با توجه به قدرت، کیفیت و قابلیت‌های بالای خودروهای توسعه داده شده توسط خودروسازان ژاپنی همچون تویوتا، نیسان، مزدا، سوزوکی، میتسوبیشی، سوبارو و ایسوزو، مشتریان در بازار بسیاری از کشورها تمایل بیشتری برای خریداری و استفاده از خودروهای مذکور دارند. برندهای ژاپنی موفق شده‌اند به خوبی بازارهای مربوطه را تحت سلطه و اختیار بگیرند و جایگاه‌های برتر در فهرست رده‌بندی پرفروش‌ترین خودروهای بازار را به خود اختصاص دهند. نیوزلند با اینکه کشور کوچکی در شرق استرالیاست، به نظر می‌رسد یکی از بزرگ‌ترین طرفداران خودروهای ساخت شرکت‌های ژاپنی است، زیرا آمارهای مربوطه در ماه‌های مختلف سال نشان می‌دهد مشتریان در این کشور علاقه زیادی به این محصولات دارند.

بر اساس گزارش وب‌سایت driven، به تازگی آمار و گزارش‌های منتشر شده از بازار فروش خودرو در نیوزیلند نشان می‌دهد ۱۰ خودرو پرفروش و پرطرفدار در این کشور، بیشتر به برندهای خودروسازی ژاپنی همچون تویوتاموتورز، نیسان موتورز، میتسوبیشی، مزدا و سوزوکی تعلق دارد که این موضوع نشان‌دهنده تمایل و ترجیح مشتریان نیوزیلندی برای خریداری و استفاده از خودروهای تولیدی شرکت‌های برتر ژاپنی است. در واقع آمار فروش خودرو در بازار نیوزیلند نشان می‌دهد که به جز یک خودروی آمریکایی، فورد‌رنجر، که رتبه نخست فروش در ماه ژوئیه سال جاری میلادی را به خود اختصاص داده، اکثر خودروهای فروخته شده در نیوزیلند به شرکت‌های خودروسازی ژاپنی تعلق گرفته است. از دیگر برندهای غیر ژاپنی پرفروش در نیوزیلند می‌توان به کیاموتورز کره جنوبی و هولدن استرالیا اشاره کرد.

در این گزارش‌ها، نام و تعداد خودروهای فروخته شده در ژوئیه ۲۰۱۹ میلادی به ترتیب ذکر شده و بر این اساس، فورد رنجر ۶۵۷ دستگاه، تویوتا هایلوکس ۵۳۴دستگاه، تویوتا کرولا ۵۰۰ دستگاه، میتسوبیشی تریتون ۴۵۱ دستگاه،تویوتا راو۴، ۴۴۲ دستگاه، هولدن کلورادو ۳۸۰دستگاه، کیا اسپورتیج ۳۰۲ دستگاه، مزدا سی‌ایکس۵، ۲۸۸ دستگاه، سوزوکی سوئیفت ۲۶۹ دستگاه و نیسان ناوارا ۲۶۶ دستگاه فروش داشته‌اند.

 

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند