شماره روزنامه ۵۵۲۵
|
آرشیو روزنامه شماره ۵۵۲۵ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۵۵۲۵

 • شکستن کشتی برای ساختن قایق خود

  محمود مزینانی mzfttd@gmail.com
  چه اتفاقی رخ می‌دهد که بعضا افراد و واحدهای فرعی، اقدام به شکستن کشتی برای ساختن قایق خود و عبور از گرداب می‌کنند؟ چرا بین سازمان و کارکنان، گسست در درک موفقیت بروز می‌کند؟ چرا تعارض‌(حتی تضاد) بین واحدها بر سر موفقیت شکل می‌گیرد؟ چرا سازمان‌ها با وجود گردآوری ملزومات رشد و توسعه، در کسب موفقیت با دشواری مواجه می‌شوند؟ چرا آنها در جهت واحد حرکت نمی‌کنند؟ به چه دلیل واحدها هدف‌های مختلفی را دنبال می‌کنند؟ مفهوم «موفقیت یکپارچه: Critical Success» چرا در برخی سازمان‌ها شکل نمی‌گیرد؟ و چرا در برخی سازمان‌ها بروز نمی‌کند؟
 • برای تغییر فرهنگ سازمان از اندازه کم شروع کنید

  مترجم: مرتضی ایراندوست منبع: STRATEGY+BUSINESS
  رهبران سازمانی تاثیرگذار می‌‌‌دانند که موفقیت بلندمدت مستلزم یک فرهنگ سازمانی قوی است که به خوبی با هدف و استراتژی شرکت همسو باشد. همان‌طورکه لو گرستنر مدیرعامل وقت IBM در توصیف تحولی که دهه ۱۹۹۰ آن را در IBM سازماندهی کرد، نوشت:
 • نارضایتی دامداران هلندی از طرح اقلیمی دولت

  میلیون‌‌‌ها گاو، خوک و مرغ کمک کرده‌‌‌اند که هلند نیروی محرکه کشاورزی و دامداری در دنیا باشد. اما حیواناتی که در صادرات ۱۰۵میلیارد یورویی سالانه دامداری این کشور نقش دارند، یک‌کار دیگر هم می‌کنند که چندان خوشایند نیست؛ به میزان هشداردهنده‌‌‌ای از ضایعات آنها نیتروژن منتشر می‌شود.
 • معافیت‌های مالیاتی در مورد مالیات بر درآمد عملکرد

  دكتر احمد شهنيايي، وكيل دادگستري و پژوهشگر حقوق مالي www.shahniaei.ir
  بخش نخست: معافیت‌های مالیاتی از عوامل مهم در تعیین مالیات بر درآمد عملکرد و از عوامل کاهنده مالیات است. در ادامه مطالب پیشین پیرامون تعیین مالیات بر درآمد عملکرد، در این مطلب، نکات مهم و کاربردی در مورد معافیت مالیاتی بیان می‌شود. آشنا شدن صاحبان کسب و کار و مدیران بنگاه‌ها با نکات معافیت مالیاتی به منظور مدیریت پرونده مالیاتی و همچنین تنظیم لوایح و دفاعیات مناسب مالیاتی مفید خواهد بود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر
مدیران خودرو