شماره روزنامه ۴۵۲۶
|
آرشیو روزنامه شماره ۴۳۴۳ دنیای اقتصاد

اخبار مدیران - روزنامه شماره ۴۳۴۳

 • آشنایی با سه توهم برای هدایت تیم

  نویسندگان: Michael Parke, Anna Johnston مترجم: مریم رضایی
  منبع: London Business School: این صحنه را تصور کنید: هربرت فون کارایان، رهبر ارکستر معروف اتریشی، یک روز قبل از ضبط آلبوم دویچه گرامافون در سال ۱۹۵۵ قدم روی صحنه می‌گذارد. او هنوز نمی‌داند که این آلبوم قرار است بخشی از میراث باشکوهی را تشکیل دهد که از خود به جای خواهد گذاشت. او چوب مخصوص ندارد و پشت جایگاه مخصوص رهبر ارکستر نمی‌رود و در عوض، روی یک صندلی هم‌ردیف نوازنده‌ها می‌نشیند. کارایان به صورت هدفمند رو به ویولن‌نوازان می‌کند تا به آنها نشان دهد کاملا گوش به آنها می‌دهد.
 • محتاط‌بودن در آغاز یک کارآفرینی!

  نویسندگان: Anthony Iaquinto ، Stephen Spinelli. JR مترجم: آناهیتا جمشیدنژاد
  منبع: کتاب Never Bet The Farm: محتاط بودن تنها یک نگرش نیست. برخی روش‌هایی که می‌توانید خودتان و شرکت‌تان را مجبور کنید تا محتاطانه‌تر عمل کنید، در زیر آمده است:
 • دیدگاه استاد کاری در مقابل بنگاه داری در فضای استارت‌آپی

  سید ارشد حسینی arshadhoseini@gmail.com
  در دنیای ما، پیشرفت یک شبه حاصل نمی‌شود (البته رانت اساسا پیشرفت محسوب نمی‌شود). معدود مواردی که یک شبه هبوط می‌کنند و ما از آنها خبردار می‌شویم، عقبه بسیار بیشتری از یک تلاش کوتاه‌مدت و یک شبه دارند. اگر می‌بینیم در کشورهایی مردم بیشتر در پی خلق ارزش‌های جدید و ورود به حوزه‌های نوآورانه هستند، به‌دلیل تصمیم یک شبه رهبران آن جامعه یا حرکت تصادفی و شانسی آنها نیست. این رویه برای موضوع کارآفرینی هم به شدت صادق است. درحالی‌که هیچ گاه در تاریخ کشور ما، موج شروع کسب و کار به اندازه حال حاضر جدی نبوده است که افراد زیادی را درگیر خود کرده باشد، این سوال پیش می‌آید که حرکت استارت‌آپی از کجا شروع شده است که امتداد امواج آن، حتی به سواحل کمتر توسعه‌یافته نیز رسیده است؟

بیشتر