پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس

تا پیش از افتتاح رسمی پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس به عنوان بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان که ۴۹ درصد از سهام آن متعلق به هلدینگ تاپیکو است، میزان مصرف روزانه بنزین در ایران حدود ۷۵ میلیون لیتر بود و میزان تولید این فرآورده حدود ۶۰ میلیون لیتر؛ بنابراین روزانه حدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون لیتر واردات بنزین انجام می‌شد که حجم زیادی از منابع ارزی کشور را به خود اختصاص می‌داد و این یکی از چالش‌های بزرگ پیش روی کشور بود. از سوی دیگر ایران برای استحصال گاز از فازهای پارس‌جنوبی نیاز به برداشت میعانات گازی داشت. میعانات گازی یا کاندنسیت، شامل ترکیبات سنگین‌تر از بوتان است که در شرایط اتمسفر دارای حالت مایع هستند. این ترکیبات باارزش که محصول جانبی گاز طبیعی است و هنگام بهره‌برداری از مخازن گاز طبیعی، به‌ناچار تولید می‌شود، پس از تثبیت فشار بخار و تنظیم نقطه شبنم به مخازن انتقال یافته و پس از ذخیره‌سازی یا باید به بازارهای جهانی عرضه ‌شود یا به فرآورده با‌ارزش‌تری همچون بنزین تبدیل شود. با آغاز تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه مردم ایران، صادرات میعانات گازی متوقف و ایران ناگزیر شد این محصول را در مخازن شناوری روی دریا ذخیره کند. به گفته مدیرعامل وقت شرکت ملی نفت ایران در سال ۹۳ بیش از ۷۵ میلیون لیتر میعانات گازی روی دریا شناور بود. در این شرایط پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج‌فارس که کار ساخت آن از سال ۸۶ آغاز شده، اما با پیچیده‌تر شدن شرایط تحریمی کشور متوقف شده بود با ورود تاپیکو و تغییر سهامداران وارد فاز جدیدی شده و روند ساخت آن تسریع شد. در سال ۱۳۹۶ فاز اول این پالایشگاه وارد مدار تولید شد و دو فاز بعدی نیز به فاصله ۲ سال تکمیل شدند تا امروز ایران علاوه بر حل مشکل استحصال گاز از میادین گازی پارس‌جنوبی، مشکل ذخیره‌سازی میعانات گازی را برطرف کرده و از سوی دیگر قادر باشد نیاز ناوگان حمل ونقل کشور به سوخت پاک را برطرف کرده و ایران را در زمره کشورهای صادرکننده محصول بنزین قرار دهد. پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج‌فارس هم‌اکنون با تولید روزانه ۴۲ میلیون لیتر بنزین و ۱۷ میلیون لیتر گازوئیل، بیش از نیمی از نیاز سوخت کشور را تامین می‌کند.

 نفت ایرانول

هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تامین (تاپیکو) با در اختیار داشتن حدود ۵۰ درصد از سهام شرکت نفت ایرانول، نقشی کلیدی در صنعت روانکار و روغن موتور به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین نیازهای صنعت حمل‌ونقل در کشور دارد. شرکت نفت ایرانول که هم‌اکنون حدود ۲۰درصد از ظرفیت تولید روغن پایه در کشور را در اختیار دارد، محصولات مختلفی از انواع روغن موتورهای سواری، روغن صنعتی، روغن دریایی، روغن‌های پایه گیاهی و روغن سبز را در سبد محصولات خود داشته و حدود ۳۵ درصد از سهم بازار این محصول را در کشور به خود اختصاص داده است.

 نفت پاسارگاد

شرکت نفت پاسارگاد به عنوان یکی از شرکت‌های مدیریتی زیرمجموعه هلدینگ تاپیکو، نقش بسیار موثری در توسعه شریان‌های ارتباطی و جاده‌ای کشور داشته و از این حیث نقشی کلیدی در توسعه صنعت حمل‌ونقل ایران بر عهده دارد. هم‌اکنون بیش از ۶۵ درصد از قیر موردنیاز کشور که عمدتا در صنایع راهسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند در پالایشگاه‌های ۶ گانه شرکت نفت پاسارگاد در سراسر کشور تولید می‌شوند. این شرکت ظرفیت تولید سالانه ۴ میلیون تن قیر را داشته و ۵۰ درصد از سهام آن متعلق به هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی شستا است.

 گروه صنعتی بارز

آنچه نقش هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی شستا را در توسعه زیرساخت‌های اصلی صنعت حمل‌ونقل کشور بی‌بدیل می‌کند، در اختیار داشتن  ۵۱ درصد سهام گروه صنعتی بارز است. این شرکت با ظرفیت تولید سالانه ۱۲۴۸۰۰ تن انواع لاستیک و تایر بایاس، رادیال سواری و رادیال باری، بزرگ‌ترین تولیدکننده لاستیک در ایران و خاورمیانه بوده و هم‌اکنون بیش از ۴۵ درصد لاستیک تولیدی در کشور را تولید می‌کند. راهبرد دیگر این شرکت، همکاری استراتژیک با خودروسازان بزرگ ایران از جمله ایران خودرو و سایپا بوده است. در همین راستا گروه صنعتی بارز اقدام به احداث دو کارخانه تولید تایرهای رادیال سواری به ظرفیت ۵ میلیون حلقه در سال انواع تایرهای سواری رادیال (Tubeless) کرده که هم‌اکنون سهم قابل‌ملاحظه‌ای در تامین نیاز این دو خودروساز و سایر تولیدکنندگان خودروی سواری در ایران دارد.

 نخ تایر صبا

از دیگر نقش‌های موثر هلدینگ تاپیکو در صنعت حمل و نقل ایران باید به مدیریت شرکت سرمایه‌گذاری وتوسعه صنایع لاستیک (شرکت نخ تایر صبا) اشاره کرد. نخ تایر صبا با ماموریت تولید منسوج استخوان‌بندی تایر از جنس نایلون ۶ و ۶/ ۶ برای کلیه تایرهای سواری و باری، بزرگ‌ترین تولیدکننده این محصولات در منطقه بوده و تنها کارخانه‌ای است که چرخه کامل فرآیند تولید نخ تایر را دارا است. نخ تایر صبا همچنین به تازگی و در سال جهش تولید برای نخستین بار با بومی‌سازی تولید پارچه ایربگ، کشور را پس از پنجاه سال از واردات این محصول خودکفا کرد. پیش از این خودروسازان ایرانی مجبور بودند برای عمل به الزامات اداره استاندارد مبنی بر لزوم نصب ایربگ در خودروها، پارچه موردنیاز خود را از خارج از کشور تامین کنند که با تولید این محصول در شرکت نخ تایر صبا و عقد تفاهم‌نامه همکاری با دو خودروساز بزرگ ایرانی، کشور عملا از واردات این محصول خودکفا شد.

 بزرگ‌ترین ناوگان حمل گاز مایع کشور

در حال‌حاضر بزرگ‌ترین ناوگان حمل‌ونقل گاز مایع در کشور با در اختیار داشتن بیش از ۴۲۳ تانکر سیار و ۶۲ دستگاه مخزن‌دار راه‌آهن و حدود ۳۹۳ کشنده و ۴۹ دستگاه کامیون بالک و حدود ۷۰۰ کامیون، کامیونت و وانت حمل سیلندر گاز، متعلق به شرکت پرسی ایران گاز از شرکت‌های تابعه تاپیکو است که سالانه بیش از ۹۰۰ هزار تن گاز مایع را در کشور جابه‌جا می‌کنند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند