آرشیو روزنامه شماره ۴۳۴۴ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۴۴

 • دلایل کاهش وفاداری مشتریان

  مترجم: هوتسا عسکری نسب منبع: My customer
  دورانی که مشتریان برای مدت طولانی نسبت به شرکت‌ها وفادار بودند به سر آمده است. میزان اعتماد مصرف‌کنندگان به نام‌های تجاری همواره در حال کاهش است و در صورت ارائه پیشنهادهای بهتر از سوی دیگر برندهای تجاری، مشتریان بدون هیچ تردیدی از برند همیشگی خرید نخواهند کرد. قانون ۸۰/ ۲۰ که معتقد است ۲۰ درصد از مشتریان ۸۰ درصد از سود را رقم می‌زنند به قانون ۴۰/ ۶۰ تبدیل شده (۴۰درصد از مشتریان موجب ۶۰ درصد گردش مالی می‌شوند) است. امروزه این قانون هم به آرامی به سوی قانون ۵۰/ ۵۰ تکامل پیدا کرده است، به صورتی که مشتریان وفادار و غیر وفادار به یک میزان، در تولید درآمد نقش دارند. این تغییرات رفتاری، پایه و اساس برخی از تاکتیک‌های بازاریابی را زیر سوال برده است اما آیا بازاریابان برای جلوگیری از چنین رفتارهایی توانایی لازم را ندارند؟
 • در بازار خود سریع‌تر یا ارزان‌تر عمل کنید

  نویسنده: Kurt Verweire مترجم: محسن انصاری مهیاری
  منبع: کتاب Strategy Implementation : تعالی عملیاتی یک مفهوم ساده و واژه مشهوری در مدیریت استراتژیک است. بسیاری از افراد آن را فلسفه کاری مدیریت می‌دانند که بر به‌کارگیری اصول، سیستم‌ها و ابزارهای مختلف بر بهبود شاخص‌های کلیدی عملکرد تاکید دارد. این فلسفه مبتنی بر روش شناسی‌های بهبود مستمر است.
 • توسعه و تغییر مدل کسب‌وکار با به‌کارگیری رویکرد پویایی سیستم‌ها

  نویسنده: ریحانه نیک نام تحلیلگر کسب‌وکار
  با توجه به اهمیت همراستایی سازمان‌ها با تغییرات محیطی از یکسو و ایجاد توانایی پیش‌بینی نتایج و تاثیرات تصمیم‌های مدیریتی در تغییر مدل کسب‌وکار از سوی دیگر، این پژوهش با هدف فراهم کردن امکان مدلسازی کسب وکار به شیوه‌ای پویا و منعطف طراحی شده است. شبیه‌سازی سناریوهای متعدد تصمیم‌گیری برای مدیران به‌منظور امکان بررسی نتایج تصمیمات مختلف در اجزای مدل کسب وکار، روابط بین اجزا و از همه مهم‌تر نتیجه نهایی یا سود حاصل از تصمیم، در محیط متحول کسب‌وکار کنونی ضروری است لذا این پژوهش با هدف عملیاتی کردن رویکرد سیستم‌های پویا به عنوان رویکردی کمی و منعطف در طراحی و شبیه‌سازی مدل کسب وکار انجام شده است.
 • چگونه تماس‌های تلفنی و ایمیلی‌تان را مدیریت کنید

  مترجم: سید‌حسین علوی لنگرودی alavitarjomeh@gmail.com
  منبع: گالوپ: شاید شما هم جزو آن دسته از مدیران یا کارمندان تازه‌کاری باشید که به‌تازگی در پست کنونی‌تان مشغول به‌کار شده‌اید و ذوق و شوق خاصی را تجربه می‌کنید و در نتیجه از اینکه تماس‌های تلفنی متعدد یا پیام‌های پرشماری داشته باشید، خرسند به نظر می‌رسید اما باید بدانید که این ماه عسل کاری‌تان چندان به درازا نخواهد کشید و خیلی زود جایش را به مشغله‌های کاری فراوان و گرفتاری‌های مختلف خواهد داد، به طوری که ممکن است آرزو کنید ای کاش می‌شد به هیچ تماس تلفنی یا ایمیل و پیامی پاسخ نداد و تمرکز خود را بر وظایف کاری اصلی خود گذاشت.

بیشتر