یکی از موارد تعیین شده در فهرست افزایش بهای خدمات شهری در سال آینده مربوط به افزایش ۲۵ درصدی بهای خدمات بهشت‌زهرا است. بر این اساس تعرفه بهای خدمات بهشت‌زهرا به میزان ۲۵درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری مهر، زهرا صدراعظم نوری، رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در این باره گفت: در پیوست ۴ لایحه شهرداری تهران در ارتباط با بهای خدمات مربوط به بهای خدمات پسماندهای عادی است. در این لایحه هزینه جمع‌آوری و حمل هر کیلو پسماند عادی از ۱۳۰۰ به ۱۶۵۰ افزایش یافت.

وی ادامه داد: هزینه دفن یک کیلو پسماند عادی در شهر تهران از ۷۰۰ در سال ۹۹ به ۷۸۲ ریال افزایش یافته است و در مجموع بهای خدمات مدیریت پسماند ۵/ ۲۱ درصد افزایش می‌یابد.

نوری اضافه کرد: برای تشویق شهروندان به تفکیک زباله از مبدا، ضریب تشویقی برای گسترش تفکیک از مبدا تعریف شد و ضریب E۲ از یک به ۷/ ۰ کاهش یافت.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر با اشاره به پیوست پنجم که درخصوص حق بهره‌برداری غرفه‌ها به تفکیک نوع کاربری در بازارهای میادین میوه‌وتره‌بار است، گفت: حق بهره‌برداری غرف میادین میوه ‌و تره‌بار به تفکیک نوع کاربری؛ ۵۰ درصد قیمت مبالغ حق‌ بهره‌برداری به‌عنوان پایه برای لحاظ در دوره بعد خواهد بود.

نوری ادامه داد: نرخ ورودی وسایل نقلیه میدان مرکزی میوه‌وتره‌بار به‌صورت میانگین ۲۰ درصد افزایش یافت.وی درباره تعیین نرخ ورود خودرو به پارک سرخه‌حصار گفت: نرخ ورودی به سرخه‌حصار برای خودروهای سواری ۳۵۰۰ تومان، سنگین سواری ۱۵ هزار تومان، کامیون تا ۲۰ تن، ۲۵ هزارتومان و موتورسیکلت ۲ هزار تومن است.

نوری درباره نرخ بهای خدمات مشاغل سیار و بی‌کانون نیز گفت: نرخ پایه بهای خدمات هر متر مربع در سال ۱۴۰۰؛ شامل استقرار کالا و محصولات تولیدی و خودرو روزانه ۷,۸۰۰ تومان و برای مشاغل سیار غیر موتوری ۱۵ هزار تومان است.

او همچنین به افزایش نرخ بهای خدمات کیوسک‌های مطبوعاتی اشاره کرد و گفت: کیوسک‌ها در سه درجه سطح‌بندی شده‌اند. نرخ بهای خدمات کیوسک‌های مطبوعاتی در مجموع ۲۵ درصد افزایش یافت.نوری درباره نرخ بهای خدمات دفع پسماندهای پزشکی، صنعتی و کشاورزی گفت: نرخ بهای دفع پسماندهای پزشکی جهت تقدیر از کادر پزشکی به‌دلیل شرایط کرونا بدون تغییر می‌ماند.هزینه جمع‌آوری و حمل پسماندهای بی‌خطر به ۷ هزار تومان، هزینه جمع‌آوری‌ و حمل پسماندهای صنعتی به ۳۶۰۰ و دفن پسماندها در حدود ۱۰۴۰ تومان در هر کیلو خواهد بود. در مجموع هزینه جمع‌آوری و حمل پسماند به روش مخزن متحرک ۳ هزار و ۲۰۰ تومان شد.

وی درباره بهای خدمات جمع‌آوری هر تن پسماند ساختمانی و عمرانی گفت: بهای خدمات هر تن پسماند ساختمانی به ۳ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافت. نظر کمیسیون سلامت و محیط زیست درباره افزایش بهای خدمات حوزه سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند