آرشیو روزنامه شماره ۵۱۷۱ دنیای اقتصاد

اخبار کدال - روزنامه شماره ۵۱۷۱

 • سنگ‌آهنی‌ها روی ریل سودآوری

  الهه ظفری کارشناس بازار سرمایه
  آهن ۸/ ۵درصد از مواد موجود در پوسته‌‌ زمین را تشکیل داده است. ذخایر احتمالی (زمین‌شناختی) سنگ‌‌آهن در دنیا برابر ۳۵۰ میلیارد تن است و استرالیا و اوکراین هر کدام با ۲۰ درصد و چین با ۱۶درصد سه کشور با بیشترین ذخایر احتمالی (زمین‌شناختی) سنگ‌‌آهن در دنیا هستند. به طور کلی به میزان آهن موجود در مقدار مشخصی سنگ‌‌آهن عیار سنگ‌‌آهن گفته می‌شود که بنا بر این چهار حالت مگنتیت با عیار ۴/ ۷۲درصد، سیدریت با عیار ۲/ ۴۸درصد، هماتیت با عیار ۷۰درصد و گوتیت با عیار ۸/ ۶۲درصد از کانی‌های اقتصادی سنگ‌‌آهن به‌شمار می‌آیند. در بین کانی‌های موجود مگنتیت و هماتیت ارزش بیشتری دارند. بر اساس آخرین گزارش‌های موجود ذخایر قابل بهره‌برداری دنیا ۵/ ۱۷۳ میلیارد تن با عیار متوسط ۵۲درصد است. استرالیا (۲۹درصد)، برزیل (۱۸درصد) و روسیه (۱۴درصد) سه کشور با بیشترین ذخایر قطعی سنگ‌‌آهن هستند.
 • کدام شرکت‌ها در مراحل افزایش سرمایه قرار دارند؟

  دنیای‌اقتصاد: طی روزهای اخیر ۵ شرکت بورسی از مراحل افزایش سرمایه خود در سایت کدال خبر دادند. در این ارتباط اعلام‌شد سه شرکت در مرحله نهایی پروسه قانونی افزایش سرمایه و ۲ شرکت دیگر در مرحله صدور مجوز قرار دارند.
 • فروردین کم‌رمق دو شرکت سنگ‌‌آهنی

  دنیای‌اقتصاد: سنگ‌‌آهن یکی از مهم‌ترین سنگ‌های معدنی و ماده‌ای استراتژیک محسوب می‌شود که ایران با داشتن ذخایر غنی آن کشوری مهم در این زمینه است. بیشترین معادن سنگ‌‌آهن کشور در استان‌های یزد، کرمان، مرکزی و خراسان جای گرفته‌اند. مهم‌ترین معادن سنگ‌‌آهن کشور گل‌گهر، سنگان، چغارت، سه چاهون، چادرملو، زرند و چاه گز است. در این گزارش به بررسی عملکرد فروردین‌‌ماه دو شرکت از این صنعت می‌پردازیم.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر