آرشیو روزنامه شماره ۴۲۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۲۹۴

 • پنج گام تا افزایش ارزش پیشنهادی

  مترجم: مریم مرادخانی
  منبع: HBR : در بخش نخست این مقاله گفتیم که مشتریان، هنگام تصمیم‌گیری برای خرید، یکسری معیارها را در نظر می‌گیرند. برخی از این معیارها عینی (objective) هستند و نظر شخصی فرد در آن اعمال نشده است. سایر معیارها ذهنی (subjective) هستند که در سطح بالاتری قرار دارند و کاملا به قضاوت فرد بستگی دارند. سپس گفتیم که میان تصمیم‌گیری‌های B۲C و B۲B تفاوت چندانی وجود ندارد. یعنی فرقی نمی‌کند که محصول خود را مستقیما به مصرف‌کننده بفروشید یا به یک کسب‌وکار. کسب‌وکارها نیز هنگام خرید از شما، معیارهایی را در نظر می‌گیرند.
 • ناامنی اقتصادی چگونه بر نوآوری کارکنان اثرگذار است ؟

  نویسنده: Matt Villano مترجم: مریم رضایی
  منبع: Stanford Business: بر کسی پوشیده نیست که ناامنی اقتصادی می‌تواند به حساب بانکی، ثروت خانوار و وضعیت روانی یک فرد آسیب وارد کند. اما تحقیق تازه‌‌ای نشان می‌دهد که تبعات منفی شرایط اقتصادی مبهم می‌‌تواند قربانی دیگری داشته باشد که به ذهن کسی نرسیده است: نوآوری در میان کارکنان سطوح پایین‌تر شرکت‌های تکنولوژی. تحقیقی که پروفسور شای برنشتاین به همراه دو نفر دیگر انجام داده، به این نتیجه رسیده در میان کارکنانی که قبل از شروع بحران مالی منابع کمتری برای پرداخت وام مسکن خود داشتند و بنابراین بعد از شروع توفان اقتصادی توانایی کمتری برای بازپرداخت این وام داشتند، اثرات رکود اقتصادی شدیدتر است.
 • در سال جدید، نگرش متفاوتی نسبت به شغل‌تان داشته باشید

  نویسنده: Priscilla Claman مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: HBR: طبق تحقیقی که توسط نیویورک تایمز منتشر شد، یک نفر از هر ۴ نفردر هفته اول سال جدید تصمیمات خود برای تغییر را کاملا فراموش کرده‌اند. دنبال کردن برخی تصمیمات برای افراد بسیار ترسناک به نظر می‌رسد. این مورد به‌خصوص در مورد هر تصمیم «سال جدید، شغل جدید» درست است. اگر یکی از افرادی هستید که احساس خستگی می‌کنید و کار بیش از حد شما را از پا درآورده است اما نمی‌توانید خودتان را برای شروع یک جست‌وجوی شغلی دیگر آماده کنید، یک ایده برای شما داریم. چطور است شغل‌تان را حفظ کنید، اما آنچه در کارتان انجام می‌دهید را تغییر دهید؟ این کار به مراتب راحت‌تر از تعویض کارفرمایان است و ممکن است حتی شغل‌تان را دوباره برای شما جذاب سازد.

بیشتر
x