آرشیو روزنامه شماره ۴۶۵۰ دنیای اقتصاد

اخبار بازرگانی - روزنامه شماره ۴۶۵۰

 • جدایی اقتصاد چین از آمریکا

  دنیای اقتصاد: جدایی اقتصادی از آمریکا محتمل‌تر از همیشه به نظر می‌رسد، و چین باید برای این موضوع آماده باشد. یک سال پس از آغاز جنگ تجاری توسط رئیس‌جمهوری آمریکا، این موضوع را محققان چینی در یک مطالعه هشدار داده‌اند.
 • یکسان‌سازی قوانین مرزی با عراق

  دنیای اقتصاد: استراتژی کلان سیاست‌گذار در حوزه تجارت خارجی برای سال ۹۸، به‌طور ویژه بر افزایش صادرات به کشورهای همسایه متمرکز شده است. در راستای این هدف‌گذاری، بازار عراق که یکی از بازارهای مهم منطقه‌ای برای ایران شناخته می‌شود، از ظرفیت‌های فراوانی برای سرمایه‌گذاران و صادرکنندگان غیرنفتی در کشور برخوردار است. در مرحله کنونی از مناسبات دو کشور، فعالان اقتصادی ایران برای حضور پررنگ‌‌تر در بازار این کشور همسایه، به‌طور همزمان امیدواری‌ها و چالش‌هایی را پیش روی خود می‌بینند.
 • تلاش اتاق ایران و ایتالیا برای رفع مشکلات بازرگانان

  گروه بنگاه‌ها: مجمع اتاق مشترک ایران و ایتالیا با هدف بررسی راه‌هایی برای تقویت سطح روابط اقتصادی دو کشور، کاستن از مشکلات بازرگانان و انتخابات اعضای هیات رئیسه برای ۳ سال آینده تشکیل شد. به گزارش «دنیای اقتصاد»، در مجمع اتاق مشترک ایران و ایتالیا که با حضور سفیر جدید ایتالیا در تهران، رئیس اتاق ایران و اعضای اتاق مشترک ایران و ایتالیا روز دوشنبه تشکیل شد، بر نقش پررنگ دولت‌های دو کشور در مقابله با فشارهای بین‌المللی برای افزایش مناسبات اقتصادی تاکید شد.
 • موضوع قراردادهای الکترونیکی

  علیرضا صالحی/ یوسف یعقوبی قضات دادگاه تجدیدنظر استان تهران
  در ادامه بحث موضوع قرارداد ۱، در این یادداشت به موضوع قراردادهای الکترونیکی می‌پردازیم. امروزه را که می‌توان عصر ارتباطات و تحول در گردش اطلاعات دانست، اطلاعات به‌عنوان یک ارزش اقتصادی همچون یک کالا محسوب می‌شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر