آرشیو روزنامه شماره ۴۸۷۲ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۴۸۷۲

 • فرصت‌سازی از جهش گردشگری در دوران «پساکرونا»

  دنیای اقتصاد: برایان چه‌سکی، یکی از دو بنیان‌گذار شرکت «ایر‌‌ بی‌ان‌بی» و مدیرعامل آن‌که از طریق یک پلتفرم امکان اجاره مستقیم اقامتگاه‌های توریستی را بین مالک و کرایه‌کننده فراهم آورده است در مصاحبه‌ای تأکید کرد که در حال تطبیق دادن کسب‌و‌کارش برای دوران پساکرونا است که به اعتقاد او حجم سفرهای گردشگران به بالاترین حد خود خواهد رسید و «توزیع مجدد سفرها» اثر خود را آغاز می‌کند.
 • نشانی «نشان» از تردد شهروندان

  ندا لهردی: سال که به ماه آخرش نزدیک می‌شد، این امید هم در دل ما قوت می‌گرفت که شاید تلخی این سال در لابه لای روزهای تقویمش جا بماند و سال جدید با حال خوب آغاز شود. ضربه نهایی اما در همان ابتدای ماه آخر وارد شد تا «کرونا» در میان روزمرگی‌های ما جای خودش را پیدا کرد. ویروس وارداتی اما هیچ خیال رفتن نداشت و هرچه می‌گذشت قربانیان بیشتری می‌گرفت. همین شد که شور و شوق همیشگی برای جشن بهار و عید نوروز، جای خودش را به اضطراب و نگرانی از احتمال ابتلا به این بیماری مرموز داد. خیابان‌هایی که شلوغی و ترافیک آنها در آخرین روزهای سال امان ما را می‌برید، حالا حتی از روزهای عادی سال هم خلوت‌تر شده بودند. مردم به‌جای خرید لباس نو و تزئینات سفره هفت‌سین، در فروشگاه‌های بزرگ به دنبال مواد غذایی و شوینده‌های ضدعفونی بودند تا بتوانند دوران خانه‌نشینی را راحت‌تر بگذرانند؛ تصویری عجیب و آخرالزمانی که هرگز تصوری از آن نداشتیم.
 • انحصارشکنی به سبک «تیپاکس»

  هانیه تقی‌زاده: تاریخ اقتصاد ایران مملو از کسانی است که سعی کردند تابوی «گسترش سرمایه‌گذاری و برند شدن» در کشور را شکسته و رقیبی بزرگ برای بخش دولتی شوند. بخشی از این افراد متاسفانه به دلایل متعددی ناموفق بودند و بخشی دیگر موفق شدند نه تنها رقیبی جدی شوند بلکه اساسا انحصار دولتی را بشکنند. پست و جابه‌جایی مرسوله‌ها همواره در اختیار دولت‌های ایران (هم در دوران پهلوی و هم قبل از آن) بوده است. یکی از افراد موفق در بخش پست و لجستیک در ایران که توانسته تا حدودی موفق به گرفتن سهم بازار شود محمدعلی فاخر بوده است. وی در سال ۱۳۳۹ اقدام به راه‌اندازی اولین پست خصوصی بین‌المللی و داخلی کشور با نام «تیپاکس» کرد. «تیپاکس» که مهم‌ترین دستاورد این خانواده است، امسال در آستانه ۶۰ سالگی قرار دارد و با در اختیار داشتن ناوگان مجهز حمل و نقل، قریب به ۳هزار نفر پرسنل و ۴۵۰ شعبه در سراسر کشور، پیشتاز عرصه ارسال سریع محموله‌ها (به صورت درب به درب) در ایران است. در سال‌های اخیر نسل دوم این خانواده یعنی پسر وی، مهرداد فاخر، نه تنها تحولی بنیادین در شرکت «تیپاکس» ایجاد کرده بلکه فعالیت تجاری این خانواده را به حوزه‌های متنوع تری گسترش داده و در سال ۱۳۹۵ هلدینگ فاخر را با ۱۵ شرکت (از صنعت لجستیک گرفته تا مبلمان و پوشاک) تاسیس کرده است. این هلدینگ که در سه حوزه بازرگانی، لجستیک و تجارت الکترونیک فعالیت می‌کند، در شرایطی که دولت‌ها ناتوان از رفع مشکل اشتغال جوانان هستند برای بیش از پنج هزار نفر (به طور مستقیم) و بیش از دو هزار نفر (به طور غیر مستقیم) اشتغال‌زایی کرده است.
 • خیز «ارفع» برای عملیاتی کردن طرح‌های توسعه

  آزاده حسینی: در شرایطی که اغلب واحدهای فولادی در سال گذشته به دلیل کمبود مواد اولیه با کمتر از نیمی‌از ظرفیت خود فعالیت کرده‌اند، برخی شرکت‌ها با افزایش تولید سعی در سرشکن کردن هزینه‌های تمام شده و بهره‌وری بیشتر داشتند. این در حالی است که اغلب واحد‌های تولیدی فولادی ملزم به عرضه محصولات خود طبق سهمیه اعلامی‌وزارت صنعت بوده و پس از آن مجوز صادرات دریافت می‌کردند و اغلب آنها سال ۱۳۹۸ را با سختی و مشکلات عدیده پشت سر گذاشتند. در سال‌جاری نیز همچنان با تاکید وزارت صنعت تولیدکنندگانی مجوز صادرات فولاد را دریافت می‌کنند که طبق سهمیه اعلامی‌محصولاتشان را در بورس کالا عرضه کرده باشند.
 • شرط نجات بنگاه‌ها

  علاء میرمحمدصادقی
  توسعه و تقویت جایگاه بخش خصوصی می‌تواند اصلی ترین راهبرد برای تغییر شرایط اقتصادی کشور باشد. اقتصاد ایران بدون اتکا به بخش خصوصی و حرکت در مسیر ایجاد رقابت و شفافیت اقتصادی، به اهداف پیش‌بینی شده در قانون برنامه و همچنین الزامات سند چشم انداز نمی‌رسد. از آن مهم‌تر اینکه بدون تقویت و توسعه کسب‌وکارهای خصوصی، آنچه آسیب جدی می‌بیند، اشتغال و پس از آن معیشت مردم است.
 • تحقق جهش تولید با برنامه‌های ایمپاسکو

  زهرا مسافر: بررسی وضعیت حلقه‌های مختلف اکتشاف منابع معدنی در کشور نشان می‌دهد رشد و توسعه بخش معدن و صنایع معدنی که سهم قابل‌توجهی در تولید ناخالص داخلی و صادرات غیرنفتی دارد، مستلزم توجه جدی به امر اکتشاف به‌ویژه اکتشافات تفصیلی و عمیق است. سند چشم‌انداز۱۴۰۴ کشور برای تولید فلزات اساسی مانند فولاد و محصولات فولادی، مس، آلومینیوم، سرب و روی و فلزات نادر و گرانبها و نیاز این صنایع به تامین مواد اولیه معدنی، اهمیت توسعه اکتشافات معدنی را به‌خوبی روشن می‌سازد.
 • بومی‌سازی مواد کاربردی صنایع باتری‌سازی

  دنیای اقتصاد: محققان ایرانی، با بومی‌سازی مواد کاربردی صنایع باتری‌سازی و کاتدسازی، کشورمان را از واردات صددرصدی این مواد بی نیاز کردند. مسترمتال کلسیم آلومینیوم، محصول دانش‌بنیان و آلیاژی است که برای ساخت باتری‌های سربی و اسیدی استفاده می‌شود و باتری با کاربرد آن به حالت خشک در می‌آید. فناوری تولید این آلیاژ بسیار پیشرفته است و کشورهای معدودی از جمله آمریکا، چین، کره، ژاپن و آلمان این فناوری را دارا هستند که با تولید این مواد توسط شرکت دانش‌بنیان ایده پروران کوشای زنگان، ایران نیز در لیست کشورهای دارنده این فناوری قرار گرفت. با کمک این آلیاژ، خواص فیزیکی و شیمیایی فلزات تغییر کرده و کلسیم آلومینیوم، مخلوطی یکنواخت از دو ماده در حالت انجماد است. دانش تولید این مواد در کشورمان کاملا بومی شده و نیاز کارخانه‌های باتری‌سازی به این ماده کاملا رفع شد. این ماده با کیفیتی بالاتر و قیمت ارزان‌تر از نمونه‌های خارجی در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد. همچنین صاردات به ترکیه نیز آغاز شده که این امر آغازی برای ورود به بازار اروپا به حساب می‌آید.
 • تغییر استراتژی کسب‎وکارها به روایت «باهمتا»

  سیمین عزیزمحمدی: پرداخت آنلاین دیگر یک پدیده دیجیتالی جدیدی نیست، به‌ویژه این روزها که مردم در قرنطینه روزهای کرونایی به‌سر می‎برند و ترجیح می‎دهند در اماکن شلوغ یا آلوده مانند بانک‎ها یا دستگاه‎های خودپرداز کمتر حاضر شوند، بنابراین داشتن یک اپلیکیشن پرداخت به یکی از ضرورت‎های زندگی‎های امروزی شهروندان تبدیل شده است. برنامه موبایلی «باهمتا» از آن دست‌ اپ‎هایی است که خدمات پرداخت آنلاین ارائه می‌دهد و به گفته میلاد جهاندار، بنیانگذار و مدیرعامل آن، استارت‎آپ «باهمتا» یک سرویس پرداخت و دریافت پول برای کسب‌وکارها و اشخاص بوده که خدمات روزمره‎ای مانند جمع‌آوری دنگ از دوستان و پرداخت آنلاین برای شارژ ساختمان دارد. به گفته جهاندار، آمار «باهمتا» این تغییر رویکرد تنها به افراد خلاصه نمی‎شود چراکه کرونا فرصتی شد تا کسب‎وکارهای سنتی به دنیای آنلاین قدم بگذارند و خدمات آن را تجربه کنند. در ادامه در گفت‌وگوی جهاندار با «دنیای‌اقتصاد» بیشتر با «باهمتا» و اوضاع پرداخت آنلاین آشنا می‎شویم:
 • راه‌اندازی روبات‌های تحویل غذا در کلمبیا

  دنیای‌اقتصاد: شرکت راپی که یک استارت‌آپ کلمبیایی است، توانست روبات‌های هوشمندی را طراحی و راه‌اندازی کند که قادر به تحویل غذا و اقلام خوراکی از فست‌فود‌ها و رستوران‌ها به دست مشتریان هستند تا رفاه حال مشتریانی که برای مبتلا نشدن به کرونا در قرنطینه خانگی هستند، حفظ شود.
 • «شیپور» به دنبال عرضه عمومی سهام

  دنیای اقتصاد: شرکت شیپور در یک اطلاعیه رسمی اعلام کرد که سهامداران آن با ورود این استارت‌آپ به بورس موافقت کرده‌اند. در بیانیه شیپور آمده است: «درپی رونق اخیر بازار سرمایه ایران و شرایط مساعد جهت ورود شرکت‌های خصوصی پیشرو به این بازار، هیات مدیره شرکت نت تجارت اهورا (شیپور) با پیشنهاد عرضه عمومی سهام این شرکت موافقت کردند.» «رضا اربابیان»، مدیرعامل شیپور هم اعلام کرده است که ورود به بازار سرمایه یکی از اهداف شیپور در سال ۱۳۹۹ است و از انعقاد قرارداد مشاوره پذیرش این شرکت در پی تصویب این استراتژی با یکی از مشاوران مالی خبر داده است: «با توجه به رشد و دستاورد‌های اخیر این شرکت در صنعت نیازمندی‌ها به‌نظر می‌رسد هم‌اکنون زمان مناسبی جهت ورود این شرکت به بازار سهام باشد.» گفتنی است رئیس سازمان فناوری اطلاعات هفته پیش از ورود چهار شرکت صباایده (آپارات، فیلیمو، سینما‌تیکت )، تپسی، دیجی‌کالا و کافه بازار به بازار سرمایه خبر داده بود. به گفته امیرناظمی سه سناریو برای ورود به بورس این شرکت‌ها در نظر گرفته شده و قرار است سهام این شرکت‌ها تا کمتر از ۶ ماه آینده به‌صورت عمومی عرضه شود.
 • رایتل تا پایان سال وارد بورس می‌شود

  مدیرعامل شرکت رایتل می‌گوید در پایان سال ۹۸ روند زیان‌ده بودن رایتل متوقف شده است. به گفته یاسر رضا‌خواه و با اصلاح قراردادهای رومینگ و RAN Sharing با اپراتورهای دیگر و همچنین افزایش ترافیک در داخل شبکه، بهینه‌سازی و ارائه سرویس‌های مختلف این اپراتور بعد از ۸ سال سودآور شده است. مدیرعامل رایتل که با سایت «سیتنا» گفت‌وگو می‌کرد همچنین گفته است با عرضه سهام شرکت «شستا» در بورس این اپراتور که زیرمجموعه شرکت شستاست نیز به بورس معرفی شده و مورد تایید قرار گرفته و قرار است سهام آن در نیمه اول سال‌جاری در بورس عرضه شود.
 • لنز با اینترنت نیم بهای ایرانسل

  دنیای‌اقتصاد: شرکت ایرانسل پیشنهادهای ویژه‌ای برای ماه مبارک رمضان در نظر گرفته است و پیشنهاد‌های این شرکت علاوه بر تخفیف در مکالمه، بهره‌مندی از محتواهای اپلیکیشن لنز را نیز در بر می‌گیرد. ماه رمضان امسال با سال‌های پیشین فرق بزرگی دارد و آن هم همزمانی با شیوع ویروس کرونا است. با توجه به لزوم رعایت مردم نسبت به بیماری کرونا،خانه نشینی و استفاده مردم از موبایل، شرکت ایرانسل پیشنهاد‌هایی را برای ماه مبارک رمضان مطرح کرده است. بنا به اعلام شرکت ایرانسل تا پایان ماه مبارک رمضان مشترکان این اپراتور به ازای هر چهار دقیقه مکالمه ایرانسلی، چهل دقیقه بعدی آن تماس را رایگان گفت‌وگو می‌کنند.
 • ۵۵ دقیقه مکالمه رایگان همراه اول در هر تماس

  دنیای اقتصاد: به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، در پی استقبال مشترکان همراه اول از طرح ۵۵+۵ در سال‌های گذشته، این طرح در ماه مبارک رمضان امسال نیز اجرا می‌شود. بر اساس این طرح، در طول ماه مبارک رمضان امسال، مشترکان دائمی و اعتباری می‌توانند با ثبت‌نام رایگان، در تمامی ساعات شبانه روز در هر تماس داخل شبکه(خطوط همراه اول)، پس از گذشت ۵ دقیقه مکالمه طبق تعرفه، دقایق بعدی را تا سقف ۵۵ دقیقه در همان مکالمه، رایگان صحبت کنند. ضمنا هدیه درنظر گرفته شده در این طرح شامل مکالمات خارجی، رومینگ بین‌الملل، تماس با سایر اپراتورها و رومینگ داخلی نمی‌شود. زمان اجرای این طرح از روز شنبه ۶‌اردیبهشت تا پایان روز ٣ خردادماه است. براساس این طرح، مکالمه مشترک پس از ۶۰ دقیقه قطع و دوباره با تکرار شرایط مذکور انجام خواهد شد.
 • ماموریت هوندا برای بیماران کرونایی

  دنیای اقتصاد: ویروس کرونا که این روزها علاوه بر تلفات جانی، در حال به زانو در آوردن اقتصاد جهانی است، موجب شده بسیاری از شرکت‌ها در بخش‌های مختلف به دلیل نگرانی از شیوع بیشتر این ویروس و در راستای اجرای پروتکل‌های ایمنی دولت‌ها به حالت تعطیل درآیند. یکی از بخش‌هایی که متحمل بیشترین زیان در شرایط کنونی شده‌اند، خودروسازان در سراسر جهان هستند که برخی از آنها کلیه عملیات تولید و تامین کالا را به حالت تعلیق درآورده‌اند، اما همین خودروسازان نهایت تلاش خود را انجام می‌دهند تا ضمن کمک به تسریع مهار کرونا و خدمت‌رسانی در بخش حوزه سلامت، مانع فلج شدن بیش از پیش فعالیت‌های خود شوند.
 • استقبال کشور‌های توسعه‌یافته از محصولات دانش‌بنیان ایرانی

  دنیای اقتصاد: شرکت دانش‌بنیان تجهیز الکترونیک اکسون از مرکز کارآفرینی دانشگاه شریف شکل گرفت. این شرکت، یک شرکت دانش بنیان است که از تیمی از متخصصان در زمینه الکترونیک، مهندسی پزشکی، مکانیک، طراحی صنعتی، MBA، فیزیوتراپی و گروه مشاوره پزشکی تشکیل شده است که تجهیزات و دستگاه‌هایی را در زمینه‌های آرایشی (پلاسمایی، کربوکسیتراپی، RF)، فیزیوتراپی (Tecar، موج شوک، لیزر پرقدرت) و سایر پروژه‌های تحقیقاتی (Hifo Nom Tumor Cancer Therapy) تولید می‌کند.
 • مشاوره رایگانی که قدرت انتخاب شما را بالا می‌برد

  دنیای اقتصاد: ارائه مشاوره رایگان به کلیه افرادی که می‌خواهند بدانند یک پلاک (عدد) آجر نسوز مرغوب، باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد، از جمله وظایف کارشناسان فروش شرکت آجرنسوز امیران است؛ حتی اگر این مشاوره رایگان منتهی به خرید آجر نسوز از این شرکت هم نشود.
 • سوپر پانل، دیواری در مقابل آلودگی صوتی

  دنیای اقتصاد: سیستم سوپر‌پانل با اصلاح سیستم ساختمانی ICF (قالب‌های عایق ماندگار) برای افزایش سرعت اجرا، کاهش مصرف انرژی و مقاومت در برابر زلزله ابداع شد. این سیستم متشکل از المان‌های باربر و غیرباربر اصلی ساختمان یعنی دیوار باربر، سقف باربر و دیوار پارتیشن است.
 • نگاه سیمان لامرد به نیاز مشتریان

  دنیای اقتصاد: سیمان لامرد از جمله شرکت‌های بزرگ استان فارس است که در بخش تولید و صادرات خود را به عنوان یک واحد نمونه و برتر معرفی کرده است. شیوا وثوقی، مدیر واحد فروش و صادرات سیمان لامرد در گفت‌و‌گو با «دنیای‌اقتصاد» اظهار کرد: در حال حاضر کارخانه‌ای در چرخه تولید باقی می‌ماند که محصولات آن از سوی مصرف‌کنندگان مُهر تایید دریافت کند و شرکت سیمان لامرد با هدف تولید در بالاترین سطح کیفی، نگاه خاصی به نیاز و سلیقه مشتریان و مصرف‌کنندگان دارد.
 • بامبو؛ ابزار جدید سرمایه‌گذاری در بورس

  مهتاب رحمتعلی : این روزها بورس و اخبار مربوط به آن بسیار داغ است. خرید و فروش سهام در کشور رونق بیشتری پیدا کرده و با اینکه می‌توان گفت بازار سهام یکی از پررونق‌ترین بازارهاست که بازدهی‌ مناسبی را ثبت کرده است‌، اما هنوز هم فقط ۱۴ درصد مردم دارای کد معاملاتی بورسی هستند و این بازار برای اکثریت جامعه ناشناخته است. در همین حال به اعتقاد کارشناسان یکی از بهترین روش‌های سرمایه‌گذاری، فعالیت در بورس است؛ فعالیتی که به صنعت و اقتصاد کشور کمک می‌کند و به رونق صنایع مولد، کارآفرینی و ارزش‌آفرینی در کشور منجر خواهد شد.
 • «هامون نایزه» تنها تولیدکننده پایه‌های چدنی در خاورمیانه

  زینب طاری: «تولید»، «انتقال» و «توزیع» سه ضلع مهم در صنعت برق است که بخش توزیع در ایران به دلیل پهناور بودن کشور، یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد بحث این صنعت است. در حوزه توزیع نیز نوع و جنس «پایه‌های توزیع» موثر بوده و حتی در مواردی یکی از اصلی‌ترین چالش‌های این بخش محسوب می‌شود، چرا که موجب پیوستگی کابل‌ها در طول مسیر خواهند شد. پایه‌هایی که در حال حاضر اکثر آنها از جنس سیمان بوده و وزن‌ آنها بین یک تا یک و نیم تن است.
 • افتتاح تونل جدید برای ورود به جزیره کیش

  لیلا اکبرپور: چندی پیش معاون اول رئیس‌جمهور اقدامات پیشگیرانه سازمان منطقه آزاد کیش برای مقابله با شیوع ویروس کرونا را الگویی مناسب برای کل کشور اعلام کرد. غلامحسین مظفری، مدیرعامل این سازمان در دیداری که با اسحاق جهانگیری داشت، جزئیات عملیات مبارزه با کووید – ۱۹ را تشریح کرده بود. اما چرا این مبارزه موفقیت‌آمیز قلمداد شد؟
 • اهدای۲ هزار بسته بهداشتی «تروند زعفران» به کشاورزان

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل شرکت تروند زعفران قائن گفت: برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و در راستای ایفای نقش مسوولیت اجتماعی، دو هزار بسته بهداشتی از سوی این شرکت به کشاورزان منطقه قائنات اهدا شد. محسن احتشام اظهار کرد: این شرکت در راستای همیاری با کشاورزان زحمتکش زعفران‌کار و زرشک‌کار در ۲۵ روستای تحت اشتراک این شرکت در منطقه قائنات، ضمن ضدعفونی کردن معابر و اماکن این مناطق، ۲۰۰۰ بسته محلول‌های شوینده وضدعفونی توزیع کرد. وی ارزش ریالی بسته‌های اهدایی را ۵۰۰ میلیون ریال ذکرکرد وگفت: این پویش از اواسط فروردین سال‌جاری آغاز شده ودر هر هفته۷ روستا تحت پوشش فعالیت مزبور قرارگرفته است. مدیرعامل شرکت تروند زعفران قائن افزود: بسته‌های مزبور در شهر و روستاهای محروم کره، باراز، کنارنگ، کلاته سعید، دهشک، خضری، بیناباج، کار شک، نوغاب پسکوه، نوغاب حاجی‌آباد ، نیگ، علی‌آباد‌علیا، پهنایی، روشک، گزنشک، گریمنج، ورزگ، ورزق، خنجوک، خونیک، اکبریه، عندریک، فلک توزیع شده است.
 • آثار کرونا بر صورت‌های مالی شرکت‌های بیمه

  علی صلاحی‌نژاد عضو رسمی ‌انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه
  شاید قضاوت درباره موضوع که کرونا چه بلایی بر سر شرکت‌های بیمه می‌آورد، کمی ‌زود باشد، اما پیش بینی آن دور از ذهن نیست، کرونا در بسیاری از کشور‌ها بازار‌های مالی را تحت تاثیر شدید قرار داد و شاخص بازار‌های مالی را به شدت منفی کرده است، کارشناسان هم نظرات متفاوتی برای تاثیر کرونا بر بازارهای مالی دارند. آنچه مسلم است، با شیوع کرونا تقریبا تمام حوزه‌های کسب و کار از آثار مخرب آن در امان نبوده است و شرکت‌های بیمه‌ای نیز از این قاعده مستثنی نیستند؛ همچنین بر اساس استاندارد‌های حسابداری باید رویداد‌های با اهمیت و رخداد‌های پس از پایان هر دوره گزارشگری مالی شناسایی شود. آیا رخداد مربوطه تعدیلی است یا غیر تعدیلی؟ با توجه به این استاندارد رخداد ویروس کرونا بر پرتفوی صنعت در پایان سال مالی بر صورت‌های مالی شرکت‌های بیمه اثر تعدیل‌کننده‌ای داشته باشد.
 • افزایش ۲۵۰هزار تن به تولیدات پتروشیمی

  دنیای اقتصاد: پتروشیمی‌اروند یکی از بزرگ‌ترین واحدهای زنجیره کلر در جهان است و حدود یک درصد از تولید کلر کل دنیا در این پتروشیمی‌ انجام می‌شود.در سال ۹۸ بخشی از ظرفیت خالی این پتروشیمی‌ وارد مدار تولید شد و بر همین اساس ۲۵۰ هزار تن در سال به سبد تولید صنعت پتروشیمی‌ کشور افزوده شد.مدیرعامل پتروشیمی ‌اروند در نشست خبری که به صورت مجازی برگزار شد، افزود: سال قبل شرکت علاوه بر تثبیت و پایداری تولید با سه منبع خارجی و یک منبع داخلی برای تامین آند و کاتد واحد کلر وارد مذاکره و پس از ۱۰ سال بخشی از ظرفیت خالی اروند بدون حضور صاحب دانش وارد مدار تولید شد.نشان‌زاده تصریح کرد: با این کار ۲۵۰ هزار تن در سال به سبد صنعت پتروشیمی‌ در پتروشیمی‌های بندرامام، غدیر و اروند افزوده شده است. وی درباره عملکرد امسال نیز گفت: به‌رغم شیوع کرونا، اما با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تولید فروردین امسال در مقایسه با فروردین سال گذشته از ۱۱ درصد افزایش برخوردار است.

بیشتر