تمرکز: یکی از قوی‌ترین جنبه‌های کار مک‌دونالدز منوی جذاب آن است. اگر از چشم‌انداز کسب‌وکار به آن نگاه کنیم، متوجه می‌شویم این منو خیلی کوچک و متمرکز است. تنوع غذاها حداکثر ۲۰ نوع است و باز هم برگر بیشترین فروش را دارد. نکته‌ای که می‌توان از این موضوع آموخت این است که یک پورتفوی کوچک، اما قوی برای یک کسب‌وکار عظیم که بخواهد در دنیا تحول ایجاد کند، کافی است. با چند محصول محدود می‌توانید نظر مردم را جلب کنید.

  سازگاری‌پذیری: درست است که منوی مک‌دونالدز در هر شعبه حداکثر ۲۰ گزینه پیشنهادی دارد، اما اگر آن را در ۱۱۹ کشوری که فعالیت می‌کند مقایسه کنیم، تنوع غذاها به ۳۰۰۰ می‌رسد؛ به این خاطر که مک‌دونالدز برندی کاملا سازگاری‌پذیر است. محصولات هسته‌ای در همه شعبه‌ها یکی هستند: برگر، سیب‌زمینی سرخ کرده و نوشابه. اما طعم هر کدام از آنها با توجه به ذائقه و فرهنگ مردم آن منطقه فرق می‌کند.  کیفیت پایدار: اگر در یک فاصله چندین کیلومتری ۱۲۰ رستوران مک‌دونالدز قرار گرفته باشد، طعم همه غذاها و روند ارائه خدمات همه آنها یکی است و این یعنی کیفیت. اگر چنین کیفیت و ارزشی را به محصولات خود اضافه کنید، برگ برنده در دستان شما است.

  تقویت هسته کسب‌وکار: کسب‌وکار علاوه بر گردش مالی یا فروش، ایجاد ارزش برای مشتری را هم شامل می‌شود. هسته کسب‌وکار شما در همین جا است و باید تقویت شود. ارزش برند را می‌توان با استفاده درست از ارتباطات بازاریابی ایجاد کرد. اگر به هر کدام از رستوران‌های مک‌دونالدز نگاه کنید، شاهد رنگ‌های شاد و جو لذت‌بخش هستید؛ چیزی که از فاصله ۲۰۰ متری هم شما توجه شما را جلب می‌کند؛ بنابراین هنگام توسعه کسب‌وکار فقط نباید به جذب مشتری فکر کرد، بلکه باید مطمئن شوید مشتری شما را می‌خواهد و این امر با استفاده از ابزارهای بازاریابی درست محقق می‌شود.

  ارائه بسته محصول: مک‌دونالدز به خوبی از «مفهوم محصول تجمیعی» استفاده کرده است؛ به‌طوری‌‌که مشتری می‌تواند مجموعه‌ای از سه محصول کلیدی برگر، سیب‌زمینی سرخ کرده و نوشابه را با هم و تنها با کمی قیمت بیشتر سفارش بدهد. این اندک افزایش قیمت در ۳۵ هزار شعبه رقم قابل‌توجهی می‌شود و به سود این شرکت کمک می‌کند.  باید اضافه کرد در رقابت شدید با برندهایی مثل کی‌اف‌سی و برگر کینگ و در حالی که کشورهای توسعه‌یافته به تغذیه سالم روی می‌آورند، مک‌دونالدز افزایش فعالیت در کشورهای در حال توسعه و تغییر منو را در دستور کار قرار داده است.