شماره روزنامه ۶۰۵۵
|

ما که هستیم

ماموریت اصلی «دنیای اقتصاد»، به ‌عنـوان یک گروه رسانه‌ای خبری- تحلیلی، بسط و ترویج دانش اقتصادی با هدف افزایش رفاه و کاهش فقر است. پایبندی به اصول «اقتصاد رقابتی» فلسفه بنیادین «دنیای اقتصاد» است که همواره ثابت خواهد ماند و تغییرات احتمالی صرفا در شیوه نشر اخبار و ارائه تحلیل‌ها با رعایت اصول و استانداردهای حرفه‌ای خواهد بود. ما برای ارائه تحلیل‌ها از بهترین گروه‌های تخصصی بهره می‌بریم و با دقت در ارائه مطالب از عبارات و واژه‌های مناسب و بدیع استفاده می‌کنیم. در این راه ما تلاش می‌کنیم از خلاقانه‌ترین روش‌های ممکن با رعایت اصول حرفه‌ای و اخلاقی استفاده کنیم. اصول فکری «دنیای اقتصاد» منشعب از نگاه علمی به مقوله‌های اقتصاد، روزنامه‌نگاری و مخاطب‌شناسی است. «دنیای اقتصاد» از همان ابتدای فعالیت با نگاهی فراتر از منافع کوتاه‌مدت و با دیدی همراستا با منافع ملی که هیچ‌وقت از نگاه مخاطبان تیزبین پنهان نبود قدم در این راه نهاد.

روزنامه دنیای اقتصاد

روزنامه دنیای اقتصاد فعالیت حرفه‌ای خود را از 23 آذر ماه سال 1381 به مدیر مسئولی علیرضا بختیاری آغاز کرد و هم اکنون به مهم‌ترین مرجع اخبار و تحلیل‌های اقتصادی در ایران تبدیل شده است. روزنامه دنیای اقتصاد در حال حاضر پر مخاطب‌ترین روزنامه اقتصادی کشور محسوب می‌شود که عموم تصمیم‌سازان، فعالان بخش‌های خرد و کلان اقتصاد و صاحبنظران برجسته اقتصاد ایران، مطالعه روزانه آن را از دست نمی‌دهند.

آموزش روزنامه دنیای اقتصاد

مديريت آموزش روزنامه دنياي اقتصادفعاليت رسمي خود را از سال 1392 آغار كرد و در اين مدت كوتاه نيز بيش از صدها دوره ي آموزشي در گروه هاي آموزشي مديريت و اقتصاد، مالي ، بورس، سرمايه گذاري و بانكي ، مديريت بازاريابي، فروش، تبليغات و مشتري مدار ي مديريت منابع انساني، ارتباطات و روزنامه نگاري برگزار نموده. اهداف و برنامه ها : ارتقاء سطح دانش، بينش و مهارتهاي تخصصي افراد جامعه به منظور افزايش كارايي آنان ارتقاء سطح دانش، بينش و افزايش بهره وري شاغلين دولتي و غيردولتي مرتبط با حوزه هاي مختلف و ايجاد مهارتهاي شغلي در آنان پرورش نيروي متخصص، خلاق، كارآمد و توانمندسازي و توسعه دانش تخصصي مديران، كارشناسان و كاركنان دستگاههاي اجرايي عناوين خدمات ما : برگزاري دوره هاي كوتاه مدت در حوزه هاي مرتبط با بازارهاي مسكن، خودرو، طلا، ارز و سرمايه؛ برگزاري سمينارها و دوره هاي آموزش تخصصي در حوزه هاي مختلف؛ برگزاري دوره هاي مشترك با موسسات آموزشي معتبر و طراز اول كشور؛ برگزاري دوره هاي آموزش كاربردي - تخصصي سازماني براي موسسات و نهادهاي دولتي و خصوصي؛ برگزاري دوره هاي مجازي تدوین و توليد دوره هاي آموزش تصويري – لوح فشرده استوديوي مجازي برگزاري نشست هاي تخصصي- آموزشي با بزرگان و متخصصان اقتصاد، بازار سرمايه ، صنعت به منظور انتقال دانش و تجربه. تمام دوره هاي اين مركز با ارائه گواهينامه هاي صلاحيت آموزش كاركنان دولت از سازمان مديريت و برنامه ريزي كشور و همچنين سازمان بورس اوراق بهادار و روزنامه دنياي اقتصاد ارائه می شود مديريت آموزش روزنامه دنياي اقتصاد آمادگي خود را به منظور تدوين و برگزاري دوره هاي ويژه اختصاصي براي شركت ها ، سازمانه ها و موسساتي كه تمايل به برگزاري دوره اختصاصي براي مديران، كارشناسان و كاركنان خود را دارند اعلام مي نمايد. براي كسب اطلاعات بيشتر از روند برگزاري و محتواي دوره هاي آموزشي اين مركز به سايت با tc.den.ir مراجعه يا با شماره هاي تلفن 87762411 و 87762416 تماس حاصل فرماييد.

انتشارات دنیای اقتصاد

انتشارات دنیای اقتصاد فعالیت خود را پائیز 1390 آغاز کرد. از آبان آن سال تا اردیبهشت سال 1391، فعالیت‌ها عمدتا معطوف به مطالعه بازار نشر ایران و شناسایی بازار هدف بود. پس از این مطالعات، سه فعالیت موازی یعنی ایجاد نمایشگاه و فروشگاه کتاب، تالیف و ترجمه کتاب، و تدوین دانشنامه بزرگ اقتصاد، آغاز شد.

روزنامه Financial Tribune

روزنامه Financial Tribune از نیمه نخست سال 1393 به عنوان اولین روزنامه اقتصادی ایران برای مخاطبان انگلیسی زبان، آغاز به کار کرد. این روزنامه، همچنین نخستین روزنامه انگلیسی زبان متعلق به بخش خصوصی در کشور است. هدف از اننشارTribune Financial معرفی ظرفیت های دیده نشده اقتصاد ایران به منظور کمک به تعامل منطقی فعالان اقتصادی جهان به ویژه سرمایه گذاران خارجی با بخش های مختلف اقتصادی کشور است، بخش هایی که در پرتو ظرفیت های عظیم نفت و گاز کشور کمتر در جهان شناخته شده است.

گستره توزیع

از مرداد سال 1390 با هدف یکپارچه‌سازی مدیریت شبکه توزیع روزنامه اقتصاد درسراسر کشور و تسریع فرآیند چاپ و توزیع، سازمان شهرستان‌های " دنیای اقتصاد" با مدیریت چاپ و توزیع تجمیع شده و واحد جدید تحت عنوان "مدیریت چاپ، توزیع و امور شهرستان‌ها" تشکیل شده است. به این ترتیب، پیگیری کلیه امور این فرآیند از مرحله چاپ روزنامه و ضمایم آن تا توزیع هر نسخه روزنامه در کیوسک‌های مطبوعاتی تهران و شهرستان‌ها، تحت نظارت یکپارچه انجام می‌شود. هم اکنون روزنامه دنیای اقتصاد علاوه‌بر توزیع گسترده از طریق 1200 عامل فروش (کیوسک مطبوعاتی) در سطح تهران بزرگ، با نظارت مستقیم 50 سرپرستی و نمایندگی مستقر در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها، در اختیار مخاطبان رزونامه در دورترین نقاط کشور قرار داد.

سایت اقتصاد نیوز

سایت اقتصاد نیوز به عنوان مرجع اقتصاد ایران ، ماموریت خود را در چند سطح تعریف کرده است. در سطح نخست ارائه اخبار اقتصادی به صورت پردازش شده است. به این معنی که اخبار و تحولات اقتصادی در قالب گزارش‌های خبری- تحلیلی به مخاطبان ارائه می شود تا دید آنها از میزان اثرگذاری هر رویداد و اتفاق اقتصادی افزایش یابد. در سطح دوم اقتصادنیوز کلیه اخبار اقتصادی را که به طور پیوسته در حال وقوع هستند تجمیع می کند. به گونه‌ای مخاطبان جدی اخبار اقتصادی از جستجو برای کسب آخرین اخبار اقتصادی هر روز بی نیاز شوند.

هفته‌نامه تجارت فردا

هفته‌نامه تجارت فردا در تابستان سال 1391 با صاحب امتیازی شرکت دنیای اقتصاد تابان شروع به فعالیت نمود و تاکنون به صورت مستمر در روزهای شنبه هر هفته منتشر می‌شود. کار تجارت فردا تجزیه و تحلیل مهم‌ترین رویدادهای اقتصادی ایران و جهان است. هفته‌نامه تجارت فردا نشریه‌ای در چارچوب پارادایم اصلی علم اقتصاد است و سعی می‌کندرویدادهای اقتصادی را مبتنی بر همین چارچوب بررسی و تحلیل کند.

دنیای بورس

تیم تحلیلی «دنیای بورس» با هدف از بین بردن عادت غلط «سیگنال‌فروشی» و جایگزین کردن آن با «قدرت تحلیل» از زمستان سال 95 آغاز به کار کرد. کارنامه درخشان تحلیل‌های این سایت بار دیگر بر پیشگامی گروه رسانه‌ای «دنیای اقتصاد» در ارائه خدمات نوین صحه گذاشت. ارائه انواع خدمات زیر خلاصه آن چیزی است که مشترکین «دنیای بورس» را در اتخاذ بهینه تصمیم‌های مالی و کسب سودهای پایدار متمایز می‌کند. به عبارت دقیق‌تر، در «دنیای بورس» تلاش شده تا مطالب مختلف با رصد بیش از 100 متغیر در سه سطح کلان، صنایع و شرکت‌ها طبقه‌بندی شوند. بنابراین، کاربران می‌توانند به راحتی به بخش‌های مد نظر خود رجوع کرده و متغیرهای اثرگذار بر سطوح مختلف بازار سهام را مطالعه کنند.

ما چه می‌کنیم

گروه رسانه‌ای «دنیای اقتصاد»، مباحث و تحولات پیچیده اقتصادی را با ادبیاتی مناسب به عموم مخاطبان خود عرضه می‌کند؛ ولی در انجام این ماموریت به هیچ وجه کیفیت علمی مطالب را قربانی ژورنالیسم ساده انگارانه نمی‌کند. هدف ما ارائه مفیدترین بسته‌های خبری-تحلیلی برای رویدادهای ایران و جهان به محض اطلاع از آنها است. تمرکز تحلیل‌ها روی مباحث اقتصادی و مالی است؛ اما در عین حال اخبار مهم حوزه‌های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، ورزشی و فناوری نیز منعکس می شود و از نگاه اقتصادی مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد. ما محصولات خود را در قالب روزنامه، هفته‌نامه، سایت فضای مجازی، همایش، آموزش، کتاب، بولتن‌های تخصصی و محصولات جانبی به زبان های فارسی و انگلیسی و در صورت لزوم به سایر زبان‌های زنده دنیا عرضه می‌کنیم. هدف ما انتقال صحیح، دقیق و سریع اطلاعات است تا مخاطبان قادر باشند به بهترین نحو ممکن از اخبار مطلع شوند.

مسیرحرفه‌ای

گروه رسانه‌ای «دنیای اقتصاد» به عنوان مرجع اصلی و معتبر خبری وتحلیلی اقتصاد ایران، خود را متعهد می‌داند که روندهای اقتصادی را به شکلی کاربردی ارائه کند تا این امکان برای مخاطبان فراهم شود که علاوه بر درک بهتر آنچه در حال وقوع است، در مورد چشم‌انداز بازارها دید وسیع‌تری یافته و قدرت پیش‌بینی‌شان افزایش یابد. اصول بنیادین ما در انجام ماموریت خود عبارتند از:

الف) صحت و درستی:

ما صحت و درستی را سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده‌ایم و تلاش می‌کنیم تا همه واقعیت را به مخاطبان خود ارائه کنیم. به این منظور اصول زیر را رعایت می‌کنیم: 1- دقت در ارائه مطالب و انعکاس بهنگام اطلاعات مهم 2- بررسی و کنترل دوباره داده‌ها 3- اجتناب از دستکاری‌های محتوایی از جمله تغییر در متن، صدا و تصویر (به جز ارتقای کیفیت عکس‌ها و فیلم‌ها) 4- اصلاح اشتباهات به محض کشف 5- حصول اطمینان از معتبر بودن منابع و در صورت لزوم مستند بودن شواهد.

ب) استقلال حرفه‌ای:

استقلال حرفه‌ای مبنای فعالیت‌های «دنیای اقتصاد» است. علایق تجاری، سیاسی و مالی بر جهت‌گیری تحلیلگران و نویسندگان «دنیای اقتصاد» حاکم نیست. در تحلیل‌های منتشرشده از جانبداری نسبت به تامین‌کنندگان آگهی یا سایر گروه‌های ذی‌نفع پرهیز می‌شود. همچنین مدیریت و تحریریه «دنیای اقتصاد» در فعالیت‌های اقتصادی به ویژه در بازار سرمایه و سایر فعالیت‌های سوداگرانه که مغایر با استقلال حرفه‌ای باشد، مشارکت نخواهند کرد.

ج) بی‌طرفی نسبت به منافع خاص:

بی‌طرفی نسبت به منافع خاص و پرهیز از تحریف حقایق جزو اصول بنیادین «دنیای اقتصاد» است. نقد و بررسی جریان‌ها و تشکل‌های اقتصادی و سیاسی صرفا براساس فلسفه بنیادین «دنیای اقتصاد» و پایبندی به اصول «اقتصاد رقابتی» خواهد بود. ما به هیچ حزب یا گروه سیاسی وابسته نبوده و تریبون هیچ جریانی نیستیم.

شعار ما

دنیای اقتصاد به شما قدرت پیش بینی می‌دهد.