آرشیو روزنامه شماره ۴۸۳۸ دنیای اقتصاد

اخبار بورس کالا - روزنامه شماره ۴۸۳۸

 • میلگرد پیشتاز بازارها!

  دنیای‌اقتصاد- محمدحسین بابالو: میلگرد بعد از شکستن رکورد ۷ هزار و ۱۰۰ تومان در هر کیلوگرم از حرکت ایستاده و حتی شواهد قدرتمندی از تغییر فاز قیمتی را نشان می‌دهد. این بازار تاکنون رکوردهای بزرگی را به ثبت رسانده که برای مصرف‌کننده واقعی این کالا از یک کابوس قدرتمند چیزی کم ندارد.
 • ابتلای مجدد سنگ‌آهن به کرونا

  دنیای‌اقتصاد- حمزه بهادیوند چگینی: افزایش شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف دنیا نگرانی‌ها را در بازارهای مختلف افزایش داده است. کارشناسان و صاحب‌نظران بازار سنگ‌آهن می‌گویند درحالی‌که نگرانی‌ها در مورد کرونا در چین تا حدی مهار شده بود اما انتشار این ویروس به کشورهای دیگر از جمله ایران، ایتالیا، امارات و... نگرانی‌های جدیدی را روانه بازارهای مختلف از جمله بازار سنگ‌آهن کرده است. با این حال هنوز پویایی عرضه و تقاضا در چین حرف اول را برای این بازار می‌زند.
 • رشد تولید ۸ محصول منتخب معدنی

  طبق آمار در ۱۰ ماهه سال‌جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، از ۱۱ محصول منتخب معدنی هشت محصول افزایش تولید و تنها سه محصول کاهش تولید داشته‌اند.
 • ثبات قیمت در بازار آهن

  گروه بنگاه‌ها: در مبادلات روز چهارشنبه ۷ اسفند ماه جاری، بازار آهن از ثبات قیمت در شمش و مقاطع فولاد برخوردار بود. در این روز، برخی از خصوصی‌ها قیمت‌های شمش خود را توافقی اعلام کردند.
 • نقش مهم صنایع تکمیلی پتروشیمی در ایجاد اشتغال و درآمدزایی

  عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: صنایع پایین‌دستی پتروشیمی به‌طور مستقیم و غیرمستقیم مشاغل بسیاری را ایجاد کرده‌اند و میزان پیوند آ‌نها با سایر بخش‌های اقتصادی قابل‌ ملاحظه است.
 • مشارکت پتروشیمی‌ها برای تامین سوخت کم‌سولفور کشتی‌ها

  بخش پتروشیمی شرکت سینوپک چین نخستین محموله سوخت کم‌سولفور را عرضه کرد. به گزارش «نیپنا» به نقل از سی ترید ماریتایم، بخش پتروشیمی شرکت سینوپک چین نخستین محموله از سوخت کم‌سولفور کشتی‌ها را روانه پایانه مخصوص تخلیه و بارگیری محصولات شیمیایی مایع در بندر «لانگکو» واقع در شاندونگ کرد.

بیشتر

بیشتر