آرشیو روزنامه شماره ۴۸۵۸ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۴۸۵۸

 • خروج موقت خودروسازی از ورشکستگی

  دنیای اقتصاد: عملیات خروج خودروسازان کشور از ورشکستگی به مدد تجدید ارزیابی اموال و دارایی آنها با موفقیت به پایان رسید؛ موفقیتی که البته کارشناسان و فعالان صنعت خودرو، عمر آن را طولانی ندانسته و معتقدند صنعت خودرو در صورت ادامه سیاست‌قیمت‌گذاری دستوری باز هم بحران سخت مالی را تجربه خواهد کرد.
 • هشدار قطعه‌سازان به شیوع کرونا در زنجیره خودروسازی

  دنیای‌اقتصاد: زنجیره خودروسازی کشور در شرایطی با مجوز ستاد ملی مبارزه با کرونا از ۲۳ فروردین ماه تولید را با پروتکل بهداشتی تدوین شده از سوی این ستاد آغاز خواهد کرد که برخی از قطعه‌سازان عنوان می‌کنند که هنوز پروتکلی در این زمینه دریافت نکردند.
 • افت فروش فصلی بی‌ام‌و

  دنیای‌اقتصاد: فروش شرکت بی‌ام‌و طی سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ به‌دلیل تعطیلی نمایشگاه‌های محصولاتش که در پی نگرانی از شیوع کرونا رخ داد، با کاهش ۲۱ درصدی مواجه شد و مجموع فروش آن از ۴۷۷ هزار و ۱۱۱ دستگاه فراتر نرفت. بی‌ام‌و همچنین اعلام کرد که به‌دلیل واهمه از شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌های دولتی در کشورها، بیش از ۸۰ درصد از نمایندگی‌های فروش آن در اروپا و ۷۰ درصد در ایالات‌متحده تعطیل شده‌اند. فروش برند بی‌ام‌و در این گروه خودروسازی با کاهش ۲۰ درصدی در این مدت و برند مینی نیز با افت فروش ۲۳ درصدی روبه‌رو شدند. تقاضا برای رولز رویس نیز با ۲۷ درصد کاهش به ۸۵۳ دستگاه سقوط کرد. فروش بی‌ام‌و در چین، کانون آغاز شیوع کرونا در جهان نیز طی سه ماه نخست امسال با کاهش ۳۱ درصدی روبه‌رو شد. بی‌ام‌و همچنین کاهش فروش ۱۸ درصدی در اروپا و ۱۷ درصدی در ایالات‌متحده را تجربه کرده است.
 • فاصله‌گذاری اجتماعی در لوگوی هیوندای

  دنیای‌اقتصاد: در حالی که شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان بحران آفریده است، متخصصان سلامت معتقدند که فاصله‌گذاری اجتماعی بهترین راهکار برای پیش‌گیری از شیوع بیشتر این ویروس است. اکنون در این بحران خودروسازان در تلاش هستند تا با شرایط کنار آمده و به بهبود وضعیت کمک کنند و اقداماتی از قبیل توقف تولید، لغو رونمایی‌ها و حضور در نمایشگاه‌های خودرو، تعطیلی موقت نمایندگی‌ها و حتی تشویق به فاصله‌گذاری اجتماعی را با تغییر لوگوی خود انجام داده‌اند. یکی از خودروسازانی که موضوع فاصله‌گذاری اجتماعی را پشتیبانی می‌کند هیوندای است. این برند کره‌جنوبی طی توییتی در صفحه رسمی خود لوگوی خود را به نحوی تغییر داده که در آن عدم دست دادن مشخص است. درواقع لوگوی هیوندای علاوه بر نمایش حرف اچ، دو دست را در حال دست دادن نشان می‌دهد که اکنون هیوندای این لوگو را به نحوی تغییر داده که دو دست از یکدیگر جدا هستند. به‌علاوه پیش‌تر فولکس‌واگن، مرسدس بنز و آئودی نیز دست به چنین ابتکاری زده بودند.
 • ادامه بحران مالی در آستون مارتین

  دنیای‌اقتصاد: نجات آستون‌مارتین توسط کنسرسیومی با مدیریت لارنس استرول، میلیاردر کانادایی اقدام مناسبی برای این خودروساز درگیر چالش بود، اما هنوز آستون‌مارتین به کمک نیاز دارد. دلیل این امر آن است که به‌رغم افزایش بودجه ۵۳۶ میلیون پوندی، این خودروساز هنوز به‌دلیل بی‌ثباتی و نگرانی‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا سرمایه در گردش کافی ندارد.آستون‌مارتین اعلام کرد مشکلات ناشی از چالش‌های کنونی موجب کاهش ارزش سهام این خودروساز تا بیش از ۹ درصد شده است. قیمت سهام این خودروساز نیز تنها در سال جاری ۶۰ درصد کاهش یافته است و اکنون ۸۹ درصد کمتر از قیمت آن در سال ۲۰۱۸ است. اگرچه سرمایه‌گذاری‌های اخیر می‌توانست برای کمک به مشکلات نقدینگی آستون‌مارتین موثر باشد اما شیوع ویروس کرونا خط بطلانی بر این امید کشید. استرول که به عنوان مدیر اجرایی آستون مارتین منصوب خواهد شد گفت: سرمایه‌گذاری او ثبات لازم برای احیای این برند تجاری برای آینده دور را فراهم می‌سازد. وی افزود: «ما برنامه‌ای روشن برای این هدف داریم.»
 • رنگ جدید برای آخرین سری از فورد فیوژن

  حذف مدل فیوژن توسط فورد بسیاری را شوکه کرد. فروش این خودرو در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ افزایش یافت و به‌طور کلی طی دو سال به ۶۰۰ هزار دستگاه رسید. در سال ۲۰۱۹ اما فروش این خودرو تنها ۱۶۶ هزار و ۴۵ دستگاه بود چرا که این خودروساز اواخر سال ۲۰۱۸ تبلیغات برای آن را متوقف کرده بود.
 • قیمت خودرو در کارخانه افزایش می‌یابد؟

  ایسنا: یک عضو انجمن همگن قطعه‌سازی پیش‌بینی می‌کند با توجه به افزایش قیمت پارامترهایی همچون قیمت مواداولیه، نرخ ارز، حقوق و دستمزد کارگران و... در سال جدید، قیمت خودروها افزایش ۳۰ تا ۷۰ درصدی خواهد داشت؛ مگر اینکه دولت بخواهد همچون سال‌های گذشته با قیمت‌های دستوری از افزایش قیمت خودرو در کارخانه‌ها جلوگیری کند.
 • افت فروش کیاموتورز

  ایسنا: میزان فروش جهانی شرکت خودروسازی کیا موتورز در مارس ۲۰۲۰ با کاهشی ۴/ ۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته مواجه شده است.شرکت خودروسازی کیا موتورز در کره‌جنوبی به‌تازگی با انتشار آمار و گزارش‌های جدید از میزان فروش محصولات مختلف خود اعلام کرده که در ماه مارس، ۲۲۶ هزار و ۹۶۰ دستگاه خودرو در بازارهای جهانی فروخته و عرضه کرده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته یعنی مارس ۲۰۱۹ افت ۴/ ۶ درصدی را نشان می‌دهد.
 • بهره‌برداری از فاز نخست تولید موتورهای کم مصرف

  گروه بنگاه‌ها: خطوط تولید بسیار پیشرفته موتور پرقدرت، کم مصرف یورو۶ در سال گذشته وارد کشور شده و در حال نصب و راه‌اندازی است. فاز نخست آن در نیمه دوم سال‌جاری آماده بهره‌برداری خواهد بود و پس از گذشت ٦ ماه فاز دوم آن راه‌اندازی خواهد شد.گروه بهمن در سال گذشته تولید موتورهای کم مصرف و پرقدرت یورو ٦ را در قالب یک طرح کلان ملی در دستور کار قرار داد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر