روزنامه جمهوری اسلامی از زاویه دیگر به همین مقوله نگاهی داشته و حکومت حضرت علی (ع) را به عنوان نمونه در برخورد با دشمنانش آورده است: «ورود به جنگ نیز با اقدام طرف مقابل بود و اقدام حضرت همواره جنبه دفاعی داشت. رسیدگی به مجروحین سپاه دشمن، جلوگیری از هرگونه بدرفتاری با اسرا، تلاش برای آشنا کردن مردم با خدا و معارف دینی، دستگیری فقرا، همراهی با ضعفا و تلاش مستمر برای برقراری عدالت، محورهای اصلی حکمرانی امام اول ما شیعیان را تشکیل می‌دادند. آیا حکمرانی ما شباهتی به حکمرانی علوی دارد؟» این روزنامه همچنین تیتر یک خود را به «رکورد جدید خروج سرمایه از بورس و فرار نجومی سهامداران» اختصاص داده است.

روزنامه جوان اما در مطلبی تاکید کرده «پیوند ایرانیان و مذهب را با موج رسانه‌ای نمی‌توان گسست» و به تداخل مناسبتی شهادت امام اول شیعیان و روز سیزده‌بدر پرداخته است: «کسانی که امسال علاقه‌مند بودند از روز طبیعت استفاده کنند، سعی کرده ‌بودند حرمت این روز حفظ شود و به شکل معناداری استقبال از آداب موسوم به سیزده‌بدر کمرنگ‌تر از سال‌های گذشته بود.»

روزنامه همشهری اما در گزارشی به موضوع خانه فخرالدوله نگاهی داشته که در چند سال گذشته به مداحان واگذار شده بود و به تازگی مطرح شده برای شهید گمنامی که در آن به خاک سپرده شده، می‌خواهند مقبره بسازند. در بخش‌هایی از این گزارش مصطفی خرسندی، مدیرعامل خانه مداحان گفته است: «من از چهارشنبه، پانزدهم فروردین برای این سمت انتخاب شدم و ۴روز از حضور بنده در جایگاه مدیرعامل خانه مداحان می‌گذرد. در جریان جزئیات ساخت این سازه نیستم، اما از همان نخستین روز حضورم، بنا را بر حذف این سازه گذاشتم. از نخستین روز کاری‌ام، در مورد این سازه با رئیس هیات‌مدیره صحبت کردم و گفتم که نباید مانعی در برابر منظر این بنای تاریخی و خانه مداحان ایجاد شود؛ به همین جهت از چند کارشناس میراث فرهنگی دعوت کرده‌ایم تا در روزهای آینده دست به بررسی موضوع بزنند.»  روزنامه هفت صبح هم تصویر اصلی خود را به عکسی از سریال «حشاشین» که در مصر ساخته شده و به تازگی در ایران ترند شده پرداخته و ابعاد مختلف مربوط به این سریال را بررسی کرده است.