به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، اگرچه روند رشد قیمت مسکن طی ماه‌های اخیر و قرارگرفتن میانگین قیمت هر مترمربع آپارتمان در کانال ۱۵ میلیون تومان سبب شده این تصور در میان متقاضیان خرید مسکن ایجاد شود که امکان خرید واحد مسکونی با قیمت کل کمتر از یک میلیارد تومان در شهر تهران وجود ندارد. این در حالی است که به گفته مشاوران و فعالان بازار مسکن، هم‌اکنون در برخی محلات شهر تهران فایل‌های با قیمت کل کمتر از یک میلیارد تومان برای خرید ارائه شده‌اند.

به گفته آنها این واحدهای مسکونی عمدتا در میان گروه متراژی کمتر از ۵۰ مترمربع (آپارتمان‌های نقلی) هستند و در محلات زیادی از شهر یافت می‌شوند. هر چند حجم این گروه از فایل‌های مسکونی نسبت به سایر گروه‌های متراژی در بنگاه‌های املاک و سامانه‌های مجازی فروش مسکن کمتر است. اما بی‌تردید این گروه‌ متراژی به‌دلیل آنکه بودجه خرید کمتری نسبت به آپارتمان‌های با زیربنای بیش از ۵۰ مترمربع دارند گزینه مناسبی برای بالفعل کردن تقاضای گروهی از خانوارهای متقاضی خرید خانه به ویژه خانه‌اولی‌ها هستند.

تحقیقات میدانی از این نوع از املاک نشان می‌دهد: گروه سنی آپارتمان‌های نقلی با قیمت کل کمتر از یک میلیارد تومان از نوساز تا بیش از ۲۵ سال نیز وجود دارد.

مشاوران املاک عنوان می‌کنند این گروه متراژی از آپارتمان‌های مسکونی بهترین گزینه برای سرمایه‌گذاری نیز هستند؛ چراکه قابلیت نقدشوندگی آنها نسبت به سایر گروه‌های متراژی به‌دلیل «پایین‌ بودن بودجه خرید آنها» بالاتر است.

Untitled-1

این مطلب برایم مفید است
36 نفر این پست را پسندیده اند