آرشیو روزنامه شماره ۴۶۳۱ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۶۳۱

 • ۷ روش برای استخدام موفقیت‌آمیز

  مترجم: رویا مرسلی
  منبع: HBR: هیچ کس به اندازه مدیری که یک کارمند را استخدام می‌کند در موفقیت او نقش ندارد. چرا؟ چون مدیر استخدام‌کننده بیش از هر کس دیگر می‌داند که کارمندش برای انجام کارها به چه چیزهایی نیاز و برای رسیدن به بالاترین حد کارآیی‌اش به چه مهارت‌ها، منابع و ارتباطاتی نیاز دارد. همچنین مدیران بیشترین نقش را در آموزش و آماده‌سازی استخدام‌های جدید خود دارند. تحقیقات نشان داده‌اند که داشتن رویه سیستماتیک در آموزش و آماده‌سازی کارمندان سرعت آنها را تا ۵۰ درصد افزایش می‌دهد، و این به آن معناست که آنها سریع‌تر و کارآمدتر می‌توانند به اهداف مطلوب خود دست یابند. مهیا کردن و آموزش کارمندان اگر سازمان یافته باشد می‌تواند نرخ شکست را به میزان قابل توجهی کاهش و مشارکت کارمند را افزایش داده و باعث ماندن افراد در شرکت شود، مدیران هرچه زودتر شروع به حمایت از کارمندان خود کنند بهتر است. زمان بین پذیرش یک پیشنهاد شغلی و شروع به کار منبع با‌ارزشی است که می‌تواند برای شروع فرآیند مورد استفاده قرار گیرد. اما اگر کارمندان از مراحل اولیه مشغول به کار شده‌اند، راه‌های زیادی وجود دارد که بتوان سرعت آنها را افزایش داد. البته، نقطه شروع توجه به «اصول مهیاسازی» است مثل مستندسازی، آموزش سازگاری، فضا، حمایت و تکنولوژی. خوشبختانه بیشتر شرکت‌ها در رابطه با این فاکتورها دارای عملکرد خوبی هستند. آموزش و آماده‌سازی کارمندان جدید مساله مهمی است که کار مدیران از آنجا آغاز می‌شود. در اینجا به ذکر هفت روش برای انجام آن می‌پردازیم:
 • قدرت فوق‌العاده کارآفرینان در کنترل احساسات

  مترجم: هوتسا عسکری نسب
  منبع: Entrepreneur: انسان‌ها دارای احساسات، عواطف و اعتقادات هستند. چگونگی احساسات در هر لحظه قطعا بر انجام کارهای بعدی افراد تاثیرگذار است. در شرایط خوب روحی بر پیشرفت کسب و کار و تهیه فهرستی از انجام کارها، تمرکز می‌کنید. وقتی هم سرحال نیستید تمایلی به انجام کار خاصی ندارید، در عوض ساعت‌ها جلوی تلویزیون به تماشای سریال‌های موردعلاقه می‌نشینید. کارآفرینان موفق، قدرت فوق‌العاده‌ای در کنترل احساسات دارند بنابراین به راحتی به اهداف خود دست پیدا می‌کنند. دائما در حال پیشرفت و ترقی هستند تا شناخت بهتری از خود داشته باشند. خودآگاهی موجب می‌شود تا احساسات منفی، نوسانات عاطفی و احساسی را کمتر تجربه کرده و برای مشکلات راه‌حل‌های مناسب پیدا کنند. برای داشتن کسب و کار پر رونق همچنین غلبه بر چالش‌های احساسی می‌توانید بر مهارت‌های زیر، تمرکز کنید.
 • در عجله هم آرامش به کار ببندید

  مرحله انتخاب یک مرحله کلیدی برای موفقیت شما و شرکت‌تان خواهد بود. اولین قانون مدیریت، انتخاب است. ۹۵ درصد موفقیت هر سازمان یا تجارت به وسیله افرادی که برای آن انتخاب می‌شوند تعیین می‌شود. اگر در انتخاب افراد دچار عجله و شتاب شوید در زمان فراغت حتما از انتخاب خود پشیمان خواهید شد، استخدام‌هایی که همراه با عجله صورت پذیرفته بعدا منجر به ناراحتی و چالش خواهند شد. تصمیم برای استخدام کردن نه تنها وابسته به زندگی و فعالیت‌های شماست، بلکه وابسته به زندگی، پیچیدگی‌ها، رفتارها، شخصیت و مهارت‌های فرد دیگری است.این بخشی از تصمیم‌گیری است که روی زندگی کارمندان و حتی خانواده‌های آنها هم تاثیر و تبعات بسیار زیادی دارد. اگر مجبور به استخدام هستید، برترین قانون این است، آرام و با دقت این کار را انجام دهید.
 • توصیه‌هایی در مورد ارتقای کارکنان برتر

  مترجم: سید‌حسین علوی لنگرودی/alavitarjomeh@gmail.com
  منبع: HRM: یکی از مسوولیت‌ها و دغدغه‌های پیش روی بسیاری از نومدیران و مدیران کم‌تجربه این است که چگونه و با چه ابزاری وارد عرصه پیچیده و گریزناپذیر ارتقای کارکنان بشوند. اگر چه این نگرانی نومدیران کاملا بجاست اما آنها باید بدانند که در بسیاری از شرکت‌های برتر و موفق دنیا موضوع ارتقای کارکنان به خوبی مدیریت می‌شود، چرا که در این شرکت‌ها، مدیران هر بخش به تنهایی نمی‌توانند نسبت به ارتقای کارکنان خود تصمیم بگیرند، بلکه این کار به گروهی به نام کمیته‌ ارتقا سپرده شده است که هر دو سال یک‌بار تشکیل شده و در مورد ارتقای کارکنان تصمیم می‌گیرد. نکته‌ جالب آنکه در این کمیته، مدیران بخش‌های مختلف شرکت حضور دارند اما نمی‌توانند راجع به ارتقای کارکنانی که مستقیم به آنها گزارش می‌دهند، اظهارنظر کنند، اما درباره‌ ارتقای سایر کارکنان حق رای دارند. آنچه در ادامه خواهد آمد، چند توصیه‌ کاربردی در مورد راه‌های جلوگیری از برخورد سلیقه‌ای مدیران با موضوع ارتقای کارکنان و بی‌عدالتی در ارتقای برخی کارکنان نالایق و بی‌توجهی به بهبود جایگاه و پست کارکنان توانمند و کارآمد است که این هدف مهم با برگزاری یک جلسه‌ موفق و موثر ارتقای کارکنان تحقق پیدا خواهد کرد.

بیشتر