آرشیو روزنامه شماره ۴۳۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار بانک و بیمه - روزنامه شماره ۴۳۳۴

 • دو محرک سلب آرامش بازارها

  دنیای اقتصاد: روز گذشته، سکه تمام بهار آزادی به آستانه مرز دو میلیونی رسید و دلار در بازار غیررسمی به کانال ۶ هزار و ۳۰۰ تومان نزدیک شد. در سومین روز هفته، سکه افزایش ۴۷ هزار تومانی را به ثبت رساند و به بهای یک میلیون و ۹۹۹ هزار تومان رسید. سکه در مقاطعی از روز نیز وارد کانال دو میلیونی شده بود. هم زمان روز گذشته قیمت دلار در بازار غیررسمی از فاز کاهشی خارج شد و با بالا آمدن از مرز ۶۱۰۰ تومان تا محدوده ۶ هزار و ۲۸۰ تومان رشد کرد.
 • تجدید دوره بحران اقتصادی ونزوئلا

  دنیای اقتصاد: «نیکولاس مادورو» در شرایطی جایگاه سیاسی خود به عنوان رئیس جمهوری ونزوئلا را حفظ کرد که اقتصاد این کشور در شرایط بحرانی به سر می‌برد. شاخص‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در بدترین وضعیت تاریخی هستند و پیش‌بینی‌ کارشناسان و نهادهای بین‌المللی همگی از وخامت روزافزون بحران در کاراکاس حکایت دارند.
 • رشد دلار با تعلیق جنگ تجاری

  دنیای اقتصاد: شاخص دلار آمریکا روند صعودی هفته‌های گذشته خود را در اولین روز هفته بازارهای جهانی با صعود به رکورد جدیدی از سر گرفت. شاخص دلار برای نخستین مرتبه در سال جاری میلادی از مرز ۹۴ واحدی عبور کرد و طلای جهانی را به قیمت ۱۲۸۲ دلاری عقب راند. مهم‌ترین عاملی که به تقویت ارزش دلار در بازار جهانی منجر شد، اعلام نتیجه مثبت مذاکرات تجاری میان آمریکا و چین بود. براساس بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، چین واردات سالانه ۲۰۰ میلیارد دلاری از ایالات متحده را پذیرفت. سیگنال پایان جنگ تجاری محتمل میان این دو کشور به سود شاخص دلار تمام شد؛ چرا که این توافق تجاری در نهایت به کاهش کسری تراز تجاری سنگین آمریکا منجر می‌شود. از آنجا که کسری تراز تجاری ایالات‌متحده، یکی از نگرانی‌های اصلی اقتصاددانان محسوب می‌شد، افزایش صادرات آمریکا به بزرگ‌ترین بازار مصرف‌کنندگان دنیا، چشم‌انداز اقتصادی این کشور را تقویت کرده و شاخص دلار نیز به تبعیت از این رویکرد تقویت شد.
 • پرداخت ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به عشایر

  ایبِنا: رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: طی سه سال اخیر، ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به عشایر پرداخت شد. وی افزود: در بحث تحریم‌های اقتصادی، اگر چه عشایر دچار مشکلاتی شدند و فشارهای اقتصادی بر آنان وارد شد؛ اما در مسیر زندگی و تولیدات آنان خللی وارد نشد. قندالی گفت: همه تلاش و فعالیت عشایر تولید است، آن هم تولیداتی که بخش زیادی از آن متکی به خود است و ذائقه هر ایرانی مشتاق مصرف آن است.
 • ساخت مرکز فوریت‌های پزشکی در سرپل‌ذهاب از سوی بانک سامان

  گروه بنگاه‌ها: کلنگ احداث دبستان رحمان و مرکز فوریت‌های پزشکی شهرستان سرپل‌ذهاب در مراسمی با حضور مدیران ارشد بانک سامان و مقامات محلی بر زمین زده شد.
 • سرمایه‌گذاری بانک پارسیان در طرح فولاد سبزوار

  گروه بنگاه‌ها: رئیس سندیکای فولاد گفت: مشارکت بانک پارسیان به‌عنوان نماینده بخش خصوصی در طرح پارس فولاد سبزوار و استفاده از مدیران و مهندسان متخصص و توانمند داخلی از مهم‌ترین عواملی است که پیشرفت این طرح را تسریع می‌کند به گزارش روابط عمومی بانک پارسیان، وی با اشاره به دولتی بودن برخی طرح‌ها بیان کرد: حضور بخش خصوصی به‌خصوص بانک پارسیان در سرمایه‌گذاری این طرح‌ها به منزله کیفیت و موفقیت طرح است و ورود نکردن بخش دولتی و حضور پررنگ بخش خصوصی به‌عنوان بارقه امیدی در اقتصاد کشور است.
 • حمایت بانک صادرات از تولید و اشتغال پایدار در استان اصفهان

  گروه بنگاه‌ها: حمایت از بخش‌های مختلف تولیدی و صنعتی، کمک به حفظ اشتغال پایدار و تامین مالی صنایع بزرگ و مادر در کنار توجه به رسالت‌های اجتماعی در مناطق کمتر توسعه یافته از جمله اهداف و برنامه‌های بانک صادرات ایران در استان اصفهان طی سال ٩٦ بوده است.
 • راهکار دولت برای مبارزه با فقر

  معاون اول رئیس‌جمهور از تمرکز دولت برای زدودن چهره خشن فقر از جامعه خبر داد و گفت: دولت در تلاش است برای افزایش رفاه عمومی جامعه، اقتصاد کشور را بزرگ کند.
 • تامین مالی ۱۳۰ میلیون یورویی بانک صنعت و معدن در فولاد مادکوش

  گروه بنگاه‌ها: طرح فولاد مادکوش با تسهیلات ارزی ۱۳۰ میلیون یورویی بانک صنعت و معدن از محل منابع صندوق توسعه ملی در شهرستان بندرعباس در حال اجرا است.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بانک صنعت و معدن، با بهره‌برداری از طرح یاد شده که مراحل پایانی نصب ماشین‌آلات و تجهیزات را سپری می‌کند، امکان تولید سالانه ۵/ ۲ میلیون تن مواد اولیه زنجیره تولید فولاد (گندله) و اشتغال مستقیم ۳۶۰ نفر فراهم می‌شود.براساس این گزارش، برای ۲۵ طرح فولادی که ازسوی بانک صنعت و معدن تامین مالی شده جمعا ۳میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو اختصاص یافته است و با بهره‌برداری کامل از آنها برای ۹ هزار و ۹۰۰ نفر شغل ایجاد می‌شود.
 • ساخت مجتمع تجاری با سرمایه بانک دی

  گروه بنگاه‌ها: در مراسمی با حضور رئیس هیات‌مدیره بانک دی، عملیات ساخت بزرگ‌ترین مجتمع تجاری، فرهنگی، تفریحی در شهر رشت آغاز شد.
 • موافق استعفای مدیرعامل نبودیم

  گروه بنگاه‌ها: جلسه هیات عامل موسسه اعتباری کوثر عصر روز یکشنبه گذشته به ریاست جواد فهیمی‌پور برگزار شد.به گزارش روابط عمومی موسسه کوثر، جواد فهیمی‌پور عضو هیات‌مدیره و قائم‌مقام مدیرعامل، با اشاره به استعفای مدیرعامل موسسه اعتباری کوثر گفت: بر خلاف میل و علاقه باطنی اعضای هیات‌مدیره و به‌منظور حفظ منافع موسسه و رعایت حقوق سهامداران، با استعفای عیسی رضایی از مدیریت عاملی موسسه موافقت شد.فهیمی‌پور تصریح کرد: رضایی همچنان عضویت و نایب رئیسی هیات‌مدیره موسسه اعتباری کوثر را بر عهده دارد.وی افزود: تا انتخاب مدیرعامل جدید از سوی هیات‌مدیره؛ تمامی امور، وظایف محوله و کاری کارکنان طبق روال گذشته و براساس سلسله مراتب سازمانی و دستورالعمل‌های صادره ادامه خواهد یافت.
 • بیمه حکمت صبا ۱۴ شعبه‌ای شد

  گروه بنگاه‌ها: شعبه سمنان بیمه حکمت صبا با حضور مدیرعامل، معاونین و مدیران این بیمه و مسوولان لشکری و کشوری افتتاح شد.به گزارش روابط عمومی بیمه حکمت صبا، مختار رحیمی‌مدیر امور شعب بیمه حکمت، در مراسم افتتاح این شعبه با بیان اینکه بیمه در همه بخش‌های زندگی یاری رسان خانواده‌های ایرانی است، گفت: استفاده صحیح از بیمه، پیامدهای نامطلوب اقتصادی را به حداقل رسانده و موجب استحکام بنیادهای اقتصادی می‌شود.در ادامه محمود سبزی معاون تحقیق و توسعه بازار بیمه حکمت صبا، ضمن ارائه آماری از صنعت بیمه کشور گفت: با توجه به جمعیت ۸۰ میلیونی کشور، صنعت بیمه نتوانسته سرویس خاصی را برای مردم تعریف و عملیاتی کند. وی افزود: با توجه به میانگین کل ضریب نفوذ بیمه در کشور، سهم سمنان از این میانگین پایین‌تر است و شرکت بیمه حکمت می‌تواند با ارائه خدمات بیمه‌ای چهره به چهره بازار سهامداری خود را به‌صورت مطلوب حفظ کند.در ادامه رضا زیاری رئیس شعبه سمنان بیمه حکمت صبا، گزارشی از عملکرد شعبه و وضعیت بیمه در استان محل خدمت خود را ارائه کرد.
 • اطلاعیه بانک رفاه کارگران درباره اختلالات بانکی اخیر

  گروه بنگاه‌ها: بانک رفاه کارگران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به‌دلیل به‌روزرسانی سیستم‌های نرم‌افزاری، اختلالاتی در مراودات بانکی برخی مشتریان بانک رفاه کارگران در ۳۰ اردیبهشت (یکشنبه گذشته) ایجاد شد.به گزارش روابط عمومی بانک رفاه، در بخشی از این اطلاعیه ضمن عذرخواهی از مشتریان آمده است: به اطلاع می‌رساند از همان ساعات اولیه اقدامات لازم صورت پذیرفته و مشکلات ایجاد شده مرتفع شد.
 • تمدید فروش اقساطی آپارتمان‌های شرکت سرمایه‌گذاری مسکن

  گروه بنگاه‌ها: بانک مسکن از تمدید زمان مشخص شده برای اعطای تسهیلات فروش اقساطی تدریجی آپارتمان‌های شرکت سرمایه‌گذاری مسکن در سال ۹۷ خبر داد.
 • فنون مذاکرات اثربخش و مهارت‌های ارتباطی

  دنیای‌اقتصاد: یک دوره آموزشی با عنوان «فنون مذاکرات اثربخش و مهارت‌های ارتباطی» روز پنج‌شنبه سوم خردادماه به مدت چهار ساعت ازسوی «دنیای‌اقتصاد» برگزار می‌شود.به گزارش واحد آموزش «دنیای‌اقتصاد» می‌دانیم که حتی اگر ایده‌ها، تولیدات و توانمندی‌های فوق‌العاده‌ای داشته باشیم، اما بلد نباشیم آن را با بیان شیوا و موثر به دیگران ارائه و عرضه کنیم، نتیجه‌ای نخواهیم گرفت.در بسیاری از کشور‌های پیشرفته و حتی در حال توسعه دنیا، مهارت‌های ارتباطی، سخنرانی و فن مذاکره به‌عنوان یک ابزار بسیار کاربردی و ضروری، آموزش داده می‌شود.
 • نرخ بیکاری کشورهای OECD ثابت ماند

  نرخ بیکاری کشورهای سازمان توسعه و همکاری اقتصادی بدون تغییر نسبت به ماه گذشته و در سطح ۴/ ۵ درصد باقی ماند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر