آرشیو روزنامه شماره ۵۱۴۲ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۵۱۴۲

 • قیمت داخل ابر ایچیموکو

  شکور علیشاهی / تحلیلگر بازار سرمایه
  در چهار هفته گذشته، شاخص صنعت فلزات اساسی، با حدود ۹ درصد کاهش از محدوده ۹۹۵ هزار واحد به نزدیکی منطقه ۸۹۵ هزار واحدی رسید. روند صعودی کوتاه‌مدتی که در این صنعت از اواسط بهمن ماه آغاز شده بود، به سمت پایین شکسته شده و افرادی که به صعود نمادهای این صنعت امیدوار بودند را نگران کرده است. در روز کاری قبل نیز شاخص این صنعت میانگین متحرک ۵۰ روزه را به سمت پایین قطع کرد که خبر خوبی نیست. از طرفی شاخص هنوز در بالای چهار میانگین متحرک ۹۰، ۱۲۰، ۱۵۰ و ۲۰۰ روزه است که کمابیش نشان می‌دهد احتمال حرکت صعودی در این صنعت وجود دارد.
 • ادامه روند نزولی

  محمد بنیادی / تحلیلگر بازار سرمایه
  شاخص گروه فلزات اساسی پس از رشد محدود در دو ماه گذشته باز هم با صف‌فروش‌های پی در پی مواجه شده است. این موضوع با توجه به ادامه دار بودن قانون دامنه نوسان نامتقارن و به حداقل رسیدن قدرت نقدشوندگی سهام، بیش از پیش صبر فعالان بازار سرمایه را هدف قرار داده است. البته شروع دوباره روزهای قرمز این گروه که در ۹ روز کاری گذشته داشته‌ایم، با توجه به روند نزولی آن و قرار گرفتن روی مقاومت، قابل تصور بود. همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌کنید‌، رشد اخیر دوماهه صورت گرفته در شاخص فلزات اساسی، به‌صورت ساختار زیگزاگی و در قالب یک الگوی اصلاحی بوده است که با رسیدن به سقف محدوده تراکمی اصلاحی شروع به ریزش کرده و باند پایین را رو به پایین شکسته است.
 • کاهش ارزش سهام عدالت

  دنیای‌اقتصاد: در اولین روز از هفته چهارم فروردین،‌ ارزش هر برگه سهام عدالت ۵۳۲هزار تومانی در ادامه روند نزولی خود با کاهش ۹۶/ ۰درصدی به رقم ۹میلیون و ۷۰۱هزارو ۷۸۶تومان رسید. در روز گذشته از بین ۳۷ نماد قرار گرفته در سهام عدالت،‌ ۱۳ نماد حجم مبنای خود را پر نکرده‌اند و قیمت آنها نسبت به روز ماقبل معاملاتی تغییری نداشته است. از مهم‌ترین نمادها می‌توان به «وتجارت» و «اخابر» اشاره کرد. تنها نمادی که قیمت آخرین معامله آن نسبت به روز چهارشنبه هفته گذشته روند صعودی داشت،‌ «ساراب» بود. بقیه نماد‌ها نیز روند منفی روزهای گذشته خود را ادامه دادند. اگر در هفته جاری شیب روند نزولی مانند هفته گذشته باشد،‌ پیش‌بینی می‌شود ارزش هر برگه سهام عدالت به زیر ۹میلیون و ۵۰۰هزار تومان برسد.
 • ۹۰ درصد نماد‌ها قفل در صف فروش

  رضا شاکری تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلو‌خوانی‌ها صف‌های خرید و فروش را به تفکیک صنایع و همچنین پرنوسان‌ترین سهام در بازار مورد بررسی قرار داده است. همچنین نماد‌هایی که حجم معاملات آنها رشدی چشمگیر داشته‌اند شناسایی شده‌اند.
 • حسابداری و تخصیص سرمایه در بورس

  احمد‌امیری حسابرس
  به سبب محدود بودن منابع، مردم سعی می‌کنند از آنها محافظت کنند، به‌طور کارآمد آنها را به مصرف برسانند و کسانی را که می‌توانند به‌طور کارآمد از آنها استفاده کنند، شناسایی و تشویق کنند. از طریق استفاده کارآمد از منابع، استاندارد زندگی ما ارتقا پیدا می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر