Untitled-1

به گزارش «دنیای اقتصاد» این روزها اغلب متقاضیان بالقوه مسکن به تماس تلفنی با واسطه‌های ملکی بسنده می‌کنند و برداشت واسطه‌ها این است که علت تماس‌ها بیشتر دریافت اطلاعات از سطح قیمت‌هاست. متقاضیان خرید مسکن طی تماس با واسطه‌هایی که فایل‌های خود را در موتورهای جست‌وجوی ملکی عرضه کرده‌اند، درباره سطح قیمت‌های فعلی در هر محله اطلاعاتی دریافت می‌کنند و ظاهرا بیشتر می‌خواهند پی ببرند که آیا قیمت‌ها افت داشته است یا نه.

به نظر می‌رسد طرف تقاضای مسکن نیز به این موضوع پی برده که سطوح فعلی قیمت مسکن حبابی است و حاضر نیست تا زمانی که قدری از این حباب تخلیه نشود، در بازار حاضر و وارد فاز جست‌وجوی فیزیکی و بازدید از املاک شود. البته گفته می‌شود در اوایل مرداد به دلیل پایان یافتن موقت مذاکرات احیای برجام در وین با توجه به تغییر دولت و ضرورت استقرار تیم جدید مذاکره‌کننده در مسوولیت، با ایجاد ابهام درباره اینکه آیا مذاکرات ادامه پیدا خواهد کرد یا نه، جست‌وجوی حضوری در بازار مسکن از سوی خریداران افزایش یافت، اما این وضعیت پایدار نبود چراکه بلافاصله پس از برگزاری مراسم تحلیف و با توجه به اینکه سید ابراهیم رئیسی به صراحت از برنامه خود برای ادامه مذاکرات و حمایت از هر طرح دیپلماتیک برای رفع تحریم‌ها علیه ایران سخن گفت، اوضاع به شرایط تیرماه بازگشت و میزان مراجعات حضوری برای بازدید از آپارتمان ناچیز شد.

موضوع تعداد بازدید حضوری از املاک در مقایسه با تعداد تماس با واسطه‌ها از این جهت اهمیت دارد که نشان می‌دهد شمار متقاضیان جدی و مصر خرید مسکن چقدر است و افزایش یا کاهش آن در برهه‌های زمانی مختلف را منعکس می‌کند.

این مطلب برایم مفید است
61 نفر این پست را پسندیده اند