آرشیو روزنامه شماره ۴۹۳۱ دنیای اقتصاد

اخبار کدال - روزنامه شماره ۴۹۳۱

 • بلند پروازی با بال‌های سنگی

  آرمین عبدی/ تحلیلگر بازار سرمایه
  سیمین سعیدی: شرکت‌های بورسی فعال در صنعت سنگ آهن بیش از ۵/ ۷ درصد از ارزش بازار بورس را تشکیل می‌دهند. بررسی وضعیت شرکت‌های تولید‌کننده این محصول استراتژیک نشان می‌دهد عمده‌ شرکت‌های فعال در بازار سرمایه با توجه به طرح‌های توسعه‌ای و نیاز بازار‌ها می‌توانند روندی رو به رشد را تجربه کنند. صورت‌های مالی این شرکت‌ها نیز نشان می‌دهد حتی با وجود محدودیت‌های صادراتی و شیوه‌ نرخ‌گذاری دستوری این شرکت‌ها توانسته‌اند میزان تولید و فروش سال‌های پیشین را تکرار کنند و در خرداد ماه این وضعیت را نسبت به ماه قبل از آن بهبود دهند.
 • گره کور زنجیره نامتوازن فولاد

  محمدجعفر بامودت کارشناس بازار سرمایه
  نقش کلیدی محصولات آهنی و فولادی در توسعه زیرساخت‌ها، راه‌سازی و حمل و نقل، ماشین‌آلات و... سبب شده است زنجیره فولاد در سطح جهان از اهمیت استراتژیک برخوردار باشد. ایران با دارا بودن ۷/۲ میلیارد تن ذخایر شناسایی شده در رتبه نهم دنیا قرار دارد. میانگین عیار سنگ آهن در ایران حدود ۵۶ درصد است که نسبت به میانگین ۴۸ درصدی دنیا در وضعیت مطلوبی قرار دارد و از مزیت رقابتی برخوردار است.
 • بهمن دیزل ٢٢٠ ریال سود تقسیم کرد

  گروه شرکت‌ها: در مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام مجمع پس از تصویب همه موارد مندرج در دستور جلسه و تصویب صورت‌های مالی سال ٩٨ با توزیع ٢٢٠ ریال سود به ازای هر سهم موافقت شد. مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت بهمن دیزل بنا بر اعلام این شرکت و با توجه به ابلاغیه درباره مصوبه ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا با حضور حداقلی شخص حقیقی یا حقوقی روز چهارشنبه هجدهم تیر با صاحبان ۳/۸۷ درصد کل سهام در سالن همایش شرکت بهمن موتور برگزار شد.
 • بهره‌برداری از ظرفیت کارشناسان مرکز در داوری و اختلافات بورسی

  رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، رئیس هیات‌‌مدیره بورس تهران و مدیرعامل بورس تهران با رئیس مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه و رئیس و دبیر کمیسیون توسعه خدمات حقوقی این مرکز در محل مرکز وکلا با یکدیگر دیدار و گفت‌وگو کردند. در این دیدار مقرر شد کمیته‌ مشترکی به‌منظور ساماندهی فعالیت‌های مشترک امور کارشناسی و خدمات وکالتی سازمان بورس و اوراق بهادار و همچنین شرکت‌های تحت نظارت این سازمان در جهت صیانت هر چه بیشتر از حقوق عامه و افزایش اتقان و سرعت و دقت در حوزه‌های خدمات حقوقی تشکیل شود. همچنین بهره‌برداری از ظرفیت وکلا و کارشناسان مرکز در داوری و اختلافات بورسی و شرکت‌های تابعه و تحت نظارت و ارجاع امور کارشناسی به کارشناسان مرکز یا کانون از طریق این دو نهاد ازجمله توافق‌های این جلسه بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر