آرشیو روزنامه شماره ۵۰۰۲ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۵۰۰۲

 • تولید شمش طلا در سطح استانداردهای جهانی

  دنیای اقتصاد: مجتمع طلای موته در زمینه استانداردسازی شمش طلا اقدامات مناسبی انجام داده، به‌گونه‌ای که این مجتمع توانست شمش تولیدی خود را از نظر کیفی و عیار به سطح جهانی برساند. علیرضا طالاری، مدیرعامل مجتمع طلای موته بابیان اینکه در ۶ماه نخست سال جاری ۱۶درصد از برنامه تولید در نظر گرفته ‌شده جلوتر هستیم، گفت: در مدت یادشده ۱۶۲ کیلو طلا در این مجتمع تولید شد. این در حالی است که طبق برنامه باید ۱۴۰ کیلو تولید صورت می‌گرفت. وی افزود: در واقع مجتمع طلای موته در مدت یادشده ۵۸ درصد برنامه تولید موردنظر برای سال جاری را انجام داده است. طالاری با اشاره به اینکه امسال نسبت به تولید مدت مشابه سال قبل عقب هستیم، تصریح کرد: اما راندمان مجتمع با رشد ۲ درصدی نسبت به سال گذشته مواجه است. برنامه مجتمع برای تولید در سال‌جاری حدود ۲۸۰ کیلوگرم است که نسبت به سال گذشته شاهد کاهش تولید خواهیم بود و این کاهش به خاطر افت عیار ماده معدنی است. وی تاکید کرد: مشکلی در معدن وجود ندارد؛ اما باقیمانده ذخیره به نحوی است که عیار ماده معدنی که وارد کارخانه می‌شود، کم شده است. به گفته وی، میانگین عیاری که طی سال جاری و سال‌های آینده به کارخانه ارسال خواهد شد، حدود یک و نیم پی پی‌ام است.
 • تولید کاتد مس به ۶۴۰ هزار تن می‌رسد

  سارا اصغری: صنعت مس یکی از صنایعی است که در آینده چشم‌انداز بسیار مطلوبی برای آن متصور است. با جایگزین شدن خودروهای الکتریکی در دنیا و همچنین توسعه زیرساخت‌ها در برخی کشورها، استفاده از این فلز رشد چشمگیری را به دنبال خواهد داشت. ایران با داشتن ذخایر غنی از کانسارهای مس ظرفیت بالایی برای توسعه این صنعت را در اختیار دارد. این صنعت استراتژیک در ایران، علاوه بر ارزآوری حاصل از صادرات، می‌تواند توسعه صنعتی شایسته‌ای را برای کشور رقم بزند. ازاین‌رو می‌توان چشم‌انداز بسیار روشنی را برای آینده صنعت متصور بود.با توجه به برنامه جامع ملی مس که از سوی شرکت ملی صنایع مس ایران انجام‌ گرفته است، ایران درصدد است که جایگاه برخی از کشورهایی که در رده‌های بالاتری در حوزه‌های مختلف قرار دارد را پشت سر گذاشته و سهم خود را در زمینه تولید فلز سرخ افزایش دهد.
 • عملکرد اعتباری یک‌ساله بانک سینا

  فاطمه بهادری: میزان تسهیلات اعطایی بانک سینا در دوره یک‌ساله منتهی به ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۹ معادل ۲۳۷ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال بوده که نسبت به دوره قبل حدود ۷۵ درصد رشد داشته است. همچنین عملکرد این بانک در سطوح بین‌المللی نشان از رشد ۱۴۵ درصدی کارمزد خریدوفروش ارز، رشد یک هزار و ۴۸۶ درصدی کارمزد ضمانت‌نامه‌های ارزی و رشد ۲۱۲ درصدی خالص درآمدها دارد.
 • برگزاری هفتمین همایش بهره‌وری معادن و صنایع معدنی ایران

  دنیای اقتصاد: دبیر جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی ایران اعلام کرد: هفتمین همایش بهره‌وری معادن و صنایع معدنی ایران با شعار بهره‌وری؛ بنیان رقابت‌پذیری در اقتصاد مقاومتی در ۱۸ آبان برگزار می‌شود.
 • بازار رمز ارزها، امن می‌شود

  دنیای اقتصاد: هرچند که بلاک‌چین یا زنجیره بلوکی، بستری امن برای مبادله سریع و آسان ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود اما آنها همچنان در امان نیستند. مفقودی و سرقت‌ رمز ارزها، ۵ درصد از این بازار بزرگ را تشکیل می‌دهد. همین موضوع انگیزه‌ای برای گروه علمی- ‌پژوهشی آورکلاک به مدیریت بهزاد قاسمی، متخصص در حوزه امنیت سایبری و رمزارز شد تا در نشستی خبری در خصوص وضعیت صنعت رمزارزها در جهان و آینده آن در دنیا و ایران، از محصولات نرم‌افزاری و دستاوردهای خود رونمایی کرده و استاندارد جدیدی در زمینه‌ امنیت تراکنش‌های رمزارز، ارائه کنند. رمزارز به شکلی از پول‌ و دارایی مالی مجازی گفته می‌شود که با رمزنگاری برای تراکنش‌های مالی بدون نیاز به بانکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع ارزها توسط مرکز خاصی کنترل نمی‌شوند و با فراتر رفتن از محدودیت‌های جغرافیایی، سریع و مقرون به‌صرفه‌ مبادله می‌شوند.
 • ذوب‌آهن اصفهان امسال از زیان انباشته خارج می‌شود

  دنیای اقتصاد: مدیرعامل شرکت ذوب‌آهن اصفهان با اشاره به روند کنونی فروش در این شرکت عنوان کرد: در ۶ ماه ابتدای سال ۹۹ نسبت به سال گذشته، این شرکت موفق به تحقق ۷۵هزار و ۶۵۸میلیارد ریال درآمد فروش شده است که با این روند مناسب «ذوب» قطعا در سال‌جاری از زیان انباشته خارج و موفق به توزیع سود خواهد شد. به گزارش روابط عمومی شرکت ذوب‌آهن اصفهان، منصور یزدی زاده بر اساس گزارش‌های ارسالی در سامانه کدال گفت: در این صورت شرایط شرکت برای ارتقا از بازار فرابورس به بازار بورس نیز در سال آتی فراهم خواهد شد و با تحقق این موضوع حمایت از سهام این شرکت نیز افزایش خواهد یافت.
 • جهش تولید در شهرک‌های کشاورزی

  دنیای اقتصاد: رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس در جلسه با مدیرعامل و هیات‌مدیره و مدیران شرکت شهرک‌های کشاورزی با تشکر از اقدامات انجام‌شده، تقویت شرکت شهرک‌های کشاورزی به‌منظور بهره‌مندی از ظرفیت‌های کشور برای تامین امنیت غذایی و تحقق جهش تولید، توسعه صادرات، و ایجاد اشتغال، بالاخص افزایش بهره‌وری از منابع با به‌کارگیری تکنولوژی و فناوری‌های نوین و ایجاد زنجیره ارزش و صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی در شهرک‌ها را بسیار بااهمیت خواند. بر همین اساس برای روان‌سازی امور و رفع موانع قانونی توسعه شهرک‌های کشاورزی، تهیه طرح یک‌فوریتی توسط کمیسیون کشاورزی را در دستور کار قرار داده است.
 • فرصت طلایی برای صادرات دمنوش‌های ایرانی

  سعیده نبی‌زاده: امروزه تنوع در تولید چای و دمنوش‌های ایرانی به حدی افزایش‌ یافته که بازارهای جهانی به استفاده از این محصولات به‌شدت علاقه نشان داده و به‌راحتی دمنوش‌های ایرانی را می‌توان در بازارهای دنیا پیدا کرد و این در حالی است که شاید دو دهه قبل بسیاری نمی‌دانستند دمنوش چیست؟ دمنوش‌های تولیدشده توسط زیرمجموعه‌های شرکت دیلمان از اقبال مناسبی در ایران و بازارهای جهانی برخوردار هستند و آن‌طور که مدیرعامل این شرکت نیز می‌گوید برنامه‌های مهمی ‌برای حضور تولیدات این شرکت در بازارهای آمریکا و اروپا ریخته شده است.
 • پیشرفت «شهاب» همسو با توسعه فناوری

  دنیای‌اقتصاد: با اینکه شرکت لوازم برقی شهاب بیشتر با تلویزیون‌های LED و انواع مانیتورهایش شناخته می‌شود، ولی این شرکت ۶۰ ساله طی سال‌های اخیر با توسعه سبد لوازم‌خانگی تلاش می‌کند تا خانه‌های ایرانی را با انواع لوازم خانگی با کیفیت ایرانی بیاراید. از شروع فعالیت مرکز اولیه رادیو شهاب در سال ۱۳۲۴ زمان زیادی گذشته است و این نخستین گام‌ها در صنایع لوازم صوتی و تصویری در کشور بود. از دهه‌ ۱۳۴۰ که تلویزیون تازه راه خود را در اکثر خانه‌ها پیدا کرده بود انواع تلویزیون‌های شهاب که توسط این شرکت تولید می‌شد به یادگار مانده‌اند.تغییرات تکنولوژی نه تنها باعث عقب‌ماندگی شهاب نشد، بلکه این شرکت همگام با پیشرفت فناوری در جهان محصولات خود را برای سازگاری با ذائقه مصرف‌کننده داخلی ارتقا داد. از تولید نخستین تلویزیون‌ها با تله‌تکست فارسی گرفته تا تولید انواع تلویزیون‌های D۳، LED، CURVE با برند شهاب و ONSTAR که باعث شده بتوان شهاب را پیشگام در تولید تلویزیون در کشور دانست.
 • بحران کرونا در کشتی‌های کروز تی‌یو‌آی

  دنیای اقتصاد: شرکت کشتی‌های کروز تی‌یو‌آی مستقر در آلمان گزارش داد که خدمه سوار بر یکی از کشتی‌های این شرکت که در حال گردش در جزایر یونان بوده‌اند، در ابتدا آزمایش کووید-۱۹ آنها مثبت اعلام‌ شده بود، اما در آزمایش مجدد، نتایج منفی نشان داده شد.
 • نمایشگاه تخصصی ماشین‌های کشاورزی و سیستم‌های آبیاری درگلستان

  دنیای‌اقتصاد: مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان گلستان گفت: شانزدهمین نمایشگاه تخصصی ماشین‌های کشاورزی، تجهیزات و سیستم‌های آبیاری گلستان AGRIGOL در مساحتی به محدوده ۸ هزار مترمربع در فضای مسقف و باز نمایشگاهی از ۸ مهر به مدت چهار روز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در محل دائمی شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان گلستان برگزار شد.
 • پرداخت تسهیلات بانک توسعه صادرات به دانش‌بنیان‌ها

  دنیای اقتصاد: بانک توسعه صادرات ایران به شرکت‌های دانش‌بنیانی که از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی می‌شوند، تسهیلات ارائه می‌دهد. بر اساس آمار موجود بالغ ‌بر ۵ هزار و ۴۰۰ شرکت دانش‌بنیان در کشور وجود دارد که عمدتا متمرکز در تهران و چند مرکز استان است و همه شعب بانک توسعه صادرات تسهیلات شرکت‌های دانش‌بنیان را ارائه می‌دهند. بانک توسعه صادرات نیز در سال گذشته، بالغ‌بر یک هزار و ۸۵۰میلیارد ریال تسهیلات در حوزه‌های فناوری اطلاعات، برق و الکترونیک، دارو، ابزار دقیق و ... به شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت کرد و در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و تاکید بر حمایت حوزه‌های تولید مواد ضدعفونی‌کننده، کیت‌های تشخیص و... شرکت‌های دانش‌بنیان مرتبط، در اولویت تامین مالی قرار دارند.
 • راه‌اندازی نخستین واحد مستقل ارزی بانک کارآفرین

  دنیای‌اقتصاد: نخستین واحد مستقل ارزی بانک کارآفرین راه‌اندازی شد. محمدرضا فرزین مدیرعامل این بانک در آیین افتتاح نخستین واحد مستقل ارزی با تاکید بر استراتژی بانک کارآفرین مبنی بر تمرکززدایی از فعالیت‌های ارزی و بین‌المللی خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد جدید مبنی بر توسعه فعالیت‌های ارزی و بین‌المللی و گسترش مبادلات بانکی با بانک‌های بزرگ جهان، خوشبختانه در بخش ارزی و بین‌المللی کارنامه موفقیت‌آمیزی داشته‌ایم و یکی از نقاط قوت بانک کارآفرین از ابتدای تاسیس تاکنون ارائه خدمات ارزی متنوع در کوتاه‌ترین زمان ممکن به مشتریان است.
 • وضعیت مطلوب بیمه البرز در سطح توانگری مالی

  دنیای اقتصاد: شرکت بیمه البرز برای هشتمین سال متوالی در عالی‌ترین سطح توانگری مالی قرار گرفت. بر اساس بررسی صورت‌های مالی سال ۱۳۹۸، بیمه البرز سال ۱۳۹۸ نیز با کسب نسبت توانگری ۱۳۸ درصد در سطح یک توانگری و وضعیت مطلوب قرار گرفت. این گزارش حاکی است بر اساس اعلام بیمه مرکزی، شرکت بیمه البرز از سال ۱۳۹۱ تاکنون توانسته است سطح یک توانگری مالی را در بین شرکت‌های بیمه کسب کند. بر اساس این گزارش، شرکت بیمه البرز در شهریورماه امسال سرمایه خود را از مبلغ ۴ هزار میلیارد ریال به ۱۵ هزار میلیارد ریال افزایش داد و با افزایش ۲۶۱ درصدی سرمایه به بزرگ‌ترین شرکت بیمه کشور از لحاظ سرمایه تبدیل شد. بنابراین گزارش شرکت‌های دارای سطح یک توانگری مالی، شرکت‌هایی هستند که برای ایفای تعهدات خود در مقابل بیمه‌گزاران از توانایی کافی بالای ۱۰۰ درصد برخوردارند.
 • تراز عملیاتی مثبت بانک ملت در شهریورماه

  دنیای‌اقتصاد: تراز عملیاتی بانک ملت در شهریورماه امسال با رقم ۷/ ۱هزار میلیارد تومان مثبت شد. به‌گزارش «دنیای‌اقتصاد» بانک ملت به‌عنوان دومین بانک بزرگ بورسی با انتشار گزارش عملکرد شهریور و ۶ ماه سال، از ثبت تراز عملیاتی مثبت ۷/ ۱ و ۹/ ۶ هزار میلیارد تومانی در ترازنامه خود خبر داد. بنابر این گزارش، بانک ملت با سرمایه ۷/ ۲۰هزار میلیارد تومانی به‌عنوان دومین بانک بزرگ بورسی، گزارش فعالیت ششمین ماه دوره مالی منتهی به اسفند ۹۹ خود را منتشر کرد. بر این اساس، «وبملت» در این مدت ۳/ ۳ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از تسهیلات پرداختی شناسایی و ۵/ ۱ هزار میلیارد تومان سود سپرده‌گذاری پرداخت کرده که با این حساب در ششمین ماه سال ۹۹ تراز عملیاتی مثبت ۷/ ۱ هزار میلیارد تومانی را ثبت کرده است. این بانک طی ۶ ماه سال جاری نیز با کسب ۸/ ۱۴ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از تسهیلات پرداختی و پرداخت ۹/ ۷ هزار میلیارد تومان سود سپرده‌گذاری، موفق به ثبت تراز عملیاتی مثبت ۹/ ۶ هزار میلیارد تومانی شده است که نسبت به دوره مشابه قبل ۲۶ و ۱۶ درصد افزایش داشته‌اند.
 • عرضه «معین کارت» از سوی بانک پارسیان

  دنیای اقتصاد: بانک پارسیان محصول جدید خود تحت عنوان «معین کارت» را عرضه کرد. این اقدام به‌منظور تحقق مسوولیت اجتماعی، جذب کمک‌های مردمی بـه نفـع سازمان‌های خیریه و تکمیل زنجیره ارزش خدمات بانک پارسیان با مشارکت شرکت تاپ و سازمان زندان‌ها صورت گرفته است. بنابراین گزارش مشتریـان و خیرین بانک پارسیان می‌توانند از طریق سود سپرده‌های کوتاه‌مدت خود نسـبت به پرداخت کمک‌های نقـدی به سازمان‌های خیریه و عام‌المنفعه همچون سازمان هلال‌احمر، سازمان زندان‌ها و... اقـدام کنند. این گزارش می‌افزاید: بانک پارسیان پیش ‌از این هم با موسسات خیریه از جمله سازمان بهزیستی کشور، کمیته امداد امام‌خمینی (ره)، انجمن بیماران کلیوی و ام‌اس ایران، حمایت از بیماران سرطانی، پرداخت تسهیلات ازدواج، خوداشتغالی و کارآفرینی و... به‌عنوان اقدامات انسان‌دوستانه و عام‌المنفعه مشارکت داشته است.
 • تولید کیت‌های تست کرونا در آرتمیس پلاستیک

  دنیای‌اقتصاد: شرکت قالب‌گیری تزریقی آرتمیس پلاستیک در ابتدای شیوع ویروس کرونا به ساخت ماسک‌ روی آورد و اکنون نیز در حال ساخت کیت‌های تشخیص کرونا است تا بتواند نقش خود را در ردگیری این بیماری ایفا کند.
 • استقبال از خودروی برقی بی‌وای‌دی

  دنیای اقتصاد: تقاضا برای خرید خودروهای لوکس برقی در چین، بزرگ‌ترین بازار خودرویی جهان روبه افزایش است و در این میان شرکت بی‌وای‌دی از ثبت ۴۰ هزار تقاضا برای خرید سدان برقی لوکس خود با نام «هان» خبر داده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر