عزیزی با انتقاد از کیفیت خودروهای تولید داخل ادامه داد: نبود بازار رقابتی در خودروسازی کشور باعث شده پیشرفتی در این بخش نداشته باشیم؛ به‌طوری‌که شاهد هستیم مردم برای همین خودروهای فعلی صف کشیده و ظرف یک ساعت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان خودرو به فروش می‌رسد؛ طبیعی است که در چنین شرایطی خودروسازان داخلی تمایلی در به روز و باکیفیت‌تر کردن محصولات خود نخواهند داشت.

عضو کمیسیون اجتماعی با یادآوری توانمندی متخصصان داخلی در حوزه‌های مختلف، تاکید کرد: چطور ممکن است متخصصان ایرانی در حوزه هوافضا، تکنولوژی هسته‌ای، موشک‌های نقطه‌زن بالستیک با برد ۲ هزار تا ۳ هزار و ۵۰۰کیلومتر و سلول‌های بنیادی حرفی برای گفتن داشته باشند؛ اما در خودروسازی نتوانیم محصول باکیفیت تولید کنیم، واقعیت آن است که ما در خودروسازی در دنیا حرفی برای گفتن نداریم؛ به‌طوری‌که همچنان شاهد تولید خودروهای با مصرف سوخت بالا، ایمنی پایین و آلاینده هستیم.

وی ادامه داد: خودروهای داخلی ۱۰ تا ۱۲ درصد مصرف سوخت دارند درحالی‌که در دنیا خودروهایی تولید می‌شوند که مصرف سوخت ۴ درصدی داشته و در عین حال باکیفیت‌تر، ایمن‌تر، مشتری‌پسندتر و با گارانتی بالاتر هستند. دولت اگر هزینه همین اختلاف مصرف بنزین را پرداخته و از خودروهای پاک حمایت کند، هم آلودگی کمتر خواهد شد و هم اینکه مردم از خودرو ایمن استفاده خواهند کرد.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم در ادامه تاکید کرد که مجلس با قوت از طرح ساماندهی بازار خودرو حمایت می‌کند.  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی درباره لزوم نظارت مجلس بر حسن اجرای طرح ساماندهی بازار خودرو در صورت تبدیل شدن به قانون تاکید کرد: وظیفه مجلس این است که بعد از تصویب قانون از مسیر دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کل کشور ناظر بر اجرای قانون بوده و دولت را مکلف به اجرای آن کند.