آرشیو روزنامه شماره ۵۲۸۹ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۵۲۸۹

 • اقتصاد ایران در نیم‌سال دوم

  دنیای‌اقتصاد: گروه رسانه‌ای «دنیای‌اقتصاد» در ویژه‌نامه‌ای ۱۶۸صفحه‌ای با بررسی تحولات اقتصادی و سیاسی و تحلیل‌های آماری نیمه نخست سال ۱۴۰۰، چشم‌انداز رویدادها، روند شاخص‌های بازاری و تحولات اقتصادی و سیاسی در نیم‌سال دوم سال ۱۴۰۰ را ترسیم کرده است. این ویژه‌نامه را می‌توانید به انضمام روزنامه امروز «دنیای‌اقتصاد» دریافت کنید.
 • سه درخواست صالح‌آبادی ازIMF

  بانک مرکزی: رئیس کل بانک مرکزی از مدیر منطقه‌ای خاورمیانه صندوق بین‌المللی خواستار برخورداری از کمک‌های فنی این نهاد با سه موضوع پول دیجیتال، قوانین بانکی با تاکید بر جنبه‌های استقلال سیاست‌های پولی و سیاست ارتباط جمعی شد. علی صالح‌آبادی در جلسه مجازی با مدیر منطقه‌ای خاورمیانه صندوق بین‌المللی پول با اشاره به کمک‌های فنی صندوق بین‌المللی پول به کشورهای عضو به بحث پول دیجیتال پرداخت و گفت: کمک فنی صندوق در این خصوص که پدیده نوینی است، می‌تواند در بحث اعمال سیاست‌های پولی و کنترل و نظارت و کاهش نقش پول نقد در اقتصاد مورد استفاده قرار گیرد.رئیس کل بانک مرکزی خواستار استفاده از تجربیات صندوق بین‌المللی پول در زمینه استقلال بانک‌های مرکزی شد و گفت: استفاده از تجربیات استقلال بانک‌های مرکزی می‌تواند نقش مهمی در حداکثرسازی اثرگذاری سیاست‌های بانک مرکزی در اقتصاد ایفا کند. بهره‌مندی از نحوه به‌کارگیری سیاست‌های ارتباط جمعی و مدیریت افکارعمومی سومین موضوع کمک فنی رئیس کل بانک مرکزی از مدیر منطقه‌ای خاورمیانه صندوق بود.
 • تصویب صورت‌های مالی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون

  وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: مجمع عمومی سالانه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد. مجمع عمومی عادی و فوق‌العاده صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با هدف بررسی عملکرد مالی سال ۱۳۹۹ و تصویب بودجه سال ۱۴۰۱ با حضور حجت‌الله عبدالملکی به‌عنوان رئیس مجمع، محمدکبیری معاون امور تعاون، اعضای هیات‌مدیره صندوق و اعضای مجمع عمومی (وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه و وزارت صنعت، معدن و تجارت) برگزار شد. در این مجمع با دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مقرر شد سقف ضمانت‌نامه برای تعاونی‌های کارآفرین پیشرو به مبلغ ۳۰میلیارد تومان افزایش یابد. وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر اعضای مجمع در این نشست با تقدیر از عملکرد صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون به بیان نکات مهمی در مورد فعالیت‌های صندوق و همچنین برنامه‌های آتی آن پرداختند. همچنین در این جلسه مهدی حسین‌نژاد، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون، گزارشی از فعالیت‌های صندوق در سال ۱۳۹۹ ارائه کرد.
 • کاهش هزینه‌‌‌ درمان بیمه‌شدگان تامین‌اجتماعی

  خانه ملت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نشست کمیسیون بهداشت مجلس، اعلام کرد که کاهش هزینه‌‌‌ درمان ۴۴میلیون بیمه‌شده تامین‌اجتماعی در دستور کار وزارت تعاون قرار دارد. نمایندگان هم در این نشست، بر ضرورت رعایت عدالت در نظام دسترسی خدمات تامین‌اجتماعی تاکید کردند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر