آرشیو روزنامه شماره ۴۳۷۵ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۷۵

 • تمرکز بر مشتری؛ راز موفقیت آمازون

  نویسنده: Dave Chaffey مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: Smartinsights: بیست سال است که آمازون را زیر نظر دارم و در کتاب‌هایم، از تجربیات و فعالیت‌های این شرکت به‌عنوان مطالعه موردی استفاده می‌کنم. همه کسب‌وکارها، از کوچک تا بزرگ، از استارت‌آپ‌ها تا شرکت‌های بزرگ بین‌المللی می‌توانند استراتژی دیجیتال این شرکت را الگو قرار دهند و از آن درس بگیرند، به ویژه در زمینه تمرکز بر مشتری، به‌کارگیری تکنولوژی‌های دیجیتال و استفاده از آزمایش، تجزیه و تحلیل به منظور بهبود نتایج.
 • راهکارهایی برای شروع کسب‌وکار در شرایط دشوار اقتصادی

  نویسنده: Katie Adams مترجم: مریم رضایی
  منبع: Investopedia: شروع یک کسب‌وکار جدید کار سختی است و وقتی کشوری در شرایط اقتصادی دشوار قرار می‌گیرد، این کار سخت‌تر هم می‌شود. دلیل آن هم تا حدی این است که وقتی بازارهای اعتباری در تنگنا قرار می‌گیرند، تامین مالی دشوار می‌شود. به همین دلیل صاحبان کسب‌وکارهای کوچک باید طرح‌‌های کسب‌وکاری متناسب با شرایط موجود تهیه کنند. به عبارت دیگر، اگر می‌خواهید سهمی از تامین مالی داشته باشید، باید پیش‌بینی‌های واقع‌بینانه از پولی که در دست دارید، داشته باشید: چقدر پول می‌خواهید وارد کسب‌وکارتان کنید، چقدر پول باید اضافه کنید تا هزینه‌های عملیاتی شما جبران شود و چه کاری باید انجام دهید تا به سود برسید. اگر می‌خواهید به سوی کارآفرینی بشتابید، نکات زیر را در نظر داشته باشید تا در شرایط اقتصادی سخت بتوانید کسب‌وکار موفقی راه‌اندازی کنید.
 • چه کسی مدل جنرال الکتریک را نابود کرد؟

  نویسنده: Benjamin Gomes-Casseres مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: HBR: چه کسی مدل جنرال الکتریک را نابود کرد؟ البته، جنرال الکتریک نابود نشده است و ممکن است به‌عنوان یک شرکت احیا شده و شکوفا شود. شرکت فناوری IBM نیز پس از فروپاشی در دهه ۱۹۹۰ دوباره احیا شد. اما «مدل» جنرال الکتریک از بین رفته است و لیست بلند بالایی از مظنونان احتمالی این اتفاق وجود دارد.

بیشتر