شماره روزنامه ۵۹۵۹
|
آرشیو روزنامه شماره ۵۹۵۹ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۵۹۵۹

 • به شکل سنتی مذاکره کنیم یا دیجیتال؟

  مترجم: مهدی نیکوئی
  مذاکره بخش جدانشدنی برنامه‏‏‏‏‌های کسب و کارها و مدیران آنهاست. در این بین، عصر دیجیتال و فناوری‏‏‏‏‌های آن، ابزارهای بسیاری برای تسهیل مذاکرات فراهم کرده و در عین حال، ضعف‏‏‏‏‌هایی پدید آورده است. امروزه، می‌توان بدون محدودیت‏‏‏‏‌های زمانی و مکانی سنتی، با شیوه‏‏‏‏‌های مختلفی مانند تلفن، تماس تصویری، ایمیل، چت و... به مذاکره پرداخت. با این حال، هر کدام از این ابزارها، ما را از بخشی از علائم و نشانه‏‏‏‏‌های غیرزبانی تعامل محروم می‏‏‏‏‌کند. به عنوان مثال، در تماس تلفنی نمی‌توان چهره و پوشش طرف مقابل را دید یا شیوه دست دادن او را ارزیابی کرد. در عوض، در همان لحظه صحبت کردن، می‌توان پاسخ او و لحن صدایش را شنید و البته فاصله مکانی را برداشت. در این مطلب به دنبال حداکثرسازی منافع ابزارهای دیجیتال و حداقل‏‏‏‏‌سازی معایب آنها هستیم.
 • داووس۲۰۲۴: تکامل کسب‌ و‌کار و آینده ناگفته کوچینگ

  مترجم‏‏‌ها: سید‌محمد اعظمی‏‏‌نژاد، مریم میرصادقی info@infinitesch.com
  دستور کار اجلاس داووس امسال، تمرکز زیادی بر ژئوپلیتیک و اقتصاد جهانی داشت و امکانی برای بررسی فرصت‌‌‌های در کمین شرکت‌ها و افراد در سال ۲۰۲۴ فراهم کرد. در یک هفته‌‌‌ای که اجلاس برگزار شد، تأمل در مورد تصمیم‌گیری کلیدی تحت عنوان «بازسازی اعتماد» فرصت‌‌‌های جدیدی برای همکاری و توانمندسازی به ارمغان آورد. در اجلاس سال ۲۰۲۴، آموخته‌‌‌های بسیاری وجود دارد؛ از ظهور هوش مصنوعی، مقررات آن، و تاثیر آن بر آینده محل کار گرفته تا درگیری‌‌‌های مداوم و اقتصاد جهانی.
 • نوتریبل: نجات بیماران آسیب‏‏‌پذیر با رژیم غذایی مناسب

  مترجم: مریم مرادخانی
  در سال ۲۰۱۷، گزارشگری از «کوامین لیدل» پرسیده بود: «۱۰ سال دیگر خودت را کجا می‌‌‌بینی؟» لیدل سرپرست پرستاری بیمارستانی در شهر سنت لوئیس بود و به تازگی، نامش در لیست ستاره‌‌‌های در حال ظهور زیر ۳۰ سال مجله محلی‌‌‌شان چاپ شده بود. او در پاسخ گفت: «در حال رهبری یک سازمان خدمات درمانی است که از تکنولوژی برای ارائه خدمات و آموزش عادلانه برای همه اقشار استفاده می‌کند.»

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر