• بخش خصوصى را باید توانمند کرد

  مسئله اقتصاد مهم است؛ اقتصاد مقاومتى مهم است. البته اقتصاد مقاومتى الزاماتى دارد. مردمى کردن اقتصاد، جزو الزامات اقتصاد مقاومتى است. این سیاست‌هاى اصل ۴۴ که اعلام شد، می‌تواند یک تحول به وجود بیاورد؛ و این کار باید انجام بگیرد.
 • اقتصاد مقاومتی الگوی بانک دی قرار گیرد

  بانک ارزش‌آفرین دی باید نسبت به دیگر بانک‌ها عملکردی متفاوت داشته باشد، همان‌گونه که در مدت فعالیت خود توانسته در جامعه جا باز کند و خود را به جمع بانک‌های خوب برساند.
 • اقتصاد مقاومتی باید به گفتمان ملی تبدیل شود

  مدیرعامل بانک دی ضمن درخواست از نظام بانکی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، بر مسئولیت بانک دی در این زمینه تاکید و اظهار کرد: اگر بخواهیم اقتصاد مقاومتی عملیاتی بشود باید کیفیت محصولات را بالا ببریم و خود را مخاطب قرار دهیم و بهره‌وری مجموعه خود را افزایش دهیم.
 • فرهنگ سازمانی، زمینه ‏ساز تحول سازمانی

  ابراهیم صفرلکی مدیرکل روابط‏ عمومی بانک دی
  کارکنان یک سازمان پیش از پیوستن به آن، از نهادهای فرهنگی متعددی مانند خانواده، اجتماع و نظام‌های آموزشی تأثیر پذیرفته و این نهادها نگرش‌ها، هویت و رفتار آن‌ها را شکل می‌دهند. زمانی که کارکنان به سازمانی می‌پیوندند، این تأثیرات را با خود به سازمان می‌آورند. به همین دلیل، جداکردن فرهنگ سازمان از فرآیندهای فرهنگی کلان‌تر و فرهنگ عمومی حاکم بر جامعه، دشوار است. با این حال، دانش مدیریت این تفکیک را ضروری می‌داند و بر آن است که با محدود کردن موضوع فرهنگ در سازمان، آن را مانند سایر مؤلفه‌ها مدیریت کند.
 • همبانک دی راه‏اندازی شد

  سامانه همبانک (USSD) بانک دی با کد #۷۶۶* در راستای توسعه خدمات نوین بانکداری الکترونیک توسط کارشناسان معاونت فناوری اطلاعات این بانک راه اندازی شد.
 • سهم ۷/ ۱درصدی بانک دی از نقدینگی کشور

  بانک دی که در هجدهم اردیبهشت ماه امسال هفتمین سالروز فعالیت خود را آغاز می‌کند، توانسته است طی این مدت کوتاه نقش خود را در اقتصاد کشور به اثبات برساند و با برخوردار شدن از سهم حدود ۷/ ۱درصدی از نقدینگی کشور در سال ۹۴ گامی بلند در مسیر ارزش‌آفرینی برای مشتریان خود بردارد. در ادامه این گزارش نگاهی به عملکرد بانک در حوزه‌های مختلف می‌شود که به خوبی نمایانگر رشد صعودی شاخص‌هاست. این روند مثبت که به ویژه در دو سال اخیر نمود بیشتری دارد حاصل تلاش تیمی و گروهی کارکنان جوان این مجموعه است.
 • بانکداری دیجیتال، توسعه سرمایه انسانی متخصص

  عظيم نويد تهراني معاون طرح و توسعه بانک دی
  در دنیای رقابتی امروز هر سازمان با هر اندازه‌ و ماهیت عملکردی، با تغییرات و تحولات سریعی روبرو است و باید فعالیت‌های خود را به گونه‌ای برنامه‌ریزی و مدیریت کند که در محیط پرتلاطم و بازار به شدت رقابتی، موفقیت کسب کرده و تداوم حیات داشته باشد.
 • ارزش آفرینی مستمر برای تامین منافع ذی‏نفعان

  بانک دی آخرین روزهای ششمین سال فعالیت خود را سپری کرده است. این بانک به استناد ماده ۹۸ قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مصوب فروردین ۷۹ و در چارچوب قانون پولی و بانکی کشور مصوب سال ۵۱ قانون عملیات بانکی بدون ربا و بر اساس ماده واحده قانون تأسیس بانک‌های غیردولتی مصوب ۲۱/ ۱/ ۱۳۷۹ و ضوابط مربوط، طبق مقررات بانک مرکزی و قانون تجارت تشکیل و اداره شد و براساس قوانین و مقررات جاری کشور و بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، اساسنامة مصوب شورای پول و اعتبار بانکی، هجدهم اردیبهشت ۸۹ فعالیت خود را آغاز کرد.
 • تحولات ایران در سالی که گذشت

  اقتصاد جهان در سالی که گذشت تحت تاثیر نوسانات بازارهای ارز، بسته‌های محرک اقتصادی در اروپا و ژاپن، دوشنبه سیاه در چین، افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا و سقوط قیمت نفت عملکرد چندان درخشانی نداشت و جمع بندی ارقام نشان می‌دهد که یک سال مأیوس کننده دیگر را از نظر رشد جهانی پشت سر گذاشته است.
 • صنایع متوسط و خرد در اولویت ارائه تسهیلات بانک دی

  معاون اعتبارات و بازاریابی بانک دی ضمن تشریح خط مشی اعتباری بانک در سال ۹۵ از اولویت ارائه تسهیلات به صنایع متوسط و خرد درسال جاری خبر داد.
 • کارکنان؛ مهمترین مزیت رقابتی بانک دی

  مجتبی حیدری معاون سرمایه انسانی و توسعه مدیریت
  در نگرش‌های نوین مدیریت، از منابع انسانی به عنوان یکی از منابع حیاتی سازمان یاد می‌شود که می‌تواند دستیابی به قابلیت‌ها و توانمندی‌های مورد نیاز سازمان، خلق مزیت رقابتی ودستیابی به اهداف استراتژیک کمک کند. به همین دلیل است که سازمان‌ها از منابع انسانی به عنوان کلیدی‌ترین منبع برای رشد، توسعه و موفقیت خود نام می‌برند. با توجه به اهمیت سرمایه‌های انسانی در طراحی استراتژی بانک، معاونت سرمایه انسانی و توسعه مدیریت بانک دی باید به طور منطقی، به عنوان بخشی از عوامل توسعه و اجرای فرایندهای استراتژیک ایفای نقش کند.
 • راهکارهای رفع دغدغه‏های مراجع تقلید درباره معاملات بانکی

  حجت الاسلام دکتر سیدعباس موسویان که به عنوان مهمان ویژه در هشتمین همایش «تحول در نگاه دی» حضور یافته بود، در سخنرانی علمی خود ضمن تشریح دغدغه مراجع درباره معاملات بانکی درباره مباحث اخیری که به نقل از برخی مراجع منتشر شده بود، توضیحاتی ارائه کرد.
 • ایران بهشت سرمایه‌گذاران معدن

  ۳۰۰ شرکت داخلی و خارجی در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی و چهارمین کنگره جهانی معدن شرکت می کنند، این نمایشگاه فرصتی برای مذاکره شرکتهای داخلی و خارجی در فضا پسابرجام است.
 • ظرفیت‌های کارآفرینی و سرمایه‌گذاری در ایران کان‌مین۲۰۱۶

  سروش فولادچي /دبير اجرايي چهارمين كنگره بين المللي معدن و صنايع معدني و ششمين كنفرانس مهندسي معدن ايران
  معدن و صنایع معدنی، نخستین حلقه توسعه هر کشور بوده و کشورمان از غنی ترین منابع زیرزمینی خدادادی بهره‌مند است. بهره برداری از معادن در صورت اعمال مدیریت صحیح می‌تواند زمینه ساز ضمانت امنیت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی شود. از آنجا که معادن در سطح کشور پراکنده اند، در راستای تحقق سیاست اقتصاد مقاومتی موردنظر نظام، توجه به تجهیز و نوسازی آنها هم در حوزه علمی و هم در حوزه فناوری موجب ایجاد فرصت‌های مناسب کارآفرینی و سرمایه گذاری می‌شود. اقتصاد کشور پس از مذاکرات سازنده برجام، نیازمند نوسازی و بازیابی توان خود است که معدن و صنایع مرتبط با آن اولویت بالایی در این امر دارند.
 • نقشه راه معدنی وزارت صنعت در نیمه دوم ۹۵

  محبوبه فکوری
  سیاست‌های معدن و صنایع معدنی در نیمه دوم امسال، موضوع بحث با جعفر سرقینی معاون وزیر صنعت بود. او می‎گوید که استراتژی وزارت صنعت در بخش معدن همان استراتژی قبلی است و تغییری نکرده، اما هدف اصلی در بخش معدن را تکمیل زنجیره‌های تولید و جلوگیری از خام‌فروشی ذکر می‌کند.

ویدئوهای اقتصادی

بیشتر