آرشیو روزنامه شماره ۴۹۰۱ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۴۹۰۱

 • سهم ایران از کرونای دنیا

  دنیای‌اقتصاد: روز گذشته میزان کل مبتلایان کرونا در ایران از رقم ۱۵۰ هزار نفر فراتر رفت. براساس آمارهای وزارت بهداشت دیروز ۲۵۱۶ نفر دیگر به مبتلایان کرونا در کشور اضافه شد، تا کل آمار بیماران کرونایی در کشور به ۱۵۱ هزار و ۴۶۶ نفر برسد. در دنیا میزان کل مبتلایان تا روز گذشته به رقم ۶ میلیون و ۱۸۵ هزار نفر رسیده که ۵/ ۲ درصد از بیماران کرونایی در ایران بوده‌اند.
 • شفاف‌سازی نرخ خودرو

  جلسه هماهنگی اقتصادی دولت روز یکشنبه به ریاست رئیس‌جمهور تشکیل و در این جلسه نظام بانکی کشور مکلف شد شرایط لازم را برای اعطای اعتبار به دارندگان سهام عدالت بر مبنای پشتوانه سهام آنان فراهم کند. به گزارش «ایسنا»‌ در این جلسه پس از گزارش وزیر امور اقتصادی و دارایی از میزان پیشرفت اقدامات مربوط به آزاد‌سازی سهام عدالت، حسن روحانی بر حق انتخاب مردم در استفاده آگاهانه و نحوه مدیریت سهام عدالت تاکید کرد و گفت شرایط لازم در این زمینه باید فراهم شود. در ادامه این جلسه سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز از وضعیت صنعت خودرو و نقش مهم آن در ایجاد اشتغال گزارش داد که براساس آن روند تولید خودرو در نیمه دوم سال گذشته و دو ماه اول امسال افزایشی بوده است. سرپرست صمت همچنین از تاثیر اقدامات این وزارتخانه در مدیریت قیمت در بازار خودرو و مقابله با رانت‌جویی گزارش داد و رئیس‌جمهور نیز دراین زمینه علاوه بر لزوم تقویت و رشد تولید خودرو در داخل کشور بر ارتقای فناوری و کیفیت تولید داخل و همچنین شفاف‌سازی و واقعی کردن نرخ خودرو تاکید کرد. لزوم هماهنگ کردن سیاست تولید و فروش خودرو با ملاحظات زیست محیطی از طریق جایگزین کردن خودروهای جدید به جای خودروهای فرسوده از دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت بود.
 • کاهش رشد اقتصادی همسایگان شمالی

  رشد اقتصادی همسایگان شمالی ایران تحت‌تاثیر شیوع کرونا با کاهش محسوسی مواجه شده است. به گزارش «ایسنا» در نتیجه تعطیلی کسب‌وکارها و کاهش درآمدهای گردشگری، طبق اعلام مرکز آمار گرجستان، رشد اقتصادی این کشور با کاهشی محسوس مواجه شده است؛ تا جایی که در سه ماه منتهی به آوریل، نرخ رشد اقتصادی این کشور با ۹/ ۱۳ درصد کاهش نسبت به دوره مشابه منتهی به ماه قبل به منفی ۶/ ۱۶ درصد رسید.
 • هشدار جدی بانک مرکزی ایتالیا به دولت

  رئیس بانک مرکزی ایتالیا در هشداری جدی به دولت این کشور گفت که رم نمی‌تواند کمک مالی از اتحادیه اروپا را بدون قبول خانه تکانی اساسی در اقتصادش بپذیرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر