محمدعلی قادری بیان کرد: از هفته گذشته تاکنون نزدیک به ۱۲۰ خودرو از خانواده رنو فاکتور شده که شامل ۴۰ دستگاه ساندرو، ۴۰ دستگاه استپ وی و حدود ۴۰ دستگاه تندر پلاس بوده است.  قادری با بیان اینکه تا پایان سال ۱۲ هزار دستگاه خودرو از خانواده رنو را به مشتریان تحویل خواهیم داد، گفت: برای حدود سه‌هزار و ۴۰۰ نفر از متقاضیان خرید خودرو از خانواده رنو دعوت‌نامه ارسال شده و این مشتریان تکمیل وجه کرده‌اند که برحسب برآوردهای انجام شده، خودرو‌های این افراد تا ۲ ماه آینده تحویل داده می‌شود.  وی افزود: همچنین تا پایان این هفته به ۸ هزار و ۵۰۰ مشتری دیگر اطلاع خواهیم داد که خودرو خود را چگونه از سایپا تحویل خواهند گرفت.

معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا اظهار کرد: در بدبینانه‌ترین حالت اطمینان داریم که تعداد ۱۲ هزار خودرو گروه رنو شامل پارس تندر، استپ وی و ساندرو را تا پایان سال جاری تحویل می‌دهیم. وی در پاسخ به این پرسش که تعهد سایپا در بخش محصولات خانواده رنو چه تعداد است، گفت: ۴۸ هزار تعهد ایجاد کرده‌ایم. وی با بیان اینکه سایپا توان تحویل ۱۲ هزار دستگاه از محصولات تعهد شده رنو را دارد، افزود: با توجه به محدودیت در پاسخگویی به تعهداتمان در قبال مشتریان، با غربالگری، این ۱۲ هزار نفر انتخاب شدند. قادری گفت: بر این اساس مشتریانی که در یک سال گذشته محصولات رنو را از این خودروسازی تحویل گرفته‌ و دوباره اقدام به ثبت نام کرده‌اند، از اولویت تحویل خارج شدند. معاون بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه سعی کرده‌ایم در این غربالگری مصرف‌کنندگان واقعی و نهایی را پیدا کنیم، گفت: بنابراین کسانی که چند درخواست برای خرید خودروهای خانواده رنو داشته‌اند،از اولویت تخصیص خارج شده‌اند. وی با تاکید بر اینکه خریدهای سبدی نیز از اولویت تخصیص خارج شده است، بیان کرد: تا پایان روز چهارشنبه هفته جاری به تمام ۱۲ هزار نفری که قرار است خودرو رنو تحویل بگیرند، اطلاع‌رسانی می‌شود.  قادری در پاسخ به این پرسش که چه برنامه‌ای برای ۳۶ هزار تعهد باقی‌مانده دارید، گفت: برای این مشتریان هم پیشنهادهایی داریم که امیدوارم ظرف دو تا سه هفته آینده آنها را اعلام ‌کنیم. وی بیان کرد: سود تاخیر این مشتریان نیز محاسبه و پرداخت خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه اغلب تعهدات سایپا به مشتریان، در سال ۹۶ ایجاد شده، گفت: حدود ۸۰ درصد تعهدات ما به مشتریان رنو مربوط به سال گذشته است و بقیه تعهدات ایجاد شده، به امسال اختصاص دارد. این مقام مسوول در گروه خودروسازی سایپا اظهار کرد: رنو برای تولید سال ۹۷ برنامه تولید ۱۸۰هزار دستگاهی را پیش‌بینی کرده بود، اما ناگهان اعلام کرد که از ایران می‌رود.