شماره روزنامه ۵۵۲۲
|
آرشیو روزنامه شماره ۵۵۲۲ دنیای اقتصاد

اخبار خودرو - روزنامه شماره ۵۵۲۲

 • رویای خودرویی در روسیه

  دنیای اقتصاد: طرح همکاری خودرویی ایران و روسیه با تحلیل‌های متفاوتی روبه‌رو است. هرچند فعالان صنایع خودرو و قطعه طی دو ماه گذشته از توافق تولید خودرو مشترک یا صادرات قطعه سخن گفتند، اما طرف روسی تاکنون واکنشی به این اخبار نداشته است. با این حال اما مهم‌ترین مانع بر سر راه انتخاب ایران در تامین قطعه روسیه، حضور دو رقیب قدرتمندتر در همسایگی این کشور است.
 • طراحی هفت پلتفرم جدید در خودروسازی

  دنیای اقتصاد: مدیرکل صنایع حمل‌و‌نقل وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر از رونمایی از هفت پلتفرم جدید داده است. سال‌هاست که موضوع طراحی پلتفرم داخلی مورد بحث دولتی‌ها و خودروسازان است. در دولت سیزدهم نیز سیدرضا فاطمی‌امین در بدو ورود خود برای طراحی سالانه دو پلتفرم جدید داخلی هدف‌گذاری کرد. گرچه این اظهارنظر مربوط به سند توسعه ۱۴۰۴ بود و بعد از مدتی نیز منجر به عقب‌نشینی فاطمی‌امین شد. عبدالله توکلی لاهیجانی، مدیرکل صنایع خودرویی این وزارتخانه، نیز پیش از این گفته بود:‌ «یک برنامه پوست‌اندازی پلتفرمی در صنعت خودروی کشور دیده شده و نقشه راهی برای آن در نظر گرفته شده است.
 • شاسی‌بلندها خطرناکند

  دنیای اقتصاد: بر اساس آخرین یافته‌ها شاسی‌بلندها جاده‌ها را برای دیگران خطرناک‌تر می کنند. به گزارش سایپانیوز، تست تصادف یا همان کرش تست موسسه بیمه برای ایمنی بزرگراه نشان داده است خودروهای SUV یا همان شاسی‌بلند جاده‌ها را برای دیگران خطرناک‌تر می‌کنند. یکی از دلایلی که خودروهای شاسی‌بلند و وانت‌ها برای خریداران خودرو جاذبه بیشتری پیدا کرده‌اند، این برداشت یا تلقی است که این خودروها ایمنی بالاتری دارند. براساس باور متعارف مردم، خودروهایی که فاصله آنها از زمین بیشتر است، ایمن‌تر هستند درحالی‌که هر چه نقطه ثقل و گرانیگاه خودرو از زمین فاصله بیشتری پیدا می‌کند، امکان واژگون شدن آن بیشتر است. هر چقدر که اقبال مردم به خودروهای بلندقامت بیشتر می‌شود، مردمانی که در خودروهای عادی سوار هستند، ریسک و خطر بالاتری را تجربه می‌کنند.
 • طراحی دیجیتال مرسدس میباخ جدید

  دنیای اقتصاد: طراحی دیجیتال شاسی بلند میباخ EQS به‌شدت از نمونه کانسپت خود نشات ‌می‌گیرد. نمای پایینی کمی متفاوت است و در دریچه‌های گوشه از لبه‌های گرد استفاده می‌شود و مطابقت بهتری با سبک طراحی فعلی خودروسازی دارد.
 • جایگزین‌های سمند و تیبا از نیمه دوم سال آینده وارد بازار می‌شوند

  خبرگزاری صداوسیما: منوچهر منطقی درخصوص تولید خودرو‌های جایگزین سمند و تیبا، گفت: دو خودروساز بزرگ کشور در حال کار روی خودرو‌های اقتصادی هستند و نیمه دوم سال آینده محصول آن‌ها به بازار عرضه می‌شود، این نیاز در حال حاضر مقرر است با واردات تامین شود.
 • زمان ثبت سفارش خودرو در بورس کالا

  دنیای اقتصاد: در جدیدترین نامه مدیر بازرسی و امور اعضای بورس کالای ایران آمده است: ثبت سفارش خودرو عرضه ۲۶ مردادماه تا ساعت ۱۷ روز قبل از معامله (سه‌شنبه ۲۵ مرداد) امکان‌پذیر است. در متن این نامه که از طرف محمد نوروزپور، مدیر بازرسی و امور اعضای شرکت بورس کالای ایران، به کارگزاری‌ها ابلاغ شده، آمده است:‌ «به استحضار می‌رساند زمان ثبت سفارش محصول خودروی عرضه مورخ ۲۶/ ۵/ ۱۴۰۱ تا ساعت ۱۷ روز قبل از معامله (سه‌شنبه مورخ ۲۵/ ۵/ ۱۴۰۱) امکان‌پذیر است. لذا خواهشمند است در این خصوص اطلاع‌رسانی لازم به ذی‌نفعان صو‌رت پذیرد.»
 • کاهش ناقص‌ها به زیر ۱۲هزار دستگاه

  شاتا: مدیرکل صنایع خودرویی وزارت صمت با بیان اینکه از ابتدای امسال تا ۱۹ مردادماه ۳۰۰هزار دستگاه خودروی کامل تولید شده است، گفت: میزان خودروهای ناقص در کف پارکینگ‌ها کمتر از ۱۲هزار دستگاه است.
 • خودرویی که می‌پرد

  مهر: ایده خودرویی که در عرض سه دقیقه به هواپیما تبدیل می‌شود، مانند یک رویا به نظر می‌رسد، اما یک شرکت تجاری این ایده را عملیاتی کرده است. به نقل از نکست وب، تصور کنید در ساعات اوج ترافیک در حال رانندگی هستید. خودروی شما هشدار ترافیک ورودی را دریافت کرده و تغییر شکل داده و مانند هواپیما به آسمان می‌رود. در نتیجه از مشکلاتی مانند تاخیر مسافران، عوارضی و تاخیر در ساخت‌و‌ساز خیابان‌های جدید سبقت می‌گیرید. این هفته پس از ۱۴ سال طراحی، تحقیق و توسعه و جذب سرمایه، شرکت آمریکایی سامسون اسکای، خالق خودروی پرنده Switchblade، اعلام کرد پس از بازرسی توسط انجمن فدرال هوانوردی امریکا این خودرو با موفقیت آزمون تاکسی پرسرعت را به پایان رساند و آماده پرواز است. شتاب سریع و مناسب برای پرواز، آزمون موفق ترمز و حداکثر سرعت ۱۴۰کیلومتر در ساعت از جمله‌ویژگی های این خودروی پرنده است. تا به حال ۲۰۰۰ نفر در آمریکا برای خرید این خودروی پرنده ثبت‌نام کرده‌اند و قیمت اعلام‌شده آن در حدود ۱۷۰ هزار دلار است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر
مدیران خودرو