آرشیو روزنامه شماره ۴۹۵۲ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۴۹۵۲

 • برای صادرات حمایت نشدیم

  سیدسجاد موسوی: سال‌هاست مصرف بالای انرژی از سوی کارشناسان با ارائه آمار و ارقام مطرح می‌شود و مسوولان درباره مصرف بی‌رویه انرژی هشدار می‌دهند. امروزه میزان مصرف انرژی بخش ساختمان ایران حدود پنج‌برابر میانگین مصرف اروپاست و از طرفی کارشناسان محیط‌زیست معتقدند بخش عمده‌ای از آلودگی هوای شهرهایی مانند تهران هم ناشی از موتورخانه ساختمان‌ها و وسایل گازسوز خانگی است، اما واقعیت این است که همچنان این هشدارها راه به جایی نبرده و سال به سال این ارقام بزرگ و بزرگ‌تر می‌شوند. در ایجاد این معضل عوامل مختلفی از جمله عدم استاندارد ساختمان‌ها، بی‌توجهی به مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان، عدم به‌کارگیری مصالح و تجهیزات ساختمانی عایق و موثر در کاهش اتلاف انرژی و در نهایت عدم فرهنگ‌سازی تاثیرگذار بوده است. به‌عبارتی وجود این عوامل باعث شده است که اکثر ساختمان‌های کشور بزرگ‌ترین منبع اتلاف انرژی شوند. این در حالی است که قوانین بسیار خوبی در بخش انرژی تهیه و تدوین شده که باید مبنای عمل سازندگان قرار بگیرد، اما فقدان ضمانت اجرایی باعث شده این قوانین مشروط به سلیقه افراد شود و حتی آنجایی که معدود قوانین برای همه الزام‌آور است، به دلیل نبود نظارت اصولی بر فرآیند اجرای ساختمان رعایت نمی‌شوند.
 • استعفای مدیرعامل سومین شرکت طلای جهان

  دنیای‌اقتصاد: پس از آنکه سهامداران شرکت «انگلوگلد اشانتی» خواستار تحقیقات بیشتری در مورد پرداخت پاداش به مدیرعامل این شرکت شدند، وی مجبور به کناره‌گیری از سمت خود شد.
 • تولید تجهیزات پزشکی نوزادان به‌صرفه نیست

  ندا علیزاده: یکی از حوزه‌های تخصصی تجهیزات پزشکی مربوط به تجهیزات نوزادان می‌شود. امروزه نوزادان با بیماری‌ها، ناهنجاری‌ها، مشکلات و نارسایی‌های مختلف به‌ کمک تجهیزات پزشکی تخصصی همچون «انکوباتور»، «فتوتراپی»، «تخت احیاء»، «کات ریکاوری»،‌ «وارمر» و... تا رسیدن به وضعیت عادی مراقبت می‌شوند. در ایران نیز این دستگاه‌ها به همت شرکت‌های تحقیقاتی و دانش‌بنیان تجهیزات پزشکی تولید می‌شوند. شرکت مهندسی پزشکی حامی نوزاد پارس از تولیدکنندگان ایرانی تجهیزات پزشکی نوزادان به‌شمار می‌رود که از سال ۱۳۸۶ به‌عنوان واحدی تحقیقاتی،‌ تولیدی و صنعتی در زمینه طراحی، تولید، نصب، راه‌‌اندازی و ارائه‌ خدمات پس از فروش فعالیت می‌کند. این شرکت تولیدکننده تجهیزات پزشکی نوزادان شامل «انکوباتور»، «فتوتراپی استوانه‌ای»، «فتوتراپی خانگی»، «تخت احیا»، «انکوباتور پرتابل»، «کات محفظه‌ای»، «کات ریکاوری»، «کات کاناپه‌ای»، «وارمر»،‌ «اکسی هود» و «هد هولدر» است.
 • مواد اولیه‌ای که از گمرک ترخیص نمی‌شود

  سارا اصغری: تولیدکنندگان صنعت ساینده در ایران توانسته‌اند که با ایجاد فناوری‌های جدید تولید سنگ را به کمترین میزان ضخامت موجود در بازار برسانند، سنگ‌هایی که تا پیش از این خارج از کشور وارد می‌شد. سنگ‌های سایش و برش یا سنگ سنباده بیشتر در صنایع ریخته‌گری و فولاد، ساخت اسکلت‌های فلزی و ... کاربرد دارد. گروه توسعه صنعتی آسیا مجد (سنگ سنباده آسیا) یکی از شرکت‌هایی است که در زمینه تولید سنگ سنباده در مدار تولید قرار دارد. این شرکت جزو بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ سنباده در کشور است که دارای نخستین دارنده نشان استاندارد ملی ایران و همچنین نخستین دارنده نشان استاندارد اروپا در ایران در تولید سنگ‌ سنباده است.
 • توفانی به نام کرونا

  یلدا راهدار نایب رییس سازمان ملی کارآفرینی
  جهان امروز با پدیده‌ای روبه‌رو شده که شاید در یک صد سال گذشته کم‌سابقه بوده باشد. اقتصاد کشورها بارها دستخوش شوک‌های اقتصادی همانند شوک مالی سال ۲۰۰۹-۲۰۰۸ یا شوک‌های نفتی در سال‌های ۱۹۷۳ و ۱۹۸۰ بوده، اما در تمامی‌این دوران‌ها تلاش شد تا با اتخاذ سیاست‌های صحیح از اثرات این شوک‌ها کاسته و اقتصاد و کسب و کارها احیا شوند. ویروس کرونا مهمان ناخوانده‌ای بودکه چنان رشد اقتصادی جهان را تحت‌تاثیر قرار داده که حتی کشورهای با ساختاری اقتصادی منعطف و توسعه‌یافته نتوانستند از پیامدهای مخرب آن در امان باشند.
 • صندوق‌های سرمایه‌گذاری؛ راهی مطمئن برای ثروت آفرینی

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل شرکت سبدگردان الگوریتم در تشریح چشم‌انداز بازار سرمایه در ماه‌های پیش‌رو گفت: دولت علاوه بر اعمال سیاست‌های کنترلی نرخ ارز و تامین کسری بودجه از طریق عرضه اوراق درآمد ثابت، عزم خود را جزم کرده تا با الزام شرکت‌های دولتی برای افزایش عرضه سهام شناور تا سقف ۲۵ درصد تعادل را به بازار سرمایه بازگرداند.
 • تلاش برای فقرزدایی از روستاها

  دنیای‌اقتصاد: زدودن خاک، برگ، ریشه پوسیده گیاهان و ناخالصی‌های حبوبات و غلات و سپس درجه‌بندی کردن دانه‌ها را بوجار کردن می‌نامند. این کار در قدیم به کمک باد انجام می‌گرفت؛ کارگران مزرعه به کمک چنگک دانه‌های جو یا گندم را به هوا پرتاب کرده تا پوسته به کنار ریخته شده و از دانه‌ها جداسازی شود. امروزه این کار به کمک ماشین بوجاری انجام می‌گیرد. در حال حاضر کارخانه‌هایی که نیازمند فرآیند بوجاری هستند به کمک تجهیزات ماشینی و اتوماتیک، حجم خیلی بیشتری از این مواد غذایی را بوجار می‌کنند.
 • چشم‌انداز منفی درآمدزایی در آندر آرمور

  دنیای‌اقتصاد: بنابر اعلام مدیرعامل آندر آرمور، اگرچه اغلب فروشگاه‌های این برند پوشاک ورزشی به تدریج در حال بازگشایی در سراسر ایالات‌متحده هستند، اما خریداران مانند پیش از آغاز پاندمی کرونا، در این فروشگاه‌ها حضور نمی‌یابند.
 • ورود «کداک» به داروسازی

  دنیای ‌اقتصاد: شرکتی با ۱۳۱ سال قدمت که زمانی غول صنعت عکاسی جهان به شمار می‌رفت، پس از آنکه در بازار ارزهای دیجیتال وارد شد و موفقیتی کسب نکرد این بار تصمیم دارد وارد صنعت داروسازی شود.
 • خط ۱۰ مترو تا دو ماه آینده در منطقه۵ کلنگ‌زنی می‌شود

  دنیای‌اقتصاد: مدیر عامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه، در بازدید از شهرداری منطقه ۵ و نشست با شهردار منطقه ۵ گفت: با تمهیداتی که پیش‌بینی شده است در دو ماه آینده خط ۱۰مترو در منطقه ۵ کلنگ‌زنی می‌شود.
 • رقابت ،کیفیت سامانه‌های نظارتی ساختمانی را افزایش می‌دهد

  دنیای اقتصاد: سیستم نظارتی ساختمان یک سیستم کنترلی مبتنی بر کامپیوتر است که در انواع ساختمان‌ها نصب می‌شود و هدف از نصب سیستم نظارتی در ساختمان‌ها کنترل و نظارت بر تجهیزات مکانیکی و الکتریکی است. از جمله این تجهیزات می‌توان به سیستم تهویه، روشنایی، برق، سیستم هشداردهنده آتش، سیستم امنیتی و دوربین‌های مدار بسته اشاره کرد.
 • بازدهی ۱۲۵ درصدی سرمایه‌گذاری مس سرچشمه

  دنیای‌اقتصاد: مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه گفت: افزایش ماشین‌آلات معدنی به‌منظور توسعه فعالیت‌های معدنی و توسعه فعالیت‌ها در زمینه سرمایه‌گذاری در صنعت ساختمان از محورهای برنامه‌ریزی‌ شده شرکت در سال ۹۹ است.
 • نقش تاپیکو در توسعه صنعت حمل‌ونقل کشور

  دنیای‌اقتصاد: هلدینگ نفت‌وگاز و پتروشیمی شستا که با نماد «تاپیکو»، شرکتی نام‌‌آشنا در بازار سرمایه ایران است یکی از بزرگ‌ترین هلدینگ‌های چندرشته‌ای در کشور به حساب می‌آید که در حوزه‌ها و صنایع مختلفی از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، لاستیک و پلاستیک و اخیرا صنایع معدنی و املاح حضوری فعال داشته و از طریق شرکت‌های تابعه خود نقش موثری در صنایع حمل‌ونقل کشور ایفا می‌کند.
 • پاسارگاد ۵ میلیون بیمه‌نامه عمر انفرادی فروخت

  دنیای‌اقتصاد: مدیرعامل شرکت بیمه پاسارگاد با بیان اینکه بیمه‌نامه عمر یک بیمه‌نامه فروختنی است، گفت: بیمه‌گران اگر به دنبال فروش بیمه‌نامه عمر هستند باید به دنبال یک شبکه فروش قوی باشند، زیرا اشخاص خود برای خرید این بیمه‌نامه مراجعه نمی‌کنند. معصوم ضمیری معتقد است: برای فروش بیمه‌نامه عمر باید افرادی باشند که بتوانند با مراجعه به مردم و ارزیابی وضعیت اقتصادی هر فرد، بیمه‌نامه مناسب وی را طراحی کنند.
 • تخفیف و تقسیط فروش انواع بیمه‌نامه ملت به بازنشستگان

  دنیای ‌اقتصاد: بر اساس تفاهم‌نامه صندوق بازنشستگی کشوری و بیمه ملت، انواع بیمه‌نامه‌ها با تخفیف‌های ویژه و در ۱۲ قسط به بازنشستگان و وظیفه‌بگیران عضو این صندوق ارائه ‌می‌شود. مدیر بازاریابی بیمه ملت؛ امضای این تفاهم‌نامه را ایجاد فرصتی مناسب برای نمایندگان به منظور تلاش برای جذب مشتری جدید ذکر کرد و گفت: خانه‌های امید در سراسر کشور، موقعیتی بسیار مناسب برای حضور نمایندگان در کنار بازنشستگان و اعضای صندوق بازنشستگی است.
 • آغاز به کار سامانه کارآموزی هفت دانشگاه سراسری در تلنت کوچ

  دنیای‌اقتصاد: سامانه کارآموزی ویژه هفت دانشگاه سراسری با هدف ایجاد ارتباط بین شرکت‌ها و دانشگاه‌ها در تلنت کوچ شروع به کار کرد. دانشگاه شهید بهشتی تهران، صنعتی شیراز، بین‌المللی امام‌خمینی، صنعت نفت، دانشگاه شیراز و شهید چمران اهواز از جمله دانشگاه‌هایی هستند که تاکنون سامانه کارآموزی آنها آغاز به کار کرده است.
 • رشد ۳۳ درصدی فروش ملی مس تا پایان تیرماه ۹۹

  دنیای‌اقتصاد: مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از رشد کل فروش محصولات شرکت خبر داد و گفت: کل فروش شرکت ملی صنایع مس ایران تا پایان تیرماه سال ۱۳۹۹ به عدد ۹۱ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال رسیده که این میزان فروش، رشد ۲۱/ ۳۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد. به گزارش روابط عمومی شرکت ملی صنایع مس ایران، سعدمحمدی با بیان اینکه فروش کاتد در چهارماه نخست سال ۹۹ رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است، گفت: ارزش مجموع فروش کاتد در این بازه زمانی به بیش از ۸۳ هزار میلیارد ریال رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۰۰ درصدی داشته است. وی افزود: در دوره یک‌ماهه منتهی به ۳۱ تیرماه سال‌جاری شرکت مس بیش از ۲۷ هزار و ۴۴۲ میلیارد ریال فروش داشته است. به گفته مدیرعامل شرکت مس ارزش مجموع فروش کاتد سال ۹۸ از ابتدای سال تا پایان تیرماه بالغ بر ۴۱ هزار و ۴۴۸ میلیارد ریال بوده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر