آرشیو روزنامه شماره ۴۸۹۷ دنیای اقتصاد

اخبار تاريخ و اقتصاد - روزنامه شماره ۴۸۹۷

 • جزئیات افتتاحیه اولین دوره مجلس شورای اسلامی

  روز ۷ خرداد ۱۳۵۹ اولین دوره مجلس شورای اسلامی افتتاح شد. انتخابات اولین دوره مجلس شورای اسلامی در فاصله یک سال پس از پیروزی انقلاب، در روز ۲۴ اسفند ۱۳۵۸ برگزار شد و در این انتخابات حدود ۱۱ میلیون نفر رأی دادند. گروهی از نمایندگان در‌‌‌ همان دور اول حائز اکثریت لازم شدند و گروهی دیگر به مرحله دوم رفتند.
 • ماجرای نام‌گذاری مجلس شورای اسلامی

  آیت‌الله سیدسجاد حججی نماینده مردم میانه در اولین دوره مجلس شورای اسلامی
  در دوره اول مجلس شورای اسلامی با اینکه نمایندگانی از احزاب و گروها و گرایش‌های مختلف حضور داشتند؛ اعم از ملی‌گراها، نهضت آزادی و خوانین و... ولی در مقابل، اکثریت مطلق با نمایندگان انقلابی و پیرو ولایت مطلقه بود. به ویژه روحانی فاضل و انقلابی و در حد اجتهاد هم زیاد داشت. شخصیت‌های حوزوی برجسته و نخبه در آن حضور چشمگیر و سرنوشت‌سازی داشتند که همه اهل فکر و سیاست و اجتماع بودند. بعد از اینکه مجلس تشکیل شد، ده شعب به وجود آمد و کل نمایندگان در این شعب تقسیم شدند. پرونده‌های نمایندگان به ترتیب حروف الفبا در این شعب مطرح و به اعتبارنامه و سوابق‌شان رسیدگی می‌شد.
 • باهنر: تمام احزاب می‌توانند در انتخابات شرکت کنند

  «همه احزاب و گروه‌ها می‌توانند در انتخابات مجلس شورای ملی شرکت کرده و نمایندگان خود را معرفی کنند.»
 • رفت‌و‌آمد ارواح

  در تابستان سال ۲۰۱۳ بلای طاعون ارغوانی کم‌کم بچه‌ها را گرفت. لب شکری که به مقصود رسیده بود دست‌ها را به شادی به هم کوفت: بله بچه‌ها. من در آن موقع بیست و هفت سال داشتم. تلگرافی خبر داده بودند که ...

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر