مصطفی طاهری در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت درباره ضرورت اجرای قانون ساماندهی صنعت خودرو، گفت: واردات خودرو از سال ۹۷ محدود شد و با توجه به اینکه تولید داخلی نیز طی سال‌های ۹۷ تا ۱۴۰۰ سیر نزولی پیدا کرد، عرضه خودرو نسبت به تقاضا کاهش چشمگیری داشت.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کاهش تولید خودرو موجب ایجاد یک نیاز انباشته شد و در کنار این موضوع عدم واردات نیز بر کمبود عرضه افزود و هرچند دولت سیزدهم تلاش کرد این فاصله را کمتر کند؛ اما همچنان خودروسازان، مردم و دولت از وضع قیمت و بازار خودرو ناراضی هستند و گلایه‌های بسیاری در این حوزه وجود دارد.

وی اضافه کرد: بیشترین نارضایتی مردم از نحوه ثبت‌نام برای خرید خودرو از کارخانه، افزایش قیمت خودرو در زمان تحویل و دیگر کارشکنی‌هاست که با توجه به این مشکلات، قانون ساماندهی صنعت خودرو در مجلس یازدهم تصویب شد اما به‌درستی اجرا نشد. این نماینده مردم در مجلس دوازدهم درباره ضرورت تولید خودروی اقتصادی، تصریح کرد: مقرر بود خودروسازان در این زمینه سرمایه‌گذاری کنند تا اقشار کم‌درآمد جامعه نیز بتوانند صاحب خودرو شوند، اما کم‌کاری‌ در این حوزه مشهود است.