شماره روزنامه ۵۸۳۲
|

 • افزایش تولید و صادرات فولاد در بازار آرام

  دنیای‌اقتصاد- سارا اصغری: فولادسازان در نیمه نخست سال‌جاری، بازار به نسبت آرامی را پشت‌‌‌سر گذاشته و با وجود محدودیت‌های مصرف انرژی، این فصل را به گونه‌‌‌ای مدیریت کردند که بتوانند افزایش تولید و صادرات را برای خود نسبت به سال گذشته رقم بزنند.
 • ثبت سومین رکورد تولید ماهانه در سال ۱۴۰۲ توسط صبا فولاد خلیج فارس

  مدیرعامل شرکت صبا فولاد خلیج فارس از ثبت رکورد جدید تولید ماهانه در این کارخانه در شهریور ماه سال‌جاری خبر داد و گفت: صبا فولاد خلیج فارس در ۶ ماه نخست سال موفق به ثبت ۶ رکورد تولید شامل سه رکورد تولید ماهانه در فروردین، خرداد و شهریور ماه و سه رکورد تولید روزانه شده است.
 • اخذ تصمیم‌‌‌های هوشمندانه برای تحقق رشد تولید

  مدیرعامل شرکت فولاد هرمزگان گفت: با توجه به محدودیت‌های برق در نیمه نخست سال و محدودیت‌های گاز در زمستان، نیازمند اخذ تصمیم‌‌‌های هوشمندانه و بهنگام متناسب با نیاز شرکت هستیم تا علاوه بر گذر از این وضعیت، همچنان سرآمد رشد تولید در صنعت فولاد کشور باشیم.
 • سوخت‌رسانی انقلاب چهارم صنعتی به معدن‌کاری

  دنیای‌اقتصاد- سید سجاد موسوی: با گسترش اینترنت داده در ابعاد بزرگ و قابل تحلیل، به عنوان سرریز انقلاب چهارم صنعتی رویکردهای سنتی تولید جای خود را به روندهای پیشرو داد و ترکیب روبات‌‌‌‌ها، کنترل از راه دور، فناوری خودران و هوش مصنوعی فضای متفاوتی پیش‌‌ ‌‌روی بنگاه‌‌‌‌ها قرار داده است؛ بر این اساس کشورهایی مانند استرالیا، چین، کانادا و... با شتاب فراوان به سوی هوشمندسازی معدن پیش می‌‌‌‌روند و پیش‌بینی شده که حجم بازار معدن‌کاری دیجیتال از حدود ۹‌هزار و ۳۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۹، به بیش از ۲۳ هزار‌‌‌‌میلیون دلار در سال ۲۰۲۷ برسد.
 • کسب تقدیرنامه دو ستاره جایزه ملی تعالی نگهداری توسط سیمیدکو

  به گزارش روابط عمومی شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد، پس از ارزیابی‌‌‌های انجام شده در ششمین دوره جایزه ملی تعالی و نگهداری ایران در سال ۱۴۰۲ در رسته تخصصی مدیریت نگهداری دارایی‌‌‌ها، شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد (سیمیدکو) موفق به کسب تقدیرنامه دو ستاره شد.
 • «مهدی آباد» به شبکه سراسری برق متصل شد

  مجتمع معدنی سرب و روی و باریت مهدی‌آباد به شبکه برق سراسری کشور، متصل شد. به گزارش روابط عمومی مجتمع سرب و روی و باریت مهدی‌آباد حمید رضا حمایت مدیر این مجتمع از اتصال کارخانه‌های فرآوری مهدی آباد به شبکه برق سراسری کشور خبر داد.حمایت افزود: به منظور تامین برق طرح احداث کارخانه فرآوری سرب و روی مهدی آباد، پست ۳۳/ ۱۳۲/ ۴۰۰ کیلوولت بهادران در فاصله ۲۷ کیلومتری مجتمع ایجاد شده است.
 • لزوم تزریق به موقع نقدینگی به طرح‌‌‌های توسعه‌‌‌ای

  رئیس هیات‌مدیره شرکت فولاد هرمزگان گفت: نقدینگی مانند خون در رگ‌‌‌های سازمان است و تزریق به موقع آن به طرح‌‌‌های توسعه‌‌‌ای منجر به پویایی شرکت و ایجاد توازن و صرفه‌‌‌جویی اقتصادی خواهد شد. مصطفی عطایی‌‌‌پور در حاشیه بازدید اعضای هیات‌مدیره شرکت فولاد هرمزگان از طرح‌‌‌های توسعه‌‌‌ای شرکت در گفت‌‌‌وگو با خبرنگار روابط عمومی با اشاره به برنامه‌‌‌ریزی‌‌‌های صورت گرفته برای اجرای طرح‌‌‌های توسعه‌‌‌ای، بیان کرد: هیچ طرح توسعه‌‌‌ای بدون برنامه‌‌‌ریزی و زمان‌بندی به ثمر نمی‌‌‌رسد. بنابراین برای توسعه باید برنامه مدونی داشته باشیم تا بتوانیم به اهداف و استراتژی‌‌‌ها دست یابیم.
 • تلاش برای تقویت ایران در معدن‌کاری زئولیت

  ایرنا: مشاور معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: زئولیت سمنان در راه بین‌المللی شدن و تشکیل اوپک زئولیت در دستور کار است و تلاش می‌شود دبیرخانه اوپک زئولیت هم در ایران ایجاد شود.
 • حمایت شستان از ارزش سهام و برنامه فجر برای افزایش ۳۰ درصدی توان تولید

  در ابتدای سال بود که خبر خرید نزدیک ۵۳‌درصد سهام فولاد امیرکبیر کاشان توسط شستان و تبدیل شدن به یکی از بازیگران عرصه ورق گالوانیزه کشور منتشر شد.
 • اولویت سود‌سازی شرکت‌ها

  در حالی که بازیافت بار اقتصادی بیشتری نسبت به تولید از مواد بکر به سیستم‌‌‌ها وارد می‌‌‌کند برای نجات زمین و مدیریت زباله‌‌‌ها باید در برنامه گنجانده شود. راه‌‌‌حل کلیدی تولید زباله کمتر است. در دنیایی که سالانه ۰۱/ ۲میلیارد تن زباله شهری تولید می‌‌‌کند، که حداقل ۳۳‌درصد آن به شیوه‌‌‌ای ایمن از نظر زیست‌‌‌محیطی مدیریت نمی‌شود، بازیافت به‌‌‌عنوان یک خط دفاعی حیاتی در برابر تخریب محیط‌‌‌زیست مطرح است.
 • بازدید رئیس هیات عامل ایمیدرو از مجتمع سیمیدکو

  به گزارش روابط عمومی سیمیدکو، جلسه هم‌‌‌اندیشی سرمایه‌گذاران پهنه صنعتی و معدنی سنگان با حضور محمدرضا موثقی‌نیا، معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو در مجتمع سنگ‌‌‌آهن سنگان برگزار شد.
 • سیاست تکمیل‌‌‌کننده زنجیره تولید در پتروشیمی‌‌‌ها، اشتغال‌زا است

  مدیرعامل پتروشیمی آبادان گفت: سیاست مورد تاکید دولت مبنی بر تکلیف پتروشیمی‌‌‌ها در زمینه تکمیل زنجیره تولید، منجر به گسترش صنایع پایین‌‌‌دست، اشتغال‌زایی و جلوگیری از خام‌فروشی می‌شود.
 • ۳حلقه مفقوده در تولید مقاطع برنجی

  دنیای اقتصاد- سارا اصغری: صنعت مقاطع برنجی، یک صنعت مادر در کشور به‌‌‌شمار می‌‌‌رود که کاملا یک صنعت بومی‌‌‌شده است. تولیدکنندگان این صنعت با تولید بین ۱۰۰ تا۱۲۰‌هزار تن در سال تامین نیاز داخل را برعهده دارند و علاوه بر آن نیز در راستای صادرات نیز گام برمی‌‌‌دارند. البته این تولیدکنندگان با چالش‌‌‌هایی همچون مالیات ارزش‌‌‌افزوده، بازگردان ارز صادراتی و.... روبه‌‌‌رو هستند که مجال رشد را برای آنها سخت کرده است.
 • تولید سرب و روی، روی لبه تیغ

  دنیای‌اقتصاد: شرکت‌های معدنی و صنعتی تولید سرب و روی در کشور با تمام ظرفیت خود کار نمی‌کنند. این واحدها با مسائلی روبه‌رو هستند که هم تولید و هم صادرات آنها را با چالش‌های بسیاری همراه می‌سازد. در این راستا برخی فعالان این حوزه معتقد هستند که بیشتر مشکلات آنها ناشی از دستورات دولتی و وضع قوانینی است که بدون نظرخواهی بخش خصوصی انجام می‌گیرد.
 • عبور نخستین گمانه اکتشافی معدن انگوران از عمق ۷۰۰ متری

  مدیر مجتمع سرب و روی انگوران اعلام کرد: نخستین گمانه اکتشافی این معدن (زیرمجموعه شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران)، از عمق ۷۰۰ متر عبور کرد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر
مدیران خودرو