آرشیو روزنامه شماره ۵۳۳۴ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۵۳۳۴

 • پلن خودروسازی در برجام

  دنياي اقتصاد: مذاکرات بر سر احیای برجام در حالی پس از چند ماه وقفه از هفته گذشته بین ایران و دیگر کشورها از سر گرفته شده که نتیجه آن از حیث لغو یا ماندگاری تحریم، اهمیت بسیار زیادی برای خودروسازی دارد. با وجود ازسرگیری مذاکرات برجامی در وین، برخی کهنه‌کاران سیاسی عمدتاغربی اولا چندان امیدی به حصول توافق میان دو طرف ندارند و ثانیا تضمینی بابت ماندگاری آن متصور نیستند.
 • رونمایی از مسیر جدید قیمت‌گذاری خودرو

  دنياي اقتصاد: امروز طبق روال معمول ستاد تنظیم بازار جلسه هفتگی دارد و همچون سه هفته گذشته، دو طرف عرضه و تقاضای خودرو چشم به این جلسه دوخته‌اند. شرکت‌های خودروساز و مصرف‌کنندگان امیدوارند بعد از گذشت نزدیک به یک ماه بالاخره تعیین تکلیف اصلاح قیمت خودرو در دستور کار این ستاد قرار گیرد.
 • هزینه برقی‌ها صنعت خودرو را تهدید می‌کند

  دنياي اقتصاد: کارلوس تاوارس تمامی تقصیرهای رفتن [موتورهای بنزینی] به ورطه فراموشی را به گردن «فشار از بیرون» انداخت؛ و البته بیراه هم نمی‌گوید.
 • تدوین دستورالعمل خودران‌ها در ارتباط با دوچرخه‌سواران

  دنياي اقتصاد: شرکت فناوری‌های خودروهای بدون نیاز به کنترل راننده، آرگو‌ای‌آی، به همراه گروه فعال اجتماعی «لیگ دوچرخه سواران» League of American Cyclists یا LAB دستورالعمل مخصوص خودران‌ها در ارتباط با دوچرخه سواران را به نگارش در آورده‌اند.
 • خودروساز نقدینگی قطعه‌ساز را بلعید

  تسنيم: دبیر انجمن صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه‌سازان کشور با بیان اینکه امروز قطعه‌ساز باید مواد اولیه را نقدی و چه بسا چند برابر قیمت جهانی خریداری اما محصولات خود را به صورت مدت‌دار به خودروساز بفروشد، گفت: امروز خودروساز نقدینگی قطعه‌ساز را بلعیده است. آرش محبی‌نژاد در خصوص تعلل ستاد تنظیم بازار در اعلام قیمت‌های خودرو و تشدید مشکلات قطعه‌سازان گفت: قطعه‌سازان همیشه بین دو سنگ آسیاب تامین‌کنندگان مواد اولیه داخلی و خارجی و خودروساز له می‌شوند و هیچ حمایتی از آنها صورت نمی‌گیرد. وی با بیان اینکه امروز قطعه‌ساز باید مواد اولیه را نقدی و چه بسا چند برابر قیمت جهانی خریداری کند، اما محصولات خود را به صورت مدت‌دار به خودروساز بفروشد، افزود: امروز خودروساز نقدینگی قطعه‌ساز را بلعیده است و تغییراتی را در خرید قطعه انجام نمی‌دهد. به نوعی همه‌چیز را به تعیین تکلیف قیمت خودرو موکول کرده است.
 • چرایی توقف فروش فوق‌العاده خودرو

  دنياي اقتصاد: دبیر انجمن خودروسازان دلیل کاهش عرضه و توقف برگزاری طرح‌های فروش فوق‌العاده را توضیح داد. احمد نعمت‌بخش در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: افزایش قیمتی که خودروسازان چندی پیش روی محصولات خود اعمال کردند تا حدودی آنها را از زیان خارج کرد و همین موضوع منجر شد تا قول افزایش عرضه تولید را بدهند. او بیان کرد: افزایش قیمت محصولات با دستور رئیس‌جمهور لغو شد در نتیجه با بازگشت زیان به خودروسازان موفق به پرداخت مطالبات قطعه‌سازان نشدند. نعمت‌بخش گفت: خودروسازان درصدد جبران زیان خود با افزایش قیمت بودند، اما حالا با یک هزار میلیارد تومان ضرر رو‌به‌رو شدند. او افزود: برای فروش فوق‌العاده خودروسازان نباید تعهدات معوق فروش فوری داشته باشند. نعمت‌بخش تصریح کرد: امیدواریم با اصلاح قیمت توسط ستاد تنظیم بازار، بتوانیم فروش فوق‌العاده را برگزار کنیم.
 • افزایش قیمت قطعات یدکی وارداتی خودرو

  تسنیم: رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودروی تهران گفت: قیمت انواع قطعات یدکی نسبت به هفته گذشته حدود ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافته است. علیرضا نیک‌آیین با اشاره به اینکه نوسانات قیمت دلار عاملی شده تا فروش قطعات یدکی نیز در بازار با رشد قیمت روبه‌رو شود.
 • نخستین اتوبوسی که در جاده و ریل حرکت می‌کند

  مهر: قرار است یک وسیله نقلیه که قادر به حرکت هم در جاده و هم ریل است (DMV) از ۲۵ دسامبر فعالیت خود را در ژاپن آغاز کند. به گزارش نیواطلس، سیستمDMV که از ۲۰۰۲ در حال توسعه است اکنون توسط شرکت Asa Coast Railway مدیریت می‌شود. سیستم مذکور در حقیقت ۳ وسیله نقلیه است که مسافت ۱۲۳ کیلومتر را طی می‌کند.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر