از روز چهارشنبه هفته گذشته، بالاخره پس از حدود یک‌ ماه بحث و بررسی بر سر «افزایش قیمت خودروهای داخلی آری یا نه؟» مجوز افزایش قیمت محصولات دو خودروساز بزرگ توسط ستاد تنظیم بازار، به عنوان متولی امر قیمت‌گذاری خودروها، تصویب و به خودروسازان ابلاغ شد. براین اساس ۱۸‌درصد افزایش قیمت خودروها اعمال و قیمت‌های جدید نیز اعلام شد.

اکنون که قیمت‌‌ محصولات خودروسازان مشمول افزایش قیمت ۱۸‌درصدی و قیمت‌های جدید اعلام شد؛ هر یک از این دو خودروساز به صورت جداگانه یک روز را برای عرضه فروش محصولات خود به صورت متداوم تا پایان سال در نظر گرفته‌‌اند. بر این اساس ‌دوشنبه‌های ایران‌‌خودرویی ‌و ‌سه‌‌شنبه‌های سایپایی‌ در راه است. ایران‌‌خودرو در این رابطه اعلام کرده است که بر اساس سیاست‌های وزارت صمت در افزایش عرضه خودرو و تنظیم بازار، برنامه‌های فروش هفتگی محصولات خود را از هفته آینده، دوشنبه‌ها به مرحله اجرا در خواهد آورد.

البته طبق برنامه‌‌ریزی‌‌های صورت گرفته از پیش، برنامه فروش فوق‌العاده این هفته ایران‌‌خودرو دیروز اجرا شده است، اما فروش هفتگی‌‌های این گروه صنعتی از هفته آینده، دوشنبه‌ها خواهد بود.

در این رابطه، بابک رحمانی، معاون بازاریابی و فروش گروه صنعتی ایران خودرو‌ نیز اظهار کرد: با تحقق برنامه‌های افزایش تیراژ تولید، تا پایان سال۱۰۰‌هزار دستگاه خودرو بیشتر از تعهدات و در قالب فروش فوق‌العاده به بازار عرضه خواهیم کرد. روزهای دوشنبه به صورت ثابت، ‌‌ برنامه‌های فروش در قالب‌‌ فروش فوق‌العاده، پیش‌‌فروش یک‌ساله و همچنین مشارکت در تولید اجرا خواهد شد.

 وی از پیش‌‌فروش یک‌ساله و مشارکت در تولید ۸۰‌هزار دستگاه خودرو تا پایان سال خبر داد و گفت: با توجه به برنامه‌‌ریزی‌‌های صورت گرفته پس از اصلاح قیمت‌ها و رویکرد افزایش عرضه، ‌‌ انتظار می‌‌رود بازار خودرو در ماه‌های پایانی سال، ‌‌ به تعادل برسد.

سید جواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا نیز در رابطه با اجرای طرح‌های فروش هفتگی سایپا اعلام کرد: در راستای تحقق برنامه‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت برای کنترل قیمت‌ها در بازار خودرو و با راهبری وزیر صنعت، معدن و تجارت که برنامه‌های متفاوتی برای کنترل و تنظیم بازار خودرو تدوین شده و یکی از آنها عرضه مداوم و مستمر خودرو توسط خودروسازان کشور است، گروه سایپا از هفته پیش‌رو تا پایان سال هر سه‌‌شنبه یک طرح عرضه خودرو شامل فروش فوق‌العاده، پیش‌‌فروش یک‌ساله و مشارکت در تولید اجرا خواهد کرد.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند