آرشیو روزنامه شماره ۴۹۳۱ دنیای اقتصاد

اخبار روند - روزنامه شماره ۴۹۳۱

 • سناریوهای پیش‌روی بورس

  شکور علیشاهی / کارشناس بازار سرمایه
  روند کلی شاخص بورس اوراق بهادار تهران، صعودی برآورد می‌شود. در هفته گذشته این شاخص با شکستن برخی مقاومت‌های تخمین زده شده حدود ۷/ ۸ درصد افزایش داشت و از عدد یک میلیون و ۶۱۲ هزار و ۹۰۲ واحد به عدد یک میلیون و ۷۵۳ هزار و ۶۵۷ واحد رسید. این آمار نشان می‌دهد که شتاب افزایش قیمت‌ها نسبت به هفته پیش کاهش داشته و بیم آن می‌رود در هفته جاری روند صعودی شاخص با مشکلاتی روبه‌رو شود.
 • سرنوشت شاخص در دست ETF‌های دولتی

  محمدحسین کیانی / تحلیلگر بازار سرمایه
  این روز‌ها در بازار،‌ سهم‌های بزرگ و به اصطلاح شاخص‌ساز با لیدری چند شرکت بزرگ تمام نگاه‌ها را به خود جلب کرده‌اند. به‌منظور بررسی روند کلی بازار،‌ شاخص ۳۰ شرکت بزرگ که همبستگی بالایی با شاخص کل دارد، شاخصی مهم محسوب می‌شود. روند حرکت این شاخص همواره کانالیزه بوده و در یک‌سال اخیر با قدرت سقف کانال‌ها را شکسته و به سمت اهداف بالاتر صعود کرده است.
 • فشار فروش در روند کلی بازار

  رضا شاکری / تحلیلگر بازار سرمایه
  تابلو خوانی با بررسی روند‌های معاملات در بازار سهام، به شناسایی معاملات خاص و تحولات در بازار سهام می‌پردازد. این بررسی‌ها نشان می‌دهد مارون و کلوند با قدرت بالای خرید در روز گذشته مواجه شده است. همچنین یک نماد دیگرکه ۷۰درصد انتقال سهم در آن از حقوقی به حقیقی آمده، معرفی شده است.
 • سبد پیشنهادی - ۱۳۹۹/۰۴/۲۱

  «دنیای‌اقتصاد» سبدهای پیشنهادی نهادهای مالی دارای مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار را با هدف تسهیل دسترسی عموم سرمایه‌گذاران منتشر می‌کند. طبیعتا «دنیای‌اقتصاد» هیچ مسوولیتی در قبال این سبدهای پیشنهادی ندارد و مسوولیت هرگونه معامله بر مبنای آن بر عهده سرمایه‌گذاران است. عموم نهادهای دارای مجوز از سازمان بورس می‌توانند سبدهای پیشنهادی خود را برای انتشار به روزنامه «دنیای‌اقتصاد » ارائه دهند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر