شماره روزنامه ۴۲۷۱
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۲۷۱ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۷۱

 • مدیریت از بروکسل تا پکن

  نویسنده: Erin Meyer مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: HBR: در بخش نخست این مقاله گفتیم که میزان تسلیم شدن مردم هر کشور در برابر قدرت سازمانی، کاملا به فرهنگ آنها بستگی دارد. در نیجریه وقتی یک بزرگ‌تر وارد اتاق می‌شود، کودکان در برابرش زانو می‌زنند (فرهنگ سلسله‌مراتبی). در سوئد شاگردان معلم خود را به اسم کوچک خطاب می‌کنند و این بی‌احترامی تلقی نمی‌شود (فرهنگ برابری).
 • عواقب بهره‌نبردن از هوش دیجیتال

  نویسنده: Claudio Cocorocchia مترجم: مریم رضایی
  منبع: World Economic Forum: جک ما، سرمایه‌دار بزرگ چینی و موسس شرکت علی‌بابا، معتقد است هوش هیجانی (EQ) کلید موفقیت است و حتی از آن بالاتر افراد را نیازمند LQ (یعنی IQ عشق) می‌داند. چه کسی با این جمله موافق باشد و چه نباشد، یک نکته کلیدی در لیست او نادیده گرفته شده است. این نوع هوش تنها برای هدایت همان کسب‌وکاری که خود جک بنیان‌گذارش بوده، لازم و ضروری است. هر چقدر سبک زندگی ما بیشتر به سمت متصل شدن همه چیز به هم می‌رود، هوش دیجیتال یا DQ برای موفقیت فردی و رفاه اجتماعی، اهمیت بیشتری می‌یابد. مشکل این است که بیشتر کشورهای دنیا به‌طور کامل با DQ و اثرات آن آشنایی ندارند.
 • آماده باشید شما بحران خود را انتخاب نمی‌کنید!

  نویسنده: Mark Bonchek، Cara France مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: HBR: کلمه بحران چیزی را به ذهن متبادر می‌کند که به ندرت اتفاق می‌افتد. اما این روزها، بحران‌ها یک وضعیت عادی شده‌اند. برندهایی که تصور می‌کنید نسبت به رسوایی‌ها ایمن هستند، خودشان را در نزاع و مناقشه یافته‌اند. برخی بحران‌ها به سرعت از بین می‌روند و برخی دیگر به نظر نمی‌رسد هرگز حل شوند.زمانی که صحبت از یک بحران به میان می‌آید، هر رهبر سازمانی باید آماده مواجهه با آن باشد. بحران‌ها بنا به ماهیت خود، باعث می‌شوند تا احساسات و هیجان‌ها شدت بگیرند. بنابراین ضروری است که رهبران سازمانی خونسردی خود را حفظ کنند و تصمیمات هوشمندانه بگیرند.

بیشتر