آرشیو روزنامه شماره ۵۰۱۲ دنیای اقتصاد

اخبار بازارچه - روزنامه شماره ۵۰۱۲

 • فروش لباس بنگلادشی به اسم پوشاک ترکیه

  دنیای اقتصاد:: در سبد خانوار ایرانی پس از مواد غذایی، پوشاک از اولویت دوم برخوردار است و به‌طور خاص پوشاک کودکان و نوجوانان. اما با کاهش قدرت اقتصادی مردم دیگر اولویت‌ها فقط بر روی کاغذ است و حتی این صنعت که در سالهای اخیر به واسطه ممنوعیت سفت و سخت واردات و به صرفه نبودن خرید کالای خارجی در حال جان گرفتن بود، نتوانست از دام کرونا فرار کند و شاید اینطور بتوان گفت که شیوع این بیماری آن هم در شب عید تیر خلاصی بود بر پیکر این صنعت.
 • کاهش فروش ۵۰ درصدی لوازم خانگی

  مهر: رئیس اتحادیه لوازم خانگی با بیان اینکه کاهش قدرت خرید مردم موجب ریزش ۵۰ درصدی فروش لوازم خانگی نسبت به پارسال شده است، گفت: قیمت‌های کنونی بازار «گران» است و مربوط به «گرانفروشی» نمی‌شود.
 • دلایل عدم‌کاهش قیمت میوه

  فارس: قیمت میوه در بازار به‌رغم قول مسوولان برای تنظیم بازار و کاهش قیمت‌ها همچنان صعودی است و دسترسی اقشار متوسط به این‌گونه محصولات سخت‌تر شده است.
 • قیمت لوزام خانگی همچنان صعودی

  لوازم خانگی از آن دسته اجناسی است که با هر نوسان نرخ ارز به میزان قابل توجهی گران می‌شود. به گفته ناظران بازار، قیمت لوازم خانگی از ابتدای سال به طور متوسط ۴۰ درصد افزایش داشته است. همچنین به‌دلیل نرخ‌های گزاف بازار تقاضا به سمت جنس قاچاق بیشتر شده است. مشاهدات خبرنگاران «دنیای اقتصاد» نشان می‌دهد مولفه گارانتی در خرید مردم کم اهمیت شده و در صورت تمایل هم می‌توانند همان کالای قاچاق را توسط شرکت‌های داخلی گارانتی کنند.
 • احتمال کاهش قیمت گوجه فرنگی

  نمودار قیمتی یک‌ساله بازارچه امروز به نرخ گوجه فرنگی اختصاص دارد. قیمت این قلم از صیفی‌جات در پاییز ۹۸ با جهشی ناگهانی از کیلویی ۳ هزار تومان به بالای ۱۰هزار و ۷۰۰ تومان رسید. امسال هم همین اتفاق افتاد و گوجه فرنگی در هفته اخیر تا کیلویی ۹ هزار تومان هم فروخته شد. به گفته رئیس اتحادیه بارفروشان، دلیل این افزایش قیمت بارندگی‌های روزهای گذشته است. دلیل دیگر این نوسان تعطیلات و کاهش میزان بارگیری در مبدأ و همچنین صادرات نام برده شده است. گوجه فرنگی به‌عنوان یکی از اقلام مهم صیفی‌جات مصرفی خانوارها امسال را با کیلویی ۶ هزار تومان شروع کرد و در شهریور به ۳ هزار تومان رسید. به گفته ناظران بازار، انتظار می‌رود با عرضه محصول مزارع جنوب و تاکستان در روزهای آینده قیمت گوجه فرنگی به تعادل برسد و در میوه‌فروشی‌های مرکز شهر با قیمت کیلویی ۵ تا ۶ هزار تومان فروخته شود.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر