آرشیو روزنامه شماره ۵۰۹۰ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۵۰۹۰

 • تعویق خرید فولاد به امید سیگنال‌های ارزی

  دنیای‌اقتصاد-راضیه احقاقی: بازار شمش و محصولات فولادی کشور ظرف هفته‌های اخیر در رکودی سنگین فرو رفته به‌گونه‌ای‌که حتی برخلاف رویه‌های قبلی افزایش ناگهانی نرخ ارز همانند آنچه دیروز (چهارشنبه اول بهمن) نیز رخ داد نمی‌تواند رونق را به معاملات این بخش بازگرداند. درحالی‌که قرارگیری در فصل سرد سال به رکود مصرفی در بازار محصولات فولادی کشور منجر شده بود، موج دوم تعدیل انتظارات تورمی در کشور که ظرف روزهای اخیر شکل گرفته باعث رخت بر بستن تقاضای سرمایه‌ای از این بازار شده است. مجموع این عوامل دست به دست یکدیگر داده‌اند تا تولیدکنندگان صنایع تکمیلی دیگر حاضر به خرید مواد اولیه با قیمت‌های فعلی نبوده و رینگ معاملاتی بورس‌کالا در کمایی عمیق فرو رود.
 • ۳ فاکتور تعیین‌کننده در چشم انداز ۲۰۲۱ بازارهای کالایی

  دنیای‌اقتصاد: بازارهای کالایی در سال ۲۰۲۱ در دیدگاه بسیاری از تحلیلگران شرایطی متفاوت با سال ۲۰۲۰ خواهند داشت. قدرت گرفتن دموکرات‌ها در آمریکا و تغییر سیاست‌های اقتصادی آمریکا در کنار بسته‌های محرک اقتصادی از سوی دولت جدید این کشور برای تحریک تقاضا و بازیابی اقتصاد آسیب‌دیده ایالات‌متحده در کنار اشتهای سیری‌ناپذیر اقتصاد درحال رشد چین برای کامودیتی‌ها نشانه‌هایی از سال پررونق کامودیتی‌هایی چون طلا، نفت و فلزات دارند.
 • شمش ثبات و مقاطع کاهش قیمت داشتند

  گروه شرکت‌ها: در معاملات روز چهارشنبه اول بهمن ماه جاری، ذوبی‌ها شمش تولیدی خود را بدون ثبات نرخ عرضه کردند. در این روز، مقاطع فولاد با کاهش قیمت از سوی کارخانه مورد مبادله قرار گرفت.
 • رشد حجم و ارزش معاملات در بورس‌کالای ایران

  طی دی ماه، ۲ میلیون و ۸۹۳ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳۳۸هزارمیلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس‌کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به آذر ماه به ترتیب افزایش ۵ و ۷درصدی حجم و ارزش معاملات را تجربه کرد.

بیشتر

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر