به گزارش «دنیای‌اقتصاد»، مدیرعامل شرکت آتیه فرزندان وطن با نام تجاری وال‌مارکت یکی از نشان‌های تجاری جدید در حوزه فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور، هدف از تشکیل این فروشگاه را تکمیل زنجیره ارزش از تولید تا مصرف و ارتقای سطح کمی و کیفی سبد خانوار عنوان کرد.  پژمان طیار با اشاره به اینکه تا دو هفته آینده به طور همزمان با افتتاح چند فروشگاه از مجموعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای وال‌مارکت رونمایی می‌کنیم، گفت: با توجه به اهدافی که شرکت برای توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای وال‌مارکت در کشور متصور شده تا سال ۱۴۰۳ در تمام مراکز استان و شهرهای بزرگ و مراکز تجاری کشور حضور پررنگی خواهیم داشت.

 ایجاد فرصت‌های شغلی

وی میزان اشتغال‌زایی و ایجاد فرصت‌های شغلی این مجموعه را مدنظر قرار داد و افزود: تا پنج سال آینده بالغ بر ۱۰ هزار استخدام خواهیم داشت. در این شرایط سخت بیماری پاندمی کرونا در کشور، فرصت‌های شغلی بسیاری از ۵ ماه گذشته تا امروز توسط ما ایجاد و بیش از ۴۰۰ استخدام انجام شده است و این در حالی است که چشم‌انداز ما در این زمینه، ایجاد بیش از ۲ هزار فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم با توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در حال‌توسعه در کشور است. 

طیار هدف از تشکیل فروشگاه‌های زنجیره‌ای وال‌مارکت را ارتقای سطح کیفی و معیشتی خانوار دانست و توضیح داد: مزیت‌های رقابتی‌ که فروشگاه‌های ما خواهند داشت قیمت مناسب و کیفیت بالا است و بر اساس استاندارد مدل‌های مطرح بین‌المللی جهت ایجاد امکان فعالیت در بیرون از مرزهای ایران تا چند سال آینده خواهد بود. 

وی میزان دسترسی به فروشگاه‌های وال‌مارکت را که بر اساس استراتژی‌های مکان‌یابی سازمان انجام می‌شود، شامل در نظر گرفتن جمعیت، قدرت خرید، شهر و منطقه عنوان کرد و گفت: در سه مفهوم تجاری متفاوت در بازار حضور پیدا خواهیم کرد و به لحاظ سایز فروشگاه‌ها در نقاط مختلف و تعداد قلم کالای قابل عرضه در نوع خود متفاوت عمل خواهیم کرد.

مدیرعامل وال‌مارکت، سرمایه‌گذاری پروژه تحت مدیریت را صددرصد داخلی اعلام کرد و افزود: در خصوص تولید محصولات با کیفیت، گروه ما این قابلیت را دارد که در سبد خانوار با رعایت حقوق مصرف‌کننده با قیمت مناسب همراه با کیفیت ایده‌آل، در جهت تنظیم بازار و ثبات قیمت گام بردارد و از همین مزیت رقابتی در توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای خود بهره خواهیم برد و در این راستا هم از برندهای  معتبر داخلی و هم از کالاهایی که مجوز ورود به داخل کشور را دارند، بر اساس موازین و قوانین حکومتی استفاده خواهیم کرد. 

 استراتژی حضور در بازار

طیار با اشاره به چشم‌انداز توسعه شرکت در این بازار رقابتی خاطرنشان کرد: یکی از پارامترهای توسعه فروشگاه‌های زنجیره‌ای میزان جمعیت مناطق موردنظر است و در جهت محرومیت‌زدایی و ارتقای سطح کیفی معیشتی برآنیم تا با توسعه مستمر در مناطق محروم، اشتغال‌زایی پایدار انجام دهیم. 

مدیرعامل وال‌مارکت ادامه داد: باتوجه به وحدت رویه تمام تولیدکنندگان داخلی و بر اساس دستورالعمل‌های سنوات گذشته در خصوص رشد و شکوفایی اقتصاد کشور، این یکی از اهداف اصلی و رویه‌های ثابت ما خواهد بود که از شمالی‌ترین شهر کشور تا جنوبی‌ترین آن بتوانیم اشتغال‌زایی و رشد کیفی و معیشتی در مناطق مختلف را ایجاد کنیم. 

وی با اشاره به اینکه تا پنج سال آینده نزدیک به ۳۰۰ هزار متر مربع فروشگاه در کل کشور خواهیم داشت، بیان کرد: از بدو تاسیس شرکت در پنج ماه گذشته با رشد چشمگیر و بی‌سابقه به عنوان یک دستاورد قابل تامل از تهران و حومه و شهرهای شمالی کشور توسعه را آغاز کرده و در استان‌هایی مانند آذربایجان شرقی و استان‌های جنوبی و مناطق محروم کشور به طور همزمان، در حال راه‌اندازی و تجهیز فروشگاه‌هایمان هستیم و فرصت‌های شغلی بسیاری همزمان در حوزه توزیع و پرسنلی و حوزه خدمات مرتبط ایجاد کرده‌ایم.

 آینده صنعت خرده‌فروشی

وی آینده صنعت فروشگاه‌های زنجیره‌ای را با توجه به شرایط فعلی اقتصادی دنیا، این‌گونه اعلام کرد: موفقیت از آن کسانی است که بتوانند شأن مصرف‌کننده را با تنوع و کیفیت کالا، ارائه خدمات ارزش افزوده و خوش‌حسابی با ذی‌نفعان رعایت کنند. براین اساس در وال مارکت چرخه توزیع و تامین‌کنندگان خوش‌حسابی را آغاز خواهیم کرد و بر همین منوال رعایت انصاف  را با مشتریانمان ادامه خواهیم داد تا بتوانیم فرهنگ جدید از خرید تا فروش از خوش‌حسابی، خوش‌خدمتی و خوش‌کیفیتی را ایجاد کنیم. وی بر ضرورت اجرای این استراتژی در صنعت خرده‌فروشی تاکید کرد و افزود: این سه محور اگر از سوی هر خرده‌فروشی در بازار رعایت شود، در واقع تداوم در رشد و بقای خود را رقم زده است. 

 خوش‌حسابی با تامین‌کنندگان، رعایت شأن مشتریان و احترام به محیط‌زیست

طیار معتقد است: درحال حاضر با جمعیت ۸۳ میلیونی تقریبا نیاز ۱۷ درصد مردم در فروشگاه‌های زنجیره‌ای از لحاظ قیمت و کیفیت رفع می‌شود و مابقی ظرفیت خالی در تکریم ارباب رجوع و رعایت شأن آنها است. وی خاطرنشان کرد: وال‌مارکت، در سه مدل مینی‌مارکت، سوپرمارکت و هایپرمارکت فعالیت خود را آغاز کرده است. در مینی‌مارکت‌ها حدودا ۲ هزار قلم کالا، در سوپرمارکت‌ها حدودا ۱۲ هزار قلم کالا و در هایپرمارکت‌ها تا ۵۰ هزار قلم کالا خواهیم داشت. 

به گفته وی، شرکت‌های تابعه گروه آتیه فرزندان وطن که در امر توزیع کالاهای تندمصرف امروز در بازار سهم بزرگی از پشتیبانی و توزیع فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور را بر عهده دارند، به عنوان مزیت رقابتی فروشگاه‌های زنجیره‌ای وال‌مارکت خواهد بود. 

بنابراین سه اصل مهم که وال‌مارکت به آن پایند است؛ خوش‌حسابی با تامین‌کنندگان، رعایت شأن مشتریان و در نهایت احترام به محیط‌زیست، استفاده از مواد برگشت‌پذیر به طبیعت و انرژی‌های پاک خواهد بود.

 

این مطلب برایم مفید است
17 نفر این پست را پسندیده اند