آرشیو روزنامه شماره ۴۹۹۴ دنیای اقتصاد

اخبار بازارچه - روزنامه شماره ۴۹۹۴

 • رشد قیمت برنج و تخم‌مرغ فراتر از نرخ تورم

  دنیای‌اقتصاد-فزرین محمدی: اعمال شدیدترین تحریم‌ها و فضای بسته اقتصادی در حوزه بین‌الملل باعث شده است که اقتصاد خرد ایران و به‌تبع آن سفره خانوار با تلاطم‌های شدیدی همراه باشد. شیوع ویروس کرونا و کوچک‌تر شدن اقتصاد و محدودیت‌های اجباری در برخی کسب‌وکارها بر این مشکلات افزود تا جایی که سفره‌های ایرانی در بازه زمانی کمتر از سه‌ماه شاهد حذف برخی اقلام خوراکی هستند.
 • مصرف گوشت قرمز ۳۵ درصد کاهش یافت

  نمودار قیمتی یکساله امروز بازارچه به گوشت قرمز اختصاص دارد. گوشت قرمز جزو اولین اقلامی بود که بعد از اعمال تحریم‌ها جهش قیمتی داشت و هیچ‌کدام از ما افزایش نرخ گوشت قرمز از کیلویی ۶۰ هزار تومان به ۱۴۰ هزار تومان را فراموش نکرده‌ایم. دلیل اصلی افزایش قیمت گوشت گرانی نهاده‌های دامی و البته حضور دلالان در بازار گوشت کشور بود. قیمت گوشت گوساله در مردادماه پارسال ۹۰ هزار تومان نرخ‌گذاری شد و گوشت گوسفندی در همین مدت ۹۹ هزار تومان به فروش رسید که البته قیمت تا انتهای سال گذشته گوشت گوساله تا کیلویی ۸۰ هزار تومان هم پایین آمد. گوشت گوساله در فروردین ماه امسال به نرخ کیلویی ۸۵ هزار تومان و گوشت گوسفندی ۱۰۰ هزار تومان نرخ‌گذاری شد که گوشت گوساله با ۲هزار تومان افزایش به ۸۷هزار تومان رسید و گوشت گوسفندی بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار تومان به فروش رسید. البته فروشگاه‌ها گوشت قرمز را بیش از این میزان می‌فروشند و آمارها حاکی از افت ۳۵ درصدی مصرف گوشت قرمز دارد.
 • مبل‌‌سازان در آستانه تعطیلی و بیکاری

  علیرضا عباسی /رئیس اتحادیه درودگران و مبل‌سازان
 • قیمت کیف؛ دو برابر پارسال

  قیمت کیف از سال گذشته حداقل دوبرابر شده است، البته نرخ محصولات برند بیش از این مقدار صعود کرده و همراه با نرخ ارز نسبت به ابتدای سال سه برابر شده است. به گفته تولیدکنندگان، دلیل اصلی گرانی این محصولات افزایش هزینه‌های تولید اعم از حمل‌ونقل، مواد اولیه و دستمزد است. البته بازار به سبب شیوع کرونا از ابتدای سال با رکود همراه بود و فروشندگان نیز سعی دارند قیمت‌ها را پایین نگه دارند که به فروش برسد، اما نرخ ارز و بازار نمی‌گذارد. قیمت برخی از انواع کیف چرم در جدول زیر آمده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر