ارسال بسته مشکوک به دفتر نتانیاهو

در همین ارتباط گفته شده که نیروهای امنیتی و تیم‌های پزشکی قانونی پلیس وارد دفتر نخست وزیری شده‌اند. تحقیقات در این ارتباط ادامه دارد، اما هنوز مشخص نیست که این بسته مشکوک را چه کسی به دفتر نتانیاهو ارسال کرده است.

روز گذشته نیز، تارنمای خبری «وای‌نت» متعلق به رژیم صهیونیستی و زیرمجموعه روزنامه «یدیعوت آحارنوت» در گزارشی به نقل از چند منبع داخلی در حزب «لیکود» که نخواست نامشان فاش شود، نوشت که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پایان جنگ غزه از سمتش کنار خواهد رفت.

نتانیاهو در بحبوحه تشدید فشار و درخواست‌ها برای برگزاری انتخابات زودهنگام، روز شنبه گفته بود که حالا زمان سیاسی‌بازی نیست و مدعی شد که انتخابات بعدی «چند سال دیگر برگزار خواهد شد.»

نظرسنجی‌های مختلف نشان می‌دهد که میزان رضایت از بایدن و حزب لیکود تحت رهبری او، پس از عملیات بزرگ «طوفان‌الاقصی» حماس علیه رژیم صهیونیستی در هفتم اکتبر (۱۵ مهر) به شدت کاهش پیدا کرده است.

«وای‌نت» به نقل از یک عضو ارشد «لیکود» نوشت: هر کسی که هفتم اکتبر نخست وزیر بوده است، در پایان جنگ سمتش را ترک خواهد کرد.

به گفته یکی دیگر از اعضای حزب نتانیاهو، «هیچ اهمیتی ندارد که نتانیاهو چقدر پایان جنگ را به تأخیر بیندازد یا چه اندازه از آن متنفر باشد، مهم این است که ما در پایان این جنگ انتخابات برگزار خواهیم کرد.»

به نوشته این روزنامه، نخست وزیر رژیم صهیونیستی مجبور یا به زور اعضای حزب خودش یا احزاب دیگر، به برگزاری انتخابات زودهنگام وادار خواهد شد و «همه درک می‌کنند که این اتفاق خواهد افتاد.»

نتانیاهو دو روز پیش با رد درخواست‌ها برای انتخابات زودهنگام گفت که رأی‌گیری برای کنست طبق برنامه، اکتبر ۲۰۲۶ برگزار خواهد شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.