزهایی که استفاده از منابع عظیم گاز طبیعی به‌عنوان یک گزینه اقتصادی و کمتر آلاینده درحال ترویج بود تا ایامی که به‌دلیل تحریم بنزین، تولید و فروش خودروی غیردوگانه‌سوز به سختی ممکن شده‌است. از سال‌های فراموشی و از رونق افتادن خودروهای دوگانه‌سوز تا ورشکستگی و تعطیلی صنایعی که برای ساخت مخزن و تجهیزات گازسوز خودرو زیر فشار تسهیلات و اقساط سنگین رفته بودند اما بازاری نداشتند، زمان زیادی نگذشته است.
 • چالش‌های پیش روی کارگزاری‌ها

  دکتر مهدی سوری مدیر توسعه بازار کارگزاری آینده‌نگر خوارزمی
  انتظارات تورمی در جامعه ایرانی باعث شده که مردم به‌منظور جلوگیری از کاهش ارزش پول، تمایل زیادی به سرمایه‌گذاری داشته باشند و به‌صورت تاریخی این سرمایه‌گذاری‌ها در بسیاری از موارد در زمینه‌های غیرمولد و تورم‌زا مانند دلار، سکه، املاک، خودرو و حتی سیم‌کارت انجام شده که با توجه به افزایش روزافزون نقدینگی مشکلات زیادی را برای اقتصاد کشور به ارمغان آورده است.
 • کمک بریجستون برای انجام وظایف اجتماعی

  دنیای‌اقتصاد: «بریجستون ریتیل»، یکی از شرکت‌های تابعه بریجستون آمریکا اعلام کرد ۸۴۰ هزار دلار در حمایت از باشگاه جوانان در سراسر کشور برای مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا اهدا کرده است. این مبلغ میزان کل اهدایی در سه‌ماه نخست سال ۲۰۲۰ است که از طریق کلیه شعب در شبکه سراسری بریجستون که متشکل از ۲۲۰۰ مرکز خدمات تایر و اتومبیل هستند، جمع‌آوری‌ شده است.
 • پوشش‌های ضدحریق داخلی، مانعی برای خروج ارز از کشور

  سارا اصغری : با هر قدمی که در راستای تولید داخلی و ملی برداشته می‌شود، کشور می‌تواند به خودکفایی بیشتری نائل شود. در این راستا یکی از تلاش‌هایی که طی سال‌های گذشته و با توان متخصصان داخلی به بار نشسته، تولید داخلی پوشش‌های ضدحریق داخلی است که به نوبه خود مانع خروج ارز از کشور شده است.
 • فعال سازی اوراق مشارکت سال ۹۸

  دنیای‌اقتصاد: مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اعلام خبر تلاش برای فعال کردن یک هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت شرکت مترو در سال‌جاری خاطر‌نشان کرد: شورای اسلامی شهر تهران در سال گذشته یک هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت را تصویب کرد که در صورت فعال شدن آن می‌توان شاهد سرعت در توسعه و تجهیز مترو بود.
 • سرمایه‌گذاری اسنوا برای کاهش مصرف انرژی

  دنیای‌اقتصاد: شرکت اسنوا با هدف مدیریت مصرف انرژی در واحدهای صنعتی این شرکت، بخش زیادی از سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت خود را به توسعه و بهبود زیرساخت‌های این صنعت برای حفاظت از محیط‌زیست اختصاص داده است. با آنکه خطوط تولید این مجموعه در سه شیفت برای تحقق «جهش تولید» در سال ۹۹ فعال هستند، استفاده از راهکارهای مدیریت مصرف انرژی در محیط صنعتی این مجموعه، مغفول نمانده است.
 • عملکرد دستگاه قطع خودکار گاز در زلزله اخیر تهران

  دنیای‌اقتصاد: کشور ما در یکی از زلزله‌خیز‌ترین مناطق دنیا واقع شده و گفته می‌شود حدود ۳۳۰ گسل فعال در نقاط مختلف آن پراکنده شده‌اند. بنابراین وقوع زلزله امری محتمل به‌نظر می‌رسد اما موضوع اصلی در این میان نحوه مواجهه ما با این پدیده طبیعی است که متاسفانه در بیشتر موارد شاهد بی‌توجهی به این مساله بوده‌ایم. نگاهی به تعداد تلفات انسانی و ویرانی‌های زلزله در چند دهه اخیر نیز موید این مطلب است.
 • دو اتفاق مهم در بهران

  دنیای‌اقتصاد: به فاصله کمتر از یک‌ماه از عرضه روغن‌موتورهای جدید با استاندارد API-SP در جهان،‌ شرکت نفت بهران موفق به‌تولید روغن‌موتور با سطح کیفی جدید شد.
 • بازگشت واحد الفین پتروشیمی جم به مدار تولید

  دنیای‌اقتصاد: معاون مجتمع پتروشیمی جم از بازگشت واحد الفین پتروشیمی جم به مدار تولید یک روز زودتر از برنامه تعیین شده خبر داد. این درحالی است که با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای افزایش ظرفیت در سال جدید و برای رفع موانع این برنامه، واحد این مجتمع پتروشیمی قرار بود به مدت ۱۰ روز مورد تعمیر قرار گیرد. حسن معینی با اشاره به بروز مشکل عملیاتی در خشک‌کن‌های واحد الفین به‌عنوان اصلی‌ترین دلیل برنامه‌ریزی برای تعمیرات گفت: هر واحد عملیاتی درحوزه پتروشیمی برای راندمان بهتر و رعایت کمیت و کیفیت بالا در محصول نهایی نیازمند انجام تعمیرات به موقع در تجهیزات خود به‌ویژه قطعات حساس است.
 • صنعت تهویه نیازمندتوجه مسوولان

  دنیای‌اقتصاد: ایمنی ساختمان یکی از مولفه‌های مهم عصر حاضر است؛ بعد از حادثه پلاسکو مبحث ایمنی سازه‌ها در برابر حریق به یکی از دغدغه‌های سازمان‌های نظام‌مهندسی، نهادها و حکمران‌های محلی مانند شهرداری‌ها مبدل شده و نظارت این بخش از سوی این ارگان‌ها بسیار جدی تلقی می‌شود.
 • سرانجام «آریا ساسول» بورسی شد

  دنیای‌اقتصاد: امروز ۵درصد از سهام شرکت پلیمر آریاساسول پس از چند ماه فراز و نشیب در بورس عرضه می‌شود.
 • تقسیم ۲۴۱۳ ریالی سود به ازای هر سهم مس باهنر

  دنیای‌اقتصاد: مجمع عمومی سالانه مس باهنر به‌دلیل انتقال دفتر مرکزی به محل مجتمع، برای نخستین بار در کرمان و در محل این شرکت با حضور ۷۸ درصد سهامداران تشکیل شد. در این مجمع تقسیم مبلغ ۲ هزار و ۴۱۳ ریال سود به ازای هر سهم به تصویب رسید. درحالی‌که قانون برگزاری مجامع در شرایط بیماری کرونا سبب شد تا این مجمع با رعایت موازین بهداشتی در شرایطی با حضور فیزیکی ۴۰ نفر و به‌صورت آنلاین با مشارکت بیش از ۱۱۳ نفر برگزار شود؛ در ابتدای جلسه مجید ضیایی مدیرعامل مس باهنر گزارشی از وضعیت فعالیت‌های صورت گرفته در سال گذشته را ارائه و سپس به برخی از برنامه‌های پیش روی این شرکت در سال ۹۹ اشاره کرد.
 • بانک ملت در مراحل نهایی افزایش سرمایه ۳۲۰ درصدی

  دنیای‌اقتصاد: سرمایه بانک ملت پس از طی مراحل قانونی از ۵هزار میلیارد تومان به ۲۱ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» پیش از این با تصویب هیات‌مدیره بانک ملت مقرر شده بود این بانک به‌منظور بهبود نسبت‌های مالی و ایجاد شفافیت در صورت‌های مالی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌های خود اقدام به افزایش سرمایه ۳۴۴ درصدی کند که در این صورت سرمایه بانک ملت از ۵هزار میلیارد تومان به ۱/ ۲۲هزارمیلیارد تومان می‌رسید اما به گفته مدیر امور مالی این بانک از مبلغ ۲/ ۱۷هزار میلیارد تومان اموال شناسایی شده، مبلغ ۱۶هزار میلیارد تومان مورد تایید سازمان حسابرسی قرار گرفته و به این ترتیب رقم نهایی افزایش سرمایه با ۳۲۰درصد رشد به ۲۱هزار میلیارد تومان خواهد رسید.
 • سه منبع برای افزایش سرمایه بانک کارآفرین

  دنیای‌اقتصاد: بانک کارآفرین قصد دارد از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی، سایر اندوخته‌ها و تجدید ارزیابی دارایی‌ها، افزایش سرمایه ۳۷۰درصدی را محقق کند. این بانک خصوصی در نظر دارد سرمایه فعلی خود را با ۳۷۰ درصد افزایش از ۸۵۰ میلیارد تومان به ۴ هزار میلیارد تومان برساند. بنا براین گزارش با تامین مالی این بانک بورسی از سه محل یاد شده برای افزایش سرمایه بانک کارآفرین قادر به دستیابی به نسبت مجاز دارایی‌های ثابت، افزایش ظرفیت برای توسعه فعالیت‌های سودآور بانک و الزامات بانک‌مرکزی خواهد شد.
 • گسترش بانکداری باز در بانک پارسیان

  دنیای‌اقتصاد: براساس قرارداد همکاری سامانه بانکداری باز «کبالت» بانک پارسیان و فرابوم، سامانه بانکداری باز کبالت قادر خواهد بود، سرویس‌های ۱۸ بانک کشور را در اختیار شرکت‌های متقاضی قرار دهد و از سوی دیگر، سرویس‌های بانک پارسیان را علاوه بر بستر کبالت از طریق بستر فرابوم در اختیار سایر شرکت‌ها قرار دهد.
 • شرکت‎ها در پیچ و خم دوران کرونا

  دنیای اقتصاد: ۲۰۲۰ میلادی در حالی آغاز شد که بسیاری از شرکت‌ها پیش‌بینی می‌کردند در سال جدید میلادی رشد کنند و محصولات و سرویس‌های بیشتری عرضه کنند. اما شیوع کووید ۱۹ تمام معادلات آنها را به هم ریخت. قرنطینه کردن شهرها و تعطیلی کارخانه‌ها، تولید را در بسیاری موارد متوقف کرد.
 • توصیه‌های بزوس برای رشد یک شرکت

  دنیای اقتصاد: شرکت آمازون برای نخستین‌بار در جولای ۲۰۱۴ از گوشی هوشمندی به نام «فایر فون» پرده‌برداری کرد که اغلب آن را به‌عنوان یک شکست، افتضاح یا مایه نا امیدی به یاد می‌آورند. در سپتامبر ۲۰۱۵، آمازون فروش فایر فون را متوقف کرد.این اتفاق از آن دسته شکست‌هایی بود که ممکن است هر مدیری را خشمگین و آنها را وادار کند به دنبال مقصر اصلی بگردند، اما برای جف بزوس، رئیس و بنیان‌گذار آمازون این گونه نبود. واکنشی عجیب اما در عین حال قابل انتظار برای رئیس آمازون که به رغم ضرر میلیون‌ها دلاری، باز هم به دو اصل موفقیت خود پایبند ماند.
 • سرمایه‌گذاری تنسنت در زیرساخت‌های فناوری

  دنیای اقتصاد: هلدینگ تنسنت، غول چینی فناوری جهان قصد دارد تا سرمایه‌گذاری ۵۰۰ میلیارد یوآنی (۷۰ میلیارد دلاری) را طی پنج سال در زیرساخت‌های فناوری نظیر پردازش ابری،هوش مصنوعی و امنیت سایبری انجام دهد.
 • تسریع فرآیند رونمایی از یک استارت‌آپ در دوران کرونا

  دنیای اقتصاد: استارت‌آپ کانادایی حوزه تجارت الکترونیکی، موفق به جذب ۲ میلیون دلار سرمایه برای تسریع ارائه استارت‌آپ «قبل از خرید امتحانش کن» در دوران شیوع کرونا شد. پلت‌فرم «بلک‌کارت» در حوزه تجارت الکترونیکی که قرار است اواخر این ماه رونمایی شود، در دوران شیوع کرونا توانست تنها از طریق برقراری تماس به وسیله زوم، ۲ میلیون دلار سرمایه جذب کند.
 • تعدیل کارکنان اوبر در هند

  دنیای اقتصاد: شرکت فناوری اوبر در نظر دارد تا ۶۰۰ نفر از کارکنان خود را در هند تعدیل کند.به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای اقتصاد» به نقل از رویترز، به نظر می‌رسد روند تعدیل نیروی کار در صنایع مختلف به دلیل افت تقاضای ناشی از کرونا پایانی ندارد و این هفته اوبر اعلام کرد که بر کسب و کار اصلی خود یعنی جابه‌جایی مسافران و تحویل غذا تمرکز می‌‌کند و حدود یک سوم از کارکنان خود را در سطح جهان تعدیل خواهد کرد تا بتواند با وجود شرایط خاص ناشی از ویروس کرونا، همچنان سودآور بماند.
 • همکاری نوکیا با مایکروسافت

  دنیای اقتصاد: شرکت نوکیا اعلام کرد در قالب بخشی از طرح نوآورانه SONiC همکاری‌های تازه‌ای را با مایکروسافت آغاز می‌کند. طرح SONiC یک سیستم عامل شبکه‌ای متن باز مبتنی بر لینوکس است که در مراکز داده تعدادی از بزرگ‌ترین ارائه دهندگان خدمات پردازش ابری مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت نوکیا که در زمینه ساخت بزرگ‌ترین شبکه‌های IP جهان بیش از ۲۰ سال تجربه دارد ساختار اصلی پلت‌فرم SONiC را با محوریت الزامات مراکز داده با ظرفیت بالا ارائه کرده است. نوکیا به‌صورت گسترده بر ارائه قوی‌ترین زیرساخت‌های شبکه‌ای با تمرکز بر عملکرد انعطاف پذیر و کارآمد تاکید دارد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر