طبع این لیمو سرد می باشد و به دلیل همین طبع سرد و خواص فراوانی که دارد، مصرف آن برای گرم مزاج ها به خصوص در فصل گرم سال ضروری می باشد.

همان طور که گفته شد، با توجه به طبع سرد لیمو ترش مصرف آن به سرد مزاج ها توصیه نمی شود، زیرا باعث ضعف در سیستم عصبی، گرفتگی عضلات، سرفه، نفخ و درد مفاصل می شود.

از خواص لیمو ترش می توان به موارد زیر اشاره نمود :

مصرف لیمو برای درمان تب بسیار موثر می باشد. باعث می شود تا معده تقویت شود و کبد را پاکسازی می کند. همچنین شربت آبلیمو حرارت بدن را پایین می آورد و خستگی را رفع می کند. مصرف مداوم این محصول سموم بدن را دفع و سر درد ناشی از گرمازدگی را برطرف می کند.

ضمنا، می توانید برای درمان گلودرد، آب لیمو ترش را با مقداری عسل مخلوط کنید و صبح به صورت ناشتا میل نمایید. ضمنا، طبع لیمو ترش این میوه پرخاصیت، یبوست را در افراد گرمی مزاج رفع می کند. همچنین مشکلاتی مانند تورم، قرمزی، گرفتگی صدا و حلق، خارش ته حلق یا حنجره، تنگی نفس و جوش را بهبود می بخشد.

شایان ذکر می باشد، افرادی که دارای ضعف اعصاب می باشند و سرد مزاج هستند، به هیچ عنوان از لیمو ترش و حتی دیگرخوردنی های ترش مصرف نکنند.

چای لیمو عمانی

به بسیاری از افراد که دچار بیماری قلبی هستند توصیه می شود که دم کرده چای با لیمو عمانی را میل کنند؛ زیرا این چای موجب جلوگیری از تصلب شرایین و گرفتگی عروق می گردد؛ لیمو ترش تازه در مقایسه با لیمو عمانی دارای خواص یکسانی بوده به جز تفاوت در مقدار ویتامین C که در لیموی تازه بیشتر وجود دارد.

این محصول سرشار از کلسیم و پتاسیم می باشد و به جذب بیشتر آهن غذا کمک می کند؛ چای لیمو عمانی مقوی معده و ضد نفخ است و می تواند یک اشتها آور خوب باشد؛ در ضمن با تقویت سیستم ایمنی بدن کمک شایانی به درمان بسیاری از بیماری ها می کند.

لیمو عمانی

به عنوان یک پاک کننده دستگاه گوارشی می توانید از خواص چای لیمو عمانی با چای سبز بهره مند شوید، این ترکیب می تواند به درمان یبوست کمک کرده و سایر مشکلات معده را درمان نماید؛ املاح و ویتامین های لیمو عمانی در کنار مواد مغذی موجود در چای سبز می تواند به عنوان درمان خانگی در پیشگیری از بیماری ها مورد استفاده قرار بگیرد.

به عنوان یک آرام بخش اعصاب لیمو عمانی خشک در چای بسیار مفید می باشد و مانع از افزایش فشار و غلظت خون می گردد؛ به دلیل ترکیبات قوی موجود در لیمو عمانی خشک با چای، به عنوان یک عامل سم زدا شناخته شده که می تواند با تمیز کردن روده به دفع مواد زائد و سایر سموم کمک کند؛ این محصول دارای مواد معدنی متعددی مانند آهن، فسفر، اسید آمینه، اسید فولیک بوده که می تواند به تسکین بسیاری از بیماری ها منجر شود.

لیمو شیرین خوردن در خواب

به طور کلی باید به این مسئله اشاره کنیم که حضرت یوسف در تعبیر دیدن خواب میوه اشاره به روزی حلال کرده است و به این دلیل دیدن لیمو شیرین می تواند خوش یمن باشد؛ تحلیل های عمیقی که در ورای خواب وجود دارد بسیار رایج است که بدون شک ممکن است گاهی پس از بیداری نظر شما را جلب کرده است.

باید به این موضوع توجه کنید که خواب ممکن است بر 5 دسته ی کلی تقسیم شود که دسته اول تا سوم خواب هایی بوده که بر اثر غلبه مزاج واقع شده و دسته ی دیگر به وضعیت خوا شما بستگی دارد و ممکن است ناشی از وسوسه های شیطانی باشد.

لیمو شیرین

در تعابیری که از مفسران خواب بیان گردیده است باید چنین گفت که تعبیر خواب لیمو شیرین خوردن در خواب به نشان خوبی دارد اما چون رنگ زرد دارد بسیاری از معبران آن را بد تشخیص داده اند؛ اگر کسی به شما لیمویی شیرین و پوست کنده دهد و آن را میل کنید به معنای شاد کامی بوده اما اگر شما آن را به شخص دیگری بدهید نشان از ابراز محبت نمی باشد.

از گذشته تا کنون رویا اعتقادی بوده که مسائل پنهان را آشکار می کند که توسط فیلسوفان و معبران در این حوزه بررسی شده است امروزه نیز روانشناسان دریچه ای به لایه های درون افراد به تعبیری از این دست می پردازند. این دریچه ای که به سوی عالم غیبی باز شده حکمتی از آینده را بیان می نماید پس زمانی که بیدار می شوید مانند یک منتقد باشید سعی کنید از آن تعبیری را درک نمایید.

تولید محتوای بخش «وب گردی» توسط این مجموعه صورت نگرفته و انتشار این مطلب به معنی تایید محتوای آن نیست.