آرشیو روزنامه شماره ۴۳۴۶ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۴۶

 • تبدیل ایده به محصول قابل فروش در بازار

  مترجم: علی پورقاسمی
  منبع: Mc kinsey: شرکت‌ها گرفتار کمبود ایده نیستند. بیشتر آنها از بسیاری از ایده‌های خوب برخوردارند. ولی مشکلشان تبدیل ایده به محصولی قابل فروش در بازار است. دلیل این مشکل آن است که هرگاه رهبران شرکت‌ها کمترین اطلاعات را دارند، اهمیت بسیار زیادی برای تحلیل اطلاعات قائل می‌شوند و به جای حرکت سریع به سوی ارزیابی عملی، زمان خود را برای همسو ساختن ذی‌نفعان سپری می‌کنند یا به محصولاتی که می‌توانند ارزش واقعی را بیافرینند، به اندازه کافی توجه نمی‌کنند.
 • «تیکی تاکا» و مدیریت ریسک سازمانی

  نويسنده: جواد بخردي‌نسب
  به گفته سر آلکس فرگوسن، مربی افسانه‌ای منچستریونایتد «اگر گل نخورید بازی را می‌برید، اگر گل بزنید جام را می‌برید». باشگاه فوتبال منچستر یونایتد در ژانویه ۱۹۰۲، با بدهی ۲۶۷۰ پوند ورشکسته شد. هری استفورد، کاپیتان منچستریونایتد به کمک ۴ تاجر حاضر شدند در باشگاه سرمایه‌گذاری کنند و تیم منچستر را از ورشکستگی نجات دهند. اکنون باشگاه منچستریونایتد به عنوان یک «برند جهانی» توصیف می‌شود.
 • نوآوری فرآیند در یک جهان دیجیتال

  مترجم: معصومه عشوری‌مقدم
  منبع: bain: مهندسی مجدد فرآیندهای کسب و کار یک مفهوم مشهور در مدیریت عملیات سازمان‌هاست که برای بهبود روش‌های کاری در سازمان‌ها مطرح شد. اساس رویکرد رایج مهندسی مجدد حذف، ساده‌سازی و خودکارسازی فرآیندها است. اما زمانی که فناوری دیجیتال اجازه تغییر شکل عملیات را به شرکت‌ها ‌دهد، مهندسی مجدد خوشایند خواهد بود. هدف مهندسی مجدد تغییر نکرده است؛ اما ابزار آن بسیار قدرتمند شده است. خودکارسازی فرآیندها را در نظر بگیرید. مهندسی مجدد در پی سال‌ها تلاش در شرکت‌ها، کارهای دستی را به صورت چشمگیری خودکارسازی کرده است. اما امروزه شرکت‌ها می‌توانند کل فرآیند‌ها را خودکار کنند. برای مثال، در شرکت اوبر، بیش از یک میلیون راننده در سراسر جهان با پلت‌فرم نرم‌افزاری کار می‌کنند که کارها را تخصیص می‌دهد و درباره چگونگی انجام کار بازخورد می‌گیرد.
 • به جای هراس از آینده آن را بسازید

  مترجم: سید‌حسین علوی لنگرودی
  منبع: گالوپ alavitarjomeh@gmail.com: بسیاری از مدیران تازه وارد به دنیای مدیریت و رهبری سازمان، به شدت از آینده کاری‌شان هراس دارند و در اغلب موارد با دیدی مملو از نگرانی و ابهام به آن می‌نگرند. اشتباه اصلی آنها این است که در زمان اندیشیدن به آینده تمام توجه خود را معطوف به آنچه هنوز روی نداده می‌کنند درحالی‌که فرآیند آینده سازی با تحلیل موقعیت در زمان حال آغاز می‌شود که آن را «پویش محیطی» می‌نامند. به‌طور کلی، تحلیل موقعیتی به چهار بخش تقسیم می‌شود که عبارت است از: موقعیت‌های محیطی، محیط خنثی، محیط رقیب و محیط شرکت.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر