آرشیو روزنامه شماره ۴۳۴۵ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۴۵

 • استعدادهای سازمان؛ عامل شکوفایی تکنولوژی

  مترجم: مریم رضایی
  منبع: BCG: افزایش تمرکز روی تکنولوژی‌های پیشرفته امروز باعث شده خیلی راحت بتوان یک حقیقت ساده را نادیده گرفت: کل این تکنولوژی‌ها بدون وجود استعدادهایی که بتوانند از آن استفاده کنند، بی‌معنی است. در عصر اتوماسیون، روباتیک و هوش مصنوعی، استعداد انسانی مهم‌تر از هر زمان دیگری است. بهترین مدیران عامل این موضوع را تشخیص می‌دهند و کارکنان بااستعداد را در مرکز این دستورالعمل قرار می‌دهند، اما بسیاری دیگر از آنها بیشتر از آنکه به «مهم‌ترین دارایی» خود وقت اختصاص دهند، همچنان بر مواضع قبلی خود تاکید دارند.
 • حتما یک برنامه پشتیبانی داشته باشید

  نویسندگان: Anthony Iaquinto ، Stephen Spinelli. JR مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: کتاب Never Bet The Farm: در مقاله هفته قبل برای محتاط بودن شرکت به دو مورد اشاره کردیم، «تردید در همه چیز» و «انجام تکالیف»، در مقاله این هفته به یک مورد دیگر اشاره می‌کنیم:
 • چرا شرکت‌های ایرانی نوآوری نمی‌کنند؟

  نویسنده: سیدکامران باقری/ مشاور مديريت نوآوری
  «چیزی را که نتوانید اندازه بگیرید نمی‌توانید مدیریت کنید.» کمتر مدیری دیده‌ام که با این گزاره مدیریتی و اهمیت آن مخالف باشد. اساسا پایه‌های مدیریت علمی بر تعریف خروجی‌ها‌ و نتایج مورد انتظار از کار و سنجش میزان تحقق اهداف بنا شده است. از قضا مدیران ایرانی که بخش عمده‌ای از آنها دارای پیشینه تحصیلی در رشته‌های مهندسی هستند، بر کمی‌سازی اهداف و سنجش‌پذیری فعالیت‌ها تاکید دارند.

بیشتر