• ضرورت تحول دیجیتال در صنعت بیمه

  زهره محسنی شاد: رسیدن به ضریب نفوذ ۷ درصدی بیمه در طول اجرای برنامه ششم توسعه و افزایش سهم بیمه‌های زندگی در سبد محصول شرکت‌های بیمه از اهداف مهمی است که صنعت بیمه آن را دنبال می‌کند. هدفی که به نظر می‌رسد تحقق آن دورنمایی دست‌‌نیافتنی برای صنعت بیمه به شمار آید، زیرا عدد پیش‌بینی شده تفاوت معناداری با ضریب نفوذ فعلی بیمه یعنی عدد ۳/ ۲ درصد دارد. آن هم در شرایطی که گفته می‌شود، صنعت بیمه همچنان با معضل فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی در این حوزه مواجه است و مشکلات اقتصادی و رکود حاکم بر اقتصاد، خرید پوشش‌های بیمه‌ای را به یکی از اولویت‌های آخر خانوارها تبدیل کرده است. به هرحال با وجود تلاش‌هایی که در این سال‌ها برای توسعه این صنعت و افزایش ضریب نفوذ بیمه صورت گرفته، هنوز بیمه در کشور ما از جایگاه مناسبی که شایسته آن باشد، برخوردار نیست و همچنان یک خدمت لوکس به‌شمار می‌آید که همه افراد جامعه ضرورت خرید آن را احساس نمی‌کنند. حال در چنین شرایطی، این سوال مطرح می‌شود که چه راهکاری برای توسعه و بالا بردن جایگاه صنعت بیمه و افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور وجود دارد؟ اسماعیل دلفراز، مدیرعامل بیمه ملت در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد»، در کنار موضوع مهم فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی و نیز کاهش مشکلات اقتصادی، به‌روزرسانی صنعت بیمه و ارائه محصولات جدید بیمه‌ای را در توسعه صنعت بیمه موثر می‌داند و معتقد است: صنعت بیمه باید بتواند خودش را با نیاز جامعه پیش ببرد و از هر فرصتی برای طراحی خدمت جدید استفاده کند. صنعت بیمه باید از کسب و کارهای دیجیتال بهره ببرد و ورود استارت‌آپ‌ها را به عنوان یک ضرورت بپذیرد. بی‌تردید اگر این تغییر نگرش رخ دهد می‌توان امیدوار بود ضریب نفوذ بیمه در کشور افزایش یابد و صنعت بیمه از جایگاه مناسبی برخوردار شود. مشروح این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید.
 • شرکت‌های ضعیف؛ حاصل انتظارات کارفرمایان ضعیف

  سیدسجاد موسوی: یکی از عوامل مهم در صنعت ساختمان، حذف روش‌های سنتی برای بالا بردن سرعت اجرای پروژه‌هاست و یکی از بخش‌هایی که باعث سرعت بخشیدن به عملیات ساخت می‌شود چگونگی ساخت سقف است، به همین دلیل امروزه اکثر مهندسان و سازندگان به سمت استفاده از روش‌های نوین ساختمان‌سازی گرایش پیدا کرده‌اند. سقف عرشه فولادی یکی از سقف‌های سبک در ساخت سازه است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این سیستم ورق‌های گالوانیزه ذوزنقه‌ای شکل آجدار که روی تیرها تکیه کرده‌اند، نقش قالب را ایفا می‌کنند و به این ترتیب در اجرای این نوع سقف نیازی به قالب‌بندی مجزا وجود ندارد. همچنین با توجه به اینکه نیازی به شمع‌بندی در اجرای سقف‌ها نیست، امکان بتن‌ریزی چند سقف به صورت همزمان وجود دارد و همین امر مدت زمان ساخت را به شدت کوتاه می‌کند.
 • تحول در ترکیب سهامداران یونیلیور

  دنیای اقتصاد: سهامداران یونیلیور در انگلستان با اکثریت قاطع به یکپارچه شدن و تمرکز دفتر مرکزی این شرکت در انگلیس رای دادند. برنامه این شرکت سازنده صابون‌های داو برای پایان دادن به تابعیت دوگانه خود یک قدم دیگر به تکمیل نزدیک‌تر شد.
 • یک ایرانی؛ مبتکر آزمایش خانگی کرونا در آمریکا

  دنیای اقتصاد: یک شرکت ارائه‌کننده خدمات پزشکی تلفنی در کالیفرنیا راه حلی مناسب برای مبارزه با کووید-۱۹ ارائه کرده است. این راه‌حل انجام آزمایش کووید-۱۹ در خانه افراد است.
 • تلاش بانک پارسیان برای حمایت از واحدهای صنعتی و تولیدی

  دنیای‌اقتصاد: بانک پارسیان با هدف حمایت از واحدهای صنعتی و تولیدی امکان پرداخت تسهیلات ریالی سرمایه در گردش را تا سقف ۳۰۰ میلیارد ریال برای واحدهای صنعتی و معدنی فراهم کرده است. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» این تسهیلات در قالب قراردادهای منعقدشده بین این بانک و صندوق توسعه ملی پرداخت می‌شود.
 • چشم انداز ۳میلیارد دلاری همکاری مپنا و بانک صادرات

  دنیای اقتصاد: تفاهم‌نامه‌ای به ارزش ۵۰هزار میلیارد ریال برای توسعه همکاری و پرداخت تسهیلات مالی در حوزه حمل‌ونقل ریلی به امضای مدیران بانک صادرات ایران و گروه مپنا رسید. به گزارش «دنیای‌اقتصاد» در این تفاهم‌نامه توسعه ریل و راه آهن برقی نیز پیش‌بینی شده که جمع این پروژه‌ها می‌تواند تا مبلغ ۳میلیارد دلار منابع مالی را جذب کند. در حال حاضر براساس تفاهم‌نامه یادشده که به امضای حجت‌الله صیدی، مدیر عامل بانک صادرات ایران و عباس علی‌آبادی، مدیر عامل گروه مپنا رسیده بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات و انواع خدمات مالی بانک صادرات ایران در حوزه حمل‌ونقل ریلی به گروه مپنا پرداخت خواهد شد. بنا بر این گزارش این تفاهم‌نامه در ماه‌های آینده عملیاتی می‌شود.
 • بحران در حوزه تراکتور حاصل انحصار تولید و دخالت دولت است

  دنیای اقتصاد: بسیاری از مشاغل به سمت صنعتی شدن پیش رفته و در برخی موارد نیز به‌طور کامل از شیوه سنتی خارج ‌شده‌اند؛ کشاورزی نیز یکی از مشاغلی است که روزبه‌روز به سمت صنعتی شدن گام برمی‌دارد زیرا در این حالت علاوه بر زمان در میزان انرژی نیز صرفه‌جویی شده به‌طوری‌که در مدت اندک اقدامات مناسب‌تر باکیفیت بهتری به‌وسیله دستگاه‌های صنعتی انجام می‌گیرد. به همین دلیل کشاورزان ترجیح می‌دهند تا حداقل‌ترین دستگاه و ماشین موردنیاز برای انجام امورات شغل پرزحمت خود را که تهیه تراکتور است، تامین کنند.
 • ملی مس رتبه اعتباری بلندمدت +A گرفت

  دنیای اقتصاد: شرکت مس توانست برای نخستین‌بار در ایران مورد قضاوت و ارزیابی یکی از موسسه‌های رتبه‌بندی به نام رتبه‌بندی اعتباری «پایا» قرار بگیرد و رتبه اعتباری بلندمدت +A با دورنمای باثبات و رتبه اعتباری کوتاه‌مدت A۱ را دریافت کند.
 • در مسیر سودآوری

  سارا اصغری: با توجه به محدودیت‌هایی که در سال‌های اخیر به‌واسطه تحریم‌ها به کشور تحمیل‌شده است، رفتن به سمت نظام بهپویی در واحدهای فولادسازی با بهره گرفتن از پیشنهادها و ایده‌هایی از سوی تمامی نیروهای مجموعه، می‌تواند بسیار راهگشا و کارساز برای این تولیدکنندگان باشد.
 • اهدای دوچرخه به برگزیدگان قرعه‌کشی طرح شنبه‌های بدون پسماند

  دنیای‌اقتصاد: مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند با تاکید بر اجرای طرح شنبه‌های بدون پسماند به عنوان گامی ‌در مسیر رسیدن به اهداف پروژه کاپ (کاهش پسماند) گفت: بیش از یک ماه است که از سه طریق غرفه‌های بازیافت، اپلیکیشن جمع‌آوری پسماند خشک (جاروب) و خودروهای ملودی دار بازیافت در مناطق ۲۲ گانه اجرا می‌شود.‌
 • ۱۴ محدوده اکتشافی در آستانه دریافت پروانه

  دنیای اقتصاد: قائم مقام ایمیدرو با اشاره به اجرای عملیات مطالعات پهنه‌های اکتشافی به وسعت بیش از ۲۸ هزار کیلومتر مربع در استان یزد، تصریح کرد: مطالعات این محدوده اکتشافی در قالب ۲ پهنه ایران مرکزی و دره شیر انجام شده و به ترتیب ۳۱ و ۱۰ محدوده امیدبخش شناسایی شده است.
 • ۵۰ میلیون تومان هزینه دریافت وام مسکن

  فاطمه بهادری: روز دوشنبه هزینه تهیه هر برگ اوراق حق تقدم دریافت وام مسکن بانک مسکن به طور متوسط ۹۲ هزار و ۴۵۲ تومان بود که به این ترتیب زوجین برای دریافت ۲۴۰ میلیون تومان باید ۴۸۰ برگ ۵۰۰ هزار تومانی با هزینه ۴۴ میلیون و ۳۷۶ هزار تومان بپردازند.
 • ارائه محصولات جدید در دستور کار بیمه سینا

  دنیای اقتصاد: بیمه سینا براساس برنامه استراتژیک، ارائه محصولات جدید بیمه‌ای متناسب با نیاز روز را در دستور کار خود قرار داده است. رضا جعفری، مدیرعامل بیمه سینا در دیدار با رئیس پژوهشکده بیمه که در ساختمان بیمه سینا صورت گرفت، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و اقدامات انجام‌شده در این شرکت اظهار کرد: بیمه سینا اهمیت ویژه‌ای برای تحقیق و پژوهش قائل شده و طبق برنامه استراتژیک، ارائه محصولات جدید بیمه‌ای متناسب با نیاز روز را در دستور کار خود قرار داده است.
 • انتخاب وین‌تک به‌عنوان واحد نمونه کیفی ملی استاندارد

  دنیای‌اقتصاد: شرکت آدوپن پلاستیک پرشین (وین‌تک) از سوی سازمان ملی استاندارد کشور به‌عنوان واحد نمونه کیفی ملی در سال ۹۹ انتخاب شد.
 • رونق کسب‌وکار تحویل غذا در کانادا

  دنیای اقتصاد: سفارش آنلاین غذا حداقل برای یک شرکت در کانادا رونق بسیار خوبی داشته است. «جاست ایت تک اوی» اعلام کرد سفارش‌های این شرکت در کانادا در سه ماه سوم سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹۸درصد افزایش یافته است. این شرکت در کانادا با عنوان «اسکیپ د دیشز» فعالیت می‌کند و تعداد سفارش‌های آن در این مدت به ۵/ ۲۳ میلیون عدد رسیده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر