به گزارش «ایسنا» علی اعطا در مورد آخرین وضعیت آمار بازنشستگان شهرداری تهران گفت: در لیستی که از سوی معاونت منابع انسانی شهرداری تهران در اختیار شورای شهر قرار گرفت، نام ۹۱ نفر قید شده است که نشان می‌دهد ۴۴ نفر از کارکنان شهرداری در هر رده مدیریتی باید به‌زودی از شهرداری تهران خداحافظی کنند. وی با بیان اینکه این لیست در قالب چند جدول به شورا ارسال شده است، گفت: براساس این جداول، ۹۱ نفر از کارکنان شهرداری یا بازنشسته هستند یا مشمول یکی از شرایط بازنشستگی اعم از سن بیش از ۶۵ سال یا سابقه خدمت بین ۳۰ تا ۳۵ سال می‌شوند. اعطا ادامه داد: از بین افرادی که باید از شهرداری تهران خارج شوند، ۲۸ نفر جزء مدیران ارشد همچون معاون شهردار، قائم مقام معاونان شهردار، شهرداران مناطق و... هستند؛ البته از این میان در تغییر و تحولات اخیر دو نفر از این افراد جای خود را به نیروهای جوان داده‌اند.

به گفته اعطا، در جدول شماره ۲ نام افرادی که بازنشسته هستند، اما به دلیل برخورداری از سوابق ایثارگری می‌توانند ادامه خدمت دهند، آمده است که تعداد این افراد در شهرداری تهران هم اکنون ۷ نفر است. از این تعداد ۳ نفر در رده‌های مدیریتی مشغول به کار هستند. سخنگوی شورای شهر تهران همچنین گفت:‌ در جدول شماره ۳ این لیست، اسامی ۳۶ نفر به چشم می‌خورد که بیش از ۳۵ سال سابقه خدمت دارند، اما بازنشسته محسوب نمی‌شوند. اعطا با بیان اینکه در جدول شماره ۴ نیز نام ۳ کارمند قید شده است که سابقه ۳۰ تا ۳۵ سال خدمت دارند و باید بازنشسته شوند، ادامه داد: همچنین چند نفر از کارکنان شهرداری تهران با وجود اینکه نامشان در لیست بازنشستگان است، دارای دستور موقت از دیوان عدالت اداری هستند و شهرداری برای تعیین تکلیف این عده، منتظر صدور رأی دیوان است. محمدعلی افشانی، شهردار تهران نیز که چندی پیش در نشست خبری خود گفته بود شامل مصوبه جدید مجلس درخصوص منع به کارگیری بازنشستگان نمی‌شود، دیروز اعلام کرد باید در این خصوص از مجلس استفساریه گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، هنوز مصوبه مجلس درخصوص منع به کارگیری بازنشستگان روند قانونی خود را طی نکرده که تغییر و تحولات در شهرداری بر اساس این مصوبه آغاز شده است. دو معاون بازنشسته شهردار - حسینی مکارم و حسن رباطی - از شهرداری رفته‌اند و مرتضی حاجی مدیرعامل بازنشسته موسسه همشهری نیز استعفا کرده است. شهردار تهران در نخستین نشست خبری خود با استقبال از این مصوبه مجلس گفته بود لیست بازنشستگان شهرداری را تهیه کرده است و از فردای روز نشست خبری (۷مرداد) اجرای آن را آغاز می‌کند. او که تاکید کرده بود قانون مذکور شامل حال وی نمی‌شود، دیروز در حاشیه جلسه ستاد مدیریت بحران اظهار کرد: هنوز این قانون به تایید شورای نگهبان نرسیده و در صورت ابلاغ آن، شهردار تهران نیز ادامه فعالیتش را منوط به دریافت استفساریه از مجلس شورای اسلامی می‌داند.