آرشیو روزنامه شماره ۵۱۱۸ دنیای اقتصاد

اخبار شرکت ها - روزنامه شماره ۵۱۱۸

 • مجمع ۱۴۰۰ سود توزیع می‌کنیم

  سارا اصغری: ذوب‌آهن اصفهان در سال‌جاری با وجود محدودیت‌های پاندمی کووید-۱۹ و ادامه تحریم‌ها، توانسته زیان انباشته سال‌های خود را که در سال ۱۳۹۷ به دو هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده بود، در پایان ۹ ماه نخست سال‌جاری به سوددهی ۵۵۰ میلیارد تومانی برساند، به‌طوری که این واحد فولادسازی طی سه سال گذشته، سه‌هزار میلیارد تومان سودآوری ایجاد کرده است و برای سال مالی ۱۳۹۹ که مجمع آن تیرماه سال۱۴۰۰ برگزار می‌شود، پس از چندین سال قادر به توزیع سود خواهد بود.
 • افتتاح دباغ‏ خانه «نوین چرم» تا پایان فروردین ۱۴۰۰

  ندا علیزاده: برای توسعه صنعت چرم کشور و افزایش تولیدات با کیفیت و قابل رقابت در بازارهای خارجی باید علاوه بر رفع موانع موجود، زیرساخت‌های چرخه تامین مواد اولیه، تولید و توزیع محصول را تقویت کرد. در این چرخه، تامین مواد اولیه یکی از دغدغه‌ها و مسائل اصلی و بسیار مهم تولیدکنندگان محصولات چرمی به‌شمار می‌رود. تامین چرم به‌عنوان پیش‌نیاز اساسی تولید منسوجات چرمی، مستلزم وجود پوست خام مناسب و کافی دام است. پوست خام دام ۸۰ درصد ماده اولیه تولیدات چرمی را دربر می‌گیرد که پس از فرآوری تبدیل به چرم می‌شود.
 • برگزاری نمایشگاه فرش دستباف در اصفهان

  دنیای‌اقتصاد: بیست و سومین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان با حضور فعالان این حوزه در محل دائمی برپایی نمایشگاه‏های بین‌المللی این استان برگزار شد. این نمایشگاه ۶روزه مجموعه‏ای بی‏نظیر از آفریده‌های هنرمندان حوزه فرش دستباف را در ۱۲هزار مترمربع فضای نمایشگاهی و با حضور ۱۵۱ شرکت، موسسه و فعال حوزه فرش از استان‏های مختلف را گردهم آورده است. تولیدکنندگان، فروشندگان و طراحان فرش دستباف در کنار فعالان حوزه رنگرزی، ریسندگی، تولید کرک و پشم در این نمایشگاه حضور دارند. در این نمایشگاه فعالان این صنعت از استان‏های اصفهان، تهران، یزد، قم، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، فارس و گلستان به ارائه زیباترین آثار خلق‌شده توسط هنرمندان فرش دستباف پرداخته‌اند.
 • خدمات جدید گوگل به‌کاربران

  دنیای‌اقتصاد: روز چهارشنبه گذشته گوگل اعلام کرد که برنامه گوگل مپ اکنون به شما امکان پرداخت هزینه پارکینگ در بیش از ۴۰۰ شهر ایالت متحده را می‏دهد. همچنین نقشه‏ها به‏زودی این امکان را به شما خواهند داد تا بلیت ۸۰ خط حمل و نقل عمومی در سراسر جهان را خریداری کنید و تمام اینها بدون اینکه برنامه را ترک کنید امکان‏پذیر خواهد بود.
 • استفاده از نیمه‌هادی‌ها برای استخراج «اتریوم»

  دنیای‌اقتصاد: شرکت انویدیا روز پنج‌شنبه گذشته اعلام کرد سری جدیدی از نیمه‌هادی‌ها را که به‌طور خاص برای استخراج اتریوم، دومین ارز رمزنگاری‌شده دیجیتال مورداستفاده قرار می‌گیرند، ارائه خواهد کرد.
 • رکورد تولید فولاد و گندله چادرملو

  دنیای‌اقتصاد: مهم‌ترین دغدغه فعالان بخش معدن و صنایع معدنی اکتشاف است و در این زمینه باید بهره‌برداری از معادن به متخصصان این بخش واگذار شود.
 • عبور تولید تندگویان از مرز یک میلیون تن

  دنیای‌اقتصاد: همزمان با اجرای چندین طرح رفع تنگنا‌های تولید و تعمیراتی، تولید شرکت پتروشیمی شهید تندگویان از مرز یک میلیون تن گذشت. بر این اساس در پایان بهمن ماه امسال تندگویان موفق به افزایش رکورد تولید محصولات «پلی‌اتیلن ترفتالات» شده و تولید در زنجیره پلی‌اتیلن ترفتالات به ۱۰۳ هزار و ۹۷۵ تن رسید که به این ترتیب ۱۰۰درصد برنامه تولید در پتروشیمی شهید تندگویان محقق شده است.
 • کسب رتبه ۱۵۰ توسط «هلدینگ سیمان غدیر» در بین ۵۰۰ شرکت برتر ایران

  دنیای‌اقتصاد: مدیرعامل شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر (هلدینگ سیمان غدیر) از کسب رتبه ۱۵۰ توسط این شرکت در رتبه‌بندی ۵۰۰ شرکت برتر کشور خبر داد. این شرکت توانست از جایگاه ۱۶۲ در رقابت سال مالی گذشته به جایگاه ۱۵۰ در سال ۱۳۹۹ را ارتقا یابد. محمدرضا سلیمیان گفت: هلدینگ سیمان غدیر در گروه شرکت‌های سیمانی، با فروش قریب ۱۰ هزار میلیارد ریالی در سال مالی ۹۸، رتبه دوم را در میان شرکت‌کنندگان این بخش، به خود اختصاص دهد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر