به گزارش روز گذشته( جمعه) تارنمای اطلاع رسانی دولت ونزوئلا، دولت کاراکاس در این بیانیه ضمن محکوم کردن اعمال دوباره تحریم های یک جانبه دولت واشنگتن علیه ایران اعلام کرد:‌ این اقدامات آمریکا نقض تمامیت ارضی و استقلال ایران بوده و مغایر با اقدامات صلح طلبانه است.

در ادامه بیانیه دولت ونزوئلا تصریح شده است: این تحریم های یکجانبه آمریکا نقض آشکار قوانین بین المللی و همانند تروریسم اقتصادی است که اقدامات چندجانبه را در مسیر مذاکرات سیاسی، احترام متقابل و درک اوضاع در منطقه تضعیف می کند.

دولت کاراکاس همچنین ضمن اعلام حمایت از صلح و ثبات در خاورمیانه و همبستگی با مردم و دولت جمهوری اسلامی ایران در برابر تحریم های آمریکا عنوان کرد که همچنان به مقابله خستگی ناپذیر با یک جانبه گرایی در جهان و تهدید و استفاده از اهرم زور و فشار علیه کشورها به عنوان ابزار استعمار ادامه خواهد داد.

رییس جمهوری آمریکا روز گذشته (جمعه) در ادامه تروریسم اقتصادی علیه مردم ایران، بانک مرکزی کشورمان را در فهرست تحریم قرار داد.

«دونالد ترامپ» در نشست خبری مشترک با نخست وزیر استرالیا افزود: شدیدترین تحریم ها علیه ایران وجود دارد. ما شدیدترین تحریم ها را وضع کرده ایم که پیش از این هرگز وجود نداشت.

وی ادامه داد: ما امروز بانک مرکزی را در فهرست قرار دادیم.

آمریکا، موج جدید تحریم‌های بانکی ایران را پس از خروج از برجام در اردیبهشت ۹۷ آغاز کرد و بر این اساس در آبان ۹۷ دسترسی نظام بانکی ایران به شبکه بانکی سوئیفت قطع شد.

در تازه‌ترین گام از سناریوی تحریم نیز آمریکا نام بانک مرکزی را بار دیگر در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

وزارت خزانه‌ داری آمریکا اعلام کرد که علاوه بر بانک مرکزی، صندوق توسعه ملی و شرکت اعتماد تجارت پارس نیز با اتهام مشابهی تحت تحریم قرار گرفته است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند