آرشیو روزنامه شماره ۴۹۳۰ دنیای اقتصاد

اخبار سیاست گذاری - روزنامه شماره ۴۹۳۰

 • تغییر وضعیت کرونا در تیرماه

  دنیای‌اقتصاد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که در تیرماه به‌طور متوسط در هر ساعت ۶ نفر به علت کرونا جان خود را از دست داده‌اند. درحالی‌که قبل از تیرماه، این رقم حدود ۴ نفر گزارش شده بود. پس سرعت قربانی گرفتن کرونا در کشور تندتر شده است. همچنین بررسی‌ها نشان می‌دهد که در ماه اول تابستان در هر ساعت ۱۰۶ نفر به بیماری کرونا مبتلا می‌شدند، این درحالی است که پیش از تیرماه این رقم به‌طور متوسط ۷۰ نفر در ساعت گزارش شده بود.
 • بازتاب سرمقاله / در مورد موبایل

  دکتر علی سرزعیم
  مفاد سرمقاله روز دوشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۹ روزنامه «دنیای‌اقتصاد» با عنوان «انحصار غیرطبیعی در انتظار موبایل» و تحلیل روزنامه با عنوان «فرجام خودرو در انتظار موبایل» موجب تاسف بود. تاسف از این بابت که نویسنده یا نویسندگان هیچ توجهی به قیدهای حاکم بر اقتصاد فعلی ندارند. مساله از اینجا شروع شده است که درآمدهای ارزی نه‌تنها به‌دلیل تحریم بلکه به‌دلیل کرونا کاهش قابل ملاحظه‌ای یافته است.
 • مصوبه دولت برای حقوق بازنشستگان

  دیروز هیات دولت با متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی موافقت کرد. بر این اساس واگذاری ۳۲ هزار میلیارد تومان سهام شرکت‌های دولتی در تادیه بدهی به سازمان تامین اجتماعی تصویب شد. سازمان تامین اجتماعی نیز با اتکا به منابع جدید متعهد شد طی ماه‌های آتی طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را به اجرا بگذارد. براساس وعده داده شده، از شهریورماه به حقوق بازنشسته‌های حداقلی‌بگیر تامین اجتماعی، ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان افزوده می‌شود تا کسی کمتر از ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان دریافتی نداشته باشد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر