آرشیو روزنامه شماره ۴۹۵۳ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۴۹۵۳

 • دستیابی سرب و روی انگوران به اهداف استخراج

  زهرا مسافر: مجتمع سرب و روی انگوران در چهارماه نخست سال جاری توانست در میزان تناژ تولیدات معدنی ۱۰۰ درصد از برنامه تعیین‌شده را محقق کند. این مجتمع شامل معدن روباز، معدن زیرزمینی و معدن سنگ تراورتن است. طراحی و برنامه‌ریزی این مجتمع برای سال جاری در بخش روباز عملیات معدنکاری حدود ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار مترمکعب و معادل ۱۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تن که شامل ۵میلیون و ۱۴۸ هزار تن و ۲۴۸ هزار تن مترمکعب معادل ۱۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تن باطله‌برداری و ۸۰۰ هزار تن استخراج ماده معدنی است. امید فلاح، مدیر مجتمع سرب و روی انگوران در این خصوص گفت: در چهارماه نخست سال‌جاری برنامه باطله‌برداری یک‌میلیون و ۸۰۰ هزار مترمکعب معادل ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تن و استخراج ماده معدنی ۲۹۰ هزار تن در نظر گرفته‌شده بود که براساس محاسبات نقشه‌برداری صورت گرفته تا پایان تیرماه عملکرد باطله‌برداری ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار مترمکعب معادل ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تن که ۱۳ درصد بیشتر از برنامه و تناژ ماده معدنی ۲۹۰ هزار تن معادل صد درصد برنامه اجرا شده است. وی تصریح کرد: برای سال ۹۹ برنامه استخراج معدن زیرزمینی ۱۲۰ هزار تن است که تا پایان تیرماه حدود ۴۳ هزار تن استخراج‌ شده که ۸ درصد بیشتر از برنامه محقق‌شده است.
 • مقاومت فورد در برابر کرونا

  دنیای اقتصاد: شرکت خودروسازی فورد موتور در حالی از پیش‌بینی خود برای ثبت زیان سالانه خبر داده است که تصریح کرد بااین‌حال حتی اگر افت تقاضا برای محصولاتش به دلیل شرایط ناشی از کرونا، بیش ‌از پیش ادامه یابد، نقدینگی لازم را برای ادامه سال ۲۰۲۰ در اختیار دارد. دومین خودروساز بزرگ ایالات‌متحده همچنین گفت به دلیل سرمایه‌گذاری گروه خودروسازی فولکس‌واگن، توانسته است در عملکرد فصلی خود به سود برسد.
 • استقبال بازارهای خارجی از لنت ترمز ایرانی

  سارا اصغری: صنعت لنت خودرو ظرفیت سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال بسیاری در کشور ایجاد کرده است. یکی از شرکت‌هایی که قادر شده در این صنعت رشد کند و بخش قابل‌توجهی از نیاز کشور را مرتفع و به بازارهای بین‌المللی راه پیدا کند، شرکت جهان ترمز کاشان است. این شرکت در سال ۱۳۷۷ باهدف تولید انواع لنت ترمز و قطعات اصطکاکی موردنیاز در صنعت خودرو و سایر صنایع مرتبط تاسیس ‌شده است. در حال حاضر شرکت جهان ترمز کاشان تولیدکننده انواع لنت ترمز دیسکی و کفشکی برای خودروهای سبک و سنگین، لنت ترمز انواع وسایل نقلیه ریلی شامل واگن‌های مسافری، باری، مترو، لکوموتیو، لنت ترمز انواع موتورسیکلت و ماشین‌های صنعتی، کشاورزی، راهسازی و همچنین تجهیزات حفاری است، ضمن اینکه تولید تمامی لنت‌های کلاچ خودروهای سواری و کامیون در این گروه صنعتی انجام می‌گیرد.
 • هوش مصنوعی، حوزه پول ساز در آینده نزدیک

  زهرا مجتهد: حوزه هوش مصنوعی حوزه اقتدار کشورها به شمار می‌رود. کشورهایی که در این حوزه از توانمندی‌هایی برخوردار باشند تمایز علمی ‌در میان سایر کشورها خواهند داشت.
 • ارزیابی ریسک صنایع نفت و گاز جدی گرفته شود‌

  سید کاظم ملکوتی معاون فنی بیمه تجارت نو
  وزیر نفت به‌تازگی درسخنانی اشاره کرد که «شرکت‌های بیمه در ایران بدون ارزیابی و بررسی مشکلات تاسیسات نفت، آنان را تحت پوشش بیمه قرار می‌دهند، درحالی‌که در دنیا بدون ارزیابی و آنالیز ریسک چنین اقدامی‌صورت نمی‌گیرد.»
 • استقبال بخش‌خصوصی از رویداد مجازی با موضوع توسعه روابط ایران و ایتالیا

  دنیای اقتصاد: در رویداد مجازی که با موضوع نقش بنگاه‌های کوچک و متوسط در روابط اقتصادی ایران و ایتالیا برگزار شد، بر پتانسیل‌های مهم اقتصادی ایران و توسعه مشارکت‌های موثر و فرصت‌های موجود تاکید شد. در این رویداد که با موضوع «روابط ایتالیا و ایران در چارچوب اقتصادی جدید ایران در حوزه‌های غیر نفتی با محوریت نقش بنگاه‌های کوچک و متوسط و حمایت‌های اتحادیه اروپا» برگزار شد، جوزپه پررون، سفیر ایتالیا در تهران، در سخنانی بر بازگرداندن روابط اقتصادی و تجاری ایتالیا با ایران در مسیری مثبت و تقویت فرصت‌های پیشبرد همکاری تاکید کرد. وی ضمن قدردانی از تعهد و تبحر بخش‌خصوصی ایران، به روابط عمیق تاریخی موجود بین دو کشور و همچنین به تعداد قابل توجهی از شرکت‌های ایتالیایی که طی سال‌های متمادی روابط محکمی در ایران برقرار کرده‌اند، اشاره کرد.
 • راه اندازی متروی شهر بهارستان تا مرداد سال١٤٠٠

  دنیای‌اقتصاد: مدیرعامل شرکت عمران بهارستان از راه‌اندازی و بهره‌برداری متروی این شهر تا مرداد سال١٤٠٠ در صورت تامین اعتبارات لازم خبر داد. محمدرضا احمدی با اعلام این مطلب در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» گفت: ۹۰درصد زیرسازى متروی بهارستان (حومه اصفهان) شامل ۵/ ۱۰ کیلومتر تونل و ۵/ ۴ کیلومتر در سطح روسازى شامل اسلب و ریل‌گذارى در حال انجام است. همچنین احداث ایستگاه متروی بهارستان در مرحله انتخاب پیمانکار قرار دارد که طبق برنامه اوایل شهریورماه احداث این ایستگاه آغاز می‌شود و به سرعت در سه شیفت‌کاری دنبال خواهد شد. وی افزود: شرکت عمران بهارستان به نمایندگى شرکت مادرتخصصى عمران شهرهای جدید، متروی بهارستان را احداث می‌کند.
 • قاچاق، بزرگ‌ترین مشکل تجهیزات باغبانی

  دنیای‌اقتصاد: عرصه کشاورزی از جمله حوزه‌هایی است که توسعه و پیشرفت در آن، نقش بسزایی در حصول توسعه اقتصادی ایفا می‌کند و در صورت خلل و نارسایی در این عرصه، فرآیند تحقق این امر خطیر (توسعه اقتصادی) ناقص و ابتر خواهد ماند. در این میان به عقیده کارشناسان این صنعت، اگرچه ساخت و تولید ماشین‌آلات و ابزارهای کشاورزی کشور طی سال‌های اخیر رو به رشد بوده، اما نیاز است این تکنولوژی همگام با کشورهای توسعه‌یافته رونق داشته باشد.
 • تماس با پلیس به جای برخورد با مشتریان بدون ماسک

  دنیای‌اقتصاد: در پی همه‌گیری ویروس کرونا بسیاری از کسب‌وکارها برای مدتی تعطیل شدند. حالا به آنها اجازه داده شده است با رعایت مقررات و قوانین جدید، از جمله رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک صورت، کسب و کار خود را مجدد راه‌اندازی کنند. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای‌اقتصاد»، کریس کمپچینسکی، مدیرعامل شرکت مک‌دونالد در مصاحبه‌ای با سی‌ان‌بی‌سی گفت: درصورتی‌که هر یک از مشتریان از زدن ماسک امتناع ورزد، کارمندان با پلیس تماس خواهند گرفت.
 • ورود محصول جدید «پدیده شیمی غرب» به بازار

  دنیای‌اقتصاد: کالای جدید شرکت «پدیده شیمی غرب» با نام PSG برای عرضه در بازار هورکا (HORECA) که به بازار مصرفی هتل‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها و کسب‌وکارهای مشابه گفته می‌شود، معرفی شد. شرکت‌های «پدیده شیمی غرب» و «پخش پدیده پایدار» با همکاری یکدیگر کالاهایی مثل محلول‌های ضدعفونی ‌کننده دست و سطوح (الکلی و غیرالکلی)، محلول‌های ضدعفونی‌کننده سطوح کنسانتره (بنزالکونیوم کلراید)، مایع براق‌کننده ظروف، پودرلاندری کامل (ضدعفونی کننده) و مایع دستشویی صنعتی را تولید و به بازار هورکا عرضه می‌کنند. طبق توافق این دو مجموعه، مبنی بر افزایش تنوع محصولات در فازهای بعدی، توسعه و تولید محصولات PSG با معرفی بیش از یکصد کالا در دستور کار قرار دارد. برند (PSG) از جمله دستاوردهای شرکت پدیده شیمی غرب است که طیف متنوعی از محصولات شوینده بهداشتی و ضدعفونی‌کننده را در برمی‌گیرد. محصولات این برند که با هدف پاسخگویی به نیاز انواع سازمان‌ها و ادارات با فعالیت‌های مختلف طراحی و به تولید رسیده، ضمن اینکه دوستدار محیط‌زیست هستند، در سطوح بالای کیفی قرار دارند و از میزان اثربخشی بسیار مطلوبی برخوردارند.
 • نقش فرودگاه پیام در شکوفایی دانش هوایی کشور

  دنیای ‌اقتصاد: منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین‌المللی پیام در کنار تمام وظایف ذاتی خود از جمله گسترش اشتغال، حمایت از واحدهای تولیدی و رشد بخش صنعت، رویکرد حمایت از آموزش به خصوص در دانش‌هوایی کشور با هدف شکوفایی هرچه بیشتر این بخش را نیز یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های جدی خود قرار داده است.
 • حفاظت از اطلاعات کاربران مدیون امنیت شبکه‌های فین‌تکی

  دنیای‌اقتصاد: از اول مرداد ماه تا هشتم همین ماه و در عرض یک هفته، دو گزارش ضد و نقیض از نحوه عملکرد هفت ماهه رمز پویا از سوی یکی از استارت‌آپ‌های فعال در حوزه صنعت پرداخت و بانک مرکزی منتشر شد. طبق گزارش منتشر شده از سوی یک شرکت استارت‌آپی آمار تراکنش‌‎های مشکوک درگاه پرداخت اینترنتی این شرکت پس از شروع طرح رمز پویا که در فروردین‌ ماه ۹۹ توسط پلیس فتا استعلام شده، از هر ۱۰هزار تراکنش به نیم کارت رسید، اما اوضاع برای این استارت‌آپ ارائه‌دهنده درگاه پرداخت بانکی، به همین منوال باقی نماند.
 • مجتمع سنگ‌آهن سنگان جزو ۵ معین برتر خراسان‌رضوی

  دنیای اقتصاد: مجتمع سنگ‌آهن سنگان در نشست هم‌اندیشی معین‌های اقتصاد مقاومتی و مسوولیت اجتماعی استان خراسان رضوی، به‌عنوان یکی از ۵ مجموعه اقتصادی برتر این استان معرفی شد. به گزارش روابط‌عمومی ایمیدرو، تاکنون از بین ۲۲۹ معین اقتصادی تعیین شده در سطح استان خراسان‌رضوی و از مجموع ۲۸ شهرستان این استان، چهار شهرستان عملکرد ضعیف، شش شهرستان عملکرد متوسط، هشت شهرستان عملکرد قابل قبول و ۱۰ شهرستان عملکرد مطلوب داشته‌اند. معین شهرستان رشتخوار (مجتمع سنگ‌آهن سنگان) جزو معین‌های برتر استان خراسان‌رضوی محسوب می‌شود. مجتمع سنگ‌آهن سنگان از مجموعه‌های تابعه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران است.
 • فرصت‌های تجاری برای صادرات کفش چرم

  ندا علیزاده: حدود ۵/ ۲۲ میلیارد جفت کفش در سراسر دنیا تولید می‌شود. توزیع جغرافیایی تولید کفش دنیا در آسیا متمرکز است که در این بین چین تقریبا دوسوم بازار صادرات کفش را در اختیار دارد. هرچند ایران یکی از مرغوب‌ترین چرم‌های دنیا را تولید می‌کند، اما اکتفا به صادرات پوست و عدم فرآوری آن مانعی برای تسخیر بازارهای محصولات چرمی همچون کفش به‌شمار می‌رود.
 • استمهال وام‌های بانک صنعت‌ومعدن

  دنیای‌اقتصاد: مطالبات غیرجاری بانکی پاشنه آشیل بانک‌ها است که منابع بانکی را با قفل شدن در دست عده‌ای، از چرخه تسهیلات‌دهی خارج کرده و باعث کاهش قدرت تسهیلات‌دهی بانک‌ها می‌شود. براین اساس همواره بانک‌ها تلاش کرده‌اند با گرفتن تضامین مطمئن، این ریسک‌ها را کم کنند اما در برخی مواقع این تضمین‌ها هم راهگشا نیستند. براین اساس همواره نقطه تمرکز بانک‌ها برای بازگرداندن منابع به چرخه پولی و تسهیلات‌دهی مجدد است.
 • اعلام نرخ سود علی‌الحساب سپرده‌های سرمایه‌گذاری در بانک‌ها

  دنیای‌اقتصاد: پس از اعلام مصوبه بانک مرکزی در خصوص تغییر نرخ سود سپرده‌های بانکی که با هدف حفظ ارزش پول ملی و ایجاد ثبات در نظام پولی و مالی کشور اعلام شد، برخی بانک‌ها به صورت رسمی این نرخ‌ها را اعلام کردند.
 • رشد حق بیمه تولیدی بیمه ما

  دنیای اقتصاد: حق بیمه تولیدی شرکت بیمه «ما» در چهار ماه منتهی به تیر ماه سال‌جاری با ۴۵ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۳۹۲۰ میلیارد ریال رسید. حق بیمه تولیدی شرکت بیمه «ما» در تیر ماه سال ۱۳۹۹ بیش از ۱۶۵/ ۱ میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۵۰ درصد رشد داشته است. بیمه «ما» در چهار ماه ابتدایی سال ۹۹ نزدیک به ۳۹۲۰ میلیارد ریال حق بیمه تولید کرده است که نسبت به رقم ۲۶۹۰ میلیارد ریالی سال ۹۸ بیش از ۴۵ درصد رشد داشته است. این در حالی است که به دلیل مدیریت صحیح ریسک، سهم پرتفوی‌های پر ریسک ثالث و درمان کاهش یافته و تنها ۳۷ درصد از کل پرتفوی تولید شده به این دو رشته بیمه‌ای اختصاص یافته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر