به گزارش «دنیای اقتصاد»، آپارتمان‌های نقلی با توجه به اینکه در زمره گروه متراژی پرتقاضا در بازار ملک دسته‌بندی می‌شود، حتی در اوج شرایط رکود هم خواهان دارد و حداقل تقاضا در این بخش از بازار فارغ از اینکه معاملات در فاز رونق قرار دارد یا رکود، همواره وجود دارد. این در حالی است که در هفته‌های اخیر از یکسو تحت تاثیر فضای رکودی حاکم بر کل بازار مسکن و از سوی دیگر تحت تاثیر همزمانی این ایام با محرم و صفر که رغبت به معاملات بزرگ به شکل سنتی در جامعه کاهش پیدا می‌کند، میزان تقاضای موثر در حال جست و جو در بازار آپارتمان‌های نقلی نیز کاهش قابل توجهی یافته و بی‌رمقی از سایر گروه‌های متراژی به نقلی‌ها نیز سرایت کرده است؛ موضوعی که از نظر واسطه‌های ملکی دور نمانده است.

در حال حاضر میزان عرضه در بازار آپارتمان‌های نقلی تا حدودی قابل قبول است و در محدوده بودجه تا ۸۰۰ میلیون تومان می‌توان آپارتمان‌های میان‌سال نقلی در نقاط مختلف تهران را برای خرید جست‌و‌جو کرد. در منطقه چهار محله جشنواره و هنگام، در منطقه هفت محله‌های مختلفی از قبیل سبلان، نظام آباد، اجاره‌دار و نظایر آن، در منطقه ۱۴ محله‌های ۱۷ شهریور، محلاتی و پیروزی و در منطقه ۱۲ محله‌های دروازه شمیران و دیگر محله‌های ارزان این منطقه کاندیدای مناسب جست‌و‌جو برای متقاضیان آپارتمان‌های قیمت‌مناسب هستند. اکنون دیگر خانه اولی‌ها هم می‌توانند آپارتمان‌های تا ۲۰ سال ساخت خریداری کنند و در نتیجه جست و جو در میان این گزینه‌ها می‌تواند آنها را به مطلوب یعنی خانه‌دار شدن برساند؛ هر چند ممکن است خانه خریداری شده شرایط ایده‌آل سکونت بلندمدت آنها را نداشته باشد، اما کمترین مزیت این نوع خرید، در امان ماندن نقدینگی از عوارض تورم در کشور و سوار شدن بر موج تغییرات قیمتی ملک است تا آنها بتوانند در سال‌های آتی با تقویت بودجه خود، خانه مناسب‌تر را راحت‌تر خریداری کنند.

یافتن آپارتمان نقلی در بخش‌هایی از مناطق ۹ تا ۱۱ و در محله‌هایی همچون نواب و مشیریه نیز شدنی است، اما تعداد فایل‌های عرضه شده در این مناطق کمتر از محله‌هایی است که پیش‌تر به آنها اشاره شد.